0 oy
1,541 göst.
Aile kategorisinde tarafından

image

image

kızlar benim bi görümcem var Allahım ondan bin kere razı olsun 

Anamdan görmediğim ilgiyi sevgiyi görümcemden gördüm 45 yaşında kendisi 

Anadan yana yüzüm hiç gülmedi annem beni sadece doğurmuş :( ilk evliliğimden iki evladım var iki kez doğum yapmış ama yapayanlız kalmış kendi başımın çaresine bakmış bir insanım 

İlk doğumum da ameliyata girerken ben anne diye ağlarken o dışarda sigara keyfi yaptı

İkici doğumumda temizliğime varana kadar yaptım benden bişey bekleme dedi :( tamam dedim herşeyimi yaptım doğumda yanımda olsun istedim geldi ama bu seferde çay içmeye gitti ve ameliyatlı bir şekilde iki evladımla kendim ilgilendim

Bunları ne eşim ne görümcem bilmiyor 

Ama sanki hissetmiş gibi görümcem ben varım elin kolun ayağın olur her birşeyine yeterim dedi ve Allahım ondan razı olsun hastanemi ayarladı drumla konuştu odama varana kadar hemşiresine kadar halletti sen yeterki iste kuzum dedi 

İnsanın kendi annesi mi yoksa aslında el olan görümcesi mi 

Valla benim görümcem değil sanki annem imdat dediğümde yeten yetişen bi anne gibi yaklaşan görümcem var bütün herşeyi o aldı özel ikitane battaniye yaptırmış elbiseler almış süslemiş çeyiz gibi 

Daha diyor ki altını da doğsun takarım ☺️ Allahım razı olsun Allaha çok yalvardım anamdan sevgi göreyim diye ama oda benim imtihanım 

Kayınvaldemle görümcem ikisi herşeyimi yaptılar gözüm kalmadı hiç birşeyde canlarım onlar benim ☺️☺️☺️

Annemle 3 aydır konuşmuyoruz o başka şehirde birkez olsun aramadı sorrmadı canları sağ olsun ve benden uzak olsunlar çok yoruldum annemin sevgisizliğğnden yana 

Yaşamayan asla bilemez bu duyguyu 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Öz evlat olduğundan şüphe et derim 
tarafından
Yemin ederim etmiyor değilim vallahi billahi bak
Gelinlik giyip o giydipin gelinlik kefenin olsun dedi bana :(((
tarafından
Dengesiz mi ne Allah onuda ıslah etsin inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından

Rabbim herşeyi gönlüne göre versin ,

Şimdi öz annen bu konuda birşey demek , bize düşmez ...

Ama ALLAH'A şükürler olsun ki iyi bir aileye denk gelmişsin ...

