0 oy
617 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar esim memur 5 buçuk maasi var altimizda nissan qasqai arabamizda var maddi anlamda ailesinden bile istese çıkarıp verirler durumları iyi ama adami özel hastanede doguma ikna edemedim ya devletin neyi var dio çıldırcam millet asgari ucretle gecinen adam gdiio esim rahat doğum yapsın die ozele bizimkinin kafasi bozuk ya

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
ben devlette dogum yaptim gayette memnun kaldim ebelerden ne gerek var ozele canim yinede sen bilirsin
tarafından
Simdi su virüs olayı varya korkuorm acikcasi dogum yapacağım devlet hastanesinde biri iyi dio dua ettirip yaptrdilar dogumu dio biri kötü dio azarladılar dio kuzenim devlette yapti kadina hem ikin diolarmis çocuk gelmeye başlayinca fazla ikinma çocuk gelio demişler hemsirenin degisim saatine denk gelmiş dogumu da manyak oluo bazi devlettekiler
tarafından
sen dediklerine uyarsan kızmiyorlar onalrda orda sana ıkın diye tabi baskı yapacaklar Allah korusun bebegine bisey olmasin diye
-Reklam-
+1 oy
(1,822 puan) tarafından
Canim soyle bi durum var eger ozelde dogum yapmak istiyosan coook iyi tam tesekkulku bi ozel secmen lazim cunku normal duzeydeki ozeller dogumda bi sikinti ciktigi anda hemen devlete sevkediyorlar yani en azindan bir kismi oyle iyi arastirman lazim. Aslinda devlet ozellerden cok daha iyi dogum konusunda ama su ara ortalik hastalik yuzunden karisik o yuzden bisey diyemiyorum. Insanlarda bi algi olusmus ozel hastanede dogum en iyisi diye oyle bisey yok kesinlikle
(1,822 puan) tarafından
Soyle birsey var devlet hastanelerinde gunde 20 dogum yapiliyosa ornegin ozelde 5 dogum yapiliyo o yuzden tecrube olarak kesinlikle devletin doktorlari cok tecrubeli ozele gore. Ha ozelde iki guler yuz iki sacini oksuyo bebeginle resim cekiniyo doktor aaaa cok iyi doktor oluyo ama tecrube devlettekinde cok. devletteki hadi canim basarabilirsin demedigi ve bebekle foto falan cekinmedigi icin kotu doktor ilan ediliyo  :) benim dusuncem bu
(2,692 puan) tarafından
Bence de öyle. Daha tecrübeli olduklari için normal doğum yaptırma oranları daha yuksek. Özel de hemen çatın dar, suyun az vs risk almadan kes çıkar. İki gül okşa bitti. Bu kadar agzimiza bal calinmasina da kanmamaliyiz yani :)
(1,822 puan) tarafından
Ona kaniliyo ama dogruya dogru bende ozelde dogum yapmak istiyodum hamileligimin baslarinda sonra bi kac durum gordum esimin is arkadasinin esi ozelde dogum yapti bebek biraz sikintili dogdu bakamadilar burda bisey yapamayiz  bebege dediler apar topar devlete sevkettiler oyle olunca oturdum dusundum bende bu devlette her gun yuzlerce dogururken ozeldekiler daha az dogurtuyo tecrubeli olan asil devlet bence dedim ve devlette yapmaya karar verdim. Illa ozel diye tuttursaydim esim ozelde yaptiracakti simdi bile virus var ozele git diyo ben yok diyorum
(2,692 puan) tarafından
Aynen ben de aşağı yorum yaptım orda yazdım canım. İlkten tabii ki özelde yaparım diye düşündüm. Ama araştırınca özelde normal doğum yapan pek görmedim ve soyledigin gibi son anda gerekli techizat bulunmadığı için devlete sevk edilenleri gördüm. Tecrübe kısmı dersen aşikar. Şuan virüs dersen özelde bulasmayacagi ne malum ki devlet daha sterildir bence sağlık bakanlığı çalışmalar yapıyor bu konuda.

