0 oy
699 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Evet hep aynı kişi hep aynı post diyebilirsiniz ama inanın derdimi anlatacağım kimse yok şuan.. akıl alacağım teselli verecek kimse yok.. doğum yapalı tam 1 hafta oldu. Eşim 4 gün boyunca ailesinin evinde kaldı. Sıfır ilgi alaka.. 2 gün geldi annem gilde kaldı tutturdu bize gideceğiz ben bakacağım diye.. bende lohusaliyim ne işim var diye kavga ettik... Küfürler hakaretler iki taraflı oldu tek taraflı diyemem artık sabrım kalmamıştı. Bundan öncesinde de çok olay oldu çünkü.. neyse bana s..ktr git dedi bende vurdum bı tane tokat... Onun üstüne ayrılacağız bitti dedi.. babam akşamında çağırdı konuşmak için yalan yanlış şeyler anlattı ağladı kendini haklı çıkardı ablası aradı beni sen yalancısın sen susun sen böylesin diye söyledi de söyledi. Eşime hep dedim. Kavag etsek bile ailelere yansitmayalim dedim. Ama en ufak şeyde ablasını arayıp anlattı. Neyse bugün görüş günümüz bebeklerimiz kuvezde beni almaya geldi. Baktım ablası arabada arka koltuğu boş bırakmışlar bana... Hiç konuşma falan yok napiyorsun abla dedim ağzının icinde cevap verdi. Eşim yüzüğünü çıkarmış. Hastanede benle aynı asansöre bile binmedi. Dikiz aynasini komple kendine çevirdi ona bakmayım diye çok zoruma gittim. Haklı olduğum yönler olmasına rağmen konuşmak istedim ikimizde de hata var ama düzeltelim konuşalım dedim. İki çocuğumuz oldu dedim. Benim senle konuşacak hiç birşeyim yok dedi.. eve bırakıp gittiler.. ablalarindan bu kadar yüz aldı bu adam böyle değildi. Ne yaparsam düzelir herşey. Çocuk olmasa bı dk düşünmem ama ikiz bebeğim oldu daha yeni. Gözümden yaş eksik değil. Sütüm azıcık geliyor tükendim. Ne yapacağımı şaşırdım.. suç bende de var ama hamileyken lohusayken insan yalnız birakilmaz bu kadar görmezden gelinmez ya :(  eşime nasıl yanlışını gösterebilirim ben çünkü gayet farkındayım...

13 Cevaplar

0 oy
(3,100 puan) tarafından
Sen yeni dogum yapmissin cocuklarin küvözde ve sana byle davraniyor ama sen cocuklarim diyorsun.suan oncelik ne kocan ne cocuklarin.suan oncelik sensin.senin psikolojin nekadar duzgun olursa ne kadar huzurlu olursan bebeklerine de okadar sevgi huzur verirsin.o bebeklerin senn sutune ihtiyaci var.adim atma bence ailen arkandaysa arrtikmtam bir sessizlige burun.birak o noluyo desin.
(2,754 puan) tarafından
Sen ona msj attıkça peşinden koştukça asla değerin olmayacak asla
(32 puan) tarafından
En mantıklısı uzak durmak.. herşey olacağına varacaktır
(2,754 puan) tarafından
Lütfen tut kendini değersizleştirmekten başka bişey değil. Bırak o gelsin eninde sonunda gelecek bebekler bı eve gelsin sen iyi ol. Bak bı süre sessiz kalınca o yazacak buna eminim
(32 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
(775 puan) tarafından
Huzurlu birine tamamen katılıyorum sadece aileler konusunu eklemek istiyorum eşinle ayrilirsan sadece çocuklar için değil gerçekten pişman olacaksın ailesi kusursuz demiyorum ama sendede var tatlım benim ailem senin ailen moduna o kadar girmissinki bırak boşver ailesine tamam hadi tek gitmedin ama kocan ben bakicam diyo ona guvenmeliydin ha olan olmuş ama bundan sonrasında da bence bu konuda daha yumuşak ol kimseye fırsat verme senin ailen dedikçe erkeğe daha çok savunur bir olay olunca anlat iyi bir zamaninizda daha da düşme eselemw o konuyu kendi gorucek emin ol
-Reklam-
0 oy
(1,004 puan) tarafından
Bebeklerin  kuvezde, sen eşine ne işim var sizde diyorsun. Ayrıca çocuklar yokken ikinizin yanlız kayması daha mantıklıydı. Biraz kendini toparlayıp mentıklı düşünmen gerekirdi. Sen haklıyken kendini ona ve ailesine haksız düşürdün. Oysa sen haklısın ama yanlış zamanda hakların, adama şiddet uygulamak ne demek! Sen lahusasın daha sakin kalmaya eşini kendine çekmeye çalışman gerekirdi. Biliyorum yükün çok ağır oluyor öyle ama bacım imtihan dünyasındayız. Kadınlara daha fazla fedakarlık düşüyor unutma
(32 puan) tarafından
Öyle çok doğru... Yanlışimin olduğunun farkındayım onda da bende de var o yüzden birşeyler yapmak istiyorum ama konuşmaya çalıştım yok çok ters davranıyor yok sayıyor..
