0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (112 puan) tarafından

Kızlar yeşil mercimeği nasıl pisiriyorsunuz ben hiç ne aldım ne pişirdim destek te çıktı bu zaten iftara ne yapcam diye. Düşünüyordum bunu yapım ama nasıl :ermm:

image

9 Cevaplar

0 oy
(48,759 puan) tarafından

bizim favori yemegimiz esimle kara simsek :) 

once.pisirecegin kadarini hasla süz kara suyu ciksin.

sonra salca sag sogan yap su koy hemen pisiyo biz böyle seviyoruz kiymali havuclu eristelide oluyorda onlari sevmiyoruz

(112 puan) tarafından
Inş bizde beğeniriz hem 1 çeşit yemek daha öğrenmiş olurum teşekkür ederim :)
(48,759 puan) tarafından
Allah Allah nohut fasulye gibidir yesil.mercimek nasil yemezsiniz :) ben alinca hepsini hasliyorum buz dolabi posetlerine boluyorum yemek yaparken rahatima geliyo.kurtaricim oluyo yanina bide soğan kes oh mis :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nefis ev yemeklerinin tarifini yap hem basit hem lezzetli oluyor 
(112 puan) tarafından
Baktım canm teşekkür ederim:)
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Hic bi bilgim yok afiyet olsun canim sana
0 oy
(442 puan) tarafından
Sıcak suda islatiyorum bir iki saat sonra üstüne su ekliyorum ovuyorum kabukları çıkıyor biraz yıkayıp kabuklarin ayrılmasını sağlıyorum ama hepsinden cikcak diye bişey yok 

İsteğe bağlı soğan patates bı tane yarım veya bibyane havuç küp küp doğruyorum yoksa sorun değil hangisi varsa onu katarasin kavuruyorum yağda salça kayıp mercimekleri katıp su katıp kaynatiyorum tuzu da unutmayalım

Sadece soğan kavurup mercimekleri koyup su tuz koyup ersite de konabilir 

Tercihe bağlı 
(112 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bizim kazma havuç heryemekte istiyor zaten buna da koyarım
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Corbasini yapablrsn yada salatasini
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım duduklude yap varsa eğer soğanı kavur salçayı ekle mercimeği koy  4 veya 5 kişiyseniz 1 bardak yeter üzerine su ekle 5 bardak kadar tuzunu ekle 10 15 dk pişir herkesin duduklude aynı değil 15 dk dan sonra kapatma kontrollü pişir pişmediyse afiyet olsun .
(112 puan) tarafından
Düdüklü tencere yok ama böyle de yapabilirim teşekkür ederim :)
(3,036 puan) tarafından
Biraz uzun sürüyor  1 saat kadar :)
0 oy
(2,069 puan) tarafından
Canım ben hasliyorum once o siyah rengi çıkıyor suzuyorum bolca yıkıyorum sonra yağ salça soğan kavurup ekliyorum üstünde suyu tuzu tamam :D yanina da en güzel yoğurt gidiyor 
(112 puan) tarafından
Ohhh miss benden başka herkes te biliyormuş yapmasını:))
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Niye sunu millet oruckrn paylasiyorsaniz anlamiyom.yaz youtube a izle Allah Allah 
(76 puan) tarafından
Arkadaş linc yemek istiyor heralde Saygısiz
0 oy
tarafından
Nefis yemek tariflerine bak canım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
5 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 141 göst.
3 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
30 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
13 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alyakus (2,379 puan) tarafından soruldu

381,415 soru

11,418,665 cevap

34,975 kullanıcı

...