0 oy
2,993 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından

Hanınmlarr dün baktığımda kapsam dışına çıktı yazıyodu bi para miktarı yazmıyordu bugün baktım 1000 tl yazıyo kapsam dışına çıktı yazanlar hemen girip baksınlar.

image

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Soyadını çok sevdim keşke benim olaydı :) bir ordulu olduğum için çok isterdim
(36 puan) tarafından
Senin soyadın ne seninkide güzeldir:)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ay ne güzel bir manzara:D kaç günde yatıyor para acaba 

(12 puan) tarafından
NOT : 444 1  788 HATLI PTT arayarak tc kimlik no ile paranızın yatıp yatmadığını  veya  işlemde  olup  olmadığını  sorabilirsiniz
tarafından
teşekkür ederiz pokemon kardeş :)
(12 puan) tarafından
rica ederim önemli değil  aşağıda  geniş detaylı şelikde  açıklama  yaptım umarım herkezin  işini görür tekrar tekrar  bu  şekilde  soru  sormalarına  gerek kalmaz herkez için açıklayıcı bir cevap yaptım  en basit örneği  PTT  nosunu verdim arayıp  sorgulama yapmaları
tarafından
iyi yapmışsın valla sıkıldım artık sürekli aynı sorulardan sağol cnm:)
(12 puan) tarafından
sende sağol ✾ ✿ ❀ ❁ ❃
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Sil tc fln gözüküyor cnm
(36 puan) tarafından
Sildim canm ama sildigm dışnda baska nerde gözküyo görmedm ben
(3,769 puan) tarafından
Ben postuna girince gözüktü oyzdn dedimdi canım silmişsin simdi
(36 puan) tarafından
İlk öyle ekledim yanlışlıkla sonra kaldrdm hemn sn görmüşsün hemn demk:):)
(3,769 puan) tarafından
Aynen canım aman çok dikkat et öyle şeylere kimseye guvenmemk gerek
(36 puan) tarafından
Aynen canm haklısın valla sağol her türlü insana denk gelinir.rabbim kötü kalpli insanlardan korusun bizleri.
0 oy
(15,651 puan) tarafından

Cevete rengayibe :D

Hayırlı olsun 

(36 puan) tarafından
Sağol canm:)
(510 puan) tarafından
Nerelisin fatoo
(15,651 puan) tarafından
Ağrılı yim
(510 puan) tarafından
Hım Kürtçe yazmışsın ondan sordum
(174 puan) tarafından
Bnde agri eleskirtliyim ama ankarada ysyrm
0 oy
tarafından
Aynı bende de böyle oldu 
(36 puan) tarafından
Hayırlı olsun canm güle güle harca sende:)
tarafından
Sağol canım Rabbim devletimize zeval vermesin ihtiyacı olan herkese ulaşsın yardımlar inşallahh :)
(36 puan) tarafından
Amin canım insallh iyiki böyle bi devletimiz var:)
tarafından
Aynen canım :)
0 oy
(12 puan) tarafından

Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek? E-Devlet Yardım Başvurusu Ekranı

Pandemi ile ilgili e-devlet uygulaması üzerinden maddi yardım başvurusunda bulunan vatandaşların çoğu hesaplarına girdiklerinde "kapsam dışına çıktı" ibaresi ile karşılaştılar. Şimdi bu mesajı görenler bunun ne anlama geldiğini merak ediyorlar. İşte detaylar.

Bakan ihtyaç sahiplerini sevindiren açıklamayı geçen hafta yapmıştı. 4.4 milyon haneye maddi yardımlar yapıldı, yapılıyor. 3. faz geliyor. 3. Faz ile birlikte destek verilen hane sayısının 6.5 milyonu bulacağını söylemişti.

Bu açıklamaların ardından vatandaşlar e-devlet uygulaması üzerinden pandemi yardımı başvurusunda bulundular. Bugün birçok vatandaş başvuru süreçlerini takip etmek amacıyla hesaplarına girdiklerinde aşağıdaki ekrenda görüldüğü gibi "kapsam dışına çıktı" ibaresi ile karşılaştı

BAKANIN AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi 3. faz kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1.000’er TL nakdi destek ödemelerinin önümüzdeki haftadan itibaren ödenmeye başlayacağını ifade etti.

Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Değerlendirme sonuçlanıp ödemenin kesinleştiği tarih sonrası için "kapsam dışına çıktı" ifadesi açıklama olarak veriliyor. Yani yapılacak yardımla ilgili olumsuz bir ifade değil. Sadece yardımın değerlendirme sonucu kapsamdan çıktığını, değerlendirme sürecinin tamamlandığını ifade etmek için o ibare görünüyor.

Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi ödeme devletin sisteminden çıkmış oluyor. Bundan sonrası için devletin vazifelendirmiş olduğu memurları resmi adresinizde beklemek.

PTT'ye Gitmeyin

Korona virüsü ile mücadele kapsamında tüm yardımlar vatandaşların evlerine görevli memurlar aracılığı ile getiriliyor. Bu yüzden evinizde kalıp yardımın size gelmesini bekleyin. PTT'ye gitmeyin.

Bu yardımı almış olan vatandaşın bize verdiği röportajda kullandığı ifade şu şekilde:

Eve getiriyorlar 1 bekçi 1 PTT görevlisi kimlik kontrolü yapıyor, parayı sayıp teslim ediyorlar.

NOT : 444 1  788 HATLI PTT arayarak tc kimlik no ile paranızın yatıp yatmadığını  veya  işlemde  olup  olmadığını  sorabilirsiniz  şuanda bile  aktif himet vermektedir

