0 oy
1,540 göst.
Aile kategorisinde (406 puan) tarafından
Kızlar merhaba ben 3 yıldır evliyim evliliğim in 1 senesi malum gayet iyiydi hala iyi ama benim tek sorunum birlikte yatmak olacak eşimle aramda hiçbir problem yok bana çok saygılı bir eş aileme çocuğuma gayet saygılı ve anlayışlı bir eşim var ancak şöyle bir problemim var eşim sıcaktan bunalan bir insan uyuyamayan bir insan ama hamileliğimin 6 ayından itibaren yanımda yatmamaya başladı benim karnım büyüdükçe rahatsız olduğumu düşünüp yatmadı çünkü benim hamileliğimin başları çok kötü geçti en ufak kokuya hassasiyetim vardı o yüzden hep ayrı yattık çünkü ben afedersiniz Kendi kokumdan bile midem bulanırdi lavaboya koşardım yaklaşık 4 ayın böyle geçti daha sonra Eylül ayında doğum yaptım Denizli'de oturuyorum malum havalar bir o kadar nemli ve sıcak eşim balkonda yatmayı çok seviyor yazın ben de hamile olduğum için karnım iyice büyüdükten sonratek yatıyordum buraya kadar her şey tamam bebeğim doğdu İlk 3 ay gaz problemi vardı o yüzden birlikte yatmadık çünkü sürekli sabaha kadar bağırdı asıl meseleye geliyorum oğlum 8 aylık şu an ve hala ayrı yatıyoruz bunun yüzünden çok kez kavga ettim birkaç gün yanımda yatıp geri yastığını alıp salona gidip yattı ama dediğim gibi benim bir dediğimi iki etmez her zaman yardımcı olur er zaman ihtiyacım olduğunda benimle konuşur her problemim de yanımda olur sorduğumda yorgun oluyorum işten yorgun geliyorum gece oglan sürekli ağlayıp uyandığı için dinlenemiyorum Bir de üstüne sıcak bunalıp yatamıyorum diyor sizce haklı mı? Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin

27 Cevaplar

0 oy
(27,353 puan) tarafından

O cocuk onunda cocugu neden ayrı yatıyor yanlis yapıyor 

(406 puan) tarafından
Sıcak oluyor diyor kışın bile soğuk odada yatan insan bir de benim oğlum gece 6-7 kez uyanan bir bebek ondan dinlenemiyorum sabah çok yorgun gidiyorum işe diyor
(27,353 puan) tarafından
Olabilir anlayışlı olmasi lazım
(406 puan) tarafından
Bende zorlamayı bıraktım artık nerede istersen orada yat dedim
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Şuan sıcak değil ki ama heleki gece 
(406 puan) tarafından
Eşim kışın bile soğuk odada yatmayı seviyor yanımda yatsa bile afedersin pijama giymeden yatıyor atletle yatıyor yani
(2,479 puan) tarafından
Benim eşimde öylede ne bilim o sıcaktan değil bence rahat yatmayı seviyordur
(406 puan) tarafından
Galiba bilmiyorum bende zorlamayı bıraktım artık nerede istersen orada yat dedim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Valla haklı değil. İste bir kez ayrı olunca bunun devamı geliyor soğuyor. 