0 oy
(2,125 puan) tarafından
Hayırlı olsun bebeklerin canm Rabbim yardımcın olsun çok zor durum ama çocuklardan sonra boşanmak çok zor ne kadar sorun yasasiniz da yine sen iyi olmak zorundasin erkekler anlamaz onlardan yüz bulmuştur tabi 
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun zaten çocuklarım için haklı da olsam haksız da onlar için çabalıyorum ben..
(2,125 puan) tarafından
Anladım canm hayırlısı olsun
0 oy
(2,754 puan) tarafından
Ne kadar haksız da olursan ol daha 1 hafta önce doğum yapmış bı anneye bu yapılmaz çok yanlız sevgisiz kalmışsın şuan bebeklerine odaklan ailende destekse zaman ver düşme üzerine sen güçlü annesin ezik görünme onlara koy mesefeni zaman herşeyin ilacı sen çabalasanda adam olmayan olmaz dik dur seni bekleyen iki yavru var 

Görümce görmeyim ömrümce..
(32 puan) tarafından
Zaten yalnız kaldığım için sevgisiz kaldığım için desteksiz kaldığım için bu şekilde oldu ya..  ailem yanımda ama tek derdim eşimde yanımda olsaydı..
(2,754 puan) tarafından
Tabiki en çok eşine ihtiyacın var ama böyle yaparak bı yere varamazsın sakin kal onada kendinede zaman ver
(32 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Neden annemlerde yada kayinvalidede kalıyorsun canım anlamadım ben kendi evinizde kalsanız başbaşa sorunu daha iyi çözersiniz 
(32 puan) tarafından
Evimiz başka şehirde bulunduğumuz şehirde özel hastanede doğum olmuyordu ikiz olunca kimse yok diye çok soğuk olacak diye buraya gelmeye karar verdik keşke de vermeseydikk
tarafından
Özel hastanede neden doğum olmuyor ki
Bende ikiz annesiyim şuan 1 buçuk yaşındalar  kimse yardım etmedi valla annem kayınvalidem geldi doğuma 1 hafta kalıp gittiler keşke sende öyle yapsaydın  tek başına bakabilirdin ben hep tek büyüttüm eşimle sende evine git çocuklar kuvezden çıkınca düzelir aranız bence yalnız kalmaya ihtiyacınız var ayrı ayrı cozemessimix canım sorunu sen burda eşin orda olmaz yani
(32 puan) tarafından
Zaten bin pişman oldum ama olan oldu malesef yoksa asla evimden ayrilmazdim.. evimize bı gitsek başka birşey istemiyorum ya
tarafından
Eşinle otur konuş bu durumu düzgün bir şekilde ayrılmayın canım 2 çocuğa yazık bu seferlik alttan aliver bence aileleri de araya sokmayın yani eşine bu durumu anlat aranızdaki sorunu beraber çözün ne aile ne başkası yardımcı olamaz size en yakın zamanda da hep beraber evinize gidin düzelir umarım
(32 puan) tarafından
Zaten oturup adam akıllı konuşabilsek çocuklarım için yapmayacağım şey yok. O meleklerin ne günahı ne suçu var ben yaşadıklarımla uzuntumle kalmaya razıyım.. inşallah evimize tez zamanda gideriz başka birşey istemiyorum umarım herşey güzel olur artık çok yoruldum..
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Madem ablaları o kadar iyi bakıyor. Bırak . Baksana zaten istemiyor seni. Kendini çek hiç umursaama. Bı süre sonra herkes kendi evine barkina bakmaya başlayıp tek kalınca anlar ne yaptığını
(32 puan) tarafından
Zaten şuan tek değil diye çok özgüvenli kendine yoksa asla böyle bı insan değildi benim eşim o yüzden bende çok büyük tepki veriyorum tanıdığım insan bu değil yani
(1,297 puan) tarafından
Madem biliyorsun sebepleri kendi haline bırak bakalım. O senin yüzüne bakmıyor AA sen hiç bakma. Aklınca ona guvenmemisler ablası da gelmiş yanında. Ona ispatlıyor bak yüz vermiyorum diyo. Emin olduklarında ellerini ayaklarını çekecekler kocanın üstünden. O zaman yapayalnız kalacak.
