0 oy
682 göst.
Diğer kategorisinde (1,633 puan) tarafından

image

gecmiyo Bi türlü ne kadar krem kullandık kaç defa doktora gittik yok vucudunu sarıyor şimdi ne yapmam lazım yaa egzama yakılıyormuş tam vucudu sarmadan yaktırsam mı acır mı acaba her defasında özele 500 ilaçlara 100 TL vermekten iyidir kafam karma karışık üzülüyorum kızımı böyle görünce :( 

8 Cevaplar

0 oy
(3,107 puan) tarafından
Yeğenimin de vardı özel bölgesinde önce pişik sandık sonra ağlamaları durmadı ve çok kızardı doktora götürdük doktor hemen egzema dedi. 2 tane merhem verdi hemen etkisini gösterdi. Fucitec ve hamazinc. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
O dediğini duymadım ama yaptırma derim. Benimde bebeğim egzamalı bebek. 

Deterjan kullanma kıyafetlerini 2 kez yıka 2 kez durula, 

Şampuan mustela kullanıyoruz biz, 

Krem bioderma iyi geldi, 

Alerjik besinlerden uzak dur emiyorsa domates, fıstık, çikolata, süt ürünleri, yumurta vs araştır hepsini aynı anda kesmelisin. 

Mama ise doktoruna söyle bileşenleri inceleyip bir mama önersin.

Günde 3 veya 4 kez o bölgeyi önce nemli bezle tampon şeklinde nemlendir ıslat hafif, sonra kremini sür, diğerlerinedevam edersen uzun ama 3 hafta içinde azalma olacaktır. Egzama alerjik bi tepki çünkü. Bebeklik egzaması gaygın olur alerjiden dolayı, 3 yaşına kadar sürer sonra geçerse geçer. Geçmezse sıkıntı olur, kalıcı olacaktır sonrası hayatında o zamanlar başka çare bakarsın bence. Yakmaya gerek yok. 

5 ay çektik şuan şükür 1 aydır somuncu yarasınıda bitirdik inşaallah bir daha tekrar etmez. Kolunda boynunda özel bölge geçiridi, kolu 3 kez tekrar etti ama sonunda oda gitti biiznillah. Uzun meşakatli yol. Testsiz ne olduğunu bilemediğimizden hepsine dikkat et önce onu iyileştir yavaş yavaş aeşerjik besinleri tek tek deneyip neyin dokunduğunu anlarsın ama şuan komple keski düzelsin önce kuzucuk :( Rabbim şifa versin onlar hiç hasta olmasın inşaallah. 
(191 puan) tarafından
Daha  henüz  bulanadum  neye  alerjisi  olduğunu  biktim  artık
tarafından
Salçayı bile az kullanman gerekir, bak bir tanesini buldun bile. Ondan bir süre uzak dur, sonra alışıyor vücut. Küçük olduğu için şuan yememelisin uzun bir dönem. Valla ben gepsini toptan kesmiştimkıyafetlerede dikkat ettim o halde 5 ay sonra şuan gitti. Ama yine başlayabilir umarım başlamazda 14 aylık oldu sayılır bebeğim. Betetin beteri var çaresiz dert vermesin mevlam ya sabır..
(191 puan) tarafından
Doğru  söylüyorsun  canım
tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim hepsine şifa versin. Yine egzaması olsaydıda yanmasaydı diyorum şuan düşün canım. O yüzden inşaallah geçici, sabır ve dua lazım.
(191 puan) tarafından
Sizede  allah şifa  versin ınş
0 oy
(158 puan) tarafından
Bende oğlumda çok çektim cnm saç derisine bile yayılmıştı prednol diye bı kremdi galiba ilk onu yazmıştı doktor sürünce geçiyordu sonra yine ortaya çıkıyordu kortizonlu olduğu için 5gunden fazla kullanılmıyor kortizonun zararlarını okuyunca kullanmayı bıraktım sadece Bioderma nemlendirici Krem kullandım cok şükür zamanla geçti zaten bebek egzaması kalıcı olmuyor emziriyosan yediğin herhangi bişey yapıyorda olabilir 
(191 puan) tarafından
Üste  resim  attım kızımın  karşım  kremi kortizonlumu  kremler  bilginiz  varmi
(158 puan) tarafından
Üzgünüm cnm bir bilgim yok o kremler hakkında
0 oy
(496 puan) tarafından
Canım kantoronnnn senin derdinin devası kızımda da çıkıyor 2 gün sürüyorum hiç bir şey kalmıyor banyodan sonra hafif kurtuluyorum ve bütün vücuduna nemli iken sürüyorum çok şükür eskisi gibi çıkmıyor çıktığı anda yine sürüyorum ve geçiyor 
0 oy
(3,458 puan) tarafından

image

biz bu ilaçtan çok fayda gördük canım. Benimkinin vucuduna da bulaşmıştı bu markanın vücüt losyonunuda kullanmıştık
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Malesef bizede için var karnında. Mustelanın şampuanını ve kremini kullanıyorum güzel nemlendiriyo süt ve domates alerjisi var şu virüs çıkmasaydı tekrar gdcektik alerji bölümüne ama gidemedik şmdilk bunları yapyorm kortizonlu krem hiç kullanmadım bi kızarıyo bi rengi soluyo çok kötü bişy :(
(191 puan) tarafından
Bizimde  domatese  bide inek  süt  ürünleri ne var  galiba  yemekte  falan  domates kullanmıyor musunuz  nasıl  yapacaz bilmiyorum
(1,524 puan) tarafından
Genelde kullanmıyorum ya salçaya da dikkat ediyorum onu da kullanacak olrsam çok az koyuyorum bnm bebeğm 13 aylık 2 aydır fazlalştı bu illet önceden yoktu
(191 puan) tarafından
Benimki  5 ayı geçti çıkalı  bays vardı kafası  yanakları  yanık gibiydi  şimdi  seninkinden  fazla  yinede
(191 puan) tarafından
Pardon  postu  sen  açmamışsın
0 oy
(759 puan) tarafından
Canım benim kızımdada vardo coresatin pembe krem kullandık faydasını gördüm kullananlar hep memnun benim ablamın çocugunın heryeri böyleydi krem sayesinde kurtuldu 
0 oy
(191 puan) tarafından

image

bunlar  kortizonlu mu bilginiz  varmı doktor  birşey demedi karşım  krem verdi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 68 göst.
20 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
4 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde meva1 (1,439 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 152 göst.
15 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynonunannesi3009 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 259 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu

379,282 soru

11,352,819 cevap

34,825 kullanıcı

...