0 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından

Kızlar yaaaa o kadar bunaldım kii napcagımı bilmez duruma geldim 37. Haftama girdim doktora gittim geldim oğlum iyi çok şükür doktor plasentası erken yaşlanmış beslenmesi iyi dedi ama bu durum da bebek erken gelmek isteyebilir bu haftadan sonra hazırlıklı olun dedi ama ben bebeğin Kıyafetleri bütün eşyaları hazır ama ben kendime hiç bişey alamadım gecelik iç çamaşır vs eşimde bu konuda hemen al herşeyi hallet diyor ama ben bi anda nasıl halleşeceğim herşeyi bilmiyorum eve gelmişim bu günlerden üşengeclik hep üstümde hiç bişey yapmak istemiyorum bi yandan da herşeyi hemen halletmek istiyorum değişik haller içerisindeyim bu yusden oturdum sinirden ağlıyorum niye yapamıyorum niye yapmıyorum diyeeee sizde de böyle oluyor mu allah aşkına ya bana bi moral verin herşey üstüme geliyor gibi ben bayram biter bitmez halılarım yıkamaya verip evi temizlenmeyi düşünüyordum ama şu durumda planlarım alt üst oldu hepsini erkene çekmem gerekiyor yıkayıp asacagım bir sürü şey var onları yapmaya bile üşeniyorum bi yandan evi günlük temizle ramaZan yemek yap onu düşün dürt  bakıyorum şuan temizlikçide yok bulamıyorum kendim doğum için kuaföre gideceğim ama onu da erkene çekmem gerekiyor off offfffff hangi birini yapayım bilmiyorum :(

16 Cevaplar

+4 oy
(1,165 puan) tarafından
Allah başka dert vermesin
(1,165 puan) tarafından
Bebek doğduktan sonra uykusuzluk gaz sancıları emzirirken göğüs ucu ağrısı bol bol ağlayacak sebebin olacak şimdiden kotani doldurup enerjini harcama;)
-Reklam-
0 oy
(49,839 puan) tarafından
dogumdan sonra kimse gelmez zatsn birak halin kalsin. yarim saate cik al pijamani anneye zaten bi pijama bi ped konuluyor 
(253 puan) tarafından
Eşimde virüsten dolayı çıkıp onları alma int den sipariş ver diyor ya ben istemiyorum int den almak güvenemiyorum napim zaten herşey çok pahalı int de uygun hiç bişey bulamıyorum tamam virüs var ama ben tedbirimi alıp cıkarım en fazla 1 saat dururum dışarda onu deyince bile tartışma çıkıyor o zaman daha çok canım sıkılıyorrr
(49,839 puan) tarafından
esinle cik o zaman ne diyeyim canim yada mecbur internetten alacaksin vakit kaybetmeden
(253 puan) tarafından
Onla çıkarım kaynanamla da farketmez yeter ki ben kendim bakıp alayım
(49,839 puan) tarafından
esini ikna et o zaman
0 oy
tarafından
Üşenmek olmaz canim bende yerimden kalkamıyodum ama butun evin isi bendeydi tırnağın varsa başını kaşı bismillah de başla biyerden 
(253 puan) tarafından
Bende İnan ki hiç üşenmek istemiyorum valla herşeyi yapmak istiyorum 1 ay öncesine kadar herşeyimi yapabiliyordum hiç üşenmeden ama şimdiiii ah nerde o günler diyorum
0 oy
(777 puan) tarafından
Canım kim gelecek zaten bu koşullarda?sen önce kendi eşyalarını al yıka hastane çantanı hazırla koy kenara.şu an en önemlisi o
(253 puan) tarafından
Kimse gelmicek evet ama ben içim Gine’de rahat etmez kafamda herşeyi halletmem lazım rahat olmak için zaten doğumdan sonra bi süre hiç bişey yapamıcam kendime alacaklarımıda hallettim mi diğerleri kalıyor işte
(777 puan) tarafından
Canım annen falan yardıma gelmeyecek mi doğuma?erken gelsin sana yardım etsin.desteğe ihtiyacın var sadece yapamayacağım şeyler değil inan ki.ne kadar zor olduğunu biliyorum ama ah işte içimiz rahat etmiyor.ben kendime dr kızıyorum bu konuda.rn ufak bişeyde evi kırklıyorum resmen hayır kime neyse yani.
0 oy
tarafından
Bunun için ağlama canım git 1 saat içinde al gel giyilecek olanları gerisini boşver 
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Kuzum bebisimi sağlıkla kucağına al gerisi hallolur elbet sıkma canını <3

