0 oy
2,156 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

4aylik oğlum emmio her gece ,gece maması yapıp veriom bayadir tariflerde içine bebe bisküvisi konulduğunu okudum onu koydum öyle verdik gaz yaptı bn nereden bileyim gaz yaptığını her bebek farklı dimi .

Gece en sonunda normal maman verdik sustu eşim bana birdya bu çocuğa hicbsy vermicen sadece mama vercen daya mamamyi gitsin dedi bnde 6.aydan sonra ek gıdayida vermm dedim verme zaten ne anliom bsyden dedi mama vercen sadece o kadar dedi kafandan bişeyler yapiosun bak neler oluyor herks sana ooo yuhhh dio dedi kim dio onuda bilmiom ama (bn doktora soruom netten bakiom bsy verirken)gecede aldı çocuğu yatakta uyudular bn salonda uyudum sbhda ario dalga geçer gbi annesi nerde bu çocuğun napıyosunuz güluo bu ne ya bde utanmadan yemek yapcan mi ben şunu isterim dio .sinirimden ağlıyorum ya :(ilgilenmm cocgunla mama veririm sadece dedim yaoma zaten bsy dedi nankör ya 

35 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Ya size ne bn bebegime ne yediriom yedrmiom sadece eşimle.olan şeyi anlattım ne abarttiniz siz yedrmeyon o zaman bebeğinize bu kadar basit .
-Reklam-
+12 oy
(27,336 puan) tarafından

birtane cici bebe zehir değil abartmayın Arkadaşlar her anne bebeğini  en iyi şekilde beslemeyi ister iyiliğini ister vermiş sadece gaz yapmış dahada vermez yorumları okudum sanki zehir vermiş gibi yorum yapıyorsunuz. Te yarabbim ya..

Eşine şöyle annesi olarak ben iyiliğini düşünüyorum sen endişe etme. bu kadar abartmasi doğru değil 

tarafından
Herşey verio diolar ama bn bi çay kaşığının ucuyla tatdiriom öyle kaşık kaşık vermiom
(6,681 puan) tarafından
Anlasilar sizde yasli kari kafalarindasiniz
Nerde gorulmus 4aylik cocuga sogan suyu verilmesi Allah askina yaa??hele inek sutu??
(27,336 puan) tarafından
Evet tatlım yaşım 80 olabilir ama beynimiz daha genç derdi bizi germedi zehir değil endişe etme.birsey olamaz.
(6,681 puan) tarafından
Post aciyorsa yorum yapma hakkim var..sizin gibi yanlis olani da dogrulamiyorum..
(27,336 puan) tarafından
Anam tamam yahu herkesin doğrusu kendine ne çok uzattiniz
+4 oy
(1,390 puan) tarafından
Kusura bakma da 4 aylık bebeğe bisküvi mi verilir..... 

Eşin konuşmasında hatalı ama o da dolmuş olabilir. Senim doktorun asla bisküvi ver dememiştir, hiçbir doktor demez bunu 
tarafından
Ayy ayyy kim dedi doktora sormuo dye bı oku dimi senin okudgn okul kadar araştırma yapiom bn doğduğundan beri ayy bn sna laf anlatmcm anlmiom devam et byle hadi
(6,204 puan) tarafından
Tamam evet sorduğun doktor çok bilgili belli inek sütüyle bisküvi ver demis tebrik ediyorum.Bay bay:)
(935 puan) tarafından
Arkadaşlar inek sütünün zararlığı olduğunu bende biliyorum ben paket sütten bahsettim ve her bebek kullanr demiyrm ama ben hep kullandm 4. Ayndan beri kullanyrm

Bn bir zararını görmedim çok tuhafsınz bunun maddiyetla ne alakası var çok şükr iyi yada kötü her kesin evine para giriyordr

Maddiyatla insanları yargılayamazsnz

Sana doğru gelen bana yanlştr bana dogru gelen sana yanlştr ben çocugumu böyle büyütüyrm

Bilmişlik yapma yerine ölçülü vwr diye bilirsnz okumakla adam olunmaz ben ünvr. Okuyorum demek senin bilgili oldugn analamna gelmez

