0 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde (1,340 puan) tarafından
Kızlar ben hamileyim ilk çocuğumuz ve bisi bilmiyorum aylık bebek masrafi ne kadar oluyo ıslak mendili bezi mamasi giysisi kağıt havlusu filan aylık ne kadar harcıyosunuz

22 Cevaplar

0 oy
(451 puan) tarafından
Hiç hesap etmedim ama ıslak mendil bez fln 150 200 tutuyordur şuan 4 aylık
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkesin farklı olur canım herkes kendine göre harcama yapar BİM'in bezini alan da var Prima alan da ıslak mendil bile o kadar çeşit çeşit ve fiyat fiyat ki 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Anne sütü veriyorum sadece bez ve ıslak mendil alıyoruz aylık düzenli en azından 60-70 tlyi gözden çıkar yeni dogan çok kullanıyorum belki ilerleyen zamanlarda azalır. Pisik kremi kullanıyorum sudocrem küçüğü 35 kusur oda 3 ay yetmez heralde 
tarafından
Ben 250 gramını 49.90 a aldım .
Şimdi 53 tl olmuş .
Evde eczane sitesinden aldım
(5,436 puan) tarafından
Ben eczanede baktım tam net hatırlamıyorum 37 olması lazım eşimde aldı geçen üstünde öyle yaziyordu
(14 puan) tarafından
Internet yerine eczaneden almanizi oneririm. Bebegim icin en iyisi olsun diye icim rahat etmedi ve eczaneden hep aldim. Bu arada gercekten fark ediyor, eczaneyi tavsiye ederim.
tarafından
Bebeğim için en iyisi nı bende alıyorum sena hanım:)
En iyisini istemesem sudocrem yerine 5 tl lik arko surerdim yanlız söyle birşey var eczane üzerine çok fiyat farkı koyuyor ona fiyat farkı vereceğime en azından 2 tane alırım .

Sonuçta oraya gelenler urunlerde eczane deposundan geliyor :)
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Yani mama kullanığ kullanmamakla ne marka bez kullanmakla değişio ama ortalama ilk 6 ay için 500 ayrmak lazm aylık. Bizimki şuan 1 yaşında bezi aylık 200 tutuo prima 5 numra kullnıom mamayı bıraktık bu ay ama tekrar alablrz 2 tane mama bitirio onlarda 200 tutuo ıslak mendil vs derken 500 tutuo hala bizmki 
0 oy
(74 puan) tarafından
Primanın bezini ve ıslak mendilini kullanıyorum her ay eksiğini değişiyorum tursili fln filan 450 500 civarı oluyor kulak çöpü tursili de dahil
0 oy
(5,041 puan) tarafından
Bezi ıslak mendil kaşık mama kavanoz mama bebe bisküvisi sütü pişik kremi pudrası vs bin lira gidiyor eşim çok alıyor tabi ondan 1 2 ay gidiyor sonra tekrar aynı şekilde devam bez 3 lü avantaj paketlerden 60 lı alıyor sleepy ıslak mendil sleepy 7 tane alıyoruz kaşık mama 10 tane kavanoz mama 7 tane bebe bisküvisi kutuda 4 tane 7 kutu falan değişiyor her zaman sayı para kalınca eline fazla alıyor
0 oy
(2,720 puan) tarafından
Emmiyo mama iciyo canm bez islak mendil mama 600 tl en az 500 gidiyo bez turco molfix mama sma
tarafından
Canım sma ne kadara alıyorsunuz bide kaç kutu gidiyor 1ayda
(2,720 puan) tarafından
3yada 4kutu gidiyo canm 95e aliyoz 9aylik
0 oy
(657 puan) tarafından
Islak mendili bez 200 geçiyor tabi bunla bitmiyor deterjanı bitiyor şampuanı her ay değişiyor eksikleri kıyafetleri küçülüyor yenisini almak zorunda kalıyorsun şimdi ek gıdaya geçtik alıştırma biberonuymuş haşlama aparatıymış oyuncağıymış bu ay 500 buldu 
0 oy
tarafından
Bez ıslak mendil 100 TL mama vermiyorum anne sütü alıyo. Kağıt havluyu napıcaksın onu anlamadım. Giysi de hiç almadım hep millet getirdi 
0 oy
tarafından
Kizlar bizde mi anormallik var ya 150 200 diyen var 60-70 diyen var bizim 700-800 buluyo ve sadece anne sutu aliyo
(1,662 puan) tarafından
Harcamana baglı canim durumun var ki dusunmeden yapabiliyorsun suda olmasın diyemiyorsun demek ki tutar yanı boyle oldukça ben buyukte olsa biraz buyuk alıyorum
tarafından
Bir daha cocuk yapmayi dusunmuyorum belki o yuzdendir
tarafından
Valla çocuğun yediği helal giydiği haram değil.
Zaten evden cikmiyoz:)
(2,078 puan) tarafından
Kuzum bende bebeğime sadece anne sütü veriyorum, bu hafta başladım ek gıdaya, bende şuan senin postunu okudum bende mi bir eksiklik var dedim, yokmuş:)) bizde özele her ay konrtole götürüyoruz, 100 tl ekstra aşısı onu söylemiyorum çünkü her ay olmuyor, doğum dan önce seba medin şampuanından aldım hafta da 3 gün yıkamama rağmen 3 ay gitti, 2. Kutu aldım onu hesaba kaymadım, suluk, diş kaşıyıcı, oyuncağı, giyimi aylık almıyorum 6 aylık şuan 2 defa 200 tl üzeri alışveriş yaptım, bu günlerde tekrardan yapcam en fazla 300 350 gidiyor giyime, oda 2 3 ay dayanıyor, pişik kremi, her alt değişiminde kullanmıyorum, 3 paket almıştım hala bir paketi bitremedik, doktorum uzun verdiği kan ilaçı sadece 80 tl 3 ay oldu alalı bir3 ay daha gidecek :))) bunları aylık olarakmı görüyorsunuz anlamadım
tarafından
Aynen valla daha bu ay rota asisi var 300 tl hic saymadim bile
0 oy
tarafından
200 300 arası değişiyor bizim 1 yasinda
0 oy
tarafından
25.gunumuz:) 160 tane bez 105 TL Islak mendil 24lu 120 TL Mama aldık 110 tlye ama yarisini kullanmadik bile esim gitti buyuk boy almis sen ole yapma 4 hafta suresi varmis bilmioduk.Sampuan krem vucut losyonu sabun setini 120 tlye almistim.Bunlar temizlik kısmı:)
0 oy
(615 puan) tarafından
Cnm bn dogumda bebe yagı pişik kremi bıberon burun aspiratör aldım. Onun dısın da aylık bez ve ıslak mendıl gıderımız 80 tl tutyo. Tabı bu aldıgın bez ve mendıl markaya gore degısyo. Mama verdım bı hafta sımdı vermıyorum. Hayırlısıyla al bebegıni kucagına inşlh cnm 
0 oy
(582 puan) tarafından
Valla ben formül mama kullanıyorum o yüzden biraz fazla oluyor aylık masraf ama emziren için biraz daha az olanilir tabi.. Benim sadece mamaya verdiğim para 400 TL.. Bez ıslak mendil o ay bir de kıyafet veya ihtiyaç için bir şey aldığımı kabul edersem aylık 1000 TL yi bulur ıvır zıvırla ama genel olarak 600 700 falandır aylık mama bez masrafı 
0 oy
tarafından
Benim bebegimin aylık masrafı 500tl mama içiyor ayda 6kutu mama alıyorum 
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Aylık bez 200 adet 120 tl sleepy

