0 oy
1,147 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bi arkadaşım var ne zaman oraya gitsek veya o bize gelse bebekler durmuyo çok tatlılar  çok sevimliler deyip duruyor ama bi masallh  demiyo artık eminim nazari değiyor okuyorum  falan ama yok o gidene kadar agliyo bebekler  ne yapabilirim bu konuda yaa gelme desem olmaz o çağırdığında bahaneler  buluyorum  gitmemek  için  ama yok illa gel diye usteliyor yanında  diyorum ki nazar değiyor vatsaba  duruma falan atmıyorum diyorum  belki anlar da bi masallh der falan  diye ama yok maşallah  de desem kırılır 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hic kirilmasin cnm benim kizimada oyke yapan olurdu aaaaaaaa bunun gozu nasil boyle mmaviiiii sanki bi benim kizimda var mavi goz dunyada. Valla hic cekinmezdim bi masallah de ya derdim. Ay benim nazarımmm degnez demiyolarmi deli oluyirum. Bazisida Allah var ay masallh derdi ben deyince. Her gun gece uyuturkn okurdum istunu. "ALLAHUMME BARİK FİHİ VELA TEDURRUHU" bunu 33 defa oku cnm covuguna ufle.
tarafından
Çok çok  teşekkür ederim  canım bende okucam  bundan sonra
(105 puan) tarafından
Fatişko canım allah razı olsun ben de öğrenmiş oldum duayı.. Yavrunu da allah bağışlasın
tarafından
Rica ederi kizlar cumlemizinkini Rabbim bagislasin.
-Reklam-
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Valla ben acımaşallah deyin diyorum kırılacak bişey değil düşüncesizmiş arkadaşın çok sinir oluyorum bu bebek konusunda lom lom konuşanlara 
tarafından
Valla bende çok sinir oluyorum yaaa kendi çocuğunda da sürekli nazar değiyor diyordu şimdi de kendisine bi maşallah demesi zor geliyir
0 oy
(68 puan) tarafından
Bunda kırılıcak bi durum yok lafla karışık çok nazar değiyor severken maşallah de diyebilirsin... Kimden nazar geçeceği belli olmuyo ben seven kişilere hep okutur maşşallah çektiririm
tarafından
Bundan sonra  bende  öyle yapicam canım
(68 puan) tarafından
O şekilde yap gerçek arkadaş böyle şeylere alınmaz zaten canım:)
0 oy
tarafından
Neyine kirilcak sacmalma soyle.acik acik. Nazar degiyo durmuyolr de. Bi subhaneke oku bari de sakayla karisik soyle 
tarafından
Evet bundan sonra öyle  yapicam sanırım bu akşam helak oldu çocuklar ağlamaktan
0 oy
(1,430 puan) tarafından
 o o şekilde şeyler söylerken lafın arasında maşallah de teyzesi ablası falan diyebilirsin bu senin nazarın değiyor anlamına gelmez kuzum nazar var olan bi şey allah korusun 
(1,430 puan) tarafından
birde ayet-el kürsü ve nazardan korunma duası vae onu oku çok faydalı
tarafından
Tamam canım teşekkürler  okurum
0 oy
(300 puan) tarafından
Buyukler der ki birisi sana masaAllah demezse sen kendin masaAllah de diye soyledigin zaman da nazari kırılırmış. Sende oyle yap canim buda bi korunma sekli
tarafından
Aaa hiç duymamıştım çekiniyordum maşallah de demeye ama bundan sonra çekinmeyecem çocuklarım için
(300 puan) tarafından
Tabi canim bunda cekinecek bisey yok hem oda masaAllah demeyi öğrenir :)
0 oy
(50 puan) tarafından
Kırılacak bişey yok maşallah de teyzesi falan de senin canın yani oda 
tarafından
Evet  haklısın  canım
0 oy
tarafından
O tatlilar vs dediginde sen de Masallah kuzularima diye. Sen deyince o da arkandan der 
tarafından
Demiyo  canım ben diyorum öyle kaliyo
0 oy
(105 puan) tarafından
Bebekler huysuzlaşıyor ben okuya okuya bir hal oldum bir de sen okuyuver belki şifa olur rahatlasınlar de :) bildiği duaları okut miniklere 
tarafından
Aaa evet  böyle söyleyebilirim canım sağol
(105 puan) tarafından
Sen de sağ ol canım.. Çok seviliyor ikizler gerçekten çok tatlı oluyorlar ve dikkat çekiyorlar.. Onlar o güne gelene kadar gel de sana sor neler çektin ne emekler verdin.. O yğzden bir yolunu bul uzak tut zararı dokunuyorsa bebeklerine.. Olmadı mı koru onları annesi.. Kırılacak diye bir şey yok bir maşallah çok değil neyine kırılıyor.. Maşallah subhanallah rabbim nazarlardan her türlü kıskanç gözden kötülükten korusun ikizlerini ve diğer bütün bebekleri
tarafından
Amin canım  allah razı olsun evet  şimdi 5 bucuk  aylıklar  çok zorluklar cektim 22 yaşındayım  ama saçımda  beyaz tüyler var stres sıkıntıdan zaten bakması zor  bide nazar değince iyice zıvanadan  çıkıyorlar bakamıyorum  ikisine birden kafayı  yicek  gibi oluyorum
(105 puan) tarafından
Oy canım benim çok gençmişsin ben 30 yaşındayım ilk bebeğim annemin babamın yanındayım birlikte bakıyoruz.. Seni tebrik ederim.. Hayırlı evlat olsunlar.. Güzel günleriniz olsun. Rabbim sana kuvvet derman versin en gğzel şekilde yetiştir yavrularını..
tarafından
Amin canım çok sağol sende hayırla  büyüt bebişini
0 oy
(240 puan) tarafından
Kız benim eşimin amcasının karısı yani yenge oluyor gözleri yemyeşil öyle pis bakıyor çocuklarıma bizi ne zaman görse işimiz yolun da gitmiyor dün 2 yaşında oğlumu gördü sevdi çocuğum az daha burnu kırılıyordu yengenin yanından birden koştu yere çakıldı burnu çok zedelendi inan ki nazar çok değiyor bebeğini göstermiyorm fazla evden cikamiyom hiç cunku masallah demiyorlar 
tarafından
Evet yaaa bi maşallah demesi bu kadar niye zor gelir bilmiyorum ben büyük  olsun küçük  olsun derim hep maşallah sübhanallah allah nazarlardan saklasin diye
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Maşallah de teyzesi ya, oku bildiklerini belki sen rahatlatirsin Huysuzluklari gider tatlı durduklarina  bakma huysuzlar falan de..

