0 oy
953 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya 5 aylık hamileyim oruç tutmuyorum şuan bana farz değil diye, oğlumda hamileyken de 7 aylıktım tutmadım oğlumda gelişim geriliği vardı zamanında doğmasına rağmen 2 kilo doğdu sonra şişiği gidince 1 kiloya düştü o kadar gelişmiyodu, bunda da tutmuyorum eşimin ailesi resmen tutmuyorum diye imansız etti beni, tutuyor musun? Diye sürekli soruyorlar ilk gün tuttum şu 2 gündür tutmuyorum ama herkese tutuyorum diyorum eşim bile tutuyorum diye biliyor, eşim tutma der ama onların dilinden kurtulmak icijn, oğlumda hamileyken, geçen sene ne kadar tuttun diye dalga geçmişti amcası. Ben hiç tutmuyorum gibi konuşuyor halbuki emzirme döneminde bile tutuyorum sadece hamilelikte tutmuyorum, yoksa normal zamanda tutarım

27 Cevaplar

+7 oy
(12,777 puan) tarafından
Yok artık bırak niye yalan söylüyorsun herkes sevabı kendine siz tutun sizene de bu kader karisanlardan nefret ediyorum emziren ve hamile insan tutmayınca linç edenin ibadetinden şüphe ederim arkadas
(27,340 puan) tarafından
Agzina sağlık
tarafından
Aynen canım
tarafından
Hamilegimin son ayinda tuttum 36 .haftada ramazan girdi cocugun kilosu 36 .haftada kalmış  .
Rabbime şükürler olsun yinede .
(12,777 puan) tarafından
Bak ben tuttum ama adetim gecikti  ve ben hamile değilimdir dedim ve baktım bayram sonrasi yeni 7 haftalık di hani öyle olsa neyse ama bebek büyümüş beşinde ihtiyaç ver sezerysnds hile akşam 12 den sabah kadar bu seu yemediğin için hemen serum takıyorlar bebek susuz besinsiz kalmasın diye emziren anne de öyle süt kesilir insan böyle düşünür mü ya valla ilginç
tarafından
Yav kız ne biliyim ben ultrasona göre kilosu iyi çıkıyordu doğunca anladım  :(

Öyle acikmiyodumda akşama doğru acıkma geliyordu bilemedim
-Reklam-
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Ayyu canım boşver ne diyorlarsa desinler sıkma canını senin alabileceğin karar kimseyi ilgilendirmez
0 oy
tarafından
Kime neymiş senin tütün tutmaman size ne de bos ver takma kafaya he de geç sanki kendileri çok imanli
0 oy
tarafından
Hayda onlara ne senin mazeretin var hamilesin canım kimseden çekimme Rabbim helal kılmış ye sen borcunu ödersin sonra 
0 oy
(948 puan) tarafından
Yaaaa kime ne senin günahın sevabın sana rabbim ıslah etsin cahil kulari cnm sen boş ver Rabbim halinden haberdar merak etme inşallah
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Kime ne senin yerine onlar mi cennete gidecek..

Yoksa aileen biri gelmezse cennet kapıları kapalı mı oluyor sulalenize..
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Onlar öyle dedi diye sen imansız olmuyosun cnm lafa gelince herkes hoca zaten rabbim kolaylik saglamis insanlarin ne dedigine takılma 
0 oy
(377 puan) tarafından
Sevabi senn yerine onlara yazilmiyo ya. Onlara ne bi mazeretin var ve tutmak zorunda deglsin. Kimsenin ne dediginede takilma bence aksine tutmadigini belirt karisan olursada benim bilcem bisey sizi ilgilendirmez de gec. Taviz verdikce cok lafini ederler. Kimseye kendini sirf laf etmesinler dye oyle gostermene gerek ykk.  Onlar nasl diyolarsa sende de kmseden korkmana gerek yok bnce. 
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Ya ne kadar gereksizler bende hamileyim 4 buçuk aylık tutmuyorum kimse de lafını edemez sanki herkes haramın helalini biliyor eğer tutuyor musun diye sorarlarsa ekmeğimi siz mi veriyorsunuz de Rabbim ne güzel bize Bi imkan sağlamış sonra tutarsın borcunu 
0 oy
tarafından
Hadsizler... 

