0 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Bu sabah burada bir arkadas post açmış bu yaşanan felaketlerle alakalı bize bir sınav neden hala bir şey yapmıyoruz namaz kılmıyoruz falan yazmış sonunda belki benim sayemde başlayan olur falan demiş simdi adını unuttum kusura bakmasın her kimse... Onun sayesinde bugün öğle namazı ile başladım insallah devamı da gelecek gerçekten vaktimizi o kadar şeye ayırıp dini şeylere neden vakit ayıramıyoruz dedim kendime.. Belki bu post sayesinde de yine birileri bir şeyler yapmaya baslar. Ve son olarak size bu konuyla alakalı Bi sorum var net bilgi bulamadım sabah namazı imsak saati ile mi güneş yazan saat ile mi kılınıyor? 

8 Cevaplar

+1 oy
(1,755 puan) tarafından
Allah kabul etsin canim
(582 puan) tarafından
Amin canım sağol
-Reklam-
+1 oy
(557 puan) tarafından
Imsak cnm ımsakla gunes arası kılcaksın namazknı
0 oy
(3,458 puan) tarafından
İmdakla vakit girer güneşle biter canım imsak saati girince kılabilirsin
(582 puan) tarafından
İmsakta sonra ezan beklemek gerekmez mi
(3,458 puan) tarafından
Yok tatlım gerekmez sen vakit içerisinde kılabilirsin. Ezanın geç okunması insanların camiye gidebilmesiyle alakalı
(582 puan) tarafından
Anladım tamam teşekkür ederim
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Allah kabul etsin cnm imsak vaktinden hemen sonra kılarsın

(582 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(117 puan) tarafından
Rabbim kabul etsin iyi yapmişsin başlamakla Allahım8m herkese namaz kılmayı Nasio etsin sabah Namazıda imsak ta ezan okunduktan sonra kılınır güneş doğduğunda biter namaazin vakti
(582 puan) tarafından
Amin insallah canım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bunu söylerken utanıyorum (linç etmeyin)bende namaz kılmak çok istiyorum ama yapamıyorum duaları ezberleyemıyorum rukü secde selam verme ne bilmiyorum video ızlıyorum ama kılacagım zamn unutuyorum ve bu 2-3 senedir hep boyle sabah uyanıyorum mesela ezanda namz bilsem kılardım dıyorum berat kandılınde mesela biri berat namazı dıye paylaşmış gorumceme kaynanama dedım boyle kılınıomuş kılın dıye kendim uzuldum nıye ben kılamıyorum bebeğe eşim bakar diye :(
(582 puan) tarafından
Valla bugün oturdum sabah direk baktım bende nasıl kılınır diye yıllar oldu kılmıyorum kandiller de bile kılmayı bırakmıştım duaları unutmadım biliyorum ama namaz kılmayı nerde hangi dua okunur unutmuşum açtım tek tek baktım bugün sünnet ve farz aralarında açıp kontrol ederek kıldım Allah kabul etsin istersen yaparsın canım zor bir şey değil gerçekten bugün o kadar vaktim içinde en fazla 40 45 dk namaza ayrıldı oda parça parça zaten.. Yapabilirsin yeter ki iste hemen baslamasan bile önce nasıl kılınır onu anlamaya calısacak dua ezberi yaparak başla
tarafından
Inan her kandılde işim zor olmasına rağmen oruç tutardım içimdede hep namaz kılmayı bılsem kılardım dıyordum sunnet farz okuyorum anlamıyorum kı utanıyorum kayınvalıdeme de ogret demeye o benım bıldıgımı sanıo bebek için kalktığında sabah namaz da kıl dıo yine bı kaç birşey bilsem unuttum tekrarlayalım mı der öğrenmeye çalışırdım senın yazından sonrada ben youtubedan bakıcam eve gider gıtmez
(582 puan) tarafından
Bak canım yaparsın yeter ki iste gerçekten yapmamız lazım 1 saat bile sürmüyor 5 vakit namaz neden yapmayalım bugün bir dünya iş yaptım evde yine de vaktim var bak kılabiliyorum cok sükür sabah namazında oğlum uyandı mesela kalktık daha 10 aylık ona mama hazırladım o sıra ezan okundu üzerimi giyinip abdest aldım oturttum onu da yanımda abdest alana kadar sonra yatırdım yanıma mamasını verdim o içerken kıldım hemen yanında namazımı normalde bahane bulsam derim ki cocuk var nasıl yapayım falan ama isteyince yapabilirim umarım seninde istediğin gibi olur canım kılarsın insallah
tarafından
İnşallah dua et abdestli agzınla canım dualara bakıyorum suan ezberlemeye çalışıyorum bende sabah ezanında uyanık oluyorum bebeğimi emziriyorum çünkü
(582 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım insallah
0 oy
(12,513 puan) tarafından

HerşeyimTuğraBerk adlı kullanıcıdan bahsediyorsun sanırım :)

Rabbim daim etsin canım 

İmsak ile güneş arasında kılınır 

(582 puan) tarafından
Olabilir evet sabah gördüm ne zaman yazmış ona bakmadım geceden yazmış da olabilir belki :)
(12,513 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
tarafından

Canım sabah namazi imsak ile baslar gunes ile sona erer Allah kabul etsin bu arada. Gerçekten bu dünya çok boş.

(582 puan) tarafından
Amin canım çok sağol umarım devamını getiririm bu sekilde Allah herkese nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 150 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde tugcetns (1,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 237 göst.
0 oy
4 cevap 112 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 272 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Sorgu sual (598 puan) tarafından soruldu