tarafından
Çok şükür Allahım dualarımı kabul etti☺️
tarafından
İnşallah hep öyle olur :)
0 oy
(31 puan) tarafından
Bunun özlükle üveylikle bi ilgisi Yok. 
(249 puan) tarafından
Valla kusura bakma da bana yapmacık geliyor yok gorumceymis yok kaynanaymış bunların sevgisine asla inanmam...Hicbir anne çocuğunun kötülüğünü istemez ya psikolojisi bozuktur aģır şeyler yaşamıştır kendine gelememiştir bence sen çok yanlış düşünüyorsun benim bu hayatta yaşadığım tecrübelerden çıkardığım sonuç bu...
tarafından
Saygı duyuyorum canım ama o dediğğn bütün sıkıntıyı ben yaşadım karnı burnumda hamileyken boşandım kızım deyip destek olmadı
Kendi tırnaklarımla kazıya kazıya evlatlarıma destek oldum kimseye minnet etmedim ki zaten yardım da etmediler
Evlat demediler can demediler
İlk evliliğümi mecburi yaptım istemedimmmmm bak istemedim diyorum mecbur bırakıldımmm
Gelinliğimi bana kefen etti annem 46 yaşında kendine düşkün bakımana önem veren sadece ben diyen bi insan
İki torunu var 3. Olacak hiç birine sevgisini vermedi canım diyerek içten sevmedi hemen sıkılan bi insannn
Annem kaynana görmemiş babam gözünün içine bakan el üstünde tutan annemin peşinde pervane olan çok seven bi adam
Annem sevgiye aç değil ilgiye aç değil gezmesi eğlenmesini bilen asl hayatının en güzel günlerini ezecek ezdirecek biri değil onun için evlat mühim değil
Görümcem ALLAH RIZASI İÇİN seven sayan biri
Ben ikinci evliliğimi yaptım evladımı da yanımda getirdim evladım hala diyor evladıma sahip çıkıyorlar
Kendi annem gil aramıyor sormuyor
Sencede benim yaşadığım tecrübe mi senin ki mi bidaha düşün
(255 puan) tarafından
Bizde şöyle Bi durum var akrabaysa anne babaya görmezden gelicksn ailem diyecksn. Yedi kat yabancıya hele ki kaynanaya yabancı gözüyle bakıcaksn vıdı vıdı. Hiç katılmıyorum.
Ben en çok ne rahatsız eder biliyormusunz hayatımda mecburen olan insanlar yani benim seçemedklerm. Yani akrabalarım. Benim seçtiklerimde ilgili hiç Bi sorunum yok. Yani arkadaşlarım ama seçemedklerm işte orası sıkıntı.
Ayrıca Bi insana görümce elti die yaklaşmak zaten en başta mesefa koymaktır. Ben hiç kimseyi Bi isim altnda yaklaşmadm. Önce arkadaş olarak yaklaştım ve bunun çok fazla olumlu sonuçlarını aldm.
Senin görümcen yanındaysa ne gÜzl sen onu manevi anne bil. İnsanı yanında olan insan iyi gelir her zaman..
(249 puan) tarafından
Peki bisey soracam 40 yaşındaki görümcen bekar mı ?
tarafından
45 yaşında evli 4 çocuk sahibi 2 torunu var ☺️☺️
0 oy
(518 puan) tarafından
Ilgisiz anne ne demek çok çok iyi biliyorum, şükür gorumcen iyiymiş,benim onda da yüzüm gulmemis, kaynanam desen türünün tek örneği,Allah bir seste kurtarsin inşallah, sağlıkla kavuş bebegine
tarafından
Allah razı olsun canım Allah sanada yardım etsin inşallah
(518 puan) tarafından
Amin canım hepimizin inşallah
0 oy
(605 puan) tarafından
Valla helal olsun benim ilk evliliğimde ki kayınvalidem ve qörümcelerimde öyle di 5 sene aynı evde kaldık bir tane kavqamız olmadı kendi annem den çok onlar yanımdaydı hala qörüşürüz hala anne derim ona  2. Evliliğimdeki kaynana ve qörümceleri de allah düşman başına vermesinler k.pek qibiler kafaya qöre küserler kafaya qöre barışırlar çocuk desen umurlarında değil bir iğne almazlar valla kıymetini bil kuzum ben ilklerimi hala arıyorumm
tarafından
Eski kayınvaldemle kayınpederimle görüşüyorum görümcem yok orda onlar bile beni bu halde ararken insanın kendi annesinin aramaması merak etmemesi ne garip
Görümcem kayınvaldem hepsi benim için çok değerli kıymetli
(605 puan) tarafından
Canım benim yaaa bazen sadece doğurmakla ana olunmuyor işte rabbim yardımcın olsun
tarafından
Allah razı olsun canım ☺️❤
(605 puan) tarafından
Senden de cancağızım :))♥️
0 oy
(442 puan) tarafından
Fazla dert etmeyin benim annemde doğumda bana destek olacağı yerde ortalık karıştı esimle gunlercenonun yüzünden kavga ettik bebegim kuveze aldılar ben hiç birşey yaşayamadım drvamli evde annem yuzund n tartışma bagrisna vardı 3 günlük lohidayken ağzıma ### çok afedrsonz ama sonra da sinirle yaptım ksuurw bakmayın diyor sebebde çok başı birseydi maf etti guzel günlerimi 
tarafından
Allahım sana da yardım etsin inşallah beni anlıyorsun o zaman içimdeki fırtınayı bilebilirsin demi :(
(442 puan) tarafından
Tabiki de anlıyorum annem yapar yapar sonra ay bı sinirle yaptım der doğum yaptığım zamanda beni öyle bir hale gtrdi ki keşke ölse de en azndan toprak bağrında der geçerdim dedirtti bana hep o doğrudur dertlidir hastadır magdurdur vs vs kızım seninde bı derdin var mı demez en son çareyi numara yapmakta buldum eşim evin terk etti  dedim bebeğim daha on gunluktu halbuki terk etmedi biz iyidik ama ona öyle söyledim 180 derce döndü aman kızım koçanı bekle evde sakin çıkma ufacık bebeyle ne yaparsın falan demeye başladı o delirmiş çıldırmış kadın giitti ama bı müddet sonra aynı tas aynı hamam bende takmıyorum artık zaten kayınvalide hasta görümce kız kardeş yok elti desen dört çocuk bı eşim can yoldaşım var Allah bana güç kuvvet versin ne bebeğimi ne beni ne esiminkimseye kimsenin bakımına muhtaç etmesin