hatta uyumadı etmedi abart biraz.. niyet kötü olmasa da nazar degebilir.. tatlı dille hatırlatmak lazım :)
tarafından
Evet canım  haklisin teşekkürler cevabın için
(3,187 puan) tarafından
Allah esirgesin sağlıkla büyüsünler insalllah :)
tarafından
Amin canım inşallah allh razı olsun
0 oy
(355 puan) tarafından
Bnm oqlumda cok nazara qelior esimn amcasinin karisi yuzunden cok yakin oturuorz bi kere qeldi cocuqmun altini aciodum dediki ooo naslda yapmis buyuk adam qibi falan uzerine 4qun oqlum kabiz oldu. Ne zamn qelse oqlum.huyszlanior kucaqina alior ooo nasl aqir bilmem nasl bakior falan ama hicte masallah dedqni duymadim. Anneme deim iste annemde dediki yuzune dersen masallah de die nazar deymez dedi qecnlerde yine qeldi yine dior 4aylik ama.sanki 12 aylik qibi duruor hemn yurur falan filan diordu ki dedim masallah de masallah oda dedi benim nazarm deymez dedi aman msallah deriz hatta sewmeyiz oqlunu dedi bnde sewme isabet olur dedik kowdum.. Pisman deqlim birdaha olsa yine yaparim!!!
tarafından
Maşallah de deyince niye zoruna gider bu insanların  hiç anlamıyorum yaaa sınır oluyorum hele benim  nazarım değmez demiyorlar mı deliriyorum
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Masallah demesi icin rica et canim nazara inaniyorum masallah der msn lutfen de kibar bi dille anlar bence seni arkadasin
tarafından
Tamam canım dicem bundan sonra
0 oy
(99 puan) tarafından
Kirmama konusinda hassassan saka yoluyla söyle bence. Mesela sevdiginde falan ; masallah masallah demi teyzesi gibi. Ya da masallah de kiz icinden geceni kulagimizda duysun gibi 
0 oy
tarafından
Bebeklerinin koluna cevsen takabilirsin icinde dua oluyo hem dikkat ceker faydasi olur insallah
tarafından
Aldım kıyafet değiştirirken unutuyorum sürekli çıkarip takmayi kaliyo öyle
tarafından
Kucuk cocuga nazar cok deger hoca oyle demisti ben emzirirken falan okuyom devamli rahatliyo
tarafından
Evet  canım haklisin
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Nazar boncugu tak yuzerine yada gizlince elbisesinnen ya ayaqqabisindan bir parca kopar gitdikden sora yak benm anne annem oyle yapardi hep:)

tarafından
Cevşen takmak da aynı işlevi  görür mü
(6,681 puan) tarafından
Gorur belki ama nazar boncugu daha iyidir.nazar boncugunnan bilekliklee filan oluyor ya emzik asilqani onlardan ala bilirsin yada sadece boncugunu al kendin yap
0 oy
tarafından
Benim de eşimin kuzeni var canım öyle çok nazarı değiyor o bize gelince ben içimden sürekli oğlumu okuyorum nazar çok kötü gerçekten çocuğu alt üst ediyor anında 
tarafından
Evet aynen bide bu çocuk niye durmuyor demesinler mı akıllarına gelmiyor nazarlarının  değdiği
tarafından
Düşüncesiz insan çok canım malesef onlar severken arada söyle maşallah de teyzesi falan diye bunda kötü bişey yok ben eşime kaynanama falan da diyorum yani ne var bunda yeri geliyor anne babanın bile nazarı değiyor
tarafından
Aynen öyle canım haklisin
0 oy
(382 puan) tarafından
Valla masAllah diyene kadar diretiyorum artık diyolarki kötü hissediyoruz valla biz nazar degdiriyotuz diye dedim alakası yok ama çabuk nazar aliyo deyin yani içim rahat etsin 
tarafından
Evet canım bundan sonra bende dicem yavrularım için
(382 puan) tarafından
Aynen canım sabahtan akşama kadar hatta gece bile dua açık evde ama gene aliyo gene aliyo
tarafından
Alıyorlar canım malesef

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 403 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gurbet kuzusu (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 314 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Es25 (3,761 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 2,383 göst.
4 Ocak 2020 Aile kategorisinde Minikkiraz (798 puan) tarafından soruldu