0 oy
1,326 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,201 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar bugün artık dayanamadım sağlık ocağına götürdüm yavrumu. Doktor virüs kapmış dedi bende bizden mi kaynaklı dedim zannetmiyorum dedi . Neyden diye sormak aklıma gelmedi... 

Bu arada hemen de mesaj attılar ufak bir üç buçuk atmadım değil :) Aklı selim olan korona olmadığını da idrak etsin bir zahmet döküntü ile korona ne alaka ?  Burda post açmıştım bir çoğu isilik demisti . Geçmezse doktora goturcem dediğim için sonucu paylaştım sadece.  

image

image

13 Cevaplar

0 oy
(7,201 puan) tarafından

En İyi Cevap

Mesaj genel bir mesajmis . 

image

image

-Reklam-
+2 oy
(1,174 puan) tarafından
Bebeğin virüs kapmış ama ben neden güldüğünü anlamış değilim 
(670 puan) tarafından
Uyarı mesajı gelmiş ona gülmüş galiba
(2,423 puan) tarafından
Corona  olsa gülmez heralde ama mesaj neden gelmiş anlamadım
(7,201 puan) tarafından
Korona olsa zaten korona derdim . Normal bir virüs dedi . Gulmemim sebebi de attığımız adımdan haberdar olmaları biraz tirstim bu sebeple güldüm . Bebeğimin döküntü dışında bir rahatsızlıgi yok çok şükür öyle olsa zaten gülecek halimde olmaz
(2,423 puan) tarafından
Herkese mi mesaj geliyor kuzum
(7,201 puan) tarafından
Bir fikrim yok hberlerde okudum bir harita kurulmuş evde duranlar ile çıkanlar uzerinden . Ben bir aydır çıkmıyordm ilk defa çıktım çocukla çıktığım için mi geldi anlamadım. Eşim her gün işe gidip geliyor ona hiç gelmedi
+1 oy
tarafından
Ne virüsüymüş bu canim 
(7,201 puan) tarafından
Bilmiyorum normal sıradan bir virüs dedi kaşıntı var mı dedi yok dedim o da kasindrr falan dedi
+1 oy
(1,025 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ne virüsü korona mı 
(7,201 puan) tarafından
Allah korusun korona da döküntü yok .
+1 oy
(1,449 puan) tarafından
Ne virüsü anlamadim yani geçmiş olsun
(7,201 puan) tarafından
Çocuk virüs kapmış dedi normal bir şey sadece kasindrr rahatsız eder dedi. Burda post açmıştım neden olur diye bu yüzden paylastm
(1,449 puan) tarafından
Valla lorin 2 gün kala yapmasa ben oturup ağlıyorum dert ediyorum kendime ;( tebessümü anlamamıştım sendeki
(7,201 puan) tarafından
Canım ben çocuğumu on gün hastanede serumlarla yatırdım tansiyonm 16 ya çıktı ağlamaktan beni de başka polikliniğe yatircaklardi diye susup oturdum aşağı  o yüzden döküntü çokta gözümü yasartmadi . İnsanın canını sıkıyor ama çocukta ateş isal kusma vs bir şey olmadığı müddetçe ve bu on gün süren bir şey ise kimsenin yüzünün gulmeyecegi bir an olmayacağını zannetmiyorum.
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
 Karantinadamisin niye mesaj geldi çok geçmiş olsun 
(6,919 puan) tarafından
Ala ala  eşim markete gidiyor ben cikmiyom bize gelmedi gelirmi acaba
(7,201 puan) tarafından
Google yaz bak bir çok insan evde olduğu halde gelmiş mesj deneme yapiyorlarms herhalde
(6,919 puan) tarafından
Tmm bakicam anam bı o eksikti takipmi ediliyoz artık
(7,201 puan) tarafından
Yorumlara da bakabilirsin ekran attim.
(6,919 puan) tarafından
Okudum. Sağol canım tekrar çok geçmiş olsun
+1 oy
(27,353 puan) tarafından
Gecmis olsun kuzum cocuk doktoruna götür 
(7,201 puan) tarafından
Sağlık ocağına zor gittim ya çocuk doktoruna cesaret edemiyorum ilaç verdi kullanıp duruma göre artık giderim inşallah gerek kalmaz
+1 oy
(48,708 puan) tarafından
gecmis olsun canim doğru düzgün bir doktora götür kimi gördü de virus kapti. bahsettigi baska virüs se neyden bulaşır zarari nedir tedavisi nedir soylemedi mi
(7,201 puan) tarafından
Normal bir virüs. İlaç yazdı bunlar iyi gelir dedi . Bilmiyorum ya virüs ne alaka bir aydır evdeyim zaten
(48,708 puan) tarafından
mikrop mu.kapmis demek istedi acaba normal çocuk doktoruna götür canim saglik ocagi doktoruyla olmaz
(7,201 puan) tarafından
Ya sağlık ocağına zor çıktım bir aydır evdeyim açıkçası kimseye gitmiyorum kimseyi de kabul etmiyorum o kadar uzak yola nasıl gidip gelcem bir fikrim yok ilaç verdi . Geçer bununla dedi . Geçmezse mecbur gitcem .
(48,708 puan) tarafından
insallah gecer canim ciddi olsaydi yonlendirirdi heralde oda
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Of yapılan yorumlarda Ona göre yani Doktor viral hastalık demiştir Yani bu alerji ya da isilik tarzı bir şey değil viral hastalık kızamık Olabilir kızamıkçık olabilir Kızıl olabilir el ayak ağız hastalığı vesaire olabilir demek istiyor Bu yüzden çocuk doktorunun görmesi gerekiyor Sağlık Ocağı Doktoru buna teşhis koyamaz virüs dediği o