Bu konuda valla asırı hassasım sabaha kadar çocuk ağlasa da o da olacak yanımda nokta net :) 
(406 puan) tarafından
aynen ben de yanında yatsın istiyorum bilmiyorum yani belki 9 10 kez kavga ettim bu yüzden birkaç gün yatıyor sonra ne olur beni anla çok yorgun oluyorum diyor uyuyamıyorum sabaha kadar diyor
(12,513 puan) tarafından
E sende uyuyamıyorsun
(406 puan) tarafından
Ben 24 saat ayaktayım zaten onu gören kim bebeğimle gece uyuyor ne gündüz uyuyor doğru düzgün
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Birlikte uyumaniz lazim canim epeydir ayri yatiyor muşsunuz. Böyle soğukluk giriyor araya. Bekarmış gibi ayrı yatmamalısınız, bunu düzene sokarsan alısırsınız ikinizde birlikte uyumaya
(406 puan) tarafından
Vallahi anlamadım ya diyor gece diyor oğlan uyanıyor diyor bazen horluyor ben kızıyorum horlama çocuğu uyandıracaksın diye o yüzden rahat uyuyamıyorum diyor
(4,725 puan) tarafından
O zaman canım eğer birlikte uyumak istiyosan simdilik karışma horlasın. Yoksa yani nasıl uyuyacaksiniz ki
(406 puan) tarafından
O zaman da çocuk uyanıyor yine yatmıyor yanımda ha ha ha ha:))
(4,725 puan) tarafından
O zaman yapcak bişey yok kader ayırıyor :D
0 oy
tarafından
Auri yatmamasi lazim cnm araya daha cok sogukluk girer
(406 puan) tarafından
evet mesela ben diyorum ki ben senden soğuyorum diyorum o da diyor ki ben senden hiç sormuyorum diyor saçmalıyorsun diyor gerçekten de eşimden soğumaya başladım
(381 puan) tarafından
Ama bi süre sonra olacagı bu canım sen  baska yerde uyumasına fırsat verme derim  inan cok önemli bu soğukluk bir girse düzelmiyor
(406 puan) tarafından
Evet canım ama kaç kez söyledim dinlemiyor ben de zorlamayı bıraktım artık nerede istersen orada yat dedim Bir daha benden bir şey bekleme dedim rüyanda görürsün dedim
(381 puan) tarafından
Canım cünkü gercekten evlilik böyle seylere gelmiyor bK ben anneme 3 gün kalmaya gidiyorsam o da annesi gile gider   gelince hemen diyom nasıl tek yattın diye oh cok güzel yattım genis genis der ama  saka yapar yani  erken uyur benim eşim inan bazen dizilerimin bitmesini beklemez uyur bide bana kuser tek uyumaya gidiyorum  gelmiyorsun diye mecbur tv kapatır giderm yani sakın fırsat verme   cocugum dogsa da ayırmayaacam ben sahsi düsüncem bu yani oda babası sonucta
0 oy
(274 puan) tarafından
Canım dinen de eşlerin ayrı yatmaması daha uygun bazn kavga edip yatıyoruz ya akay parmakları birbirine değince küslük kalmıyormuş konuş eşinle birlikte yatın. Benm kıızm kızım diş çıkarıyor şimdi gece öyle bi ağladınkğ eşşmde çok çalışmak zorunda olan birisi o bnle kızın sakinleşmesini bekledi sonra kız uyuyunca birlikte yattık.

