0 oy
918 göst.
Aile kategorisinde (7,935 puan) tarafından
Eşim dün 4 gün evde napacaz köye gidelim dedi. Benim gidesim gelmedi. Köyde babalık kaynana Alanya daki inim olacak. Rahat emziremem istediğim gibi rahat oturamam. Midem kazınsa kalkıp bişey yiyip içemem. Kaynanamın evinin olduğu yerde doğru düzgün ev yok çok ıssız ben orda sıkılırım 1 gün olsa 2 gün olsa neyse koskoca 4 gün. Alanya daki eltim hemşire ablasının çocuklarına baktığı için gelmiycekmiş o gitse bende giderdim kafa dengi biri kaynanam pek hoş sohbet kafa dengi biri değil üzerine vazife olmayan herşeyde burnunu sokar. Çocuğun kıyafetleriydi beziydi vitaminleriydi kremleriydi ek gıdasıydı kendi kıyafetlerimi bir sürü şey gitmesi gerekiyor hangi birini götüreyim. Bunları eşime söyledim sen gitmek istersen git dedim. Akşam üstü işten gelip üzerini değişip köye gitti. Kız kardeşime gel burda kalalım dedim. Ben orda uyuyamıyorum ders çalışmam gerekiyor kitaplarımın hangi birini getireyim dedi,gelmedi.Benim annem ben 5aylık hamileyken vefat etti bilen bilir babam Kırgız bir bayanla evlendi kardeşlerim kabul etmeyince babam ayrı ev tuttu. Onlarda gece sahura kalacakmış ben emzirdiğim için tutamayacağın zaten ne kadar iyi olsa da annemin yanındaki gibi rahat edemem. Zaten yemekleri de bir değişik orda da kafama göre yiyip içemem

Anlayacağınız dünyada oğlumla bir başına kalmış gibi oldum. 

18 Cevaplar

0 oy
(7,935 puan) tarafından

En İyi Cevap
Arkadaşlar çarşıdan bişeyler lazım olmuş eşim ve inim çarşıya inecek iş. Bende onlarla köye gideceğim. Gündüz Bi şekilde zaman geçiyor. Ama gece hiç zaman geçmedi hiç uyuyamadım. Eşimin uyurken nefes alış verişi bile bana güven veriyormuş. Evlenince gece yanlız kalınamıyormuş evlilikte gurur olmazmış ben gurur yaptım son dakika akşam üstü ben de gelecek diyemedim eşime
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah kolaylık versin bacım ne diyim 
(7,935 puan) tarafından
Sağol canım.
+1 oy
tarafından
Şöyle düşün keyfini çıkarmaya bak eşinle kavga etmemişim bişey olmamış sonuçta kendine vakit ayır eğer ki çocuğun uyuyunca şöyle uzun süre uyuyorsa o arada kendine bakım yap ya da kalk bi film aç izle kitap oku kendinle yalnız kalmışsın oh mis daha ne? Bi kahve yap kendine balkon sıcaksa çık balkona keyif yap aç müziği oh mis
(7,935 puan) tarafından
Yok canım kavga etmedik çok şükür. O sadece 4 gün evde olmayı göze alamadı. Normalde hafta sonları bile yömiyeye giden biri. Ama akşam olunca içim bir tuhaf oldu işte
tarafından
İnsan alışınca öyle oluyo canım boşver yatak sana kaldı çapraz yat :D şaka bi yana nasılsa gelecek buruk hissetme kendini
(7,935 puan) tarafından
Evet, dönüp dolaşıp bura gelecek yine :) :)
tarafından
Aynen öyle canım :)
+1 oy
tarafından
Yani söyle bi yerine koydum kendimi ben olsam bende gitmem köye sıkıcıysa sohbet edebileceğin kimse yoksa bosver kafani dinle yalnizligin tadini cikar :)
(7,935 puan) tarafından
İnsanın evi gibisi olmuyor canım. Evimde olmanın tadını çıkaracağım yanlız da olsam
tarafından
Oyle yap valla bosver sevdiğin yemekleri yap netin varsa degisik muzikler indir kitap oku ne etcen :)
+1 oy
(119,326 puan) tarafından
Kiz doldur abur cuburu onune yan gel yat yaa 
(7,935 puan) tarafından
Öyle yapıyorum kuzum :)
+1 oy
(111 puan) tarafından
Nasıl anlıyorum seni suan. Bende seninle aynı durumdayım. Eşim aldı annesini bacısını babası koydeydi köye gittiler. Ben hamileyim küçük çocuğum var bide sıkıntılarım var bebe uyumuyor gitmeyelim dedim anladı beni kendi gitti. Senide annengile bırakiyim dedi. Olur dedim sonra gelsin abin alsın dedi. Beni ortada bıraktı. Abim aldı sağolsun annemgildeyim. Bide üstüne kaynanam arayıp kavga etti. Daha neler neler kendimi değersiz hissediyorum bende dünya bomboş geliyor 
(7,935 puan) tarafından
1 bucuk yıllık evliyiz ilk kez ayrı kalıyoruz giderken kavga etmedik ama koskoca 4 gün ayrı kalmayı göze aldığına göre oda benden sıkılmış. Ama onun gönlü olsun diye ben kendimi sıkıntıya sokmak istemiyorum oraya gidince beni ve çocuğu umursamıyor oğlum 10 kilo 350gr devamlı kucağımda gücüm dermanım kalmıyor evde pusetine koyarım örümceğin koyarım döşşeğine yatırırım
+1 oy
tarafından
Yan gel yat kız boşver bebisle 
(119,326 puan) tarafından
Bende ayni seyj yazdim slm
(7,935 puan) tarafından
Slm canlar öyle yapacam artık
tarafından
A.s gormeidm kız yazdığını :D
+1 oy
(487 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
(7,935 puan) tarafından
Teşekkür ederim amin
+1 oy
(1,165 puan) tarafından
İnsanlar hayatları boyunca nelere katlanmış nerelerde yaşamış. Koskoca 4 gün nedir ya. Ne kadar tahammülsüz olmuşuz. Ne olacak ki 4 gün kayinvalidenin nazını çeksen. Acaba biz yaşlanınca çok çekilecek miyiz. Kusura bakmayın ama dünyanın bütün kahrını cekiyomussunuz gibi anlatmışsınız. Biraz gündem takib edin biraz etrafiniza bakın sağlığınız sihhatiniz yerindeyse evladınız yaninizdaysa 4 gün kuru yerde yatın ne olcak sanki. 4 gün kayinvalideniz her şeyinize karışsın ne olacak. Herkesin şikayet ettiği yaşlılarımız korona tehdidi yaşarken azıcık katlanalim ne olacak. Bence coook buyutuyosunuz gözünüz de birazda zorluk yaşayalım herşey bizim istediğimiz gibi gidemez gitmiyor zaten. Bir gün o köyleri de mumla ararız bu kafayla. Sözüm önce kendime. 
+1 oy
(6,978 puan) tarafından
Kafani dinle canım, boşver Allah var, Allah yar :) tek başına değilsin, 4 günlüğüne lafa dinleme iznin var say:) oğlumla güzel vakit geçir, kendine zaman ayırmaya çalış, ye iç yat kendi evin nasilsa
+1 oy
(605 puan) tarafından
Allah mekanını cennet etsin annenizin pes etmeyin  rabbime sığının her şey düzelir 
+1 oy
(1,358 puan) tarafından

