0 oy
393 göst.
Diğer kategorisinde (599 puan) tarafından

Eşim bayadır Aras olsun diyordu ama bi türlü hiç bir isim içime sinmiyordu. Ama bugün isim düsünürken tekrar söyledi ve bu sefer isim o kadar içime sindi ki. Biran da nasıl böyle hissettim bilmiyorum :D son anda değiştirmezsek ismi Aras olacak oğlumuzun. Sizce nasıl, Aras isimli bebekler nasıl olur biliyor musunuz ?

4 Cevaplar

0 oy
(21 puan) tarafından
Arasın dini anlamı cennet ve cehennem arası demekmiş bende koyacaktim ama anlamı öyle diye içime sinmedi. Çünkü kıyamet gününde Rabbim affetmek için kullarını yer ararmis hiç affedilecek bişeyi yoksa ismine bakıp affetmek istermiş araştırınca okudum bir ömür taşıyacağı bir şey sonuçta iyi düşün derim araştır bak Peygamber efendimizin de olayı var isimle ilgili ne kadar önem verdiği yazıyor bence bi bak derim yine de sen bilirsin canım. Sağlıkla gelsin bebeğin hayırlara vesile olsun inşallah canım.❤
(1,430 puan) tarafından
Canım o aras değil araf yalnız :)
tarafından
Aynen sen aras ile arafi karistirmissin biraz :D
(599 puan) tarafından
Bence de aras degil cunku ilahi anlaminda cennetteki 4 kutsal nehirden biriymis diye okudum
(1,430 puan) tarafından
Kuranı kerimde bile araf süresi var canım arafın ne olduğunu anlatıyor :) arasın anlamını bilmiyorum maalesef
(21 puan) tarafından
Aras, Asaf,  Araf isimleri arasında git gel yapınca öyle olmuş azcık sorry:)) Allah'ım ne  güldüm güzel isim onun dışında
-Reklam-
0 oy
(351 puan) tarafından
Aras at kılı demekmiş öyle gördüm internette
(599 puan) tarafından
Ayrica ilahi anlamı da cenneteki 4 kutsal nehirden biriymis
0 oy
(1,379 puan) tarafından
Kızında olursa SARA koyarsın bizde oyle düşünmiştük kıza sara oglsna aras cunku ikisi tersten okunus aynı ama Asel daha anlamlı geldi vazgvetık 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Güzel isim canim 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 363 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde Nisan KC (4,058 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 303 göst.
29 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Elagozlumm (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 417 göst.