Konuş siz ailesiniz beraber yatın...(◍•ᴗ•◍)
(406 puan) tarafından
evet canım bende öyle istiyorum İnan bazen ağlamaktan uyuyamıyorum dile getiriyorum yanımda yatıyor birkaç gün sonra gidip yine salona yatıyor ne olur beni anla diyor yatamıyorum diyor geliyor horluyorum bana kızıyorsun diyor sıcak oluyor diyor ben de haliyle bebek olduğu için kalorifer hala yakıyorum yatak odasının o yüzden yatamıyor
(274 puan) tarafından
Valla ne deyim cnm ya bilemedim bn hamileyken de hep aynı yattık o enn uca giderdi ben sereserpe yatardım.
0 oy
tarafından
Canim ayrı yatmayın aynı hatayı bende yaptım ilk doğduğunda 2 ay ayrı uyuduk sonra araya soğukluk giriyo ben birlikte uyumak istedim esim istemedi artik alışmıştı aramiza hep mesafe girdi sonra siz siz olun asla ayrı uyumayın nolursa olsun
(406 puan) tarafından
Evet ben yüzüne söyledim senden soğuyorum dedim ben senden hiç sormadım diyor gerçekten çok üzülüyorum ne yapacağım bilmiyorum kaç kez konuştum ama hala aynı
tarafından
Siz alin yastığı onun yanina gidin uyuyun ozaman alisir bir kac gece sonra mecbur alışacak birlikte uyumucaksak elin adami mı bu zaten aksama kadar çalışıyolar akşam eve geliyo 2 saat otur sonra ayrı uyu bu mu evlilik sen git yanına hep yanas boşver canım inşallah düzelir araniz
0 oy
(397 puan) tarafından
Sıcakta olsa soğukta olsa asla izin vermem bazen ben yazın balkonda yatacağım  diyor aklından geçirme diyorum özür dileyerek söylüyorum benimle olmak istediğinde de rüyanda görürsün diyorum bende kızımla yatarım miss gibi diyorum vazgeçiyor sende artık izin verme canım bebeğinde büyümüş hem 
(406 puan) tarafından
Canım konuştum kaç kez konuştum burada yatma dedim yanıma gel dedim birlikte uyuyalım dedim kaç kez tartıştım bile birkaç gün yatıyor sabaha kadar yatakta dönüp duruyor ben de bir daha zorlamyamıyorum
(381 puan) tarafından
Kız kendimi gördüm valla:) eşimde bazen diyo   iste sen uyu ben tv karsında uyuyacam aklından gecirme diyorum bir gece degil her gece yatmak zorunda kalırsın  diyorum yastığıı alıp tıpış tıpış  geliyor:)
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben tam senin eşim gibiyim tek yatmaya bayılırım. Sarılarak uyumaya zor alıştım şimdi de sarılmadan uyuamıyorum.  Eşim böyle yapmaya devam ederse hiç alışamaz çocuğun sesine rağmen uyumaya alışmalı 
(406 puan) tarafından
inan ben ne yapacağımı şaşırdım canım yüzüne dedim ki ben seninle uyumak istiyorum ben seni eşim gibi görmek istiyorum dedim birkaç gün yatıyor ertesi gün yine aynı o yattı günlerde de yatakta sabaha kadar dönüp duruyor sıcaktan
(4,040 puan) tarafından
İşe gitmediği günlerde mutlaka yatsın isterse rahatsz olsun uykuya geçme anında dalacak illa ki benim eşimde uykuya dalma problemi var yine de yatmaya çalışıyor sabahları yorgun kalkıyor ama yorgun kalkmak artık ikimizin de yaşam tarzı oldu karı kocalık için yatak ayırmamak önemli mümkün olduğunca
0 oy
(381 puan) tarafından
Vlla canım cocuk onunda cocugu baba olarak oda düsünmeli  bende 8 aylık hamileyim  ve bnm eşim soguk memlekette terleyen bir adam o kadar diyim ama asla hamileliğimden beri ayrı yatmadık hatta bir ara  işten geliyorum virüs var diye 2 gün baska yatakta uyudu bebege bise olmasın diye ama yapamadı yani bu kadar zman nasıl ayrı yatılır ki
(381 puan) tarafından
Ve şahsi fikrim ben doğumdan sonra logusalık döneminde de eşimi yataktan göndermeyi düsünmüyorum  bana göre her sey olur ama yatak ayrılmaz
(4,040 puan) tarafından
Ayrı yata yata alışkanlığa dönüştürmüş
(381 puan) tarafından
Bencede hiç olmadı cocugu uyut sonra  sen al yastıgını yanına git  de bende burda uyuyacam
(406 puan) tarafından
Bebeği uyuttum zaman zaten biraz birlikte yatıyoruz sonra oğlum ağlamaya başlayınca ben mecbur gidiyorum oğlumun yanına uyutup yatıyorum
(381 puan) tarafından
Yok sen yinede bebegi yatırsan da esinin yanına dön  bak bnmki koltukta habere bakarak yatacam dese bile ya zorla yerine götürüyorum yada  bende koltukta uyuyorum  sıkıs tepiş inada daracık yerde uyuyoruz yani :)
0 oy
tarafından
Ben yorumlara katılmıyorum hele soğukluk girer mevzusuna hiç katılmıyorum bence soğukluk sıcaklık insanın ıçinde olan bise. Benim oglum benimle uyuduğu için esim rahat edemiyor ve ayrı uyuyor ama sabah uyanır uyanmaz gelir yanımıza sever öper uyandırır ilgilidir gece rahat uyuduğu için de mutlu uyanır ve gün içinde oglumla daha yakından ilgilenir. Hamileliğim urfada geçti yaşayanlar bilir aşırı sıcaktır ben bunaldigim icn o zaman da ayrı yatardık çünkü uyku problemi de yasardim
(406 puan) tarafından
Aynı benimki de öyle işte hani uyandığı zaman gelir yanımıza ilgilenir beni sürekli öper sever ama ayrı yatıyor adam
tarafından
Bebek elbet buyur yine birlikte uyursunuz bence buna sebep huzursuzluk çıkarma
(406 puan) tarafından
Bıraktım zaten ne zaman isterse o zaman gelsin yatsın yanıma
tarafından
Kalbi bi ruh aynen katılıyorum
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Şimdi adam öyle alışmış birlikte yatamıyor herhalde bence mutluysanız sıkıntı yok nerde rahatsa orda yatsın :)
(406 puan) tarafından
Çok mutluyuz canım evliliğimize hiçbir problem yok hani çok anlayışlı Sabah uyanır uyanmaz yanımıza gelir beni öper koklar sever ailesine karşı asla ezdirmez kimseye asla ezdirmez tek problemimiz bu
(3,036 puan) tarafından
Bence bu problem değil canım aliskanlik mesela ben esimlede yatabiliyorum haftanın 2 günü yok onsuzda yatabiliyorum o yokken daha rahat yatıyorum çok var sizin gibi ayrı yatan insanlar sorun yoksa bence sende düşünme bu kadar :)
0 oy
(119,460 puan) tarafından
Bana sacma bi bahane gibi geldi hepimizin esleri calisiyo herkesin bebeginde ayni problem var 
0 oy
(879 puan) tarafından

