0 oy
647 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ah bu eski kafa insanlar dogumuma az kaldı tutturdular bebek tuzlanir tuzlanan bebek kokmaz gibi konuşmaya zararlı olduğunu bir türlü anlatamadim ama katiyen tuzlamayi düşünmüyorum aranızda yapan var mı? 

34 Cevaplar

+1 oy
(9,200 puan) tarafından
Tuzlandıktan sonra olen bebek haberni okutursanız vazgeçerler belki !!
(830 puan) tarafından
Haber doğru canım aşırı tuz emiliminden beyin kanamasi geçirip ölmüş bebek yalan söylemiyor yani o olaydan sonra doktorlar çok karşı çıktı yapmayın diye..
(830 puan) tarafından
Suya bende koyacağım kuzum da bazıları abartıyor yazık valla bende çok üzüldüm
(4,040 puan) tarafından
Ben de izleyemem dayanamam ama çok gerzek ınsanlar var ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla tuzladiydi anamgiller bi faydasi varmi bilmem adettenmis 
0 oy
(48,620 puan) tarafından
bizi bebekken tuzlamislarda ben tuzlamadim:)
(830 puan) tarafından
Ayy içim el vermiyor valla :(
0 oy
tarafından
Tuzlamadım tabii ki
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Tuzlamadim bati inanc oldugunu dusunuyorum ama adetlerimiz bir ritüel gibi olmhs illahi yapılacak diye birsey yok yapanda yapar cok zararli değildir herhalde tuzlamak 
0 oy
tarafından
Benim kaynanadan neyseki öyle şeyler yok 
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Cahil cahil işlere kalkışmayın bebek tuzlanirmiymis hic ya 
0 oy
(855 puan) tarafından
Canım zararlı birşey değil ki o tuzlanır beni kardeşlerimizi hepimizi tuzlamışlar yani kötü birşey değil :) 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Cok sacma yapmam yapmaddimda
0 oy
(119,228 puan) tarafından
Istiyodum ama yapamadim yaa
0 oy
(732 puan) tarafından
Bırak tuzlasınlar nolcak hepimiz tuzlanmışız hoş :) 
0 oy
(771 puan) tarafından
bunun eski kafay dusuncesi ile alakasi yok bizde tuzlanir  bende iki cocugumda  yaptim bi zarari gormedim hos tuzu cocugun ustune bosaltilmiyo cok az bi tuz ayaklarin altina koltuk altina surdum  onuda suya kariştirarak. bunu yapanda var yapmayan da    oyuzden tartismaya acik bi konu
(830 puan) tarafından
Canım sen suyla karıştırıp yapmışsın bunlar olabildiğince tuzu döküp çocuğu üstüne yatırıp bekletiyorlar erkek kardeşimde yarım saat beklemişler tabi küçüktüm o zaman morarmış da öyle yikamislar suyuna tuz atmayi düşünüyorum ama asla tuzlamayi düşünmüyorum :)
(771 puan) tarafından
yok okadar degil yani cay kaşigi kadar tuza  kucuk kovaya su dolduyoruz ole tuzlariz tuzu cocuk ustunde  beklemez tabiki
(830 puan) tarafından
Bizimkiler eski kafa kabul edelim :D
(771 puan) tarafından
olabilir artik yorumsuz ;)
0 oy
tarafından
Ben tuzlamadim tuzlamam da bebekler zaten cennet gibi kokar neden tuzlayayım ki hurafe bunlar sinir oluyorum böyle inançlara ya onlar kendilerini tuzlasınlar cahiller 
0 oy
tarafından
Ya bende çok karşıydım zorla yaptılar ama söyle oldu yıkama suyunun içine 1 veya 2 çay kaşığı tuz attılar bu kadar 
(830 puan) tarafından
Kuzum o yine iyi onu bende yapmayı düşünüyorum ama bizimkiler erkek kardeşimi bildiğin tuzun içine yatirmislar Allah akıl fikir versin ya
tarafından
Ay inanmıyorum ne kadar tehlikeli bundan dolayı bebek ölümleri bile oluyo Allah esirgesin
0 oy
(278 puan) tarafından
Tuzlamak var tuzlamk var canim bizim komsuda tuzladi ama ozle korkulack kadr degil bir tatli kasigi tuzu minik kovada karsrdi kafasi haric doktu vucuduna ardindan hemen normal su ve dalinle yikadi ama cok gerksiz ve sacma
0 oy
tarafından

Evet tuzladım bir güzel fırına attim:D 

O ne öyle ya ben yapmadım 

0 oy
tarafından

Bizde yaptık oğlumu her öptüğümde tuzunu kaçırmış gibi gibiii görüyorum:D

0 oy
tarafından
Tuzlanirmi ya bebek ne sacma bisey ben yaptirmam zaten kaynanamda ole bisey demez annemde demez mantikli insanlar cünkü 
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Ben yapmadım öyle bişey hiç de mantıklı değil
0 oy
(37 puan) tarafından
Allah aşkına bebeğin derisi zaten yeni oluşmuş incecik hassan tuzla yikicaklar yakacaklar çocuğu . Beni de yikamislar gayette pislerr gibi korkuyorum :)) saçmalık tamamen. Bazı adetlere akıl sır ermiyor 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 219 göst.
31 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 93 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde nur55 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
0 oy
11 cevap 454 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde halalpdgn (168 puan) tarafından soruldu