0 oy
549 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,769 puan) tarafından

image

böyle olmuş su az içiyor maalesef ama daha cok su icmesine çabaliyacgm:/

Gün içinde sizinkiler nekdr içiyor su? Bide kaç saatte dgstriorsunuz bezlerini acabaa??

13 Cevaplar

0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bebeğim 10 aylık olcak bez tamamen dolunca ya da büyüğünü yaparsa değiştririm. Bu aralar benim kızımda neredeyse hiç içmiyor suyu. Sırf mama içiyo ve ek gıda yiyo süt yok
(3,769 puan) tarafından
Su içmesi lazım canım ama mama fln alior ya
(5,323 puan) tarafından
Veriyorum canım ama itiyor içmek istemiyor napcam bilmiyorum
(3,769 puan) tarafından
Bir şeye dalınca ver canım hoşuna gittiği şekilde vermeyi dene konuş büyücek benim kızım aa içsin suyunu da oyun oynayacgz beraber gibisinden şeyler şöyle canisi
(5,323 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın bakıyım kaşık kaşık içiririm belki
-Reklam-
0 oy
(27,454 puan) tarafından

Kuzum bebekten bebeğe fark var pis oldukça degis.her cocuk bir degil.

(3,769 puan) tarafından
Ideal kaç saate bir degstrmk sence cnm?
(27,454 puan) tarafından
Bence 4 saati geçmemeli
0 oy
tarafından
11 aylik kizim günde bi bardak içiyor.  

Bezi dolu dolu. Gün-de 3 defa değişiyorum 
(3,769 puan) tarafından
MAŞALLAH canım.
0 oy
tarafından

Kızım 12 aylık. Günde 4 kere degişiyorum tabi bazen degişiyo bu. Sabah ögle akşam yatarken degişiyorum. Benim kızımda su içmedigi zaman böyle oluyo daha dogrusu ben unutuyorum vermeyi yoksa maşallah kızım içiyo suyu

Ama sanki senin bebeğin arkadan gelmiş gibi bana öyle geldi 
(3,769 puan) tarafından
Bende ole dsndm gibi ama emin olamadım canisi :/

Gece geç uyuor nrmlde sabahliyoruz haliyle geç alıyorum altını günde en az 2 3 defa aliorm
tarafından
Bol bol su içir çorba içir meyve suyu sık kendin sürekli sıvı şeyler tüketsin ben doktora götürdüm bu sebepten su içsin dedi su içmeyince idrar koyu oluyo ki bu bizlerdede böyledir koyu oluyo ve bezdeki kıristallerde olunca bez böyle bi görünüm saglıyo sen sıvı şeyler ver eger yine düzelmezse ozaman götür doktora
(3,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(10,575 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında cnm maşaallah çok güzel su içer 

Bezine ufacık çiş yapsa almasam hemen pişik yapar o yüzden yaptığı anda alırım gun de 2 3 falan 
(10,575 puan) tarafından
Kuzum bimin bezini kullandım çocuğumu mahfetti en sonunda alerji yaptı bütün vücuduna molfix internetten aldım daga uyguna geldi 120 tanesine 100 falan mi.bisey verdim belki daha az
Sleepy çok uygun cnm eğer pişik yapmadı ise
Ben külot bez kullandım
Ama sıktı benim. Kızımı eğer rahat eder dersen kullan
(3,769 puan) tarafından
Sleepy in bezini ben beğenmedim canisi iyi değildi sanki bide korkuyorum tkrr pişik eder başka bez diye :(
(10,575 puan) tarafından
Yaaa sleepy natural iyi idi kuzum ama
Aman değiştirme boşver
Kızından önemli değil ya
Evet biraz pahalı ama yapacak bisey yok
Bide şimdi iyice zorlar
(3,769 puan) tarafından
Aynen canım kızımdan önemli değil ne yapa lim yeter li sağlığı yerinde olsun başka birşey istemem:(
(10,575 puan) tarafından
Aynen cnm aynen
molfix hoşuma gitti ama incecik poposunda sanki bez yokmuş gibi
0 oy
(1,635 puan) tarafından

image

bende çok zor alıştırdım suya. Her dakika su içer misin diye su içirirdim. Şimdi alıştı elinde sulukla geziyo sürekli. Günde 1 litre yada daha fazla içer su. Ben doldurup eline verdikçe içer maşallah. 