Esimle yaklasik bi seneden fazla ayri yattik o oglumuzla ben de hamileyim diye oyle yatmak zorunda kaldik hic problem de etmedim acikcasi rahat ettim yani 

Suan oglum odasinda kizim yatak odamizda esim de benle yatiyor

Duzene soktuk :P

0 oy
(1,016 puan) tarafından
Yorumları okudum da birkez daha üzüldüm kahroldum. Herkesin eşi bu konuda ne kdr anlayışli ve eşler ne kdr laf dinletiyor.!!!! Senin postun benim durumumun aynisini anlatiyor. Esima aileme çevreme herkese cok iyi davranir, herkes aşırı sever anlayışlı merhametli on numara adamdır . Gelgelelim 7 aylık hamileyken sağa sola dön derken eşim uyuyamadı, başka yerde yatmaya başladı. Sonra bebek oldu ilk 6 ay gazliydi işe gidiyor diye ayri yatmaya devam. Bebek şuan 6 buçuk aylik hala ara ara gece sancıları oluyor hala ayriyiz. Ve ben dile getirmedim hiç, o arada oğlunu severken hemen büyü senin yüzünden yatagimdan olfum diyor . Susuyorum ama üzülüyorm...
(406 puan) tarafından
Ben eşime belki 15 kez söyledim yanında yat yanımda yat ama birkaç gün yatıyor ne olur beni anla diyor gene gidiyor ben de çok üzülüyorum
(1,016 puan) tarafından
Alışıyor insan sonra yanlız yatmaya .O da sende alışıyorsun sonra. En mantıklısi en başta ayirtmammk
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Canım soyle yapabılırsınız sen uykuya dalmadan once senınle bıraz yatar sarılır sen dalınca gitsin.yada yatmadan bıraz sarılın felan benım esımde sevmez sıcagı yazın benden kacar ama hıc gıtmemıstır yataktan.Bunalıyo adam demekki serbest bırak 
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam bebeğim 12 aylık olunca odasını ayırıp kocamın yanında yatarım. Salondaysa salonda, yatak odasindaysa orda. Haa sıcak için de çok sıkıntı yapıyorsa klima alın yatak odasına. Belli ki güzel bi evliliğin var araya soğukluk girmesin.
(406 puan) tarafından
Vallahi ben de öyle düşünüyorum oğlumun odasını ayıracağım yoksa kocamla her zaman ayrı yatmak zorunda kalacağım gibi gözüküyor
(4,668 puan) tarafından
Eşin ne iş yapıyor bilmiyor ama dediğin gibi uykusu sıkıntılıysa bebeğin ağlaması rahatsız ediyor olabilir. Sen en iyisi uyku eğitimi ver o ara odayı da ayırırsın. Ben öyle yapacağım yaşını bekliyorum.
(406 puan) tarafından
Veriyorum uyku eğitimi ama işte her gece belli olmuyor
0 oy
tarafından
Ben asla musade etmem yanimda aglasin gerekirse 3ümuz aglariz
0 oy
tarafından
Canim bizde ayri yatıyoruz cocuk dogdunden beri gecen esim artik odana fkn gec dedi hayir rahatim dedim insan bi ayri yatmaya alıştı mı yatamiyor 
(1,016 puan) tarafından
Haa en azından sana eşin diyormus. Benim eş 8 aydır ayrı yatırıyor, eşim gelip yatmak isterse artık ben istemem. Alışıyor cidden insan. Ama üzülmüyor da degilim
tarafından
Canim esin seninle ilgileniyorsa bos ver bence rahat rahat yat yatağında inan ben birlikte uyudum zamankar horlama sesinden yatamiyordum simdi cok rahatim:)))
0 oy
(422 puan) tarafından
Canm rahatliga alismis ama diret vazgecme bnc n bilim suslen puslen yanina gelsin yada az bi muddete olsa sn git onun yanina yat bnm esimde yazin yanio bazen baska yerd yatio bn bise demiom ama surekli olsa insan tabiki istemez biz bide yatakta uckisi yatiox bn yastik v kocam :) kocam yastia sarilio ole uyuyo 

İlgili bir soru bulunamadı

380,997 soru

11,406,239 cevap

34,944 kullanıcı

...