0 oy
1,212 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşnizden para ister misiniz yoksa ne lazımsa o mu alır 

Ben evlenmeden önce çalışıyordum şuan eşimden para almak istemek çok zoruma gidiyor sizde de durum böyle mi

53 Cevaplar

0 oy
tarafından
Maaş kartı bende canım istedigimi alırım ama büyük şey alırken haber veririm danisirim aliyim mı diye 
(2,704 puan) tarafından
Ben de aynıyım
(4,040 puan) tarafından
Valla mesleği çok zor insan o bayağı maaşı falan görmüyor Allah yardımcınız olsun görev yeri neresi
tarafından
Para için secilcek bir meslek değil canim dediğin çok doğru  trabzondayiz canim
tarafından
Se7en hani samsundayım dedin bana benim esimde. Astsubay komutandı malesef görevi bırakmak zorunda kaldi
(4,040 puan) tarafından
Siirtte öğretmenlik yaptım askerler sınav görevi olduğu zaman göreve gelirlerdi ya da seçim olduğu zmaan. Orda hallerini görürdük hani biz de doğu görevindeydik ama onlar gibi dolaşmıyorduk her yeri sadece köydeydik.
-Reklam-
0 oy
tarafından

• Aynen yıllarca çalıştım şimdi işsizlik maaşı alıyorum oda bitince ne yapcam bilmem ;)
tarafından
Çalşıp sonra eşinden para almak inan çok zor
(13,202 puan) tarafından
Aynı ben ama hiç bir şey esirgemez sağolsun canım kocam. Bende yoksa onda da yoktur
tarafından
Nerde çalıştın ayşe hanım merak
0 oy
tarafından
Bana ver ben alirim diyorum bazen o alıyor 
tarafından
Kız işte çalışırken kafama göre alıyordum şimdi para hesabı yapmak zoruma gidiyor
0 oy
(10 puan) tarafından
Sagolsun istemeden kendi verir canım kocam bide kredi karri verdi istediğini al ben oderim diye :) 
tarafından
Ohh :))
(10 puan) tarafından
Nazar degmesin :)
0 oy
(110 puan) tarafından
Benim eşim imalatçı yüksek mevla alır aldığı gibide hepsi bende olur istediğim şeyleri almama karışmaz ama ben yine de ona derim anlayışldr zaten 
(4,040 puan) tarafından
Mebla:)
(110 puan) tarafından
En az 40 bin fln değişio işin büyüklüğüne göre
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Mesleğim var ama calismiyorum . Eşim çalışan bir es istemiyordu. Ben söylerim o alır.  Kendim gider alırım. Ben nasıl istersem öyle olur yani canım . Yoksa param isterim çoğu zaman kendi bırakır yada sorar paran varmı diye .üstelik kredi kartının biri bende.
(1,016 puan) tarafından
Kesinlikle ne olacağı belli olmuyor surda devlet memurunun bile %100 güvenirliği yokken. İş bırakma. Kpss çalışmaya devam .5 aylık gazlı bebekle nasıl olacaksa aetik
(7,118 puan) tarafından
Herkesin kendi düşüncesi saygı duymak gerekir elbette .Birlikte karar aldık biz.
(1,016 puan) tarafından
Haklısın canim herkesin düşüncesi farklıdır. Ben açıkçası bebeğimi sırf başkasına teslim etmemek için bırakırdm. İnşallah rabbim bebeğimi büyütüp öyle atanmayi nasip eder inşallah. Yani karşındaki erkeğin ve ailesinin çalışmamak noktasında piskolojik baskısı olmazsa vala dini olarak bende istemezdim  herhalde. Ne bileyim en iyi ev hanımı diyom bebeğin eşin evine hanimsn Allah bunu bize uygun görmüş ama işte karşımdaki erkek ve ailesi öyle olmayınca üstünede ekonomik kriz ister istemez olsa güzel olur diyoruz
(7,118 puan) tarafından
Rabbim gonlunde olanı versin sana kuzum. Psikolojik baskı konusun da kesinlikle katılıyorum sana. Bizde baskı, zorlama vs yok. Net bir şekilde çalışmak istiyorumm desem yine karışmaz eşim Allah için.  Ama ben çocuklarımla vakit geçiriyorum, evimde istediğim gibi zaman geçiriyorum. Bu yüzden ben de düşünmedim hiç çalışmayı.
(1,016 puan) tarafından
Amin amin kuzum cümlemizin inşallah.  Rabbim hiç bozmasın inşallah
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Para evde durur ne lazimsa kim müsaitse alır 
0 oy
tarafından
Maaşını aldığı gibi liste yap birlikte çıkar alırız der 

Paraları bna bırakır kime lazım çekmeceden alır bizde böyle
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Hic istemek durumunda kalamdim maasi getirir benim elime werir gider marketimizi pazarimizi goruruz faturalarimizi kiramizi ayiririz paramizi ewimize koyariz ben ihtiyacimi iatedimi ordan alirim nie aldin harcadin demez cok sukur o cebine harcligini alir bisey lazim oldumu soylerim getirir agustosta 4 sene dolacak duzen bu 
tarafından
Ne güzel canım
(6,053 puan) tarafından
Meslegim war ama calistirmiyor okurkende calistirmam demisti o yuzden pek para hesabi yapmaya hakki yok
0 oy
(237 puan) tarafından
Yoo gayette istiyorum şu günlerde ne lazımsa o alıyor ama normalde nakit olsun kart olsun verir ve bende isterim bunda utanacak cekinecek bişey yok sonuçta evi onlar geçindiriyor 
tarafından
Ben çekiniyorum ya
(237 puan) tarafından
Çekinme niye cekiniyon eşin hayat arkadaşın
0 oy
(1,137 puan) tarafından

Vallaha ben istiyorum ne yapacağımı da söylemiyorum bana para gönder diyorum ya da bazen aldırmicağını düşündüğüm şeyler olduğu zaman kartını çalıyorum sonra alacağımı alıyorum eve gelince de söylüyorum biraz söyleniyor ama iyi tamam be diyor çünkü adam alıştı :D

tarafından
Ben öyle olamıyorum olamamda kız :) sen yine alacağını alıyosın:)
(1,137 puan) tarafından
Valla bir kere laf desin böyle büyük laf gebertirim onu evlenmeden önce yaptıklarıma saysın belki de o yüzden bişe demiyor benim canım kocacım :D
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Aynen bende sizin gibiyim. İnsanın kendi parasını kazanması gibi güzel bir şey yok. Eve gelirken arar  Benim istediklerimi öyle alır. Evde herseyi o alır. Temizlik malzemelerini falan toptan alırım 
tarafından
Aynen bizde de öyle almaz değil alır ama ne bilim atıyorum bi pantolon alsam haberi olmalı neyi kaça aldığımı bilir pek alışık olduğum bir durum değil
0 oy
(592 puan) tarafından
Bizde istemek diye bir sey yok canim her sey ortak parayi ceker yarisini benim cuzdanima koyar yarisini kendisine, kartlar da ayni sekilde hangisinin gunu geldiyse yatirir sohbeti bile gecmez bunlarin. 
0 oy
(10,021 puan) tarafından

Bende evlenmeden önce calisiyordum kimseyede paramin hesabini vermezdim valla. Ama bayada para biriktirmistim. Şimdide eşimle ortak hesabimiz var kartta bende istemek zorunda kalmam yani :angel: isteyemem yani

tarafından
Sende bendensin
0 oy
tarafından
Istemem kendi ben söylemeden verir zaten 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
11 senedir çalışan biriydim evlendim yine çalıştım şuan hamileyim diye riskli gebelik olduğu için çalışmıyorum. Eşim huyumu çok iyi bildiği için biyere gideceksem para bırakır ben asla istemem. Evdeki herşeyi kendi alır gelir su bitti bu kalmadı dememe gerek bırakmaz. Sadece akşamları kaç ekmek veya canın bişey istiyor mu demek için arar . 
tarafından
Ne güzel cnm
0 oy
tarafından
Kart bende canım iategim seyelri ordan alırım 
0 oy
(6,670 puan) tarafından
Hiç çalışmadığım için adamı istediğim kadar sömürüyorum 
0 oy
(1,358 puan) tarafından

Ben burada masa başı bi işe girecektim eşim bebek küçük diye istemesi hatta iş sahibi gel yarın başla demişti eşimin yüzünden vazgeçtim. O yüzden bana hergün 40 lira veriyor evi temizliyorum bebeğe bakıyorum diye :D

(670 puan) tarafından
İyi fikir
0 oy
(368 puan) tarafından
Canim benim esim yanimda deil ama olsada isterim o pek disari cikmayi sevmez  ev kusu misaali benim koca 

İlgili sorular

0 oy
63 cevap 1,086 göst.
5 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Selcanttt (2,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 1,292 göst.
17 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Mrs. Right❤️ (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 553 göst.
10 Nisan 2023 Aile kategorisinde Pakize333 (1,003 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.