Belinden ameliyat oldu annem bebgim 3 buçuk aylıktı bana dediği Ertuğrul a mi bakcan bana mı dedi emzikliyim bide bende hanginize bakmam daha doğru olursa ona bakcan dedim ki bekarken anneme cok iyi baktm bütün hakaretlerine rağmen anadr dedim günlerce hastnede bir sandalyede bekledim hastalık hastasıdır bu arada bir bardağı kaldrtmiyordum evde çalıştığım halde yemek t lemizlik bulaşık çamaşır ütü hiç birşey yaptirmiurodum ama ya ne bağırır cagirrdi  yapacak bişey yok anadr Gine saygimi bozmam ama artık eşimle huzurumu kacrmasina kiabr bir şekilde kırmadan müsade etmiyorum alisitigi gibi kendimi ezdirmiyorum ama kirmamaya da çalışıyorum

Uzun oldu ama çok takılmayın anadr elbet gocecekler yokluklari aranır elbet zor gunelr yaşamamıza sebebte olsalar Allah biliyor deyip geçin
tarafından
Gel sarılalım :(( yaşamayan bilmiyor bu acıyı öfkeyi
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Annenin ilgisizliği e üzüldüm kaç yaşında bilmiyorum ama yaşlanınca işini gücünü yapamayınca sana muhtaç kalmayacak mı işte o gün bu yaptıklarına pişman olacak. 

En azından görümcenin ve kaynananın iyi olmasına da sevindim Allah onlarla yardım eli uzatmış sana. Allah razı olsun onlardan
tarafından
Canım annemle görümcem aynı yaşta annem süsüne püsüne düşkün sadece kendisini düşünen kinci inatçı bir insan ama yine de annem yapacak hiç birşeyim yok bu gerçekleri değiştiremiyorum ne yazıkki :(( keşke biraz sevgiyle yaklaşsaydı
0 oy
(27,351 puan) tarafından
Rabbim gönlünden geçeni hakkında hayırlı eylsin cnm.benim. inan senin adına çok üzüldüm insAllah cokkk mutlu olursun 
tarafından
Allah razı olsun kuzum ❤❤❤
0 oy
tarafından

Yaa nasl annen o Allah Bi yerden alıyor biyyerden veriyor kuzum üzülme sakin<3

tarafından
Aynen öyle kuzum :( benimde imtihanım annem işte herşeyim güzel yolunda ama annem ana değil
0 oy
tarafından
Merhamet duygusu yok demek ki allahım anne vermemiş ama anne gibi görümce vermiş bunda şükür hepsi çok güzel güle güle kullansın bebiş inşallah 
tarafından
Allah hayırlısını nasip etsin canım üzülme bak görümcn ne kadar iyi ne kadar merhametli Allah razı olsun
tarafından
Gerçekten öyle Allah razı olsun ondan hastanede başını ben bekleyecem kuzum dedi kimse yoksa ben varım dedi ya o bile yeter ☺️☺️☺️
tarafından
Yaaa o kuzum lafı bile yeter insana
tarafından
Valla öyle
Annem ilk evliliğimde bana beddua etti giydiğğn gelinlik kefenin olsun inşallah demişti
Bu lafı ölsem unutamıyorum çok zoruma gidiyor acaba şuanda konuşmuyoruz ya beni düşünüyormu bu söylediği laflara üzülüyor pişman oluyor mu diyoeum
Sonra akım başıma geliyor benim annem kinci inatçı asla yapmaz diyorum :(
tarafından
Anneler evladına karşı merhametli olur ama bilemedim valla canım senin annen nasıl demiş o lafı
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Ah canım benim

Rabbim dağına göre kar verir kulunun gücünün yetmediği yerde ona böyle gönlünü ferahlatan bir hediye gönderir sen yeter ki sabretmeyi bil

Anneli annesizlik yaşamışsın seni çok iyi anlarım bende aileli ailesizlik yaşadım yaşıyorum kendimi bildim bileli 

Bnmde arkadaşlarım var mesela zor anımda ağlama ben varım diyebilen şükürler olsun

