0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar isteğe göre sezeryan kaçıncı haftada yapılıyo bebeğin  gelişimi ıyi hatta 1 hafta önde gidiyo şimdi 29 haftalik 

9 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
38+3 ten sonra sezeryan  ne zaman istersen. 
tarafından
38 hafta önce yapılmıyo dimi
(4,875 puan) tarafından
Onun öncesi yapılmaz bence doktorum sezeryan günü bu hafta içindedir demişti bende 38+6 da olmuştum
tarafından
Sağ canım bende   sezeryan istiyorum aklıma takıldı
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından

Mecburi olmadıkça sezeryan önermem kesinlikle :ninja:

tarafından
Etrafındakilerde Çok karşı ama cesaretim yok benim şimdiden bi korku sardı
(91 puan) tarafından
Canım ben normal doğumu o kadar çok istiyordum ki ama bebeğin boynuna kordon dolanmış kalp atışı yavaşladı mecburi acil sezeryan oldum ama normaldense sezeryandan korkuyordum zaten korktuğum başıma geldi.
Doğum yapalı 3 ay oldu hala daha dikiş yerlerim sızlıyor, göbek sarkık Bi değişik duruyor zaten kesilen yer eskiye dönmüyor
Sezaryen kolay giib geliyor ama kesinlikle değil sonrası çok çok zor en kötüsü de bebeğinle ilgilenemiyorsun :(
Emin ol her şeyin normal olanı iyidir
0 oy
(1,794 puan) tarafından

38 den önce almak istemiyor doktorlar. Benim suyum azdı 32. Haftadan konrtol altundaydim. En az 37 bitsin diyordu. 38+1 de aldı. Zaten agirlasmistim daha fazla taşıyamazdim:D

tarafından
Allah hayirlo uzun ömür versin inşallah Şimdi nasılsın ne kadar oldu dogum yapalı
(1,794 puan) tarafından
10 gün sonra 8 aylık olacak. İyiyiz çok şükür. Sen istesen de 37 den önce olmaz canım. Hayırlısıyla doğur inşallah
tarafından
Sağol canım allah razı olsun ben normal dogum yapmicam hiç cesaretim yok eğer kuralı şartı falan varsa biliyim diye sordum çok yardımcı oldun valla tekrar sağol
0 oy
(1,491 puan) tarafından
Sen ne kadar beklemek istemesende o bebeği düşün bırak ta gününde doğsun yavru ne zaman isterse içerisi dışardan daha güvenli şu dönemler de benim erken doğum riskim var sabah akşam ağlıyorum Allahım biraz daha dayanmayı nasip et diye keyfi bişey değil bu karnında daha iyi besleniyor sıcak yapmayın Allah aşkına ya 
tarafından
Sağlığı için beklerimde ben normal doğumdan korkuyorum sırf onun için özele gidiyorum yanlış anlama hemen doğsun diye sezeryan istemiyorum ben
(1,491 puan) tarafından
Normal dogum daha güzel sağlık açısından bak ben mecbur sezeryan oldum şuan 4 gebeliğim korunduğum halde gebe kaldım Dr lar beni doğuma bile almak istemiyor çok riskli diye  bıçak altına yatmak daha zor sıkıntı ama normal doğum öyle değil hemen ayaklanabilir sin yine çocuk yapabilir sin hem vücudun temizleniyor keşke halimi bir görsen kaç gündür doğum yapmamak için dua ediyorum daha 27 haftalığım hastaneler virüs kaynıyor emin ol seni düşünüyorum şuan yarın öbür gün pişman olacağın şeyi yapma doğum olacağı zaman bol bol yürü hurma ye açılman olur kimi öyle rahat doğum yapıyor ki pat diye çıkıveriyor Allah'ın izni ile
tarafından
Bende sana çok dua edicem Allah hayırlısıyla zamanında kucağına almayı nasip etsin inşallah
Bendesaglikli geb2lik için elimden geleni yapıyorum ama inan çok korkuyorum bazen cesaretimi topluyorum ama sonra tekrar bi korku sarıyı beni ağlıcak gibi oluyorum bu hayatta en korktugum şey dogum poskolojinizi bozmak istmewm hastanede çalıştığım dönem çok kötü biseye şahit oldum onunda etkisi var üzerimde hala en az iki ay var önünde inşallah fikrim değişir ama bilemiyorum bu piskolojiden kurtulamıyorum bi türlü
(1,491 puan) tarafından
Tabi korkmanda haklısın ilk doğum..bende çok şeye şahit oldum canım ama rahat güzel olan doğumlar da var bunun için yürüyüş vs yaparsın kendini kasma dua et bol bol tadını çıkarmaya bak daha uzun bir yol var önünde dilerim Allah'tan çok rahat bir doğum olur senin için aslında içime de öyle doğuyor biliyor musun inşallah ailem hep der kalbin temiz içime birşey doğunca oluyor ilerde iyiki dersin normal olmuş heleki sarkan bir göbek te olmayınca :))
tarafından
Inşallah valla yoksa aylarca acısını çekmiş insanlar tanıdım
Normalde hazırlık için havuz aldik elimizden geldiğince akşamları kimsenin olmadığı yerde yürüyüşte yapıyorum son ayına girince hurmaydi masajdi onuda düşünüyorum masaj yagi zeytin yagi falan da aldım bisiler yapıyorum ama sadece cesaret kaldı oda değişir inşallah
0 oy
(1,174 puan) tarafından
37 haftalık sezeryan oldum ama isteğe göre değildi kontrole gitmiştim doğuma alındım
0 oy
(1,908 puan) tarafından
39 da diye hatırlıyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
37.hafta konuştum doktorla kontrolde 39.hafta sezeryana aldı. 
0 oy
(10,459 puan) tarafından
38. Hafta da alınır genelde 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 239 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Lovebayb (401 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 205 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde nslhn_eroglu (62 puan) tarafından soruldu

381,446 soru

11,419,953 cevap