Pipetli suluk ve kendi içmeyi çok seviyo. Diğer sulukla ben içerince 1 yudum zor içer. 

Senin bebişin su içmesi şart çünkü idrarı iyi değil. 

Biz çok su içtiği için şu sıralar 3 4 kere değiştiriyoruz 

(3,769 puan) tarafından
Oda elinde gezer bazen hiç belli olmuyor ki içmiyor bi bakıyorum çok içiyor bazen bende unutuyorum su vermeyi suyu oyuncak ediyor çünkü

Yemek yerken hep su içerdi su ile yemek yerdi negzl ama sonra annemler vs yemek yedirrkn kusmasin fln diye vermediler suyu unuttu çocuk iyice

Biz geç uyuor zaten genelde sabahliorz uynmasi3almasi fa haliyle geç oluyor günde en az 2 kere aliorm bazen daha da fazla
(1,635 puan) tarafından
Suyu içmeli çocuk yaa. Ben yemek yerken kuscak gibi olursa su veriyorum hemen. Boşver sen annenleri. İçirmeye çalış bol bol
Uykuyuda düzene sokmalısın bence artık. Sanada yazık yani
0 oy
tarafından
9 ay yeni bitti .

1 çay bardagini bulur her gün. 

Her ek gıdadan sonra iciririm. 

Ama suyla midesini doldurmam:) 
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Benimki 3,5 aylik emiyo hemde hergun  4 5 cay k.su veriyorum oglum cok severek iciyo
0 oy
(16,137 puan) tarafından
Kizim 14 aylik bazen hiç içmiyor bazen çok içiyor ya da benim içtiğini görünce 1 2 yudum içiyor. Bezi dolunca alıyorum günde 3 4 kez 
0 oy
tarafından
Iyice dolunca bi de kaka yapinca degistiriym hic saymadm
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ben idrarını doldu tutmuyorum bile yani Günde 5-6  kere net değişiyor ama su içmediği için böyle olmuş böbreklerin yorar Allah korusun
(3,769 puan) tarafından
Vermeyi bende unutuyorum bi süredir suyu alınca oyunca yapıyor çünkü ama vericm bundan snra da içmezse bile yudum yudum içsin yine faydası olur
(5,938 puan) tarafından
Tabii ki yudum yudum iç Sebile faydası olur değişik biberon dene canım bardak tarzı biberonlardan içer mutlaka
0 oy
(12,777 puan) tarafından
15 aylık günde 5 6 geçer değişirim 2 3 saatte Bi kaka günde 3 Kez  yapar dolu dolu da 3 4 idrarli bez olur 5 kez değişirim gece değişmedim mesela sabah değiştim şuan 9 da kalkmıştı 2 bez değiştim bile kaka yapmaz sa 3  3 saat vs pek şu içmez bazen çok bazen az içiyo beni de emiyo 
(3,769 puan) tarafından
Kaka yaparsa baya alıyorum bezini ama yapmadığı zamanlarda en az 2 ve 3 aliorm

Benide emiyor ek gıda aliyor bi yiyor bi yemiyor ama iki ay sonra emmeyi kesecem
(12,777 puan) tarafından
Benide çok emiyo  bazen yemek yemiyo bile emdiği için sabahları ama ben Bi 20 ay geçsin öyle kesmeyi düşünüyorum gittiği kadar bakalım
(12,777 puan) tarafından
Ama susuz kalmış böbrekler yorar Allah korusun suyu tatlandie san içermi acaba instagramda vardı biri hurma san şeker yapıp suya katmış öyle alistiemos ti şu icmeyi
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Benim bebeğim 14 aylık günde 250 ml den aşağı su içmez. Bezini doldurunca alıyorum günde 1 kaka yapar 3 4 kere felan da çiş dolu şekilde olur
(3,769 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim rabbim meleğini sana size bağışlasın
(1,126 puan) tarafından
Amin cumlemizin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
20 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busraknc58 (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 203 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Asikar (599 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 568 göst.
11 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sinem48300 (589 puan) tarafından soruldu

381,780 soru

11,429,680 cevap

34,989 kullanıcı

...