0 oy
1,187 göst.
Diğer kategorisinde (1,785 puan) tarafından

Kızlar ilk hamile olduğunuzu öğrendiğinizde sizin ve eşinizin tepkisi noldu?

Bizim şöyle oldu kayinbabam kaynanamla hep beraber aksam babamlara oturmaya gitmiştik. Biz dedik siz durun bizim bi işimiz var gelecez. Eşimle beraber Erdemli devlet hastanesi aciline gittik kan verdik. Sansimiza da acil adam kaynıyor du neyse 3 saat sonucu bekledik. Ben esime diyorum aman hadi boşver gidelim şimdi bide hamile olmam bos yere beklediğimize kalırız. Esimde dedi Manyak mısın bu kadar gelmişim Hiçbir yere gitmem:Dama benim icimde bi korku var şimdi negatif olur cok üzülürüz diye. Neyse sonuc çıktı doktorun oraya gittik doktor dedi ki evet hayırlı olsun bu teste göre hamilesiniz deyince aman Allahım ben doktora diyorum bide emin mısınız bi yanlışlık olmasin:D doktorun odasindan çıktık esimle birbirimize herkesin ortasinda bi sarilisimiz var görmeniz lazim kocaman adam hüngür hüngür ağlıyor ben babami olacam diye o aglayinca bende ağlamaya basladim. Bi ağlıyorum bi kahhaka atiyorum hepsi birbirine karıştı. Esim babasını arayip dede oluyorsun hadi gene iyisin deyince evdeki herkeste sevincten havaya ucmuslar resmen:Dhayatimin en güzel 2.günüydü 1.günü kızımı kucağıma aldığım an⚘ benim hikayem böyle biraz uzun oldu k.bakmayin sizinki nasıl merak ediyorum:angel:

26 Cevaplar

0 oy
(772 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Biz 6da kalkıp yola çıkacaktık bende 5te kalktım dedim bi test yapayım tabi eşimin haberi yok yatım baktım bebiş yolda geliyor nese iş için ehir dışına gidecektik dedim erken dönersek akşam dönünce söylerim o günde öğretmenler günü hemen kafamda bi yer ayarladım ettim eşimede dedim nese artık dönüncede öğretmenşer günümü kutlarsın artık mr. Shefte dedim nese biz o gün çok geç döndük bende söylemedim sonraki akşam sölerim dedim bi hediye yaptım o gece hemen sonra eşimi işten aldım mekana gittim o gecede canlı müzik vardı wc ye die kalktım çıktım garsona dedimki az sonra şarkı olarak bana bir msal anlat baba çalsın ve o sırada da dilim pasta almıştım o gelsin (pastanın yanında da tabağa not yazdırmıştım" beni çok sev ama annemi daha çok sev " şeklinde) sonra tlfnumuda verdim onlara kameraya çekin die. En son müzik çalmaya başladı ben nasıl heycanlandım warya bu arada gittiğimiz yerde doğumgünü masası fln olumca bütün garsonlar sıraya diziliyo ellerinde zil çala çala pastayı masa getiriyolar fln bizimde öyle oldu  getirdiler pastayı eşim okudu şok oldu foto fln da çekildik ruh hali çok garipti gözüm doldu ağlicam tutuyoruö kendimi gerçekmi gerçekten mi dedi ewet dedim sarıldık fln sonra ogününde anısına ona hislerini yazdırmıştım :D çok uzun oldu sankim :D

(1,785 puan) tarafından
Ayyy ben 2 gün söylemesem çatlar öldürdüm kız sende iyi sabir varmıs :D ve seni en iyi cevap seçiyorum en yaratıcı söyleme sekli senin olmuş aynı filmlerdeki gibi ben böyle seylerin filmlerde oldugunu sanırdım :D⚘
(772 puan) tarafından
Yaa bende aslında sabırsızım ama güzel bişi olsun kalıcı olsun istedim hayır 2. Çocuğu yapmaya karar verdim ama verdiğimden beride düşünmüo değilim yani 2. Çocuğu nasıl söylesem die :)) bunun altına düşürmem lazım çitamı ama onda da geldi bişiler aklıma bakalım plan hazır bi çocuk yapmak kaldı :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aaa sen benim hemşerimsin :)
(1,785 puan) tarafından
Sende mi erdemliden sin :)
tarafından
Evet babamın evi erdemlide bende aylardır buradayım daha 2 ay daha burdayım :)
(1,785 puan) tarafından
Sen nerde oturuyorsun :)
tarafından
Ankaraya gelin gittim ama şuan erdemlideyim 3 aydır
tarafından
Sen erdemlide nerdesin?
0 oy
tarafından
Ben: ŞAŞKIN

