0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kizlar kaynananiz bebeğinize bakmaya yardimci oldumu  ilk doğduğunda.. Benm babam yoğun bakımdaydi annemler doğuma gelemedi sehir dışında evliyim. İkigece hastanede zarzor kaldi benimle ve hastane dönüşü okula işe dönmem lazim izin alamiyorum deyip eve döndü sezeryanli halimle tek baktım.. Hastane dönüşü eve geldim yanimda hickimse yoktu afalladim acemiydim doğal olarak okadar zorlandimki bi büyüğe çok ihtiyac duydum tavsiyeye yardima.. ozellikle 40i cikana kdr cok zorlandim kolik bi bebekti ve ilk bebegim.zaten moral olarak cok düşüktüm babami 20.gun kaybettim hic destek olmadilar. Kabus gibi gunler yasadim. Normalde aramda hic kötü degildi 40inin ciktigi gun bile gelmedi. Artık buyuzden ondan çok soğudum görünce bile icime bi ürperti geliyor. Sizce ona nasil davranmaliyim Allah tan korkuyorum yoksa yuzune bakmazdim ama  vicdanim rahat etmiyor okadar seye rağmen 

13 Cevaplar

+1 oy
(445 puan) tarafından
Kimisi geliyor çok abartıp her şeye karışıyor. Kimisi de ihtiyacın varken bile gelmiyor. Hiç dengesi yok bu kaynanaların.
(70 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
0 oy
(27,296 puan) tarafından

Insanlik yaramaz öylelerine 

(202 puan) tarafından
Aynenole allah korkum olmasa yuzune dahi bakmam ama iyi davraniyorum hala. Hiç biseyolmamis gibi hep hurmet ediyorum allaha havale ettm ama kalbim unutamiyor yuzunu gorunce bile garip oluyorum
(27,296 puan) tarafından
Mesafeni koy.  Saygida kusur etme daha yapacak birsey yok
0 oy
(1,777 puan) tarafından

Kiz birak gelmesin karısmasın su saatten sonra valla ben yardimini falan gectim cenesini tutsun bana karismasin yeter. Yaninda oluncada bir ayri türlü ota boka karisirlar iyice deli ederler. Mümkünse benim kaynanayi türkiye suriye il sınırına sürsünler zaten orda da savaş var:D

(202 puan) tarafından
Hahahahah evet canım haklisinda ilk dogum zamani o ameliyatli haliyle insan nekadarda olsa birine ihtiyac duyuyor
(1,777 puan) tarafından
Kiz bende aynıarini yaşadım kimse yoktu yanimda aksamdan aksama bir gelir havasını atar giderdi birde mikroorganizma karı
(202 puan) tarafından
Bebek sevip gidiyor dimi. Cok sevgisi lazimmis gibi
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben kendimi ve kocamı hazırlamıştım canım duruma. Kimse yanımızda olmasa da çocuğumuza bakacak donanıma sahiptik. Ne onun annesi ne kendi annemden beklenti içinde olmadık hiçbir zaman. Sağolsun ikisi de yalnız bırakmadılar ama yalnız olsak da altından kalkabilirdik ama gerçekten çok zorlanırdık. 
0 oy
(249 puan) tarafından
Öncelikle ilk soruna cevap vereyim. Annem olsa bu kadar bakardi. Evimin isine kadar yapti gelenlere cayini yemegini pisirdi. 40 gun boyunca geldi gitti gaz problemi oldugunda gece sabaha kadar uyumadim ertesi gun geldi o sabahladi cocukla sen uyu dedi ben uyudum o ilgilendi cocukla. Annem olsa bu kadar ilgilenirdi hakkini odeyemem. 2.bi anne bana burda ailem uzakta ha deyince gelemiyorlar ben ne zaman ihtiyacim olsa yanimda buluyorum kaynanami sagolsun. Kaynanam seninki gibi olsaydı da ben de onun evine gitmezdim he ihtiyaci olur yine onun yaotigini yapmazdim ama keyfi gitmezdim evine aramazdim. Yuz cevirmek muslumana yakışmaz. Zorunlu olmadikca gitmezdim ona muhtac olmamak icin de elimden geleni yapardim
(202 puan) tarafından
Cokguzel anlatmissin canim nemutlu sana kaynana na maşallah ne sanslisin. Bende aynisini dusunuyorum yuz çevirmek muslumana yakismaz diye zaten hala konusuyorum yaptıklarının karsiligi olarak davransam zaten su an gorusmuyor olurdum ama vicdan olarak rahat edemediğim icin çok nadir ararim gelince karşılarim okadar. Evine 6ay oldu bebek daha hic bebegi bile götürmedim
(249 puan) tarafından
Bosver canim bundan da rahatsiz degil sanırım. Eşin bisey demiyorsa sana hak veriyorsa gerisi hic sorun degil. Ben en başından boyle dedim en onemlisi esimin ne dusundugu gerisi pek de umrumda değil
0 oy
(151 puan) tarafından
Cnm benimki de aynısını etti gelip bir gün bakmadı babam vefat ettiğinde agliyordum dedi ne yapalım herkesin babası ölüyor ondan sonra ondan nefret ettim şimdide her konusu açıldığında hep diyorum bir gün torunum diyip gelip baktinmi boş ver allah ıslah etsin mesafe koy arana 
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Kuzum o öyle yaptı diye tavır almana gerek yok bence, saygıda kusur etmezsin okadar, omun davrandığını aşagısında davransan senin ondan bşr farkın kalmaz, bırak sen kendin ol, değişme o öyle yaptı diye, yaptıklarından o utansın

