0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (782 puan) tarafından
Merhaba hanimlar ben kucukken camiye gidemedim fazla 6 ci sinitan cikip hep calistim ve kuran-ı kerim i ogrenemedim cok fazla sure ogrenememedim kebdimi cok eksik hissediyorum 19 yasindayim ve daha da gec olmadan  ogrenmek huzur bulmak istiyorum kendi basima nasil kuran-ı kerim i ogrenebilirim sureleri nasil cabuk ezberleyebilirim  bide su an ogrenene kadar turkce mealini okusam bastan sona kadar hatim etmis olurmuyum cok tesekkur ederim simdiden hepinize 

9 Cevaplar

0 oy
(354 puan) tarafından
Canım İnternetten YouTube deki derslerden yararlanabilirsin telefonuna program indirebilirsin bide davut kaya ve Fatih çollak tan sure ezberi yapabilirsin tam olarak tevcid ve mahrecine uygun olarak açık bir şekilde okuyorlar. Mealden okumakla Kuran hatmi olmaz Arapça okuman lazım canım 
(782 puan) tarafından
Anladim cok tesekkur ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım 12 yaşından belli kur-an kursuna gidiyorum imam hatip mezunuyum en iyisi dinleyerek ve eline alarak tekrar etmek olacaktır kuran-i hiç bilmiyorsan elif ba kıtabi al başta bence 
0 oy
(91 puan) tarafından
Canm bi kuran kursuna gitmedsn ogrenemezsinki
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Türkçe mealinden hatip olmaz kuzum farklı yazıo çünki harf okunuşu yotubeden fatih çolak var çok iyi hoca aç onu dinle sure ezberi yaparken 5kere sureyi okuyu ezberletmek için bu bile gğzel bişey öğrenmem içşn 
0 oy
(16,037 puan) tarafından
Canım benim öncelikle böyle bir şeye adım atman çok güzel. Ama kuranı hatim edebilmek için önce bir hocanın yanında tamamını okuyup hocanın yanında hatim etmen lazım. Sen tek başına öğrenemezsin. Zordur bir hocanın sana öğretip yanlışlarını düzeltmesi lazım. Senim hepsini doğru okuyup okumayacagin ne malum. Önce bir hocanın yanında hatim etmek gerek sonra kendi başına okumaya baslayabildigin zaman hatim edebilirsin 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
İnternetten videolar izleyebilirsin sureleri indirip sürekli dinleyerek ezberleyebilirisn açarak kurandan takip edebilirsin
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Ben kursuna gidiyorum bizim kursta 70 yasında yaslı bi teyze var o bile ögrendim. You tuoedan ögrenebilirsin. Ben kuran kursuna gitmeden kendi kendime ögrendim evde kuran kursuna gidince daha iyi oldu. Elif Ba kitabi var onu al
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Internette ogreten cok hocalar var bide telefonuna program indirebilirsin turkce mealini oku tabiki hic okumamaktan iyidir Rabbim kabul eder insaAllah bilemeyiz sonucta bilmiosun ve Allah adina birseyler yapmak istiosun ne guzel sen mutlaka oku turkce mealini ogrenene kdr 
0 oy
tarafından
Play store den uygulamalar var tek tek harf öğretiyor falan benim abim öyle öğrendi şimdi kurani okuyo maşallah türkçesini okursan sevabini alirsin tabii anlamini bilmek iyidir ama hatim sayilmaz canm inşallah öğrenirsin sende tez vakitte :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 139 göst.
8 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde elif urek (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
0 oy
12 cevap 734 göst.
3 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu