0 oy
620 göst.
Diğer kategorisinde (2,253 puan) tarafından
Kızlar bundan 2 ay öncesine kadar ayağımda çok kötü tırnak batması oldu 2 aydır evden çıkmadığım için çorap ve ayakkabı giymediğim için şimdi dokunduğunda Ağrı yok böyle Durdukça kendiliğinden geçer mi tırnak batması iki aydır ayakkabı ve çorap giymeyince geçer mi kendi kendine ne krem ne pamuk ne baska bisey hicbisey kullanmadim dokunmadim

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende cocukluktan beri var ayak bas parmağım   tirnagi yana dogru uzuyor ya 
(2,253 puan) tarafından
Duzelmedimi hic
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayir gecmez sen simdi onu  duzeltmessen her zaman olur yaz kis fark etmez sakin kesme torpuyla tirnagi etten ayir aptina pamuk koy bi kac gun aciyo ama gecici benim 4 parmagimdda vardi boylelikle bitti
(2,253 puan) tarafından
Duzeltirsem yinemi olur
tarafından
Ben de bunu yazacaktım sen yazmissin  canım =)
tarafından
Kesersen yeniden olur o sekilde ter yapar ve kalici olur altina pamuk koy  uzayip batigin yukari cikmasini bekle
(2,253 puan) tarafından
Duzelirmi sonra
0 oy
(2,891 puan) tarafından

Tırnak batmasından kurtulmanın bir tek yolu vardır uzatacaksın evde bir antibiyotik krem bulundur enfeksiyon kaptığı zaman hemen antibiyotik kremini sür ama sakın kesme tırnağını gerekirse biraz kısalt ama kenarları mutlaka dışına doğru olsun tırnağın ucunun eti geçmesi lazım ya hayat boyu böyle kullanırsın ya da sürekli batar çektirmek falan çözüm değil Ben hepsini denedim Tek çare uzatmak yeteri kadar uzadığı zaman ağrın sancın hiçbir şeyin kalmıyor ama ne kadar zor bir şey olduğunu biliyorum ben oturur ağlardım

image bu yıllarca batan bir tırnağın son hali En azından artık hiç acı çekmiyorum

(2,253 puan) tarafından
Kendiligindenmi gecti
(2,891 puan) tarafından
Uzatarak canım kenarlarından kürdanla koparmadan kaldıra kaldıra her gün uzamasını sağladım ayak tırnağı çok yavaş uzayan bir şey olduğu için 5 ay falan sıkıntı çektim uzarken batıyordu bazen etinden ayırıp uzayan yeri dışarı çıkarmaya çalışırken kopmada oluyordu tiosilin aldım her yerinden çıkardığımda yerine hemen tiosilin sürüyordum enfeksiyon olmasın diye bu şekilde 4-5 ayda uzattım herhangi bir vitamin eksikliği olursa kırılma da sık oluyor bu da tekrarlatıyo Demir ve D vitamin eksikliğin falan varsa onlara da baktırmak gerekiyor Benim ondan da her çıkarmada kırılırdı pamuk koyanların mantığı da o aslında
(2,253 puan) tarafından
Bnde 2 aydir corap gymiyorum ayakkabida agri yok suan 2 once dokununca Allah canimi aliyordu
(2,891 puan) tarafından
Bilmem mi çalışıyordum ağır işte oturur ağlardım :( bu süreçte uzat işte fırsat var
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Sarımsak kesip koy çorap giy, 1 2 gece tekrarla, hemen geçiyor. Biraz kokuyor ama ☺️☺️☺️
(2,253 puan) tarafından
Ama icinde tirnak var
0 oy
(554 puan) tarafından
Benim iki ayagimdada vardi ameliyatla aldirdim birdaha olmadı ama oğlumda var şimdi:(
(2,253 puan) tarafından
Ceksem tekrar cikarmi
(554 puan) tarafından
Yok cektirme ya o zor olur benim o batan yeri kesti doktor iceriden tirnak yatağını aldi dikti tekrar çekilmedi yani turnagin batan yerini diklemesine kesip cikardi  çok kötüydü benim açık yaraydi çorap yapışırdı hep:(
(2,253 puan) tarafından
Benimki ilk defa oldu daha yeni ya
(554 puan) tarafından
İnşallah yer etmez
0 oy
tarafından