kocam: ŞAŞKIN

kaynana: ŞAŞKIN ☺☺☺☺
(1,785 puan) tarafından
Ahahah mutlu aile tablosunda kaynananın ne isi var kiz :D
tarafından
Kiz sen ne diyon o olmazsa hic olur mu bak benim doğum  günümdü  odam da oturuyordum eşimin  aldığı  pastayı  o almıştı  eline öyle  bi insan düşün  sanki onun  karısıyım  ay ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
(1,785 puan) tarafından
Ayy hic sevmem öyle herseye karisan kaynanayı benimkide ayni cinsten :D
tarafından
Sanırım  onların  geneli  öyle
0 oy
tarafından

Güzel bi masa hazırlamışım. Sofraya 3 tabak koymusum. Esim isten gelmis askm misafir mi var demis. Ben elimdeki kutuyu uzatyrm icinde bebek patigi pozitif testim var. Seviniyoruz sariliyoruz fln. Bu benim hayalimdi. :D ama aslında olay şöyle gelişti. Eşim tuvaletteydi. Ben banyoda test yapıyodm. Pozitifi görünce bagirmaya basladm ay olmus pozitif baba oluyosun diye. Adam tuvalette cikamiyi kafasini uzatms bi seyden haberi yok noldu noldu diyo. Öyle yani :D

tarafından
Allah bagislasin canim. Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin
(1,785 puan) tarafından
Ahahaha bende gerçekten öyle sanıp heyecanli heyecanlı okuyurdum :D
(673 puan) tarafından
Saol canm amin inşallah allah cümlemizinkini bağışlasın
(1,785 puan) tarafından
Muratın annesi canim cok üzüldüm senin için ama o senin ahirette sefaatcin olacak biliyorsundur onun hatrına belkide cennete gideceksin kim bilir ki :) Allahım seni yeniden anne yapmis şükürler olsun o herşeyin en iyisini bilir⚘
(673 puan) tarafından
Evet canm çok saol inşallah biliyorum birde deil iki tane düşüğüm var inşallah o iki bebeğimle ahirette buluşuruz çok şükür bin şükür canm allah allah sonunda nasip etti evlat kokusunu içime çekmeyi allah bütün isteyenlere nasip etsin allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın
0 oy
tarafından

3 aylık evliydik canım köye gittik eşim artık ilk defa askeriyeye gidecekti huzunluydum önümüz dr kocaman bir 17 ay vardı benim.mide bulantim felan var di adetim geçmişti 4 gün namaz kılarken günlük.ped koyuyirdum alkintim çok diye eşim de adetliyim sanıyormuş dedim.adetim geçti adetliyken namaz mı kılınır stresten heralde diye sonra doktora gittik değerlerim 11.400 du beklemiyorduk eşim acilin çıkış kapısında 11.400 diye bagirdi hemşireler videoya çekmişti akşam 9 da gitti sevinç üzüntü bir anda oldu şimdi ise supriz yaptım kutuya koydum teşbih aldigimi sandı istediğim tesbuhimi aldın dedi ac bak dedim kimin bu şaka dedi sonra inandı küstü gardroba saklandı 3 hafta kadar icimde tuttum.supriz yapmak için şükürler olsun bu gunumuze <3

(1,785 puan) tarafından
Ayyy ne güzel canim benim ben senin postlarindan gördüğüm kadarıyla siz cok tatlı bi çiftsiniz Allah daim etsin güzelim benim☺⚘⚘
0 oy
(10,529 puan) tarafından
Hiç bir.tepki vermedi evet çok istiyordu ama sevgisini belli etmez maalesef 
(1,785 puan) tarafından
Bende ilk kez öyle ağlarken görmüştüm canım☺
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ansizin bir haberdi çünkü biraz zordu benim hamilr kalmam.. kayinvalidemin ilaclari bitmisti sabah gittik almaya oradan bir test aldim eve geldigimde yaptim tabi hic beklemiyordum.

