0 oy
325 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından
kizlar normal dogum mu sezaryan mi kolay ben ilk baslarda iliskiden bile korkuyordum bi ara vajinusmusum mu dedim koskoca bebek nasil cikicak ordan birde bacaklarımı ben oyle kaldiramam gibi geliyo benim gibi korku yasayan var mi??

21 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Doğuramam yapamam edemem diyen ben bile normal doğurduysam herkes yapabilir :DD
(381 puan) tarafından
Kız bende aynısını diyom doguramam  diyom napacam 36 oldum :(
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ya feyza çok komiksin ☺️ allah her ikisininde kolaylığını veriyor akışına bırak 
0 oy
(119,479 puan) tarafından
Epiduralle normal dogum nami deger prenses dogum 
0 oy
(1,939 puan) tarafından
O an Rabbim kolaylığını veriyor merak etme hiç ben normal doğurdum ertesi gün her işimi kendim yaptım kuzenim sezeryan oldu tuvalete bile kaynanası götürdü 
(9 puan) tarafından
bende normal istiyorum cok ama iste oraya parmak atiyolar acmaya çalışıyolar ben iliski esnasinda bile cok sikinti cektim korkuyorum o yuzden ama normal yapmayıda cok istiyorum
0 oy
tarafından
Bana göre en güzeli normal doğum yarim saate hiç birşey kalmıyor eğer çıkışın de varsa bir hafta kadar sizi olur ama.daha rahat 

Sezeryan olan çok tanıdık var hepsinde aynı şikayet soğuk suya ayağım değse yara sızlıyor 2ile 4 sene arası ancak iç yara iyileşirmis kalıcı bel ağrısı varmış fln tabibistisnalar olabilir ama şikayetler bu yönde iki doğum yaptım ikisi de normal ve hiç pişman değilim 
0 oy
tarafından
Vajinusmus olanlar normal dogum yapamiyor diye biliyoorum 
0 oy
tarafından
Kiz o sanciyla bacaklarını uzaya bile kaldırırsin:))) normal dogum zor tabi ** sonrasi rahat ben bile doğurdum şükür allaha yardim ediyo 
0 oy
tarafından
Ben sezeryan oldum iyiki de sezeryan olmuşum hiç o kadar sancıya gerek yok tabi bu benim fikrim 
0 oy
(820 puan) tarafından
Valla ben epilepsi hastasiyim nobet gecirecem korkusu varken 2 tane dogurdum 3.yolda Allah bi kolaylik veriyor merak etme saglicakla kucagina al insallah
0 oy
(27,357 puan) tarafından

Tabiki normalllll<3

0 oy
(2,891 puan) tarafından
 47 kan şekeri ile tüp mide ameliyatlı ve çatım dar olduğu halde ben normal doğurdum doğumun son anlarında şekerim o kadar düştü ki sancım geri gitmeye başladı kalbim yavaşladı ve gözlerim karardı ama oğlum şu an 2 yaşına geliyor:) adı üstünde Normal yani doğal Allah zaten o yetenekle dünyaya getiriyor kadınları Yani herkes normal doğum yapabilir
(9 puan) tarafından
insallah bende yapabilirim canim
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Bebek gelince illa ki çıkacak kendine zorluk vermek yerine hamilelik tadını çıkar sezaryen yada normal ikisinin de avantajı dezavantajı var 
(9,264 puan) tarafından
Sen normal mi doğurdun fatoo
(15,745 puan) tarafından
He normal doğurdum
(9,264 puan) tarafından
Maşallah;))
(15,745 puan) tarafından
Neden sordun ki
(9,264 puan) tarafından
Merak ettim kzum
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Doguracam diyenler hep normal yapmıştır normal diye diretenlerin sonu sezaryen oldu o yüzden akışına bırak canım 
0 oy
(236 puan) tarafından
korkuyordum normalden ancak sezeryandan daha cok korkuyodum ve normal dogurdum. cok sukur. 2nide normal istiyorum iyikide normal yaptim
0 oy
tarafından

Hahaha Allah'ım ya bacağını deil nerelerin görünecek derdin bu mu kız :D 

Hiç bir sorun yoksa kesinlikle normal doğum yap 

Pişman değilim vallahi çok dikiş vardı 10 güne düştü hemen ayağa kalkıp işlerimi gördüm

(9 puan) tarafından
yok kiz bacagimin gorunmesi sikinti degil ben bacaklarimi kaldirip oyle duramiyom durdugumdada kendimi kasarim kesin
0 oy
tarafından
yaşamadım ama inşaAllah normal doğum istiyorum hayırlısı ne ise o olsun 
0 oy
tarafından
Zorunlu olmadıkça NORMAL doğum taraftarıyım 
0 oy
tarafından
Normal bacımm 
0 oy
tarafından
yazdığınız herseyi yaşadım normalden korktuğum için sezeryan oldum keske dedoooom normal deneseydim
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Her doğum özeldir ama benim fikrim,

Sezaryen sonrası normal doğum yapmış biri olarak normal doğum diyorum :) 

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 967 göst.
0 oy
10 cevap 206 göst.
0 oy
13 cevap 829 göst.
21 Mayıs 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,116 soru

11,409,601 cevap

34,946 kullanıcı

...