Yada benden fazla biliyorsnda anlamna gelmz yargılamak yerine sen nasl 4 aylk bebege bisküvi verirsin demek yerine şunu ver cnm şu daha uygn diyebilirsnz
(6,204 puan) tarafından
Allah aşkına git bı yorumları doğru düzgün oku.Kadina insan gibi bebeğin bağırsak florasını bozarsin diyorum,şeker hastası vs olabilir diyorum.İsine geleni okuduğun için öyle görmüşsün.Kimse de kimsenin maddiyatini yargılaması herkes zengin değil.Adam olmak için okunmuyor zaten üni bilgili olmak için okunuyor.Ben 4sene çocukla üni.bitiriyorsan o kadar kitap okuyorsan çok bilgiliyim.Bilgili olmasam o kadar seneyi gecemem ya da bu kadar bilgiyi bilmeden o hastanelerde,yenidoğan servislerinde calisamazdim.Duzgunce burda yapma zarar veriyorsun diyoruz sovduk mu,hakaret mi ettik?
tarafından
Herkes anladı bni bı sen anlmadin ya ♥️♥️♥️♥️
+2 oy
(10,195 puan) tarafından
Bebe bisküvisi verme bebeğine canım, pirinç unu da besleyici değeri düşük 6 ayına kadar sadece devam sütü emmıyosa. 6 ayından sonra ek gıda. Hem ne demek evladımdan soğudum aaaa... Erkekler yapar arada öyle sen tavrını koy ona ama çocuğuna deme öyle. Yanlış yapa yapa öğreniyoruz canım, üzme kendini 
(10,195 puan) tarafından
Kim bağırttı Beni peki bi de ona bak de kuzum valla analık konusunda ezdirme kendini kimseye bazı şeyleri öğreniyoruz doğru ama çoğu da içten gelıyor. Sen olmasan 1 gün bakamaz o bebeğe boş yapmasın.
tarafından
Aynn öyle cnm ya bı gün dgl bı saat  bakamz ama lafta bzden dha iyiler
tarafından
Smdide ario hediye almış bna kirip kırıp hediye alma dedim
(10,195 puan) tarafından
En azından telafi çabası var kuzum bak hazır hediye de almış gelince de ki gel otur konuşalım bir seninle. Açık açık net anlat derdini bu yanlış de anlayacak emin ol bir yerden sonra
tarafından
Bnm eşimle oyle ciddi bir konuda konusamzsn cnm herşeyi şakaya vurur ciddi bsyi ble ciddiye almz onla.konsmak düzgün cvp almk deveye hendek atlatmak kadar zor bosverdm anlatmiom susuom artk
+1 oy
(470 puan) tarafından
Ilgilenmem cocugunla mama veririm ne demek ya sen annesin cocugun icin nasıl konusursun boyle adamında kafayı yemiş sende çocuğumdan soğuttu demissin Allah akıl fikir versin bise demiyom 
(14,013 puan) tarafından
Valla bende bu kısma takıldım çok garipsin sevesim gelmiyor ne demek ya o koca ne kadar konuşursa konuşsun ben dogurdum ben 9 ay besledim canımdan can çıkarmışım ne demek kocam öyle konuşuyor diye soğudum çok tuhaf
tarafından
Ya bı anne nasıl soğur cnm bakma bianla sinirle dedm yoksa olur mu öyle şey cnm ♥️
tarafından
Haklsn tabi cnm bı anne sogurmu hiç cocgundan
(14,013 puan) tarafından
Bence de canım lütfen öyle düşünme bir daha o sabinin herseyden çok sana ihtiyacı var cici bebe meselesi de bir daha vermezsin olur biter sonuçta zehir değil ve bilmiyordun. Eşine de biraz çenesini kapatmasını söyle
tarafından
Aynn öyle cnm deneyip öğrencim işte denemd olmadı da yani .yok cnm o susmaz  çok bilmiş gezio öyle
+1 oy
tarafından
