0 oy
323 göst.
Aile kategorisinde (121 puan) tarafından
Kızlar dometes koyunca ben tadı değişiyor siz nadil yapıyorsunuz bana onerirmisjniz biber

Patlıcan vs nelr koyuyorsunuz buzluklarinizaa ne kdr dayanıyor hem fikir olur herkese banada

6 Cevaplar

0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ben patlicani kizartip koyuyorum.hatta agzinizda bulunsun gecen son paketini saksukanyaptım ben genelde melemenlik konserve cok kullaniyorum gecen sene 30 tane yaptım suan 8 tane kaldı :D  sonra kozlenmis patlixan ve kozlenmiş kirmizi biber koymustum dogranmis biber ve digranmis domates vardi biber cok pratik oluyo ya bazen evde biber olmayinca dogruyom dolaptakini
(121 puan) tarafından
Aynen öyle pratik oluyor çiğ koymuyorsunuzyani buzluğa
(3,024 puan) tarafından
Aynen kuzu kizartilmis koyuyorum ben
-Reklam-
0 oy
tarafından
Közlenmiş patlıcan biber koyuyorum sonra meyve koyuyorum komposto yapmak için taze fasulye koyuyorum hafif haşlayıp ıspanak da koymuştum haşlayıp deneme amaçlı sonra çıkarıp çorba yaptım güzel olmuştu domates hiç koymadım onun yerine konserve menemen yapıyoruz onları kullanıyorum 
(121 puan) tarafından
Anladım canım. Tşk ederim
(121 puan) tarafından
Çömlek yapıyor musunuz
tarafından
O ne kızz
(121 puan) tarafından
Dometes patlıcan biber cnm birde senin dedigini çiğ olarak koysam bozulur mu
tarafından
Canım benim dediğim konserve menemen çiğ şekilde olmuyor pişirip koyman lazım çiğ şekilde domates soğukken kavanoz kapağı tutmaz hiçbir anlamı yok yani bozulur
0 oy
tarafından
Taze fasulye koyuyorum közlenmiş patlıcan biber domates de koyuyorum biber dolması cig biber patlican kızartıp atıyorum meyve siyah uzum menemen olarak kavnonza sos ve menemen yapıyorum canım kisin aman aman market alışverişim olmadi çok tasarruf ettik kesinlikle.doldur dolabını 
(121 puan) tarafından
Demi canım sen sepzeleri çiğ olaraktan atmıyor Sun
tarafından
Biberleri çiğ koyuyorum canım diğerlerini alazliyorum meyveler de çiğ
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Ben domates falan koymuyorum konserve olarak yapıyorum bide melemen yapiyorrum 40kavanoz falan hem fırın yemeklerine falan da koyuyorum.dedigin gibi domatesin tadı değişiyor hatta sebze olarak fasulye patlıcan falan koyulduğu da da sevmiyorum tadı degisiyor ben fasulye kabak patlıcan bunları kurutup kislik yiyiyorum daha sağlıklı.patlicani ve biberi közlenmiş yapıyorum salata falan yapmak için o daha güzel oluyor.
0 oy
tarafından
Ben konserve yapıyorum canım daha hoşuma gidiyor konservenin tadı . Asma yapragiji sadece buzluğa atıyorum 
(121 puan) tarafından
Çiğ mi pişiriyor musunuz yoksa canm
tarafından
Pişirip atıyorum pratik oluyor
(121 puan) tarafından
Anladım canim bozulmuyor dmi
tarafından
Şimdiye kadar hiç bozulmadi kuzum
tarafından
Ama kontrol etmek lazım arada bir kapağı atarsa bozuluyor
0 oy
(1,436 puan) tarafından
Canim ben domatesi kavanozlara yapiyorum buzluga kek börek zeytnyaglı sarma sulu köfte kuru köfte biber dolmalarni yapip atarm
(121 puan) tarafından
Anldm canm dometes pişirip mi atiorsun çiğ mi birşey olryrmu

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,092 göst.
9 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Semanur (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 466 göst.
5 Mayıs 2019 Yemek-Tarifler kategorisinde Yakamoz122 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.
26 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde BKMEC (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.
26 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde BKMEC (12 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,205,744 cevap

34,506 kullanıcı

...