0 oy
880 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar namaza başlıyorum baya kılıyorum devamı gelmiyor. Varmı aranızda çözüm bulan hiç bırakmayan önerileriniz nelerdir hamileyim vicdan azabı cekiyorum basımı yastıga koydugumda :( youtubda izliyorum etkilenip başlıyorum gerisi gelmiyor devam sağlayamıyorum

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayyyni ben :( 2-3 yıl birakmadan kıldım ama sonra bi bıraktım devamı gelmedi yine ara ara başlıyorum yine devam edemiyorum. Huzursuz oluyorum ama yine bı şekilde baslayamiyorum ne aci
tarafından
Aynen öyle canım imansızlaktan sonra gelen en tehlikeli şey namazsızlık yazısını gördüm vicdan azabı çekiyorum ama abdest alıpta seccademin basına gidemiyorum napcaz böyle canım bilmiyorum
tarafından
Hep aklıma şey geliyo öldükten sonra ki sorgu.. neden kilmadin, namazını kilmadin diye sorgulanip ceza çekeceğiz içim daralıyor. Ve Allah'ı n hikmeti iki gündür sabah ezanı okunurken kalkıyorum kılıyor muyum hayır :( napacaz ben de bilmiyorum canim
-Reklam-
0 oy
(1,262 puan) tarafından

Aynı ben :( bende çözüm bulamadım 

tarafından
Buluruz inşallah vardır birileri istikrarla devam eden :(
0 oy
tarafından
Cnm bende senin gibiydim ama . Sonra kendi kendime dedim ki herşeye vaktin oluyo 10 dk ayiramiyn mu 

Allah o kadar nimet o kadar güzel şey vermiş şükredemicn mi yazıklar olsun bana dedim ve çok şükür bırakmadım inşallah da hiç birakmam o huzur çok farkl
tarafından
Öyle tabiki :(
0 oy
(15,719 puan) tarafından
Çözüm senin iraden.

Kılacak şeytanın sana kılma demesine kulak vermeyeceksin vesvese veriyor aklını çekiyor senin o yüzden kılacaksin tövbe edeceksin bu şekilde yani 
tarafından
Öyle tabiki irade ile alakalı
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bi türlü düzene koyamıyorum her hafta mutlaka kılıykrum amam düzenli olmuyo ya instada 5te 5 namz uygulaması var fayda vermişti biraz 
tarafından
Bana da fayda vermişti sonra gene aynı durumlar :(
0 oy
(758 puan) tarafından
bi bucuk ay oluyor baslayali her namazda kendime lanet ediyorum nasil  bunca yil kilmadim diye
tarafından
Masallahh canım
0 oy
(13,887 puan) tarafından

kıldıkça daha cok bağlanır insan bende oyle oluyor kılmadığım zaman içim içimi yiyiyor sen bırakma aklına şeytan vesvese koyduğunda sen hemen namaz kıl

tarafından
Tamam canım inşallah Allah razı olsun
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Namaz programı indir bildirim geldikçe kılarssin canım ben öyle öyle devam ettirdim
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim inşallah bende devam ederim bırakmam
(6,724 puan) tarafından
Ezan vakti pro programı indir kuzum turuncu teması var.  İnşallah sende hiç birakmazsinn ❤️❤️ ☺️
tarafından
Tamam canım çok sağol ❤️
0 oy
(27,352 puan) tarafından
Kuzum ölüm aklına gelsin ...

Her an.

Bizim hocamız derdiki namaz kilmadigin zaman kötü bisi olacak diye düşün o zaman kılarsın.bende oyle öyle alıştım 14 yaşımdan beri kılarım şükür Rabbime 
tarafından
Allah razı olsun canım kılacagım  inşallah
(27,352 puan) tarafından
Daim olur insAllah niyetin
0 oy
(705 puan) tarafından
Farzedelim ki öğlen namazini kildiniz ikindi vakti gelince abdest almaya üşendiniz kilmadiniz yada dünyevi işler daha şirin geldi bir sonraki vakte kaza yaparim dediniz aklınıza şu gelsin "bir dahaki vakte kadar yetecek mi ömrüm" Misal verecek olursak bizler eşimiz çocuğumuz için evlerimizi temiz tutuyoruz hergün üşenmeden yemek, çamaşır, bulaşık vs yapıyoruz karşılığında "Allah razı olsun" yada "ellerine sağlık" dendiğinde ne kadar mutlu oluyoruz. İşte bize tüm nimetleri sunan sağlık sıhhat evlat mutluluk veren Allah'a da ibadetimizi eksiksiz yapmamiz gerekir. Rabbim yolundan ayirmasin inşaallah ❤️
tarafından
Aminn ne kadar güzel yazmışsınız çok doğru ❤️ Allah razı olsun
0 oy
(249 puan) tarafından
Yaa ben de oyleyim simdi baslamak istiyorum ama bi turlu olmuyor baslayamiyorum 1 yil teheccut namazina kadar kildim kuranimi okudum hamileyken de baslamistim lohusalik bitince yine kaldi :((
tarafından
Aynen bende öyleyim bi başlayınca tam başlıyorum bırakınca hersey gidiyor hamileyim cocuguma hatim indiriyim diyorum onu bile erteleyip duruyorum ne kadar acı vicdan azabı cekiyorum
(249 puan) tarafından
Ben ramazanda bi hatim yapayim demistim hamileligimin son ayiydi 18.cüzde kaldim hala tamamlamadim bida ramazan geliyor oysa ki
0 oy
tarafından
Bu konuda eşinden destek alabilirsin canım eğer eşin düzenli namaz kılıyorsa 