Yıl olmuş nerdeyse 2021, 4 aylık bebeğe cici bebeden tut da ( post sahibini tenzih ediyorum hadi bilememiş denemiş ) inek sütü vs verenler çocuğu deneme tahtasına çevirenler, bi vereyim bakalım bir şey olacak mı mantığıyla büyütülür mü çocuk? İnternet elinizin altında 1 tane doktor ya da sayfa yoktur ki inek sütü verebilirsiniz diyen. Verdim ama bişey olmadı diyenler yarattığımız tahribatlar ertesi gün çıkmaz zaten yetişkinliğinde belli olacak bunlar. Bu kadar cehalet pes gerçekten. Onu annesi düşünür demesin kimse bana düşünemiyor işte belli. Benim annem 6 aylıkken bal vermiş bana inek sütüyle bir sürü şeye alerjim var bugün. Yapmayın etmeyin bilginiz yok fikriniz var.
tarafından
Sağol Ayşe ❤️
(2,071 puan) tarafından
gzdmhmtcn arkadaşım yorumunu görünce yorum yapmadan geçemedim ben mesela bu saydıklarının hepsini biliyorum cahilde değilim çocuk gelişimi okuyorum şu anda ama mecburiyetten arada bebe bisküvisi, pirinç maması veriyorum  çünkü artık mamaya para yetistiremeyecek duruma geldik mama masrafimiz aylık 500 TL asgari ücret ile geçinen insanlarız ben çalışamıyorum bebekten ve bırakacak kimsem yok ailevi sebeplerden dolayı ayrı eve çıkıp sıfırdan ev dizdik borç batagindayiz cahil değilim hepsini biliyorum ama ben mecbur kaldığım için vermeye başladım.. ( kızım 6 aylık olacak bu arada) yani bazı anneler mecburiyetten veriyorlar canım
tarafından
Canım benim senin durumun çok başka saygı duyuyorum sonuna kadar ben mecburiyeti olanları kast etmedim seni üzdüysem affola.
(2,071 puan) tarafından
Yok canım sorun değil ama post açan arkadaşa da fazla yuklenilmis eğer ilk bebekse bilmiyor olabilir yada annelerde bir an önce ek gıdaya geçeyim kaşıkla mama yedireyim ona farklı şeyler sunayım hevesi olabiliyor belkide o yüzden öyle yapmıştır ama artık bebe bisküvisi vereceğini zannetmem :))
tarafından
Ben yazımda onu belirttim zaten benim tepkim daha çok post sahibine verilen cevaplarda bir de yorumları oku lütfen gerçekten neye tepki gösterdiğimi anlayacaksın.
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bazen bu kocalar 10 çocuk doğurmuş kadın gibi hissediyorlar kendilerini galiba
tarafından
Aynen öyle kaç kere dogurms bilmiom
0 oy
tarafından
Allah Allah cnm birincisi 4 aylık bebeğe birşey vermek için çok erken heleki cici bebe bağırsaklarını bozar çocuğun daha küçük 
tarafından
İlk defa verdm tarifte bı tane koyuyo pirinç ununua bnde ilk defa koydum .
0 oy
tarafından
Kardeşim. 4 aylık bebek benimki yaşına girdi halen mama veriyorum inan tok tutsun diye neler verdim bende ama.hiç ise yaramadı. Gece sadece devam sütü veriyorum. Seninki daha çok küçük en az 7. 8 ayını Bekle bisküvi için. Eşinin dediğine yaptığına bişey diyemem ama bisküvi öyle çok da iyi bişey değil. Kaşık mamalari var gece maması 4. Ay itibariyle onlardan da verebilirsin devam sütüne karıştırıp ama onun için bile bekle derim.
tarafından
İlk defa yaptm cnm zaten bnde vermiom normalde
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Bir işe el atmayan ama akil vermeye profesör kesiliyor bu kocalar. Hayır yani iki satır bisey mi  okumuş. Deneye deneye öğreniyoruz arkadaşım denemesen buskivinin gaz yapacağınıda bilemezdin denemiş oldun. Sen onu dinleme ara ara tattır yoğurt falan meyve. Ama tavsiyem tatlı çok verme ben hep tatlı olan şeyleri yedirdim hala tuzlu yedirirken zorlaniyorum yemiyor
tarafından
Yok cnm verdgmde bı çay kaşığının ucu fazlası değil yatsın o kadar diye zaten maması sütlü pirinç unlu bn hicbsy karistrmiom normalde ilk defa yapım dedim .aynn cnm okulunu okunuş ya bde dio gazını çıkarmayı bilmiosun sen ver şu çocuğu bna
0 oy
