0 oy
2,778 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (128 puan) tarafından

Kizlar ilk kez un helvasi yaptim. Hamileyim ve canım çok istiyordu ama hamur gibi oldu hic sevmedim. Rengi de bembeyaz sanirim ununu iyi kavuramamisim :( duzeltebilirmiyim ki napsam da yenilir hale gelse

image

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
  • 100 gram margarin
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 2 su bardağı un
  • Kırılmış ceviz
  • 2 su bardağı toz şeker
  • 3 su bardağı sıcak su 
  • Şekerle suyu karıştırıp eriticeksin canım 
  • Sonra yağı eritip unu ilave et un esmer olana kdr kavur sen hiç kavurmadin beyaz kalmış :) 
  • Yavaşça sıcak suyu koy iyice karıştır top top olmasin
(2,931 puan) tarafından
O kdar emek veriyorm gozlerim doluveriyo hemen :)
tarafından
Bnm tarif defterim var ordan yazdım bolca kavurmak lazm onun püf noktası yavrum :)) içine ceviz at veya servis yaparken tarçın da serpebilirsn
(2,332 puan) tarafından
Canım güzel oluyo mu bu tarif ? Ben daha önce hiç helva yapmadım. Canım çekti ya ☺
tarafından
Evet çok güzel oluyor canım ben hep yaprm
(2,332 puan) tarafından
Tamam canım sağol deneyeyim
-Reklam-
0 oy
tarafından

suyunuda az verdin glba cnm :( bnce bastan yap :P

(128 puan) tarafından
Suyunu tarifteki kadar koydum canim hatta fazla mi olduda böyle hamur gibi oldu diye düşünüyordum. koca bi tencere yaptim canim cekti diye bunu cope de atamam hayvanlara mi versem ki :( canimin cektigiyle kaldim :(
tarafından
iste ya bazi tarifler bole oluyo yanls yanls taif yazyolar hangi tariften yaptn canm nefis yemek tariflerinde elif atalar yasemin atalar onlarn tarifleri ck gzl oluyo veya nefis yemek tariflerinde iyi arastr gozune en ck gireni yap cnm yk yk suyu az gelms ck olsa mumkun dgl hamur olmaz
(128 puan) tarafından
Artik buna suda eklenmez demi
tarafından
bilmiyom ama olmaz bncede yaa :(
0 oy
(67 puan) tarafından
Canim kavurmamissin ondan hamur gibi olur renginden belli ;))
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Geçengün bende denedim canım benimkide yandı kapkara oldu:D şu helvayı nasıl yapıyorlar tutturuyorlar anlamıyorum benimkide hiç tutmaz

(128 puan) tarafından
Bende merak ediyorum gerckten canım yaptiracak kimsede yok mecbur ben yapiyorum ama olmuyo:)
(6,724 puan) tarafından
uzakta olunca insanin yaptıracak kimseside olmuyor canım memlekete gidince hemen helva yaptıracağım ☺☺
(128 puan) tarafından
Ben anneme ne zaman un helvasi yap desem irmik helvasi yapiyor canim  10 yildir bu böyle nerdeyse o yuzden artik isteyemiyorum da
(6,724 puan) tarafından
Hahah ☺☺ ikiside birbirinden lezzetli o helvaların. Kadın irmikli yi yapmak istiyor demekki ne yapsin canim. Inşallah bizde tuttururuz ☺
0 oy
(461 puan) tarafından

Ayy canım çekti benimde yaa:(

0 oy
(207 puan) tarafından
Canim direkt tarifi okuyup degil de youtubedan video izleyip yapilisini gorup videolu tariften yap yazili tarifler cogu zaman tutmuyor ama videoda gorunce tutuyor her seyi.
(128 puan) tarafından
Haklisin canim bi dahakine oyle yapcam kesin
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben cok guzel yapiyorum cnm oncr bir  caydanliga 1su bardağı seker ver 2 bardak suyu kaynat sonra 2 bardak unu tence reede kavur rengi koyulassin biraz sonra baska bi tavada 2 kepce yagini erit yagi kavrulan unun ustune dok ve birZ daha pisir  sonra yavas yavas ekleyip karıştırmaya devam et suyunu iyice cektikten sonra kapat afiyet olsun 
(2,028 puan) tarafından
Dedigin gibi yaptım canm su an :)
(913 puan) tarafından
Guzel oldumu cnm fotosunu atarmisin
(2,028 puan) tarafından
Cnm attım foto altta
(2,028 puan) tarafından
Güzel oldu canm sadece az daha su eklenebilirmiş:) teşekkür  ederim
0 oy
tarafından
Su yerine sutle yap daha guzel olur bide ununu biraz daha kavur cnm :)
0 oy
(834 puan) tarafından
Ayy canım çekti unun o kadar olsa da yapsam. Ben kastamonu kaşık helvasını çok seviyorum. Onu yediğimdem beri hep o helvayo yapıyorum.  Bilen var mı kaşık helvasını?
0 oy
(507 puan) tarafından
Fazla su koymusn canim bide kavurmamisn   bu arada irmikli helvada çok güzel ortasına dondurmada süper oluyor hamileyken çok yaoardim şimdide canım istedi
0 oy
(2,028 puan) tarafından

Cnm buraya atabildim 

image

(913 puan) tarafından
Afiyet olsun bal seker olsun cnm
(2,028 puan) tarafından
Teşekkür  ederim :)rengi olması gerektiği gibi mi az fazla mi kavuşmuşum?
(913 puan) tarafından
Iyi cnm bende oyle kavuruyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 121 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 643 göst.
28 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 98 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu