0 oy
957 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya 5 aylık hamileyim oruç tutmuyorum şuan bana farz değil diye, oğlumda hamileyken de 7 aylıktım tutmadım oğlumda gelişim geriliği vardı zamanında doğmasına rağmen 2 kilo doğdu sonra şişiği gidince 1 kiloya düştü o kadar gelişmiyodu, bunda da tutmuyorum eşimin ailesi resmen tutmuyorum diye imansız etti beni, tutuyor musun? Diye sürekli soruyorlar ilk gün tuttum şu 2 gündür tutmuyorum ama herkese tutuyorum diyorum eşim bile tutuyorum diye biliyor, eşim tutma der ama onların dilinden kurtulmak icijn, oğlumda hamileyken, geçen sene ne kadar tuttun diye dalga geçmişti amcası. Ben hiç tutmuyorum gibi konuşuyor halbuki emzirme döneminde bile tutuyorum sadece hamilelikte tutmuyorum, yoksa normal zamanda tutarım

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Müslüman bir insana oruç tutamayan insana imansız muamelesi yapmak ne kadar cahilce. İman çok ince çizgi kendi imanlarından olurlar mazallah. Böyle yaparak kendi tuttukları nereye gidiyor acaba? 
-Reklam-
0 oy
(758 puan) tarafından
Allaha karsi yapman gereken birsey millete karsi degil . Insan olsalar zaten sormazlar ve elestirmezler bile ibadet allah ve kul arasindadir kul ve kul arasinda degildir yerinde olsam tutmuyorum ve hamileyken tutmayacagim bunu yargilamak size dusmez diye cenelerini kapatirdim 
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Tutarsın veya tutamazsın millete ne ? 

İnsanlara hesap vermeye başladın mı arkası gelmez canm bir kere tersliycekain 2. Ye kimse bişey soramaz zaten. 
0 oy
(127 puan) tarafından
Ne kadsr kötü insanlar ya zorla yalan söyletip günaha sokuyorlar sizi de! Herkesin dini de orucu da namazı da kendine nasıl karışırlar baskı yaparlar. O tuttukları oruç sevap oluyor mu acaba size bu ladar baskı yaparken. 

Dinimiz hoşgörü diniyken insanlarımız neden böyle hiç anlamıyorum. 

Boş verin canınızı sıkmayın gerekirse emzirirken de tutmazsınız önemli olan bebeklerimizin sağlığı. Onlar Allahın bize emaneti onlara en iyi şekilde bakmak korumak doyurmak bizim en önemli görevimiz artık. 
0 oy
(658 puan) tarafından
Valla ne kadar acimasizlar ya tutmuyorsun diye boylede yapilmazki 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Allah islah etsin böyle insanları bende 5 aylık hamileyim kaynanam sakın tutma diye tembihliyo seni düşünmüyolar torunlarınıda mı düşünmüyolar yani pes yazıklar olsun
0 oy
(31 puan) tarafından
Böyle insanların ateşi bol olur inşallah dinden imandan soğutur bunlar adamı 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 549 göst.
11 Mart 2020 Aile kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 800 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 948 göst.