0 oy
848 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından

Kızlar siz  3,5 4  aylık olduktan sonra et yemeye başladınız mı yoksa erkeğe  hamile olanlar 6 aya kadar et yemiyor mu  öyle bi söylenti var saçmamı  daha erken yiyenler var mi :) 

47 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sacma canim benim oglum var hep yedim 
(347 puan) tarafından
Yani geç yemedin dimi canim
(347 puan) tarafından
Diolar erkeğe hamile olanlar etten tiksiniyorlar bnde doğruluğu  var mi fiye payalsmak istedim
tarafından
Yedim valla ben ilk aylar zaten herşeyden igreniyosun mide bulantin oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bismillah kiz o ne benimki erkek de hiç  duymadım  öyle  bişey  hep yedim hala yiyorum
(347 puan) tarafından
Et yiyor muydun sen 2,3 hamile var cevremde onlar hep 5,6 aylık olduktan sonra eti yemişler  bnde erkeğe hamile olanlar öylemi diye merak ettim
tarafından
Evet yiyorum hemde cok severek şuan  son ayımda  36 haftamdayim ilk gün  yedim hala yiyorum  az once bile yedim
0 oy
tarafından

Bilmiyorum ama ben ilk kizimda ettek tiksindim hic yiyemedim simdikinde yiyorum sıkıntı olmadi :angel:

(347 puan) tarafından
Ne zamana kadar yemedin  kaç aylık  oldu yedin
tarafından
Valla hep yedim hic sorun olmadi bulanti tiksinme vs falan suan 7 ayi gecti halada yiyorum ilk kizimda ama hic yiyemedim
(347 puan) tarafından
Oğlunda  yedin yani :)
tarafından
Hayir buda kiz  :Dd
0 oy
(470 puan) tarafından
Ne alaka et yeyince ne oluyomus.ben sebze kokusundan tiksindim bu aya kadr hep et tavuk yedim.nerdeyse hem protein alması gerek vucudumuzun .maydanoz hurma , hazır gıdalar,bttki çayı hariç bı yasak olduğunu sanmıyorum 
0 oy
(119,133 puan) tarafından
Ben et sevmiyorum o yuzden yemedim dr bulgur ye demisti bana 
0 oy
(65 puan) tarafından
Bende hep et yedim canım 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Kiz ne alaka ya et ye tabiki bunun ayi haftasi yok sadece iyi pismis olmasi lazim o kadar kim cikardiysa o soylentiyi buyuk cahillik yapmis :)
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ne kadar saçmaa et yeyince ne olcakmiski? Lütfen biraz mantik yürütelim bu tarz söylentilere
(347 puan) tarafından
Kiz et yiyince  bisey olmicak yani diolar erkeğe hamile olanlar genelde 5,6 aylık olduktan sonra yiyolar öncesinde tiksiniyorlar falan bi doğruluğu var mi diye paylaşmak istedim  kndinde hamileyim cinsiyet bilmiyorum bn yiyorum ama et
(7,972 puan) tarafından
Ben zaten ilk aylarda mide bulantisi yuzunden herseyden tiksinmistim
0 oy
(143 puan) tarafından
Bunye meselesidir ama ben mesela eti cok severim oglum olacak hamileyken ne zaman et yesem cok tiksinerek çıkarttım pes ettim bende zorlamıyorum:)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Hiç kesmedim ve yemekten hiç tiksinmedim biraz koku hassasiyeti oldu ama tiksinme değildi 
0 oy
tarafından

Tam tersi ciğerden tiksinirim ciğer yemişliğim varr yaaa ayyyy :D hormonlar değişiyor gerçekten bol bol et yemişliğim oldu kaynanamgil sayesinde kan yapar yi dediler

0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ben eti zaten sevmezdim hamikeykende hic canim.istemedi
0 oy
tarafından
Anlamadim hic :/
0 oy
(175 puan) tarafından
Öyle bisey duymadım canım oğluma hamileyken ilk zamanlar yedim ama sonradan et ve tavuktan miğdem bulanıyordu yiyemiyordum
0 oy
(6,919 puan) tarafından

Et yedim hatta hayatta yemedigim ciğer ve tavuk bile yedim :D

0 oy
(3,139 puan) tarafından
Hayid ilk baatan beri yenilebilir kiz da erkek de olsa bastan beri yenilir 
0 oy
tarafından
Hiç duymadım ne alaka ki 
0 oy
(59 puan) tarafından

Ben hayatımda bu kadar saçma bi şey duymamışam8-)

0 oy
(907 puan) tarafından
Hic alakasi yok en basinsan beri yiyorum, yani sunu solim canim ,soyle olursa kiz boyle olursa erkek, gobek surda olursa boyle hepsi hikaye hic bir geecekciligi yok, hepsi hurafe hepso yalan.Burda cok karsilastim boyle sacma sapam hurafelerle hic biri ne mantikli nede dogruydu ))
0 oy
(554 puan) tarafından
Yok ben tüm gebelik boyu et yedim asermek gibi değildi ama hep et yiyesim geliyordu

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 136 göst.
6 Aralık 2022 Aile kategorisinde Dilanra (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 335 göst.
0 oy
45 cevap 823 göst.
0 oy
10 cevap 362 göst.
30 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,289 soru