Daha kötüsü de olabilirdi zor günümüzde yüzümüzü güldürenlerden Allah gani gani razı olsun 
(2,891 puan) tarafından
Seven birileri varsa boşver
Benim annem 65 yaşında abimin üç çocuğunu birden idare edebiliyor en küçük oğlu dedin mi akan sular durur Biz 7 kardeşiz onu çok seçer onu savunur Onun için uğraşır
Beni de hepsinden çok sever Güya hakkını yiyemem babam Bizi çocukken haksız yere çok döverdi annem önüne geçerdi dayak yerdi yoruldu artık çıkarına bakıyor
Babam desen bugün ölse damla yaş dökmem belki anlatırım birgün
Beni hayata bağlayan bir tanem mis evladım 2-3 tane arkadaşım var başkada kimsem yok
Eşim de çıkarının bittiği yere kadar iyidir
Babamın evinden iyidir
Mecburiyetten iyidir
tarafından
Ne anamdan ne babamdan bir fiske dayak yemedim ama abim benim yüzümden çok dayak yemiştir
Belki de annem ondan nefret ediyor benden
Ama ben unutamıyorum bazı yapılan yanlışları
Eşim dünyanın en merhametli insanı herşeyden önce içinde gerçekten allah korkusu var
Ve birşey yaparken Allah rizası için yapıyor
Evladıma babalık yapıyor bunun daha ötesi var mı öpüp kokluyor aynı şekilde kayınvaldem de öyle görümcem de hiç ayırt etmezler evladıma hiç üvey muamelesi yapmadılar Allah razı olsun
Eşime baba diyor hala diyor dede babanne
Onlarda okadar mutlular ki ama benim ailem kendi kanını canını arayıp napıyorsun demiyor elin insanı evladıma bakıyor bikere bile olsun Allah razı olsun demezler
(2,891 puan) tarafından
:) boşver ait olduğun yeri bulmuşsun şükret bende o da yok
tarafından
Rabbim dağına göre kar veriyormuş gerçekten dualarımın arasındasın inşallah herşey gönlünce istediğğn gibi olur kuzum ❤AMİN
(2,891 puan) tarafından
Bnm imtihanım yokluktan kuzum aksinden daha çok korkarım rabbim istidraçla sınamasın
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Allhim karşına iki anne çıkarmış bak ne güzel. Hep mutlu ol canım 
tarafından
Allah razı olsun canım❤❤
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Inanmiyorum canimm oyle annemi olur allah bin kez razi olsun onlardan hep mutlu ol gulumse sag salim bebisini al kucagina hep sevin yuregin kalbin gozun gonlun acilsinnn takma dusunme elindekilerle onundekilere sukr et❤❤
tarafından
Allah razı olsun balımmm❤❤
0 oy
(865 puan) tarafından
Annenin sorunu ne tüm evlatlarinami böyle yoksa bitek sanamı anlamadim bi anne nasil böyle olur
tarafından
Sadece bana böyle abim ve oğlan kardeşim var onlara böyle değil ben sevemedi bi türlü
(865 puan) tarafından
Ama bu düpedüz ayrimcilik degilmi. Seni 9 ay karninda tasimadimi senide dogururken sanci cekmedimi bu cok sacma yani ogullarinida sevsin kizinida üstelik tek kizsinda bende tek kizim 2 abim var ama annem benide seviyo onlarida gereksiz bi davranis anneninki
0 oy
tarafından
Rabbim seni bı yerden üzmüş bı yerden sevindirmis canım Allah eksikliklerini göstermesin iyi insanlarmis demek ki 
tarafından
Allah razı olsun çok şükür ❤
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Her doğuran anne olamiyo maalesef canım ama üzülme Allah seni iyi insalarla karsilastirmis
tarafından
Çok şükür ❤
0 oy
(9,200 puan) tarafından
Cnm senin ilk evliliğinden olan çocuklarn yanında mı? Bak sen anne sevgisinden mahrum buyumuşsun ama kendi çocuklarnı mahrum bırakma.. inşallah yanındadırlar..
(9,200 puan) tarafından
Hahah ne guzel ya:) keşke herkes eşinle senin gbi olsa.. seni de biliyorum onun çocukları hakkındaki duşuncelerni ❤
tarafından
Canımsın Allah razı olsun ❤❤ sevildiğimi hssettim bianda ❤
(9,200 puan) tarafından
Oyle kzum çok iyi niyetlisin seviyorum seni ☺❤
tarafından
Bende seviyorum seni takipteyim ☺️☺️☺️
(9,200 puan) tarafından
Canım sağol ❤❤❤
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Bende baba yönünden aynıyım cnm kayınpederim öz babam gibi babam arayıp sormaz hep öyleydi zaten ben 4 yasindaykn ayrılmış annemle babam.

Annemlede aramız limoni teyzem annemden üstündür iyiki varlar 

Sen hep mutlu ol inşallah eşinin ailesiyle <3

tarafından
Allah bizi bu şekilde sınıyor demekki kuzum çok şükür ❤
(5,436 puan) tarafından
Şükür canım şükür halimize
0 oy
tarafından

Annem tabiki kurban olurum anneme :( 

Sanada hayirli olsun canim saglikla kucagina almayi nasip etsin Rabbim bebegine odaklan bunlari düşünme Allah karsina iyi insanlar cikarmis bu cok iyi bisey Allah razi olsun onlardan 

tarafından
Allah razı olsun canımmm❤❤❤
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Ne güzel ya maşallah:) belkide çektiklerinin mukafatidir bunlar..
tarafından
Aynen öyle kurgucum çok şükür bugünüme ❤❤

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 199 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 236 göst.
1 Nisan 2024 Aile kategorisinde GnlRenat (10 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 263 göst.
31 Mart 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (60 puan) tarafından soruldu