Ve çift cizgi neye ugradigima şaşırdım..

Esim uyuyordu derin bir uykuda kalk dedim birsey oldu oda gozlerini acmadan ne var hayırdır dedi dedim iki dkka gozunu ac acti testi gösterdim hmm tamam dedi geri uyudu aradan 5 saniye gecti gecmedi.
Yataktan fırladı :D

Neye uğradığına şaşırmıştı tabi..
  Bir bahaneyle hastaneye gidip öğrendik  çevremizede supriz olmustu tabi. 
Rabbime şükür suan kucağıma aldım minik mucizemi<3

(1,785 puan) tarafından
Yaa ne güzel Allah yavrunuzu size bagislasin agzininizin tadi hic bozulmasın tatlim☺❤
(27,352 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum cok sağol
0 oy
tarafından

Ben ağlamıştım kuzum ya inanmamıştım karnında benden bir parça bir mucize olduğuna. Sonra eşime sürpriz bir kutu hazırladım içine bebek eşyası falan bide gecelik testini de koydum ama eşim inanmadı bebeği kucağıma alınca inanırım falan dedi dur hele boş yere umutlaniriz belki dedi. Oysa ki kan testi falan yaptırmıştım ben çoktan :) kayinbabam aşırı sevindi ilk soyleyince çocuklar gibi ayağa kalkıp zıplamaya başlamıştı . Kayınvalidem de triplere girmişti o sıra niye bana ilk soylemediniz diye derdi oydu :D

(1,785 puan) tarafından
Allahım dünyadaki bütün kaynanalarin imalatinda mi bir sorun var anlamadim hepsi ayri bi tür :D
tarafından
Tümünde var ki bilmem ama benimkinde bir hata olduğu kesin :D
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Benim normal 1. De evde yaptım beraber baktık hiç bi tepki yok odundur biraz ama ici içine sığmadı belliydi :D

2. De geçen sene haziranda kayınpederim baypass olacaktı benimde şüphem vardı o ameliyata girmeden eşim test al gel dedi hastane odasının lavabosunda yaptım eşime gösterdim ve moral olsun diye kayınpederime ameliyata girmeden söyledi <3

(1,785 puan) tarafından
Anladım canim Allah ağzınızin tadını hic bozmasın☺⚘
(5,436 puan) tarafından
Amin sağol cnm cümlemizin
0 oy
(52 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ilk hamile oldugumu anlamistim , cunku adetim 4 gun gecikmisti ve kasiklarimda inanilmaz agri vardi , esim calisiordu yanlizdim eczaneye gidip test alamamistim , sonra baktim olcak gibi degil bir arkadasimdan rica ettim yanliz gidemiorum benimle doktora gelirmisin diye , doktorum test yapti aninda pozitif cikti , sonrasinda kan cekti vitamin vs yazdi , cikar cikmaz tabi o heycanla esime de anneme de haber verdim hamileyim diye , onlarda cok mutlu oldu , hatta esim yerinde duramamis aksaminda da guzel vakit gecirdik hep beraber :) ikinci hamileligimi de acilde ogrendim , fibromyaljie rahatsizligim var yani romatizma cok agrim vardi , felcli gibi surunuyordum yerlerde yuruyemez hale gelmistim , baktilar olcak gibi degil ev doktorum beni hastaneye gonderdi acilden girdim doktor muayane etti , kan cektiler agri eksici su bu derken odada bekliordum ailemle , doktor geldi iyisin bir skntin yok romatizmadan dolayi kaslarin cok agri yapior dinlen kendini sicak tut dedi birde birsey daha hamilesin dedi orda zaten baya bir sasirdik , supriz oldu bize cunku bekledigimiz birsey degildi :) suan 34 haftalik hamileyim ikinci kizimi bekliorum   

