0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (907 puan) tarafından

Sezeryan olali bir hafta oldu, bir damla bile sutum yoktu bebegim beni emmeyi bilemedi, bende gogus ucu varmis kullanilacak ama onun var oldugunu bile bilmiyordum ...tabi bir gun bebis ac kalinca emmeyince ve his sut olmayinca hastaneden siseler ile mama verdiler.

3 gun kaldim hastaneden, surekli mama yedi.

Evdeyim,elektronik gogus pompasi kullaniyorum uc gundur,gogus ucu ile emzimeye calisiyorum ama bebegim goguslerimi red ediyor gogus ucu ile versemde red ediyor.Cok istahli birde aciktiginda mama vermezsem aglama krizine giriyor kipkirmizi kesikiyor acda birakamiyorum surekli mama verirken nasil memeye alistiracam emmeyi bile bilmiyor.Cok moralsizim bebegim ile aramda bir buz dagi var sanki (( bie iki damla sut geldi bugun.

Nasil asabilirim 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından

EDS Emzirme destekli sistemi diye bi arastir. Serum hortumunun bi ucunu mamaya bi ucunu göğsüne yapistiriyosun. Bebek emdikce hem mama aldigi için krize girmiyo memeyi daha cabuk kavriyo hemde bi yandan göğsünü cektigi icin kanallarin acilmssina yardimci oluyo.

image

tarafından
Ve biberonu birak siringayla ver
(907 puan) tarafından
Bu saatten sonra siringanin faydasi olurmu ki
tarafından
Daha 1 haftalik bebek neler unutur neler öğrenir
-Reklam-
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Canım benim5. Gün geldi sütüm mecbur 5 gün boyunca mama verdim alışır merak etme sen sürekli emzirmeye çalış emdikçe gelir zaten sıcak suyla masaj yap göğüslerine bnim şuan mama yemiyor hep emiyor 
(907 puan) tarafından
Benim bebik goguslerimi red ediyor simdi canim agzina verince agliyor.Gogus ucu ilede kavrayamiyor cok az emiyor bir iki yapiyor birakiyor.Emmese bile gelirmi sutum acaba
(1,983 puan) tarafından
Canım sen pes etme ağlasada ağzına sokabildigin kadar sok ucunu o emdikçe gelir benim 5. Gün göğüslerim sertleşti ve makinayla sagdim ilk önce sürekli makinayla sağ sütun gelmeye başladığı zaman da bebeğine emzirmeye çalış o şekilde çoğalacak zaten
0 oy
tarafından
Pilav ye bulguplavi çok süt yapıyor birde su iç pes etme ama bol bol sağ ve bol bol su ic
(907 puan) tarafından
Emmese bile canim sagarak ve bol su icerek sut gelir mi ? Birde bebek biberona alisti mememi tekrar alirmi acaba
0 oy
tarafından
Ama sen sesaryensin katı şeyler yeme çok pilav yeme sen şu i. Bol bol su i 
(907 puan) tarafından
Suyu stresten heo unutuyorum canim biraz daha fazla icmem gerekiyir
tarafından
Evet kesinlikle bol su ben kendimden biliyom su çoğaltıyor
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ben de seninle birebir şeyleri yaşadım doğumdan bi hafta sonra bi kaç damla geliyordu inan oda su gibiydi . O süreçte mamaya alıştı benim ikizler. Sonradan bi kaç defa emdiler ama iki ay sonra bile bi saat sağmak için uğraşıyordum ikisinden 60 cc zor çıkıyordu. 2.ayda pes ettim emmediler sütte yoktu mama ile devam ettik. Annemler hayret ederdi nasıl süt gelmiyo diye ama yapacak bişey yok.yani  :/ sen devam et inşaallah gelir sütün sağ ver 
(907 puan) tarafından
Insallah camim devam edevem ama cokda umudum yok yani benimde sonum oyle olacak gibi((
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Moralini böyle bozup bebeğinide strese sokma bence mamayla çok sağlıklı büyüyen bebeklerde var rabbim onun rızkını öyle veriyor demekki canını sıkma her çocuk emecek diye birşey yok♥️
(907 puan) tarafından
o sicakligi hissetsin istiyorum tek derdim sutun daha saglikli olmasi degil, oglumle daha yakin olmak olmak istiyorum.Mama veriyorum onu herkes verip karnini doyurabilir bir anne oldugumu hissedemiyorum, kimseden farkim yok bebegime faydam yok
(1,309 puan) tarafından
Olur mu hiç öyle şey bebeğin 9 ay boyunca senin karnındaydı aranızdaki bağ her zaman olucak o senin kokunu sesini tanıyo kimseden farkın olmasa senin karnında oluşur muydu hiç o mucize lütfen böyle düşünme
0 oy
(501 puan) tarafından
Öncelikle stres yapma sakın ol stres yaparsan o 2 damlada çekilir..   tamam seni reddediyor ama beslenmesi gerek ve şükür ki biberonu alıyor bazı bebekler biberonuda reddediyor.. devamlı sağ göğsünü bebeğin sinirliyken verme zaten sinirliyken almicaktir benimki emdiği halde sinirlenince almıyor biraz mamayla doyur tam doymasın ama sonra göğsünü ver illaki kavrayacaktır gerekirse eğil daha kolay kavriyor benimkide ilk 3 gün mamayla beslendi sonradan ama ben o süre içinde sütüm  olmadığı halde sürekli göğüsümü verdim boş boş çekti ama faydası oldu
(907 puan) tarafından
Cok stres yaptim canim, sabah aglama kirizine girdim hatta , sanki asla emziremeyecem gibi geliyor, hep mama ile buyuyecek diye.Senin bebis bos bos emmis en azindan ama benim benis emmiyor kesinlikle,hem kavrayamiyor hem emmek istemiyor offf deneyecem surekli ama su strese engel olamiyorum iste
(501 puan) tarafından
Agliyacaksanda bir kez ağla tam agla  hıçkıra hıçkıra ben öyle yaptım lohusa sendromuna girmişsin ilerde herşeye pişman oluyorsun bana diyorlardı ağlama sütun çekilir diye ilk 2 gün kendimi çok sıktım ağlamamak için ama o daha kötü sonra saldım kendimi rahatlarsın bende öyle oldu
0 oy
(119 puan) tarafından
10. Gunu geldi bende bizde mama verdik  o sirada
(907 puan) tarafından
Aa hic birsey yaomadiniz ve 10 gun sonra kendilinden mi geldi canim
(119 puan) tarafından
Biraz gec oldu ama evet canim kendiliginden
0 oy
tarafından
Ünlü bir ebe anlatmıştı memenin ucunu değil ucu ve kahverengi alanın alabildiği yere kadar ağzına sok bebeden kavralamayıp ucundan çekince süt gitmiyormuş kahverengi bölgeyle sok ağzına ve de kendine meme masajı yap YouTube da izle 
(907 puan) tarafından
Suan o kadar sertki goguslerim agrili birde (( nu cok mumkun degil ama tavsiyen icin tesekkurler belki ilerde emerse o sekilde yaparim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 109 göst.
4 Nisan 2023 Aile kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 480 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (293 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 653 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 263 göst.
12 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zeynokursu499 (629 puan) tarafından soruldu

380,081 soru

11,378,291 cevap

34,863 kullanıcı

...