Benim eşimde köye gidelim dedi ama ailesini hiç sevmem bide eşya götürmesi var o yüzden istemedim sen tek git dedim gitmedi:ermm:

Olsun tadını çıkar kocanı özlersin hem değişiklik olur kötü düşünme

+1 oy
(776 puan) tarafından
Oglusunla koklasa koklasa kica yatakta yat temizlik yapma kendine bir iki sey yesen doyarsin zatn kafa dinle kız tadini cikar birak o da ozlesin seni biraz 
0 oy
tarafından
Sende keyfini cikart ozaman ac tvden bir muzik yap bir kahve al oglunu karsina konus sonra uyu biraz sonra kalk bir sinema flimi izle kafa dinle boswer kuzum 
(7,935 puan) tarafından
Teşekkürler canım öyle yapacam artık
(76 puan) tarafından
Ye ic keyfine bak valla :)))
tarafından
Yap tabi kuzum yaa
0 oy
tarafından

Canım bebeğin yanına arkadaş olur senin kendine zaman ayir boşver seni düşünmemiş gitmis. Film izle, kitap oku güzel yemekler yap kendine ye ic.. 

Seni o kadar iyi anlıyorum ki aynı seyleri hep ben de yaşıyorum eşimle 3 yıldır evliyiz hafta sonu benimle evde kaldığı belki 2 keredir. Hafta sonunda koşa koşa köye gider . Köyde kafa dengi kimse yok, herseyime yorum yapılıyor bebeğin altı pis diyorum hayır temiz diyor :)) gidip 10 gün kaldığımız zamanları biliyorum..  ama benim şansım ben pek gitmiyorum artık annemgile gidiyorum hafta sonları. Önceleri çok üzülürdum ama o uzulmuuorsa ben hiç uzulmem dedim
(7,935 puan) tarafından
Çok haklısın canım o baba evinde yan gelip oturacak yatacak ben elimde çocukla rezil ****** olup dut yemiş bülbül gibi gamıdacam.
tarafından
İnan kendini paraladiginla kalırsın canım boşver uzulsende değişmiyor böyle alışmaya bak
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Kimse tek deyildir. Seçimleri. Tek bırakır  eşim nereye ben oraya.     Sıkılmak istemediğin için gitmedin belkide iyi gelirdi gitmen tabiki senin düşüncen ne yaşadığını sen biliyorsun
(7,935 puan) tarafından
Eşim köye gidince haylaz çocuk gibi oluyor. Benimle de çocukla da ilgilenmiyor. Oğlum 10 kilo 350gr orda her yere kucağımda taşıyacaktım kolum kanadım kırılıyor. Evde pusetine koyarım örümceğine koyarım döşşeğine yatırırım . Köyde yollar hep patika çocuk arabası kullan amam. Kaynanam ver ben tutayım diyen anlayışlı biri değil en fazla 5 dk sever bırakır. Bide ilk gittiğim yerde uyuyamam ben gitseydim ilk kez yatıya kalmış olacaktım. Ama ne bileyim akşam evde Bi başıma kalınca içim Bi tuhaf oldu. Sanırım bilinç altında eşim gitmez diye düşünüyormuşum
(6,919 puan) tarafından
Ne diyim canım ya  nasıl bir eş seninkide anlamadım hem bebek var hem hamilesin
(7,935 puan) tarafından
Yok canım hamile değilim. Sadece 9 aylık oğlum var 1 tane
0 oy
(311 puan) tarafından
eşin nasıl bırakıp gidebil di seni hayret 
(7,935 puan) tarafından
Ben de şaşırdım valla demek ki sıkılmış adam benden
(311 puan) tarafından
ayy ne adamlar var ya valla hayret yani insan karısını çocuğunu bırakııp gidermi ya Allah sabır versin sana ben heralde çıldırırdım

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 600 göst.
29 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Blaablaa (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 960 göst.
0 oy
8 cevap 335 göst.
0 oy
11 cevap 263 göst.

379,888 soru

11,372,214 cevap