0 oy
1,216 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından

Kızlar Ben 22 haftalık hamileyim eşimin tarafında ilk gelin benim ve ilk Torun benim tarafında da tek çocuğum zaten Anlayacağınız üzere Herkes şimdiden Çocuğa çok düşkün ama Eşimin ailesi durumu iyice abarttı daha şimdiden işte çocuğu Biz de bırakırsınız gidersiniz İstediğiniz yere deyip duruyorlar ismi konusunda da aynı şekilde Biz eşimle karar verdik ama çok büyük sıkıntılar yaptılar benim istemediğim şeyleri daha şimdiden babaannesi hevesim var yapacağım diye tutturuyor Benim ailemin de ilk torunu olacak ama onlar hiçbir şeyimize bu şekilde karışmıyor ne yapacağımı şaşırdım artık bunu yaşayan var mı hamileliğinde ve çocuk doğduktan sonra ne gibi sıkıntılar çıktı

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bilmiyorum benim cok hosuma gidiyo bu ilgi. Sagolsun cogu seyini kayinvalidem aldi hevesle. Sürekli soruyo kizimiz napiyo diye. Birakir gidersiniz arada ben bakarim ona diyo. Hatta park yatak bile buldu akrabasindan kendi evine kurdu. Bizde de kalir geldiğinde rahat uyur diye. Ne güzel degil mi ya. Torunlari onlarin sonucta. Hevesli olsunlar tabi.
(199 puan) tarafından
Canim heseyin fazlası zarar kendi çocukları gibi benimsemesinler torunları sonuçta, benimkidr benim yanımda adını diyo su ismi koy cam,ben orda eşşek basiyim sanki sunu yapcsm bunu yapcam ben istemiyorum, her şeyin içinde ya ilk torun çok karışacak bilmiyorum ne yapacağım normalde bana da çok karışır giydiğim kıyafete yaptığım yemeğe kadar her gördüğünde sorar bu gün ne yemek yapcan
tarafından
Istemedigin yerde hayir der gecersin takma bu kadar. Biz isim konusunda daha hamilelikten once nettik. Ilk sordular ne koyucaksnz diye bi iki mirin kirin yapti uzun degil mi zor degil.mi diye. Ben boyle karar verdim dedim konu kapandı. Yeri geldiginde de hayir der gecerim
(199 puan) tarafından
Ah canım sana sormuşlar bana diyor ki ben adını ışte ahmet koyacağım bana da demiyo telefonda bi yakınına diyor bende yanındayim
tarafından
Ben izin vermem ben versem esim vermez. Hayırdır der :)
(199 puan) tarafından
Bende zaten onun dediği ismi koymacagim insallah ama eşim anneci ona kalsa koyar beni de korur ama annecilikte var malesef
-Reklam-
+1 oy
(8,226 puan) tarafından
Benım ablam yasadı aynisini erkek tarafında ılk torundu ve rezıl ettiler kıyamadıgımı.Cok zor bı lohusalık gecırdı.Ikıncıye cesaret edemıyo. 
(492 puan) tarafından
Vallahi ben de hamileliğimi yaşayamıyorum zaten sanki sadece onların torunu gibi davranıyorlar Ben Kendi aileme 3 dakikalık mesafede oturuyorum Bebek doğduğu zaman senin annen gelir demiyor da sen gelir Bizde kalırsın diyor Sanki benim annem yokmuş gibi o kadar doldum ki artık
(8,226 puan) tarafından
Gizem bu konuda baskın ol dogumuna mutlaka annen gelsın onlarda gelırse gelsın ama annen gelsın.Sonra ıcınde kalır.
(14 puan) tarafından
Bencede baskın ol ben kayınvalideme kesin bir dille söylemiştim isim konusunu hala açıyorlar ama ismi belli bebeğimin diyorum
+1 oy
(185 puan) tarafından
  • Yani ne diyim ilgili olmaları çok güzel bence ben ilgi göremedim de hasretim :)
(492 puan) tarafından
Canım böyle olmasını da istemezdin emin ol :(
(185 puan) tarafından
Dusunemiyorum o kadar ilgisizler haha
+1 oy
tarafından

Cocuk doguunca bakmakbistemeleri guzel fakat cok ffazlasi da indani bunaltir. Ozellikle isim konusunda anne babadan baskasinin karismasina sinir olurum kimene cociguma isim koymamdan. Bu arada hic canini sikma tatlim eger onlarda kalmn gerekirse kalirsin fakat anben gelecekse sana daha iyi evimde kslcm annem var de. İsteyen gelir bakar yine .