tarafından
Kaşık maması al canım 4 aydan itibaren benim ki de mamayla büyüyor gece çok rahat edersin
tarafından
Yok cnm onları da yiyemzmis bn kendm kafamdan buluomusum  öyle şeyleri  sadece mama yicekmis :(
tarafından
Allah sabır versin canım biraz daha büyüsün o zaman rahat rahat verirsin hem kendi atlıyor herşeyi yemek için eşin de bişey diyemez o zaman benim minnak 8 aylık sofraya oturduğumuz da ona vermezsek yıkıyor ortalığı  :))
0 oy
(742 puan) tarafından
Bi tanede  benim tepemde  var anlarim
tarafından
Sen nasıl başa cikiosun cnm artk bunlatti bni çocuğu seviom öyle tutma yapma öyle dio kendi yapio nye yapion dynce bn biliom dio allhm kaç tane büyütme bilmiom
(742 puan) tarafından
Valla çocuğu genelde evde olunca ona atip  keyfime bakıyom sende  o evdeyken   sadece bakımını yap eline ver
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Daha 4 aylık bebeğin Bağırsakları ne ki sen bebe bisküvisi veriyorsun Yarım bile versen sindiremez
tarafından
İlk defa verdm
(5,938 puan) tarafından
Verme canjm bir daha çok gazi olursa da İbrahim saracoglunun kolik bebek için kimyon tarifi var onu izle internetten gazi 10 dk da kesiyor yaparsın
tarafından
Onu da denedi yok kesmedi bn soğan suyu veriom azcik öyle cikario herşey denedik ilaçlar fln etki etmedi
(5,938 puan) tarafından
Üst komsum 5 aylık çocuğuna sogan suyu verdi midesi delindi cuma günü ameliyat oldu bak o feci zararlı
tarafından
Cok mu verdi cnm bn çay kaşığının yarısıyla veriom.oda sürekli degl zaten çok çok zorda kalınca hani hiç cikaramzsa doğduğundan beri 4kere vermisimdr
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Gece çocuk çok ağladığı için sinirle ağzından cıkmış cümleler sabahta arayıp espri yapıp yumuşatmak istemiş aklınca dün dünde kalsın bugüne taşıma boşver. 
tarafından
Zoruma gitti cnm gece bzmle yatio Bebek o bebegn yannda yatio  bn yarım dersem uyuma sakın ezersn sen çocuğu dio  hani bni öyle cahil görüp ki
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Keşke biraz daha kibar kırmadan konuşabilseydi valla çok ayıp ya bilmemek ayıp değil ki herkes anasını  karnından bilmiş bilmiş mi doğuyor yapa yapa öğrene öğrene tecrübe ederek öğreniypruz insan olmanın özü bu sen sıkma canını bebeğine daha çok sarıl  şu dönemde sık sık doktora da gidemiyoruz internette de yalan yanlış bilgiler var bilemiyosun tecrübesizlikte var yani anlayışlı olmak lazım.  4 ay ek gıda için erken tabi benimde ilk bebeğim internetten bakıyorum çoğu seye bildiğim kadarıyla un ve türevleri 8. Ayda veriliyor bisküvi katkı maddesi çok olan bi yiyecek hiç vermedim kendim de evde yapamadım bilmediğimden açıkçası birde sütle yaptım yazmışsın da onu sorcaktım inek sütü  mü 
tarafından
Zaten dha karsmiom sadece vercm mamasını yapsın esim o dha iyi bilio ya ♥️
(1,331 puan) tarafından
Erkeğe kolay geliyor uzaktan baslarda benimki de öyleydi çokbiliyosan geç yap dedim beceremedi sustu bastr biraz onu elinin hamuruyla karışma benim işime diyordum bi bebeğe en iyi annesi bakar baba anne gibi olamıyor
tarafından
Dedim cnm sen bnm annelgimi sorgulayamzsn dedm neler dedm geç yap diom netten bakio edio yaparm dio offf offf
(1,331 puan) tarafından