(32 puan) tarafından
Sabırsızlıkla bekliyorum yalnız kalmasını...
0 oy
tarafından
Bence hiiiiic umursama kocani, hatta mutluluk pozları ver ve paylaş,kocan ve ailesi görsün senin ayakta dimdik durduğunu. Az kendinize güvenin ya pasif olmayın bu kadar, her şey gelir geçer,ailesinin ağzına bakan birini zaten koca diye yanında gezdirme, yalı kazığı kadar olmuş ama adam olamamış yuvasına sahip çıkmıyorsa sen ne uğraşıyorsun,çiz kendi yolunu,evlilik adı altında huzursuz olacağına boşan kendi mutlu hayatını yaşa. Kimseye bağlı değilsiniz unutma
(32 puan) tarafından
Zaten cocuklar olmasa asla ona bu kadar düzelsin diye uğraşmam.. çünkü çok güçlü bı insandım ben ama durum farklı olunca çok güçsüz hissediyorum kendimi ya
(2,754 puan) tarafından
Zaten bütün bunlar sürekli üzerine düşmekten eminim attığı msjları ablası okuyodur biraz kendini çekse gelecek fırsat vermiyo
tarafından
Çocuk sadece senin çocuğun değil, onun da çocuğu, o cabalamiyorsa boş ver sen niye kendini ayaklar altına veriyorsun. Eşek. Gibi bakacak çocuklarına,hiç düzelsin diye uğraşma bence, bu yasa kadar adam olamamış bundan sonra mı olacak, hiç sanmıyorum
(32 puan) tarafından
İşte insanız olmasa da hep bı umut var çünkü bu böyle değildi buraya gelene kadar asla eşim böyle bı insan değildi evlilimiz bu durumda asla değildi el bebek gül bebek baktı.. işte ne değişti de değişti ya
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Benimde abilerim var açıkçası ne karışirim ne ederim birçok sorunlar yaşadılar hala yaşıyorlar da ama herkes kendi ektiğini biçer yüz yüze bakacaksak kimseye saymayalim dümdüz biraz dilimizin kantarı olmali. Zamana bırakın pek detaya hakim değilim konularinizla ilgili.Ama yeni doğum yapmışsın ve bebeklerin kuvezde anlayışsızlik yapiyorlar sabır edilse biraz yani bukadar kargaşaya ne hacet şuan ya.
(32 puan) tarafından
İşte kimse de anlayış yok herkes olaya dahil olmak istiyor eşim yüzünden herkes söz sahibi...
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Allahim onları...........etsin pislikler yeni doğum yapmışsın bebeklerin kuvezde ve sana bunlarimi yaşatıyorlar bu heriften adam olmaz koca olmaz baba hiiiiiccc olmaz Rabbım  senin yardımcın olsun Rabbım olmaz dediklerimizi oldursun  insaallah canim sana üzülme diyemiyorum kalbin kırık ama bebeklerini düşün Rabbım yönel temiz kalple dua et belki tövbe  eder pişman olur
(32 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah zaten tek Rabbime sığınıyorum.. bana bunları yasatani da Allah'a havale ediyorum başka yapacağım hiç birşey yok malesef
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bence yol yakınken ayrıl bitsin. Senin kocadan bir b.k olmaz ablasının anasının sözünden çıkmayan adamdan da baba olmaz maalesef
(32 puan) tarafından
En canımı yakan da bu ya kendi aklı fikri yokmuş gibi davranıyor :(
0 oy
(253 puan) tarafından
biri benm dogumumu anlatti sanki  aynilarini yasadim ayni seyleri  
(32 puan) tarafından
Sonra ne oldu peki
(253 puan) tarafından
sonra esim iyicene bo.ka sardi. kac kere gttm geldim gttm geldim. aradan uc sene gecti duzelmeye baslamis. bnde sabirliym herseye tepki vermiorm su an iyiyiz ama.sorun varmi desen mutlaka oluyr
(32 puan) tarafından
İnşallah daha da iyi olursunuz yuvanizdan huzur mutluluk saadet eksik olmasın inşallah Rabbim muhabbetinizi arttırsın inşallah
(253 puan) tarafından
ins cnm seninde ins seninde
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Eşin hatalı ama sende de çok var hata gel dediğinde gidicektib evde baktığın coxuk yoktu sonuçta üstüne birde tokat atmışsın bence yapman gereken özür dilemek ve herşeyi unutup bı sayfa açalım denen
(32 puan) tarafından
Denedim ama çok ön yargılı

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 230 göst.
0 oy
2 cevap 104 göst.
0 oy
2 cevap 132 göst.
17 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 116 göst.