Bizim evimizde büyüğünden küçüğüne herkes namaz kılıyor ☺️ ben koca göbekliyim ama elimden geldiğince kılmaya çalışıyorum 

Biz evde cemaatli şekilde kılıyoruz 

Eşim öncü oluyor genelde akşam namazı ve yatsı namazını cemaat yapıp kılıyoruz oğlum 6 yaşında o bile kılıyor ezan vakti pro var vakitleri kerahat vaktini bildiriyor sana bi süre sonra ister istemez mecbur hissedip kılarsın Allah yoluna gittiğün sürece Rabbim sana yardımcı olacaktır. 
tarafından
Maşallah ne kadar örnek bir ailesiniz.. Benim eşim 1 2 ay kıldı bıraktı o bırakınca benim de gitti sonra kendi kendime başladım istikrar sağlayamadım hamileyim vicdan azabı çekiyorum gerçekten Allah razı olsun ne güzel anne babasınız evladınız da sizi örnek olacak :) başlayacağım inşallah çok sağolun
tarafından
Canım inan ki ben bazen geç kılıyorum işlerim oluyo hatta bazen sadece farz kılıyorum ama yine de kılıyorum oğlum hemen babasına şikayet ediyor baba annem namazın farzını kıldı diye ☺️☺️
Bazen eşime sen kıl ben birazdan kılarım diyorum yok öyle bi dünya hadi bakalım diyor yani teşfik ediyor ☺️ saolsun bu konuda hep yanımdaydı haladaha öyle
Sen kendini sıkıla nasıl günlük hayatımızda su içmek nasıl mecburi vicudumuz onu istiyor aynı namazda öyle
İnşallah başlar ve birdaha asla bırakmazsın aminnnnn
tarafından
Aminn Allah razı olsun canımmm bütün kılmayanlara cümlemize nasip olsun insallahh
tarafından
Amin ecmain ❤☺️❤
0 oy
tarafından

Bende öyleyim ya :(

Her gun kuran okurum ama işte namaz olmuyor ya :(

tarafından
Minnakımın anası gerçekten üzüldüm ama :(
tarafından
Maalesef ki ya :( öğlen ilindin mesela kılarım ama akşam kalır sürekli değişiyor böyle:(
0 oy
tarafından
Bendede aynı sorun var ya:(((((
0 oy
tarafından

Telefonuma ezan programı var her vakitte 1 dk önce ezan okuyor ama sesi beni etkiliyor acayip o yüzden hemen Abdest alıp kılıyorum

Bir de düşün ki bir vakit geciktirdigin namaz için orda 70 bin seneye denk gelirmiş öyle okudum 

Allah seni 5 kere huzuruna bekliyor sadece 5 kere 

Belki duşun filmin mesajın kişiler engel oluyo ama bu geçerli deil 

Peygamber efendimiz zamanında namaz vakti 40 ti 

Bnm ümmetim o kdr kilamaz diye 5 vakit olmuştur

Nedir ki 5 vakit canım hemen kiliyosn en fazla 15 dj 

Sonra içine hzuur doğuyo varya hele sabah namazi! Ben balkona çıkarım kılmadan önce o dışarda ki sessizlik o havanın tadi bir değişik

Onunda bir ankami var uzun olcak yazarsam :)

tarafından
Yorumumun altına yaz canım Allah razı olsun :) herkes etkilenir :))
tarafından
Başka yorum olaraktan aticam canım üste al herkes okusun
0 oy
tarafından
Canım devamlı üst üste kıldığın zaman artık olmazsa olmazın oluyor. 

Mümkünse uygulama indir ezan vakti pro diye uygulama var muhteşem birşey kullandığın her an hatırlatıyor sana mutlaka yardımcı olacaktır 
0 oy
tarafından

Sabah namazının sirri

image

0 oy
(1,165 puan) tarafından
Allah'ın seni her vakitte yanına çağırdığını düşün ve Allah seni davet ediyo ve sen gitmiyosun. Gitmeyip dünyalık işlere daliyosun bil ki Allah dilemezse o dünyalık işlerin hiçbirini yapamazsın. Yani bizim her vakit Allah'ın huzuruna çıkmaya ihtiyacımiz var. Bize verilenlere sukretmemiz lazım ve aslında hayatımızda eş dost aile hepsi bı yerde yetersiz kalir  tek güç destek kuvvet Allahtir. İslam alimleri 40 gün namazı hiç birakmadan kılanın namaza alısacağını söyler. İnşallah Rabbim yardım etsin. Sen istersen dua edersen Allah seni destekler.
0 oy
(103 puan) tarafından
Şeytan uğraşır canım insanla sen ona karşı dayanıklı olmaya bakıcsksın zaten bi zaman devam ettiğin için artık alışırsın inşallah ben kilmasam rahat edemem alıştım çünkü sende basla yeniden ve hiç birakmicam de öyle de yap seni ne kadar zorlasada sen Allah için oldukça o elbet senin içine genişlik verir seni kendine bağlar 
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Bir seye alışmak için 40gün devam etmek gerekiyor.. 40gün bırakmadan kılarsanız devamı gelir ins. O kırk gün zor geciyor. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 102 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 168 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 137 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.