17 yaşımda anne oldum, kaynanamlarla yeme içme birdi, yatmaya çıkıyordum yukarı yukarda sadece yatak odamız vardı, başka birşey yoktu

Doğum yaptım yukarıda yalnız başıma kaldım, sabah bşr paket meyve suyu bir paket buskıbi bırakırdı, bir hafta böyle şeyler ye bebeğin gazı olmasın derdi

Tek başıma, ordaydım 2 3 gunde bir çıkardı yanıma, ne yemek, ne bi sutlaç, çok üzülürdüm, sonra ki öyle görmüşler, insaniyetlik namına birşey yok

İki yıl önce kızı erken doğum yaptı, eşime şundan getir yemek yapıp götüreyiöm dedim, bana boş ver hastane yemeklerini yesin dedi, sonra anladım ki bna karşı öyle değil yapısı, görmişlğğü okadar dedim

Saygıda sevgide kusur etmem, ne yemek yaparsam muhakak götürürüm bogazımdan geçmez :) 

Annem yengem doğum yaptı, kucuk gelin yaptı babam söylemesi ayıp sürekli anneme etli yemekler yap grlin kendini toplarlasın derdi, annem kendş de öyle, küçük gelinimiz doğum yaptı, abim gidip tavuk et alıp geliyordu diyodu yapın yesin kan gelsin 
(202 puan) tarafından
Demekki gormuslukleri okadar haklisin sanırım canim. Allaha havale ettim bende senin gibi ozaman
0 oy
tarafından
Canim oncelikle basin sagolsun rabbim sabir versin kolay seyler degil bunlar amma velakin annelik icten gelen bisi emin ol babanin o durumu olmasaydi kimsede yaninda olmasa zorlanmazdin piskolojik olarak kendini yanliz hissettigin icin zorlanmissin yoksa kaynana yardimdan cok sinir krizine sebep olur bazilari icin bu bi gercek cunku cok karisan kaynana seni daha cok zora sokardi 
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Valla cnm bebeğinle bire bir kaldın mı daha iyi hem en güzel şekilde deneyim kazanmış oluyorsun hemde herşeyine karişilmiyo  bende kızımı 9 ay önce kucağıma aldım kaynanam o kadar elhamli bi kadın ki panik hayır o değil loğusa halimle benide panik yaptiriyo bide büyük bana yatıştırıcı olgun bilgili cümleler kuracağına davranacağına sanki hiç çocuk doğurup bakmamış gibi çocuktan korkuyo bişey olucak diye çok sinir olmuştum o zamanlar iyisimi başında kimse olmasın bundan deneyim kazandın epeyce ikincisinde daha rahat edersin o zaman geleceği zaman kaynanana gelme ben bakarım sağol senin işin vardır anne onları hallet dersin 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Bence canım kırgınlığını uygun bi şekilde dile getir, veya eşine anlat o usulunce annesine söylesin...başka türlü için soğumaz, bundan sonra sende onunla mesafeli ol, mecbur kalmadıkça gidip gelme
0 oy
(656 puan) tarafından
Vallla benimkife annelik taslamak istedi losaligimi burnumdan getirdi emzirmek icin bile elinden zor aliyodum en son 17 gun evi terk ettim annemlere gittim esimle aram acildi duzeldi halende 9 torunu var benimkine ayri elinden gelse bana ver diycek
0 oy
(13,889 puan) tarafından
normal davran canm nasıl davranabilirsinki baska hic dengeli kaynana yok herhalde biri gelir memun etmez biri gelmez ortası yok 
0 oy
tarafından

Fazla içli dişli olma boşver ...

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 117 göst.
13 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,246 göst.
0 oy
9 cevap 273 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bulut01 (250 puan) tarafından soruldu