Çok sinir bozucu ya temizliği bile sen gibi olmaz yani geldi anlat hayret valla bence bebeğin iyiliği için emanet etme soğutmayın seni konusan çok oluyo bebek oldu mu hepsine kulak asma boşver sen bebeğimle mutlu ol
tarafından
Saolsın cnm ya ♥️
0 oy
(17,633 puan) tarafından
4 aylik bebeğe ek gida bile baslanmazken nasil bebe bisküvi verebildin canim 
tarafından
Baslio cnm marketlerde 4aydan itibaren mamalar var ki bn baslamdim ilk defa yaptm
0 oy
tarafından
Hazır pirinç unu nada hazır bebe bisküvisi nede karşıyım belki yumurtaya alerjisi var 
tarafından
Kendin ev yapımı yap pirinç unu buda bisküviyi de
tarafından
Yok cnm yapmcm artk bsy esim kendi yapsın çok bilio ya
tarafından
Pirincimizi ıslatıyoruz. Bir havluya süzülen pirinçleri yayıyoruz. ...
Kıtır kıtır olana kadar fırınlıyoruz. Bu süre 2-2, 5 dakikayı geçmemeli.
Fırından aldığımız pirinçleri rondoda çekiyoruz. Un kadar küçük taneli olamaz elbette ama çekebildiğiz kadar çekin.
tarafından
Takılma sen ona erkek milleti on çocuk büyütmüş gibi oluyor
tarafından
Aynn öyle cnm
0 oy
(6,204 puan) tarafından
O bebeği sen dogurdun onun tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundasın eşine küstün diye yok beni soğuttu yok şunu yaptı.Esin kaç tane doğurmuştu karisiyor?O bebek 6.aydan sonra ek gıdaya geçer ve mamaların içine de bebe bisküvisi konmaz ayriyeten o bebe bisküvisi bı bebeğine veremezsin beyaz unla yapıldığı için.Bebegini de mümkünse senden ayrı uyutma.
tarafından
Eşim uyuyo cnm yannda bn yatınca uyuma dio bna ezersn çocuğu dio
(6,204 puan) tarafından
Eşin havada mi uyuyo ezemez mi?
tarafından
Yok o ezmezms o hissediomus
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Eşimin hiç yanlışı olmazken hamile oldum yanlış yaptı doğuma gittim yanlış yaptı bebeğim eve geldi yanlış yaptı ama bunu bebeğim olduktan sonra yapmaya başladı ben bebeğimin yüzünden deyip soğumadım aksine daha fazla ilgi gösterdim yavruma şuan pişman ** gibi hemde ama benim umrumda değil banada çok dedi ama takmıyorum ben bunlar için çocuğumdan soğudum deme benim yerimde olsaydın kimseyi gözün görmezdi galiba biraz tepki koy eşine düzelir canım
tarafından
Saolsın cnm ♥️ snde çok yasamissin cnm ♥️
(1,348 puan) tarafından
Benim yaşadığımı bir ben bir Allah bilir kuzum ❤️
tarafından
Aynn öyle cnm allhim sna bundan sonra o kadar mutlu huzurlu bereketli bir ömür versin inşallah yüzünden gülümseme eksilmesin allh seni evladına bağışlasın cnm♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
(1,348 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım benim Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah çok amin
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️amin canım inşallah ♥️
0 oy
(10,422 puan) tarafından
Anam Bi bisküvi sanki zehir yorumlar da ayrı bişey zaten 
tarafından
Aynen öyle canım ♥️ saolsın ♥️♥️♥️♥️♥️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 785 göst.
23 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Betül'ün Annesi‍‍ ❤ (3,078 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 943 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde .._ (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 953 göst.
26 Nisan 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 546 göst.
11 Mart 2020 Aile kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu

377,841 soru

11,309,428 cevap

34,741 kullanıcı