(1,785 puan) tarafından
Aaaaa hadi ya senin yerine olsam bende baya bi sok olurdum neye niyet neye kısmet :D
0 oy
(236 puan) tarafından
 Duyunumden oldu. Hemen hamile kaldim 13ekim regl olmaliydim olmamistim ancak hic bi sey  his etmemistim    gorumcem hamilesin sen test yapalim digiyince kiramadim hadi yapalim dedim kaynanamgildeydik eşim gece nobetine gitmisdti test yaptik hemen 2 kipkirmizi cizgi inanmadik. yine yaptik yine. kip kirmizi cizgi adetime 2 gin vardi   cok sevindik gorumcemle evin icinde sevincten ne yapacagimizi saairsik kaynanama dedik  inanmadi   sonra cok sasirdi sevindi. kayinpederim. noluyo neden guluyosunuz diyince utandik demeye gidip doktora sonra soyleyecekti kaynaam hemen    eşime yazdim.  hamileyim  basardik cook sevindi hemen eve geliyorum diyince amana gelme.   sabah doktora gideriz dedim. sonra gidip doktora demedik hamileyim falan belki yoktur bi sey diye kaynanamla gitmistik cok heyacanliydik  sonra girdik. oyıesine ultrasona geldik dedik her yerimi baksana.  bobreyime falan diye doktor. asagidan bakmaya baslayinca sen 7 haftalik hamilesin biliypsun dimi dedi ayyy ne sevindim ya anlatamam sonra 8 haziran onu kucagima aldim Allahim artik benden  mutlusu yok
(1,785 puan) tarafından
Oyy kuzum benim heyecanını burdan hissettim☺ Allah kuzucugu sana bagislasinn☺⚘⚘
(236 puan) tarafından
saol hayatim her kesin bebeyini allah korisun amon insaAllah
0 oy
(77 puan) tarafından

Sürpriz yapacaktım gittik kan verdik eve getirdi beni sonuç çıktı ay Halim yok git kendin al dedim getirdi kağıdı anlamadım ben dedi okudum pozitif işte dedim ne pozitif dedi hamileyim dedim tamam dedi çıktı işe gitti bir saat sonra koşarak geldi bağırıyor baba oluyom diye yenimi jeton düştü dedim aklı yerinde değildi yani şoka girmiş :)

(1,785 puan) tarafından
Ahahaha sende baya rahat söylemissin adama :D ben  göz iki cesme aglamistim
0 oy
(16,008 puan) tarafından
Ben testi yapar yapmaz iki çizgi koyu koyu çıktı. Görünce ağlamıştım. Eşime gösterdim hiç-bir tepki göstermedi şaşkınlıktan. O kadar çok test yapmıştım ki beklemiyorduk. Sonra inanmadı 2. Testi verdi al bunu da yap dedi yaptım o da koyu çıktı sadece güldü 
(1,785 puan) tarafından
Sadece güldü mü? :D kiz insan bi sarılır bari
(16,008 puan) tarafından
Iki gebeligimde de sadece güldü:D
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Testi yaptim gosterdim esime sabaga ksrsi 4 saat tm yat uyu sabah konusuruz diyip uykuya devam etti
tarafından
Kız sevda sen bunu bidaha yazmıştın ay o gün gülmekten gözüm den yaşlar gelmişti yaa
(119,346 puan) tarafından
Evet en komigi bu ☺️
(1,785 puan) tarafından
Ahaha kiz insan bi sarılır bi sok olur sanki 9.bebeye hamilesin gibi o ne :D
0 oy
(63 puan) tarafından

öncelikle ne kadar şanslısın bu konuda en azında senin eşin yanındaymış öğrenirken ben bi sabah kalktım dedim bu gün test yapayım adetin de sürekli gecikir hiç normal değildir test yaptım ikinci çizgi cok silikti emin olamadm sonra öğlen oldu eşim şehir dışında is için şehir dışında çalışıyor görüntülü aradm testi gösterdim bu nedr dedi dedim test görmüyon mu :D ne anlama geliyor dedi dedim baba oluyon valla mı hadi canm falan dedi telefonu yüzüme kapattı:ermm: meğer ağlamış sevinçten beş dk sonra falan geri aradı gözleri yaşlı öyle iste kız ben eşime bile sarılamadım sevincimi paylaşamadm ama buna da şükür şimdi oğluşum haziran da bir yaşına girecek ZAMAN SU...