İnsanlar insana nasılsın, yardım edeyim mi, ihtiyacın var mı diye insani sorular sormalı?

Dini soruları Rabbim soracak kime ne yani kime ne ki... 

Üzülme tatlım,cahilliklerine ver. İnsan kendini bilir, en önemlisi Rabbim bizi bizden iyi bilir. Zamanı gelince kazanı tutarsın, susturmak içinde en iyisi böyle yapman sanırım. Senin başını yormasınlar diye yoksa bilsinler kime ne. 

İnsanlar, az insanlık bilse keşke ama işte... 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Kız nesini gizliyorsun bu dünyada hep böyle ağzı olan konuşur

Allahın bildiğini kuldan niye saklıyorsun istedikleri kadar konuşsunlar sn iki canlısın .kimin haddine yargılamak .
0 oy
tarafından
Aman hiç takma canım kimseyi anca knuşurlar bıdı bıdı hç kendni üzme
0 oy
tarafından
Sen hep tuttum de herkese canm bırak onlari allaha havale et onlar başlarında böyle bisey varken tutmzlrdi
0 oy
tarafından
Kız kocandan saklama bari ne var sanki ?

Bende ilk hamileliğimde Ramazan'a denk geldi diye ilk 15 gün tutmadım bayılıyordm şekerim düşüyordu tüm vitaminlerim düşmüştü ve iğne kullanıyordum

Bana da dediler bundan dolayı mı tutmuyosn diye ama tutunca iki üç kez bayıldım 

Ramazan çıkınca tuttum borçlarımı 

Paranın ve imanın kimde olduğu belli olmaz böyle de geç 
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Amann canım boşversene oruç allah için tutulur onlara hesap mi vericen ki hamileyken dinimiz bile hoş görüyo onlar kim yani tuttukları oructa gösteriş için baksana evladın herşeyden önemli sen onu düşün kuzum
0 oy
(102 puan) tarafından
Bu niyetli mısın diye soru soranlara sınır oluyorum ne yapacaksın ki hele erkekse... yahu ben bayanım adetim var hamileliğin var emzirmem var sana ne sanki benle gireceksin cennete hayır yani seni sevaba sürüklemek için de değil sırf meraktan sorarlar. Sinirler yaa. Soran olursa ne yapacaksın sevap mi yazacaksın haneme de geç 
0 oy
tarafından
Tutuyorum demen yanlış tutmuyorum de kimseyi ilgilendirmez
0 oy
(470 puan) tarafından
Bu diyalog tanıdık geldi biyerden canm.bnm kaynana da bana soruyo sürekli ilkgebeligim resmen her saat başı nerdeyse biseyler.yoyrm midem bomboş oluyo sanki.esim için sahur hazirliyorm oturup yedim ilk gün eşim tutacagimi anlayınca gece geve bı ton kavga çıkardı gelde anlat bunu kaynanama.neymis gorumcem hamileyken tutmuştu diyo ‍ o gorumcem ben benim kendine gvenmis tutmus hem normalde adet dönemi hariç hiç yeyemisimdir keyfi olarak sürekli soruyo bugün tuttnmu diye sanane ne sanki o ödeyecek sonra borcunu taşa etti resmen
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Senin orucundan onlara ne acaba onların tuttuğu kabul oluyormu bu durumda çok merak ettim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
İbadet Allaha kul arasındadır onlar ne karışıyor uş yaaa boşver sen onları onlar cahil. Aynı evde değilsen muhatap olma

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 546 göst.
11 Mart 2020 Aile kategorisinde Humrayy (760 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 796 göst.
18 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 944 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde .._ (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 2,159 göst.