image

(6 puan) tarafından
Ben aradım ptt ödemeniz yatmış dedi 28 de getirecekler eve dedi bekliyoruz bakalım
(12 puan) tarafından
Gözünüz aydın olsun
(6 puan) tarafından
Teşekkür ederim yardıma ihtiyacı olan herkese çıksın
0 oy
tarafından
İnşallah işini görür güle güle kullanın
(12 puan) tarafından
inşallah herkez  bu  şekilde  işini  görür teşekkürler
NOT : 444 1  788 HATLI PTT arayarak tc kimlik no ile paranızın yatıp yatmadığını  veya  işlemde  olup  olmadığını  sorabilirsiniz
(36 puan) tarafından
Sağol canm:)
(12 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
sende sağol ✾ ✿ ❀ ❁ ❃
0 oy
(12 puan) tarafından
NOT : 444 1  788 HATLI PTT arayarak tc kimlik no ile paranızın yatıp yatmadığını  veya  işlemde  olup  olmadığını  sorabilirsiniz
(12 puan) tarafından
arkadaşım gidip almıyorsunuz YUkarıyı  detaylı dikkatlice  okuyun  size oturduğunuz kayıtlı olduğunuz ev adresinize PTT kargo  ve yanında 1 kişi  görevli teslimat bekçisi ile gelerek elden teslimat ediyorlar ve size öyle demeleri imkansız  dememeleri lazım tekrar arayıp tekrar  bilgi isteyin
tarafından
Ben evde değilim ama
(12 puan) tarafından
Evde Değil İseniz Kaynanan da isen Bulunduğun il veya ilçede pazartesi  en Yakın PTT subesinden Tc kimliğin İle Gidip Bulunduğun Adres Değişikliğini Talebinde Bulun Yada Direk Alabilirmiyim Buradan Diye Sor orada Yardımcı Olacaklardır
tarafından
Saol canimmmm
(12 puan) tarafından
Sende Sağol
0 oy
(60 puan) tarafından
Bişey diycem bnde kapsam dışı yazıyor yani kapsam dışına çıktı demiyor bana çıkmamış oluyor deilmi
(36 puan) tarafından
Canm çıkmams olunca feshedildi reddedildi fln yaziyo görümcemle aynı zamanda başvurduk ona çıkmams ordan biliyom.sana çıkmış yani
(12 puan) tarafından
bakın az önce yukarıda belirttim  tekrar  tekrar sormanıza  gerek  yoktur kapsam dışında yazanlar  ve yan tarafında  1000 TL yazanlar   ödemeleri dağıtımda  veya  işlemde  anlamındadır buna  istisnaden  PTT nosunu verdim arayıp  işleminizin ne  durumda  olduğunuzu öğrenebilmeniz  için
tarafından
Açıklaması (KAPSAM DIŞI)
Hanenizde Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru sayfasında kapsam dışı olarak belirtilen kategorilerde kişiler tespit edildiği ve/veya formda beyan ettiğiniz bilgiler programın çerçevesiyle uyuşmadığı için başvurunuz değerlendirmeye alınanamamıştır. Tespitin yerinde olmadığını düşünüyorsanız, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Nerden baktin buna canim e devlette yazmio
(12 puan) tarafından
www.turkiye.gov.tr adresinden kullanıcı adınız şifrenz  ile giriş yaptıktan sonra
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama bölümünden bakabilirsiniz
NOT eğerki  herhangi bir başvurunuz yok ise
Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu
bölümünden yeni başvuru oluşturunuz
(3,617 puan) tarafından
Pandemi yerinde kapsam dışı dio pttyi aradık 1000 tl ödemeniz var dedi ama e devlette 1000 tl hazırda falan yada kapsam dışına cıktı yazısı yok anlamadm
(12 puan) tarafından
PTT aradığınızı  ifade  etmişsiniz ve PTT size yanıt  olarak  1000 TL ödemeniz var dedi ise Lütfen Evde Beklemeye Devam Ediniz  PTT Çalışan Personelleri Evinize Geldiğinde Evde  Bulamaz ise Sizleri  Geri gitmek Durumunda Kalır Buda  sizin Paranızın Askıya Alınmasına Sebeb Gösterir Sabırla Bekleyin Oldukça Yoğun Talep Yüzünden Bölge Bölge semtlere  Göre Dağıtımlar Geçikebilir Ama 3 Gün Ama 5 gün Nekadar Sürer Bunu Bilemeyiz
(36 puan) tarafından
Canım e devlete gir arama yerine sosyal yardımlaşma yaz ilk çıkana gir yardım 1 yazısı çıkıyo ona tıkla sonra detayları gör de açılıyo.
0 oy
tarafından
Benim sali gunu yatmis ben iki gun once basvuru yaptım megersem 1 hafta once yatmis ama evde yokuz 3 aydir nerden alincak bilmiyom
(3,669 puan) tarafından
Ptt den alabilirsin kimlik ile
tarafından
Herhangi postane olurmu bilgin varmi
(3,669 puan) tarafından
Olur bence
0 oy
(443 puan) tarafından
Ben ayın 22 si Çarşamba günü başvurdum ama hala birşey yazmıyor bende ne zaman yazar acaba
(36 puan) tarafından
Kapsam dışı yazısı çıktıysa yarn da ödemem hazırdır yazar canm benmde dün kapsam dışı yazısı çıktı bugün baktm para miktarı yazıyo bide ödemen hazırdır yaziyo.
(443 puan) tarafından
Canım e devlette pandemi sayfasında mi yazdı ilk yoksa sosyal hizmetlerde mi yazdılar bende başından belli pandemi sayfasında çıkıyor bilgiler en sonda resimdeki çıktı
(36 puan) tarafından
Sosyal hizmetlerde çıktı canm ilk sosyal hizmetlere başvurdum sonra pandemi sosyal hizmetler kabul olunca pandemide ki başvuruda haneden birinde kapsam dışı olunca yani onaylanınca 2. Başvuru iptal oldu
(443 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(36 puan) tarafından
Rica ederim canm
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Aramadan site üzerinden gözkmüyo mu benm kapsama dışına cıktı yazıyodu ilk snra süreç devam ediyo diye bi yazı geldi bugünde cıkarmı ki acaba anlamadm bide TC bin son sayısına göre günüm geldiği zaman görebiliyorum başka nasıl görülebilir işlemin hangi aşamada oldgu

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 2,586 göst.
9 Aralık 2020 Aile kategorisinde Mavis55 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 2,995 göst.
27 Nisan 2020 Aile kategorisinde polos66 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 21,465 göst.
26 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Peri27 (2 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap