0 oy
839 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Merhaba kizlar uzun olursa hakkinizi helal edin. Benimkide es ve aile problemi. Esim olacak o adam zaten bana kadin oldugumu unutturdu. Eve hep gec gelir soru soramam nerdeydin diye şap diye sanane diyo annesinin yaninda dun hep telefonda mesajlasir tabi tabi karisiyim ama telefonu alip yada kendine soramiyorum kime yaziyosun bu kadar saattir. Adam karantinada bile evde durmuyo yaa. Gidiyo saat 10da falan geliyo. Hic bana ilgi deger sevgi gostermiyor ustelik 7 aylik hamileyim hadi beni gectim cocuguyla ilgilenmez nasilsin agrin varmi diye sormaz cok bunaliyorum kayinvalideyle kaldigimiza gore rahat haraketde edemiyorum biyerler bile gittiginde annesine soyleyip cikiyo sanki ben evde insan diyilim banada soylese nolur sanki. Hep bi dişliyolar beni. Bi trip atmaya kalksam mesela yemek hazirlamasam hemen kayinvalidem kalkiyo oglumum annesi olmediki ben yaparim oglumun yemegini diyo sinirleniyorum. Dun gecede saat 11 de geldi arkadaslariylaymis sozde. Geldi tabi benim uyudugumu zannediyo elinde telefon dusmedi saat 1 e kadar tam tamina 2 saat yazisti. Tabi sonunda duramadim ya sen uyumiycakmisin dedim. Uyanik oldugumu gordu tepki vermedi. Sonunda yanina yaklastim telefona bakayik diye kapatip yatti. Bu gunde annesi bi tripli bana karsi nevar neyok saydiriyo diyoki neden sormuyosun kocan diyilmi nerdeydin dun gece niye gec geldin diye. Diyorum ben senin ogluna soramiyorum bana sanane diyo gormuyomusun. Tabi buda seviniyo esim bana oyle yapinca bana diyoki oh oglum iyi yapiyo sana karisi gibi davranmiyosunki. Zaten senle ilgilenmiyoki siz kari koca digilsinizki. Bu laflar bana gercekten tokat gibi degdi resmen biseyde diyemedim hungur hungur odama cekilip agladim. Kadin hakli ya kari koca digilizki zaten ne yatakta ilgilenmez nede genel olarak bi halimle ilgilrnmez. Artik karsima alip konusmayi istiyorum ama kac kere denedim olmuyo. Nolur biseyler soyleyin ne yapiyim ya ben. 1 yil 6 ay henuz evliligimiz 7 aylikta hamileyim. Bide sunu soyliyim kadin guyaaaa oruc tutuyo ama hep agzini bozuyo beni kiriyo eziyo artik cok gina geldi ya nasil bi gunaha girdigini bilmiyo

21 Cevaplar

+1 oy
(4,285 puan) tarafından
Kirmak degil niyetim ama neden kaynana ile oturmayi kabul ederseniz anlamiyorum ev ev üstüne olmaz diye boşuna dememisler kuzum 2.si de bi işler mi karıştırıyor bi bak telefonu gece kurcala bakalim.  Ve karşına al konuş anlamıyorsa laftan ailen de arkandaysa bi evden uzaklaş bakalim ne yapacak 
(605 puan) tarafından
Kız da iyi niyetliymiş demekki kuzum nabsın nerden bilsin tek sorun koca aslında biliyor musun kocan arkandaysa yanındaysa ne yaparlarsa yapsınlar umursamazsın ama koca seni savunmaz arkanda durmazsa onlardan bi cacık olmaz işin sonu boşanmaya qider
(4,285 puan) tarafından
Rabbim iyi insanlarla karsilastirsin böle kaynanalar ne diye oglunu evlenidirip kisin başını yakar anlam veremiyorum
(605 puan) tarafından
Benim 2. Evliliğimde de öyle oldu sakaryadan qeldik konya ya kayana ve kayınpeder ayrı kaynana tek yaşıyor kabul etti qittik yanına oturduk kadın habire problem yapıyor hem diyor sakın qitme beni böyle alıştırdın diyor afedersin q.tünü yerden kaldırmazdı hamileydim birde herşeyi bahane etmeye başladı laf sokmaya başladı kavqa çıkardı en sonunda patladım eşimde annesinden yana çıktım qittim qeliyosan qel ben qidiyorum dedim 1 qün annesiyle kaldı ertesi qün tüm eşyaları topladı qeldi ama yine aynı yani eşle alakalı kaynana bana qelir sürekli kalmaya
(4,285 puan) tarafından
Evlendirmeyecekler iste oglullarini ayrı kalamiyorsa hamilesin diye biliyorum yazık günah değil mi sana hizmet etmek zorunda değilsin he hasta olur ihtiyacı olur elbette allah rızası için karşılarsin ama fazlasina lüzum yok
(605 puan) tarafından
Aman kuzum başında evlenmek hata zaten
-Reklam-
+1 oy
tarafından
seni üzmek istemem ama mutlaka karıştır telefonunu annesi de ayrı bi dert zatem annesi düzgün olsaydı da oğlunu adam gibi yetiştirseydi. Rabbim sabır versin 
(11 puan) tarafından
Karistirmak istiyorum ama bide dusunuyorum buldugum sey biliyorumki beni rahatsiz edecek o yuzden hic gormeyeyim yani
tarafından
Sen bilirsin canım
+1 oy
(3,139 puan) tarafından
Sende disini goster artık bunlara canim
(11 puan) tarafından
Gosteremiyorum bakmiyo hamile halimle bazen vuruyo biraz sesim ciksa. E bende cocuguma bisey olur korkusuyla susuyorum
0 oy
(27,330 puan) tarafından

Rabbim ıslah eylesin kuzum cok zor.

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Rabbim yâr ve yardımcınız olsun inşallah
(11 puan) tarafından
Amin canim amin
0 oy
(161 puan) tarafından
Allah yardımsın olsun ne diyeyim.Ama gerçekten böyle şeyleri okuyunca hemcinslerime çok kızıyorum.Yani yıl olmus 2020 böyle insanlarla nasıl evleniyorsunuz  böyle kayinvalidelerle nasıl oturmayı kabul ediyorsunuz hiç mi kendinize değer vermiyorsunuz aklım almıyor hele bir de çocuk yapmak.
(11 puan) tarafından
Insan yasamayinca bilmiyo nerden bilicektim boyle olacaklarini nisanliyken anneside ogluda bana bi deger veriyodu falan evlenince herseyi unuttular
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Kocan tam bi görgüsüz mus kusura bakma ama sende takma diyecem takarsın allah sabır versin bacim ne diyim valla şaştım üzüldümde rabbim su mübarek günde sıkıntın neyse çözsün bide hamilesin allah kaynana da akıl fikit ihsan eylesin
(11 puan) tarafından
Amin canim cok bunaldim ustelik severek evlenmistik
(1,426 puan) tarafından
Hep böyle olmazmi zaten sevdiğin insan katleder hep hayatı ne diyim allahım akil düzgünlük versin eşine bide bebeği olacak
0 oy
(359 puan) tarafından
Canım Allah bu mübarek günler hürmetine eşine akıl fikir versin öncelikle eşin öncede mi böyleydi yoksa sonradan mı değişti bide o var genelde erkeklere karısı hamile iken birşeyler oluyor çok göüryoruz bunu tabi kaynana ile oturmak ayrı bir faica hiç düşünüyor musunuz ayrı eve çıkmayı 

Madem kaynanan karısı gibi davranmıyorsun diyo sende kendini hissettir bakalım farklı bir yol izle önce güzelce konuş anlamassa sende ona öyle davran senin ailen nerde onlara açtın mı hiç bu konuyu yazık ezdirme kendini sen üzüldükçe bebeğinde üzülür 
(11 puan) tarafından
Anneme soyluyorum bazen babam yok rahmetli oldu annemde boynu bukuk iste ne yapsin kadin belki duzelir ailen dagilmasin diyo . Onceleri birazda olsa ilgi vardi simdi oda yok esimden bana
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Aile içinde aile olmaz bacım. Kaynanayla oturursan bunlardan kaçarın yok. Hemencecik çocukta yapmışsın öyle ilgisiz adamdan.
(11 puan) tarafından
Tabi ilgisizdi belki cocuk olursa belki duzelir dedim. Hatta cocugu bile zorla yaptirdilar bana. Eltimin cocugu olmuyo 12 yildir banada hep laf sokuyodu seninkide yok yok diye mecbur kaldim yani
(1,925 puan) tarafından
Kız oram ağıryo buram apıryo başım dönyo kalkamıyorum diye bahane et çıkma odandan. Kocana şımar canım onu bunu çekyo diye. Boş ver takma hiç bişeyi sen taktıkça bebeğinde sitresli doğacak. Sende telefonda sürekli birileriyle yazışyomuş gibi kocanı kıskandır telefonunada şifre koy.
(11 puan) tarafından
Oylede yapmaya kalksam kaynanam anliyo diyoki doktorunu ara belki ilac verir bende arayamiyorum  ki ilac falan verir icerim bisey olur. Kaynana benden akilli vallahi
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Evi ayırma şansın varsa hiç durma anlattığına bakılırsa eşinin böyle olmasında kaynananin çok parmağı var ..
(11 puan) tarafından
Şansim hic yok ustelik evde yasamaya bile zor yasiyorum her seyi bana sor benden izin al diyo kaynana. Bi cay koyacaksam ondan izin almam gerekiyo o derece yani
(5,436 puan) tarafından
Yaşanmaz bacım o evde sana kök sökturuyorlar bende bir yaşıyorum kaynanam yok yanimda evin annesi gibi oldum biraz rahatim
(11 puan) tarafından
Keske banada olsa o rahatlik
(5,436 puan) tarafından
Ev üstüne ev olmuyor ne olursa olsun
0 oy
tarafından
Yine klasik sorumu sorucam çok mu arayıp evleniyorsunuz böyle odunlarla 
(11 puan) tarafından
Vallahi aramadan o beni buldu oooff of deliricem artik
tarafından
Canım kusura bakma da kocanın başına bela olduğu yetmezmiş gibi bir de anasının Musallat etmişsin başına Keşke en başta Birlik oturmayı kabul etmeseydin
(11 puan) tarafından
Keske ama geç artik ayri cikamayizda
0 oy
(322 puan) tarafından
Canim babanın evine git diycem en iyisi o gibi ama anasının pohpohuyla hatasını anlamaz çek diycem derdini boyleside çok zor Rabbim yardımcin olsun iki taraflida çok zor belki bi kaç gün küs  gibi değilde normal bi şekilde ailenin yanina git arama sorma bakalim napacak 
(11 puan) tarafından
Inanmazsiniz ama tam tamina 4 aydir annemlere gitmiyorum kaynanam yollamiyo tabi bende dillenmiyorum gitmek istiyorum diye. Ama 4 aydir hic gitmedim herkes burnumda tutuyo
(322 puan) tarafından
Ah ya kız çocuk çok hayırlı çok iyi ama bu el kapısı da olmasa tadından yenmez annecigin ne kadar özlemiştir seni kim bilir rabbim yardım etsin inşallah canım
(11 puan) tarafından
Kadincagiz dogru duzgun korkusundan hic telefonla bile aramiyo laf olmasin diye
(322 puan) tarafından
Ah canım ya keşke gidebilsen anneciginin yanına kaynana tam cadiymis yılan sokasıca
0 oy
tarafından
Ben sen yerinde olsam eşimi şikayet ederdim numarasını verirdim polisi böyle böyle dışarı çıkıyor böyle bir zamanda cezası neyse verin derdim hiç acımazdım o sana acımıyor sende ona acıma 
(11 puan) tarafından
Sorada kendimi kapinin onunde bulurdum
0 oy
(21 puan) tarafından
Görücü usulü mu evlendiniz..hayır neden baştan kabul ettin aileyle birlikte oturmayı yazık etmişsin kendine çok üzüldüm o adam düzelmez keşke çocuk yapmasaydin biraz daha bekleseydin yeni evli sayılırsınız zaten.rabbim yardimcin olsun gerçekten çok üzüldüm 
(11 puan) tarafından
Ah be nerden bilicektim boyle olacagini
0 oy
(116 puan) tarafından
 Canım ben kendimi gördüm inan sende. Ben evlendiğimde ilk 1 yıl senin gibiydim. Gece 3 4 gibi gelirdi. Nerdesin desem ebenin yanında derdi. Ben sabah çayını vermesem kaynanam verirdi. Baktım öyle olmuyor bırakıp gitsem kaçtım diye babamla konuşmuyorduk. Kimseye de anlatamıyordum. Ben alttan almaya başladım o yaklaşmayınca ben ona yaklaşıyordum kavga ile hiç bi yere gidilmiyor. Ona surat assam baktım millet seviniyo. Kaynananın yanında ona inat kocana hizmet et. Tatlı dil kullan. Biliyorum çok zor insan kabullenmek de istemiyor ama eşini bir de öyle dene. Benimki artık evden çıkmıyor bi yere gitse bana haber veriyor. Bir gece çok ağladım arıyordum açmıyordu. Msj attım beddua ettim Allah gelemez etsin seni dedim. 1 saat sonra kaza yapmış. Benim ahımdan da korkuyor şimdi. İnşallah senin eşin de düzelir. Otur iyice düşün hamilesin de bir yandan. Yuvanı kurtarmak için son bir defa dene derim
(11 puan) tarafından
Dusunuyorum konusmayi ise yararmi bilmiyorum
(116 puan) tarafından
Konuş canım ama tartışma aşamasına getirme tatlı dille anlat derim
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor gerçekten ama sen böyle altta kaldıkca çok ezilirsin eden yarar bu devirde ne demek hesap soramicaksn kocan değil mi sen telefonla öyle yazissan kocan bakmicak mi sende bak sıkıştır senin verdiğin sıkıntı yüzünden sancim var de ezdirme kendini
0 oy
(732 puan) tarafından
Bak bakalım kimlerle msjlaşıyor korkma kaçma üstüne git birşeylerin sonunda bozulmak varsa ne kadar kaçsanda boş. Ve zaten eziliyorsun anne oğlu tarafından bulacağın şey seni saha ne kadar incitme bilir ki enazından vijdanın rahat olur bu şekilde gitmez yani güçlü olman lazım. 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Durmayin soyle adamlarin yaninda. Onlar oyle yaptikca siz durursaniz cantada keklik saniyolar nasilsa ben ne yaparsam yapim gitmez durur diyolar istediklerini yapiyolar. Erkeklere bi kaybetme korkusu koyacaksin iclerine o korkuyla yasayacaklar olay bu bence. Ha.ysiyetsiz ka.raktersiz bi kocan var anlasilan
0 oy
(48 puan) tarafından
Canım meraktan soruyorum kaç yaşındasın sen? Pek bir mazlum ve merhametli birine benziyosun Rabbim yardımcın olsun zor bir süreçtesin ama nacizane bir şey söyleyecem sana ben faydasını gördüm umarım sende görürsün "sekine duası" var onu suya oku evdekilere içir sakinlik gelir inşallah yuvana ben babam için okudum gerçekten sakinledi adam 
(11 puan) tarafından
19 yasindayim henuz ve gercekten hayatimin yalnisini yaptim bu insanla evlenerek. Deniycem insAllah ise yarar
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Cnm telefonunu mutlaka karıştır daha önce erkeklerle tuhaf konuşmalarını yakalamıştın erkeklere ilgi duyuyor olabilir varsa öyle bişey rezil et derim 
(11 puan) tarafından
Evet yakaladim zaten icim icimi yiyor ama goreceklerimi biliyorum gorupte uzulmek istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 273 göst.
5 Şubat 2022 Aile kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 887 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Ece111 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 507 göst.
11 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Cansumveerenim (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 2,030 göst.