Tüm bunları düşününce maddi kısım arka planda kalıyor. Borç harç o kısmı halledersin de yukarda saydıklarım ne olacak... O yüzden devletten yanayim artik kesinlikle. Ayrıca devlette gördüğüm muameleyi özel de görmedim, çok güzel ilgilendiler sagolsunlar.
(1,822 puan) tarafından
Ben ilk 5 ay ozele gittim sonra devlete dondum simdi inkar edemem gittigim ozeldede guzel ilgilendiler ama devlettede ilgi gordum yalan diyemem. cok haklisin.
0 oy
tarafından
Virüs çıkmış doğum yapcm yerde de
tarafından
Kendisi suan devlet hastanesinde polis ve bilio 6 tanede vaka gelmis
tarafından
Cimrimi esin niye riske atıyor ki ozamn
tarafından
Her konuda eli açık Allah var ama bu konuda inadi tuttu
0 oy
tarafından
Hastalik fln var de
0 oy
(3,108 puan) tarafından
Eşim 2300 alıyor ve ben özele muayeneye gidiyorum doğumumu özelde yapcam. Faturalar da fazla geliyor. Ama eşim senden bebeğimden önemli değil hallederiz bir şekil diyor. 
tarafından
Iste demek istedim bu kuzum benim
(3,108 puan) tarafından
Ablam devlette doğurdu yeğenim enfeksiyon kaptı ablamın dikisleri 3 ay iyilesemedi psikolojik olarak çöktü. Onu gördükten sonra bekar olmama rağmen ilerde param olmasa bile devlette doğurmam demiştim. Evlendim hala aynı düşünüyorum. Bence sen de bı şekil uğraş ikna et. Olmazsa annesine babasına soyle
tarafından
Ailesi nereyi istiosaniz dio adamlar hem maadi hem manevi imkan sunuolar benmki inat biraz babasindan 10 lira bile alsa bir gun sonra 10 ekmek alir geri ödemiş olur güya
0 oy
tarafından
Bi sorunun yoksa devlette guzel benim dr cok ilgiliydi hemsireler falan cok onemli deil bence ozelde dogum yapmak
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bende benimkini devlete ikna etmeye çalışıyorum Nuh diyor peygamber demiyor özel diyor. Benim eşim çalışmıyor kuzum yovmiyeyle geçiniyoruz bahçede çalışıyor. O kadar parayı nasıl bulacak diye düşünüyorum ama sen karışma sanane ben bulurum diyor
0 oy
tarafından

Evet gerçekten bozuk kafası:D

0 oy
tarafından
Pinti mi eger pintiyse çaresi yok
0 oy
tarafından

Kafasına havayla vur bak bakalım hemen ikna olacak :))) 

Saka Maka bir yana erkek milletine laf anlatmak zor iş ...

tarafından
Aynen aynen valla kaynandan beter oluolar bazen :O
0 oy
tarafından
Durumunuz müsaitse özel iyi ni seçim cnm niye istemiyor eşin
tarafından
Valla sebebinide soylemio devletin suyumu çıktı dio
tarafından
Devlet ve özel bir değil ki şöyle orda tek oda da kaliyrsun daha hijyenik ve daha çok ilgi gösteriyor lar . insallah ikna edersin
0 oy
tarafından

Vardır elbet bunda da bir hikmet :D

Hikmetin yariii:woot:

tarafından
Dalga geçme kiz :D
tarafından
Ahahaha napim kız herkes söyleyeceğimi yazmış. Bunu yazayım dedim ahajaj:)))
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Allah Allaaah nekadar sacma bir post
0 oy
(48,967 puan) tarafından
simdi hamile kismindan buraya geçerken orda dikkatimi cekti okudum postunu :)) devletteki doktorun nasil canim
0 oy
tarafından
Valla ben esime hamile bile olmadan once demistim hicbirsey istemiyorum masraf çıkarmıyorum ne yap et ozelde dogurcam diye. Ilki ozelde oldu çokta güzeldi memnun kaldim bakalim ikincide ozelde olur ınsallah 
0 oy
tarafından
Var yemez dedikleri bu olsa gerek
0 oy
tarafından
kuzum develt haatahanenin dogum.bolumune gotur kendi oendine ozeli kabul eder .... vizim.burda develetin ebeleri pek.ilgilwnmiyor mesela ya da spgum sirasind abagirdigin zaman seni azarloyirlar ..ya da odalarda 4 5 dogum.yapanlar bi odada esin bunlari gorse belki ozele gotutrr... esinin aklina.gir develtre boyle yapiliyormus diye duydum.fakan de ...ozellikle.ben ozeli.istiyirum deme sen dedikce erkekler inat yaparlar
0 oy
tarafından
Harbi kafası bozuk yani 
0 oy
tarafından
Devlet de iyi tabi ki ama en önemlisi en azından bizim için, mahremiyetini istediğin gibi koruyamıyorsun. Erkek hemşireler, erkek doktorlar kontrole girebiliyor. Erkek ebeler bile var. Eşin hassas biriyse bunu öne sürebilirsin.
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Ben ogretmenim esim memur. İlkten özelde yaparım tabii ki dedim. Ama arastirmalarim sonucunda özele gidip de normal doğum yapanı pek görmedim. Ben de ekstrem bir durumda tabii ki sezeryan olur ama sırf risk almayalım diye hic uğraşmadan sezeryana alınmak istemiyordum. Devlete gittim ve hic de anlatıldığı gibi kötü muamele yoktu. Gayet güzel ilgilenildi. Doğum öncesi kontrollerim, dogumum, doğum sonrası ilgi alaka çok iyiydi. Bir de birçok özel hastanede acil durumlar için gerekecek cihazlar falan olmuyor son anda devlete gönderiyorlar fakat devlet tüm durumlar için tüm techizatiyla hazir.

Yani demem o ki olay sadece para değil, asgari ücretli biri de 9 ay azar azar para biriktirip özele gidebilir ama her yönden araştırmak lazim.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 166 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysrtnc (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 763 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Anne-bebek (779 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 227 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 288 göst.