0 oy
(571 puan) tarafından
Kızlar neden uzuyorsunuzki kendinizi çocuğu başkası dogurmuyor senin ve kocanın çocuğu olacak başkası karışsa bile senin sözün geçerli olacak istemiyorum der geçersin bende ilk Gelin ve ilk torun dogurcam ama ben istemedikten sonra kimse bişey yapamaz isim dahi koyamaz ilk torun diye böyle şeylere üzülmeyin bayandan ne güzel bak heves ediyorlar bide böyle düşünün burda okadar çok insan mesaj atmis ki benim çocuğum oldu kaynanam kayin peder gelmedi cocugumu görmeye ilgilenmedi üzülüyorum diye yazan çok öyle olsa dahami iyi sen kimi istiyorsan o gelicek . Bana gelirse ben kaynanamin bana bakmasını isterim ilk torunu olucak 32 sene sonra kadın hevesini almasinmi bunu ondan mahrum bırakamam benim kendi annemin 5 torunu var ama kaynanamin yok 
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Valla torun ilkte olsa sonda olsa aile büyükleri çok üstüne düşüyorlar bu güzel bisi bence benimde ilk bebegim lohusayiken biri kokusunu içine çekse kıskanırdım.  Vermek istemiyorum kimseye sevmeye bile. Sanki benden başkası bakamaz düşer tutaamaz  koruyamaz gibi geliyodu. Sonuçta onlarında canı yani tabiki korurlar şimdi kızım 4 aylık oldu dengeyi en başta konuşarak uyaramadı kalp kırmadan korudum. Mesela siyle yapıyorum. Evet sevin istediğiniz kadar ama bakımı bana ait hasta olmadigim sürece üstüne altına giyimine karışmayın şimdi ek gıda  dönemi içinde biseye karıştırmam. Ben olmadan iyice büyüyene kadar bi yerede göndermem. Ama sevmeleri değer vermeleri  hoşuma gidiyo sevinsinler oynasınlar zate  merak etme ağladımı hemen  sana heri geliyo :))  
0 oy
tarafından
aynı durumdaydık canım ben doğurdum oğlum 6 aylık oldu bile ama ben karistirmiyorum biseye kaynanam onlarda kaldığımız zaman hep dedi benimle uyusun gece ben bakiyim falan dedim anne gerek yok gündüz sevin gece uyuyo zaten emmeye kalkıyor diye onun dışında bırakıp bi yere gitmem çocuğumun bana bi zoru yok sıkma sen canını onlar istediği kadar söylesin sen hayır dersin olur biter
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Kızım ilk torun degıl 3. Ama hanımannemler el ustunde tutuyorlar kızı yere koymuyorlar dunden itibaren bize tasındılar bizim zorumuz ile ben cok memnunum zaten işim olunca arıodum gelip bakıolardı ilgili olmaları kadar güzel bşrsey yok 
0 oy
tarafından
Hevesin varsa doğur yap de ben baştan öyle dedim isme karışmadılar ama karışma karışmama muhabbeti oldu ben de isim koymak isteyen doğurur koyar dedim belki büyüğe edilmeyecek laf ama bazıları ondan anlıyorlar o günden sonra yorum dahi yapmadılar 
0 oy
tarafından
iki tarafta hic karışmadi biz ne istersek ne dersek o oluyor 
0 oy
tarafından
Ben yaşıyorum canm. Aynen eşimin ailesi tarafından ilk torun olacak. Onlarda diyorlar çocuğu kaçırır geliriz biz size vermeyiz falan. Ben hiç cvp bile vermiyorum. Ama eşime sürekli diyorum asla vermem ve benm yetiştirme tarzına karışırlarsa çok kötü laf konuşurum diyorum. Eşim benden yana ztn vermem bende çocuğumu diyor. Sadece annemle babamın önünde çocuğa kızıp vurma yeter diyor. İzin vermem yani annesi benim. Herşey senin elinde unutma. 
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Aynı haftada aynı durumdayız aynı benim prensesim de evin ilk torunu olacak ben ilk gelinim canım ve senin gibi düşünüyorum çocuk doğunca bunların hareketleri yüzünden çok huzursuzluk çıkacak diye korkuyorum kuzum seni çok iyi anlıyorum 
0 oy
(20 puan) tarafından
Valla canım benimde ilk torun dört aylık oldu dört ayda etmediğümiz kavga kalmadı yoksa kendi yanına yatırdı emen çocuğa mama alıştırmaya çalıştı sürekli ayağında salladı şimdide sofrada ne bulduysa yedirmeye çalışıyor aynı evde kalıyoruz geçen hafta kavga ettik iki gün içinde ev bulduk yasak bitince temizliğini yapıp çıkacaz burdan artık 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 3,028 göst.
0 oy
4 cevap 232 göst.
0 oy
13 cevap 699 göst.
0 oy
7 cevap 270 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,347 soru

11,292,488 cevap