Benim ayak tirnaklarim batiyo uzayinca oda bi kere dar ayakkabi giymistim ondan sonra oldu sık sık kesersen acimiyo

(2,253 puan) tarafından
Bnmkide dar ayakkabidan oldu ya
0 oy
(21 puan) tarafından

image

tirnak batmasi sonucu bir defa ameliyat oldu haziranda bir kere daha olucak bence ihmale gelmez boyle birsey varsa vakitce gidin yoksa gercekten aonuclari inanilmaz ola biliyor
(2,253 puan) tarafından
Aboooo com rahatlattin saol :))
(3,617 puan) tarafından
O nasil ameliyat olmus ya Bende oldum ama sadece yandan kestiler3 dikis vardi bu kadar korkunç değildi
(21 puan) tarafından
Vallah bende bilmiyorum.oglanin agrisi vardi ama doktor kontrolüne bir aydan fazla vardi o arada da okulda top oynamış sonrasi malûm.sizi asla  korkutmak değil amacım ama bu tirnak meselesine ciddî bakın diye gösterdim:) simdiden gecmis olsun
0 oy
(2,071 puan) tarafından
Allah düşman başına vermesin ayak baş parmağımda var içeri doğru uzuyor altına pamuk koymayı beceremedim ben o yüzden hep kesiyorum ama çok acıyor 
(2,253 puan) tarafından
Cekince tekrar  ckiyormu
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Geçmez canim ben ameliyat olmus biri olarak yıllarca cektim en son ameliyat oldum. 

Ameliyattan 1 sene sonra tekrar battı tekrar ameliyat dediler sonra Bide cildiye gidim dedim oda törpü cila verdi onu yaptim ogunden beri hic batmadı ama şuanda mantar var birgunde onun için gidecem
(2,253 puan) tarafından
Cekince meden geri ckiyor ki
(3,617 puan) tarafından
Uzarken geri battı oval kesiorum die cildiye gittim düz kes asla oval kesme ve asla kısa kesme az uzun kalsın dedi öyle yapıyorum batmio artik
(2,253 puan) tarafından
Bnde oyle yapsam olurmu hic bi islem yaomadim daha az az kessem
(3,617 puan) tarafından
Tabi canim kısa kesme uzun kes batan kısmı etten cikana kadar altina pamuk skstir tırnak ette uzamasn
0 oy
(2,597 puan) tarafından
4.  5 defa çektirdim tırnaklarımı sanırım
(2,253 puan) tarafından
Cekince neden bida ckiyor
(2,597 puan) tarafından
Tırnak yatağının plastik cerrahi tarafından düzeltilmesi lazım.. bende randevu alamıyordum her defasında batıyordu
0 oy
(913 puan) tarafından
Kendiliğinden geçmesini bekleme geçmiyor çok zor bir durum bilirim hep pedikür yaptırırım o yüzden kendim çıkaramıyorum batık oluşmadan veya oluscagina yakın hep pedikür giderim antibiyotik krem fucidin tavsiye ederim gcmis olsuun
(2,253 puan) tarafından
Aciyormu peki
(913 puan) tarafından
Batık olusupta çıkarmaya gidersen evet biraz acıyor ama evde kendim yapmaya çalıştığım da daha büyük acı canım o yüzden ben yapamıyorum
(2,253 puan) tarafından
Yapinca geciyor degilmi bida ckmiyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 20 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
8 Mart 2023 Aile kategorisinde Fatma Hira (7 puan) tarafından soruldu