Anne sütü almaıdgı için ekgıda ve mama aptamil aylık 4 paket 450 tl

Islak mendili de 3 4 ayda bir toplu paket alıyoruz oda 130 tl 

6 ayda bir zıbın tayt falan fistan ihtiyacı oluyo oda 500 tl tuttu bu ay , bizim böyle her ailenin farklı olur
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Beenim bebeğim sadece emiyor suan ek gidaya alıyor 9 aylık...

Her ay 2 paket bez aliyorum 200 tl

15 adet islak mendil gidiyor 100 tl

Serum fizyoloji aylik 25 tl

Ek gida için harcamalari aylik yaklasik 100 tl

Aylik net 425 450 çıkıyor.Bunun disinda harcamalar olabiliyor bazen zibin corap giysi vs vs belli olmuyor onlara da aylik 80 90 tl dersek kaba hesapla 550 rahat bizde gidiyor.Fakat bir baskasi daha az harcayabilir yada daha fazla yani herkesin aldigi seyler ayni marka ayni fiyat degil neticede
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Islak mendil sleepy kullanıyorum. İndirimdeydi bi ara 90 taneli paket 5 tl idi. Bolca aldım. Aylardır kullanıyorum. Aylık ıslak mendil masrafım yok. Kıyafet sık sık almiyorum alınca biraz buyugunu aliyorum. Çok sık kıyafet masrafım olmuyo. Doğduğu zaman aldığım pisik kremini hala kullanıyorum çünkü her zaman değil pisik oldukça sürüyorum çok da olmadı çok şükür. Şampuan büyük boy almıştım dogmadan, hala onu kullanıyorum. Bimin bezini kullanıyorum ayda 2 paket, 52 tl tutuyor sanırım aylık. Anne sütü ve ek gıda aliyor, mama almiyorum. 

Oğlum 10 aylık olmak üzere, açıkçası hicbir masrafı yok bize. Arada ilaç aliyoruz. Otokoltuk gerekti aldık vs, ekstrem şeyleri saymiyorum. Rutin aylık harcama yok denecek kadar az. 
0 oy
tarafından
12 kutu bebelac  mama aldım 300 tl idi

10 paket bez aldım 60 lı 300 tl idi 

Islak mendil aldım baby me 40 tl 

Toplam 640 tl harcamışım 

Bundan 2 buçuk  ay önce daha 5 paket bez duruyor :)) 

4 kutu mama 1 ay daha yeter 

Zaten gün içerisinde ek gıda alıyor yogurdu anasından:))) 

Kıyafetler her ay teyzemden geliyor 

Komşusu çok zengin kuculenleri kızıma veriyor :)) 

Yanı  3 aydır bebege masraf yapmiyorum daha 2 ay daha yapmam 

Toplam 4 ay masrafı:640 tl tutmuş . 

Tek yaptığım kan ilaci bestiron .

D vitamini wellcare 3 ayda anca bitiyo :D
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Sadece bebeğin hiö hasap etmedim canım, market alışverşinde aylık bezini islak mendilini alıyorum, mama vermiyorum, bu hafta ek gıdaya başladım, kıyafetlerini doğumdan sonra 6 aylık şuan iki defa 200 tlnin üzerinde alışveriş yaptım, ayda bi kontrolu var özele gidiyoruz aşı falan olmazsa 100 tl ödüyoruz onun dışında pek birşet gitmiyor canım aylık kaba bir hesapla 250 300 gidiyor, biraz daha büyüyünce başlıyor masraflar 

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 635 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Fatma3400 (106 puan) tarafından soruldu
+1 oy
58 cevap 1,608 göst.
15 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubra1992 (3,550 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 462 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gizem Nurbanu (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 385 göst.