(1,785 puan) tarafından
Ayyy canim benim ya gurbetlikte valla cok zor olur uzman falan mi esin?
(63 puan) tarafından
yok diyil canım ama zor işte hiç bi güzel anımız yok desem yeridir
(1,785 puan) tarafından
Üzüldüm valla canım ya :( ee sen tek mi kalıyorsun evde
(63 puan) tarafından
kayınvalidemle kalıyorum :)
0 oy
tarafından
15 gün gecikmişti zaten çok düzensiz olduğu için eşim gidelim diyordu ben bekletiuordum sonradan test aldı yaptım evde pozitif cıktı direk o an ki surat ifadesini hiç unutmuyorum ama :) bende ağlamıştım mutluluktan çünkü doktora felan çok gitmiştik olmuyor diye çok şükür Rabbime isteyen herkese versin inşallah 
(1,785 puan) tarafından
Aminnn canim inşallah Allah kuzucugunu sana bağışlasın ☺⚘
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Ben sevinçten ağlayarak söyledim oda mutluluktan ağladı öyle kucaklaşıp ağlaştık işte ☺️
(1,785 puan) tarafından
Ayy o anin tarifi yok ya☺⚘
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Ölü doğum yapmıştım ikizlerime. Korunuyor eşim o dönemde. Üstüne de ameliyat olunca. Benim psikoloji alt üst tabi. Adetim geçti işyerindeki bı samimi arkadaşım var kız adetim geçti dedim bı test yap dedi. Yok istemiyorum şuan dedim. O gün mesaideyim köye ulaşım akşam 8 den sonra zor olduğu için mesai günlerinde annemlere gidiyorum. Servisten indigim yerde eczane var. Ayaklarım istemsizce oraya gitti test aldım çıktım yukarı. Yemek yedik çay içtik eşim aradı napiyon diye oturuyoruz dedim bende eve gidiyorum dedi tamam dedim. Aradan 5 dk geçti banyoya gittim gizliden testi yapacam negatif çıkarsa soylemicem kimseye. Testi yapmam la iki çizginin çıkması bir oldu. Feryat figan ağlıyorum annem bana bişey oldu sanmış. Banyoya koştu benim elimde test çubuğu gözlerimden akanlar yerde göl olmuş şekilde. Eşimi aradi koş gel baba oluyosun diye. Eşimin kullandığı yoldan annemlere gelmek 25 dk felan eşim 5 dk sonra annemlerde. Ben yerde agliyorum annem ağlıyor eşim oturdu ağlıyor. Bol aglamali bir hikaye anlayacagin. O gün bugündür en ufak bir sancida eşimin eli ayağı birbirine karışır bişey olacak korkusuyla
tarafından
Ayyy okurken çok duygulandım seninkini yaaa resmen şuan bende ağlıyorum yaa rabbim sağlıkla almayı nasip etsin kucağına inşallah
(1,785 puan) tarafından
Ayyy cok güzel be cok duygulandım vallahi⚘⚘
(2,575 puan) tarafından
Evet her aklına geldiğinde eşimin gözleri dolar. Hiç unutamayiz diğerlerinde hep gülerek sürpriz yaparak söyledim ama içimde korku ile hamile olduğumu öğrenince bunda ağlaya sizlaya söylemiştim.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Veteriner hekim kliniğinde Sekreterlik yapıyordum. Müşterinin kedisi severken tırmalamıştı. Sonra iltahaplandı. Kuduz aşısı oluyordum. 2. Aşıyı olacağımda adetim gecikmiş hamile olabilirim dedim test yaptılar. Test sonucunu bekliyorduk. Acil çok kalabalıktı 2_3 tane kaza olmuştu kazanın biri kayın imdi. Kaynım önce hastaneye sağlık kontrolüne getirildisonra emniyete götürüldü eşim de onla emniyete gitti. Yarım saat sonra sonucumu açıkladı acil doktoru evet hamile siniz dedi heyecanla ayyyyy gerçekten miii dedim acildeki koşuşturan herkes bana bakıp güldüler :) Eşim de telefonda öğrendi :(
(1,785 puan) tarafından
Ahaha o an acil doluymuş hatta dünya doluymus umurunda olmuyor vallahi :D
(7,935 puan) tarafından
Aynen öyle daha sonra bii gece acile gittik bebeğim rahatsızdır ordan bir hemşire hemen hatırladı geleceği   acildeki gerginliği atan bebek bu demekki dedi
0 oy
tarafından
Bu bir milyon kere soruldu kız 
(1,785 puan) tarafından
Olsun :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 724 göst.
0 oy
8 cevap 989 göst.
28 Nisan 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 268 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 322 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,609 cevap

34,884 kullanıcı

...