Bildiğim kadarıyla bu mesaj herkese gelmiyor Sanırım ya aileniz ya binanz ya da yaşadığınız bölge karantinada Diğerleri çok endişe edilecek şeyler değil ama umarım kızamık değildir
(2,891 puan) tarafından
Zaten onu doktorun görüp anlaması gerekiyor çocuk doktorunun bizim değil Sağlık ocağındaki Doktor da Bunu anlayamaz zaten Yukarıda yazdım isilik ya da alerji olup olmadığını anlayabilir
(7,201 puan) tarafından
Şükür anlayan da çıkmış korona olsa döküntü ne alaka bunu idrak edemiyorlar mi ? Ayrıca karantina bölgesinde değilim bir aydır ilk defa çıktım dışarı . Eşim her gün gidip geliyor henüz mahallemizde görülmedi çok şükür. Mesajda harita üzerinden anlaşılıyorms konumdan
(2,891 puan) tarafından
Bn baya güldükten sonra yazdım zaten mesaj yeni icat demekki mecbur kalınca çıkıyorz ne yapak miniğe geçmiş olsun ateş yoksa viral değildir varsa doktora gtmen gerekir
(7,201 puan) tarafından
Ya ben mesajin başını görünce aha ceza yedik çocukla dışarı çıktık diye düşündüm sonra da takip altında olmak rahatsız etti beni ve tırstım ona güldüm . Millette hemen cocgu hasta neye gülüyor . On gündür döküntüsü var ben ek gıda yüzünden oldu diye bekledim geçmesini gecmeyince gittim çok hamdolsun sadece döküntü var . Ateş falan olsa zaten on günü bırak on saniye duramam bu ateş belası yüzünden on gün hastanede kaldık neler çektiğimi bir ben bir Allah biliyor rabbim hiç bir anneye yaşatmasın
(2,891 puan) tarafından
Sadece döküntü varsa zaten viral hastalık da denemez
 bazen ateşli hastalıktan sonra böyle döküntü çıkabiliyor bu ateşli hastalık 1-2 hafta önce de geçirilmiş olabilir ya da sadece yediği bir gıda yapmış olabilir Ateş Yoksa viral demek Bence hiç doğru değil endişelenecek bir şey yokmuş zaten ben oraya takılmadım valla Çünkü o mesaj bana gelse ben de gülerim
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Ne virüsü canım bidw bu msj ne nedem aymışlar
(7,201 puan) tarafından
Normal sıradan bir virüs dedi ismini söylemedi . Bende anlamadım valla dedim.acaba çocukla çıkmak yasak ondami tespit edildi ama internetten baktım harita kurulmuş cikanlar tespit ediliyormuş
0 oy
(443 puan) tarafından
İyide açıklama sonunda neden gülücük??? Ayrıca orda nedenini sormak aklına gelmeyip burda mı sormak aklına geldi...
(7,201 puan) tarafından
Niye sen doktorun yanına gidince tıkır tikit her şeyi sorabiliyor musun ? Hiç mi ay keşke şunu da sorsaydim demiyirsun çocuğun o sıra ağladığında herhalde aklın defter tıkır tıkır soruyorsn herşeyi
(443 puan) tarafından
İyide sen bizden mi geçti demişsin sanmıyorum diyince neden olduğunu herkes sorrar bence unutulacak bir durum değil yanlış anlama hemen bunu demek istedim
(7,201 puan) tarafından
Yani benden mi mikrop kaptı çocuk bunu merak ettim doğal olarak öyle söyleyince . Hayır diyince de içim rahatladı devamını merak etmek gelmedi aklıma . Zaten sonra da normal bir şey ilaçla geçer dedi . Ben yoğurt verdim ondan olmuştur diye düşündüm dedim o da alerji ile alakası yok dedi öyle yani . Zaten insan korka korka gidiyor biran önce bitsin gitsin evime döneyim diye bakıyor
(443 puan) tarafından
Anladım canım amacim gerçekten terslemek değildi sonunda gülücük koyman saçma geldi bu yüzden belirttim çok geçmiş olsun
0 oy
(119,388 puan) tarafından
Ne vurisu sen niye guldun biri anlatsin bana
(7,201 puan) tarafından
Adımımızı takip etmeleri tirsmama sebep oldu bu sebepten güldüm . Normal bir gülme değil .  Virüsun ismi ne bilmiyorum olağan bir şey ilaçla geçer dedi .
0 oy
(10,533 puan) tarafından
Cnm.benim geçmiş .olsun sağlık ocağı doktoru ile olmaz cnm kaç  defa gittim sağlık.ocagina başka şeylerden ilaç verdi geçer diye ama ne yazıkki çocuk doktoru fark li dedi yani bunu çocuk.doktoru görmesi lazım imkanın varsa tedbirini al bi git 
(7,201 puan) tarafından
Nasıl gitcem ki valla zor gittim sağlık ocağına ya hem eldiven taktım hem peçete ile açtım kapıları . Valla insanın aklı çıkıyor . Çocukta yerinde durmuyor ki kucağıma alcam felan Allah korusun korkuyor insan
(10,533 puan) tarafından
Tabiki allah korusun kuzum ama önemli bisey de olabilir sarıp sarmalasan

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 403 göst.
8 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nebaht (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
1 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra129 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 90 göst.
15 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi_kelebegi (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 66 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (336 puan) tarafından soruldu

380,499 soru

11,392,458 cevap

34,901 kullanıcı

...