0 oy
(510 puan) tarafından
Kız ne var bunları en fazla bir haftada halledersin hamilelikten o bir şey yapmama isteği geliyor halıları bugün ver mesela büyük temizlik yapma sende akraba varsa çağır biri ni yardım etsin sana yada komşu yada eşin akşamları yardım etsin günde bir odanın dibini dilden yeter bitirirsin yani sıkma canını alışverişi de iki saatte yaparsın yanında bir bayan olmalı ki seni teşvik etsin şunu yapalım bunu yapalım diye kardeşin ablan falan yok mu 

Ahh ahh bu kimsesizlik ne zor iş ben hep tek idim doğumda bile eşim gelemedi tek doğuma gittim düşün yani daha kötüleri var yani canım şükret ve kalk başla hemen
0 oy
(450 puan) tarafından
Canim aglama bnde cok strs yapiyordum dogm yaptm esimle ayrilma derecesine geldim annesi yuzunden simdi allaha sukur hersu yolunda hersu duzulur allaha sukur et cocugun iyi   
0 oy
(91 puan) tarafından
Benim bebeğimde erken geldi suyum çok.azalmis diye kontrole aldılar akşam kontrol.icin gitmiştim yatisimi yaptılar hemen sabahlara doğurdum benim hazırlıklarım tamamdı ama evi falan temizlememistim zaman var diye benim bebeğimin kıyafetleri yanımda değildi bile ama hepsi hallediliyor sıkıntı yapma kendine boşuna temizliği bizim gelecegimiz gün eşim yaptı annemde geldi eve gelince yardım etti sen bebeğinin ve senin hastane kıyafetlerini ayarla gerisi halledilir çıkıp alamasan bile koy evden düzgün iki üç parça bişey bunları düşünüp kendini skintiya sokma bence 
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Hepsini sıraya koy önce bi temizlkçi bul halıları filan gönder sonra çık çarşıya alışverişini yap sonra kuaförüne git zor degil bunlar sadece haftan ilerledigi için üstünde agırlık olmuş ertelemeden yap hepsini
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Su durumda iki seçeneğin var ya hemencecik gidip gecelik alacaksın yada internetten sipariş vereceksin. Temizlik konusunda bu saate kalman zaten yanlış olmuş gibi. 37. Hafta zaten normalde de doğumun olabileceği bı hafta. Ben yerinde olsam hem bayram temizliği hem doğum için şimdiden başlarım. Halılar konusunda topla koy kenara sermeden once gönderirsin yıkamaya geldiğinde mis gibi serersin. Doğum için de haftaya zaten bayram. Sende 38 haftalık olacaksın gider komple 2 saatte temizliğini yaptirir gelirsin. Yani bebeğin zaten ortalama gelmesine 20 gün var. Erken gelecek diyorsun ne kadar erken gelebilir ki oturup ağlamak yerine kafanda plan yapıp ona göre gitsen emin ol zaman kaybı yasamazsin
0 oy
tarafından
Kız evi temizliği halıları boşver şimdi zaten korona var evine gelen giden olmaz olsada kabul etme yıkanacak ne varsa koy makineye yıka as çok kolay iş sonra kendin için alışverişe git seninle gelecek biri varsa gelsin annen kardeşin falan sonrada kuaföre gidersin beklemek yok üşengeçlik zamanı değil ağlama zamanı hiç değil hadi kaldır popişi evdeyken yıkanacak olanları makineye at hadii tabana kuvvet 
0 oy
tarafından
Tek derdin bu mu allah askina
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Kız dert etme bnde aynıydı bebeğin suyu az olduğu için biraz erkene çektim işlerimi kuzenim falan yardım etti bana da merak etme tek derdin bu olsun ❤ ❤ 
0 oy
(249 puan) tarafından
Ay bende senin gbi düşünür üzülürdüm sonra gelip evin içinee edip gidecekleri aklımageldi saldım o yüzden 
0 oy
(9,283 puan) tarafından
Bu haftalarda ınsana uyuzluk çöküyo sorun sende degıl canım hormonlarda ama bı an once hazırlıgını yap cunku dogumdan sonra pısman oluyosun. 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 907 göst.
0 oy
9 cevap 448 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 325 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde Güneşim (223 puan) tarafından soruldu

397,278 soru

11,882,003 cevap

36,003 kullanıcı

...