0 oy
106 göst.
Aile kategorisinde (501 puan) tarafından
Kuzenim dün doğum yaptım 37 hafta bebekte ömür ilik açıklığı vardı bugün ameliyat olmuş 10 gün sonra da beyin ameliyatı olacak dua edin sağ salim gelsin annesine.. 

Sütü sağlığı halde gelmemiş evet geç geliyor fakat hızlandırmak için ne yiyip içmesi lazım ben evden ne yapıp gönderebilirim 

Dereotu çok süt yapıyor ama  hemen nasıl gelir

13 Cevaplar

0 oy
(683 puan) tarafından
Rezene çayı içsin incir kompostosu yapıp gönderebilirsin güzel süt yapıyor Rabbim mübarek günler hürmetine şafi ismiyle şifa versin ailesine bagışlasın inşallah 
(501 puan) tarafından
Amiinnn Allah razı olsun insAllah doğru aktaran alsınlar süt çayı
-Reklam-
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Benimde ilk iki gün iki üç damla geliyordu ben hastanede elektrikli pompa kiralayıp sagmıstım biraz sonrasında elimle sağdım geldi makinanın çekim kuvveti var yaaa bulabilirse öyle kiralasa belki gelir geçmiş olsun kurban olduğum RABBİM kavustursun 
(501 puan) tarafından
Hastaneden mi kiralaniyo
(2,405 puan) tarafından
Benim hastane özeldi 200 tl gibi bi fiyat verdik biberonu ve göğüs'e takilan başlıkda dahildi kuzenin sordursun bi varsa sütü gelene kadar kiralasin tabi bebeğin emmesi kadar çekim gücü yok ama fayda ediyor sütü geldikten sonra elle sağım yapabilir
(501 puan) tarafından
Tamam Allah razı olsun
0 oy
(437 puan) tarafından
Bestlak damla kullanabilir çok geçmiş olsun 
(501 puan) tarafından
Söylerim tesekkurler
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bnmkzm 19 gün kaldı 33 haft. Doğdu hep sagdim hoşaf içtim dereotu tahin pekmez ama sürekli şağsın gece gündüz 2 saatte bir 15 er dknher göğüs icin
(501 puan) tarafından
Tamam teşekkürler lütfen dua edin bebeğin yaşama olasılığı dusukmus
0 oy
(360 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah inciri kaynatıp suyunu içmek iyi geliyor diye biliyorum 
(501 puan) tarafından
Kaynatiimm hemen dua edin lutfen
0 oy
(2,785 puan) tarafından

Canım bunu bebek bakımda bi arkadaş paylaşmıştı deneyin ona faydası olmuş 

image

image

(501 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
(2,785 puan) tarafından

Bende hamileyim suan burdan bi arkadaşa çok faydası olmuş bende alıp doğum çantama koycam bunuda deneyin sağmaya çalışsın öyle öyle gelir ılık duş alsın 

image

image

(501 puan) tarafından
Söylerim teşekkürler bitkisel mi
(2,785 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
tarafından
Stres yapma öncelikle rezene çayı iç sıcak duş al bn bebeğim kuvezdeyken bunları yaptim çok şükür hala emziriyorum bebeğimi 1 yaşında 
(501 puan) tarafından
Ben değil kuzenim sezeryan oldu duş alamaz sanirim
tarafından
Kusura bakma yazıyı yam okumadım ondan dir peki adece goguslerine sıcak su tutsun ovsun musluğun altında  tıkalı süt damarlarını açar sıcak su
(501 puan) tarafından
Aynen kompleks yapsın insAllah gelir
0 oy
(10 puan) tarafından
Rabbım acil şifalar versin tez zamanda ailesine kavuştursun bende yeni doğum yaptım benim bebeğim de 10 gün kuvezde kaldı çok zordu  şuan 15 günlük. 

Benim sutumde ilk başta yoktu çok az geliyordu elimle denedim makineyle denedim 1 bucuk saatte 15 ml anca geldi çok üzülmüştüm sütüm inmeyecek diye.ilk başta kesinlikle stres yapmasın surekli sıcak suyla duş alsın bol sıvı su tüketsin ve rezene çayı içsin ben çok etkisini gördüm birden sütüm indi elhamdülillah. Tatlı şeyler yesin.cayi şekerli içsin inşallah bi an önce sütü iner geçmiş olsun canım 
(501 puan) tarafından
Allah razı olsun sizinde bebeğinize hayırlı sağlıklı güzel yazılar yazsin. Dua edinlphusa halinizle nolur bebek hem beden hem zihinsel engelli ve ayaklarını hissetmiyormus yaşama şansı çok dusukmus nolur dua edin
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Bestlak damla kullansın ve göğüslerini sıcak suyla yıkasın 
(501 puan) tarafından
Tamam söylerim Allah razı olsun
0 oy
(3,577 puan) tarafından
Allahım bin şifa versin inşallah. 

Rezene, kimyon tohumu ve anasonu 1er yemek kaşığı bir demlikte demle. Sonra süz ve suyu tekrar 5 dakika kaynat. 1er saat arayla içsin. Garantisini bile verebilirim. Benim bebeklerim de kuveze kaldı acil süt lazım oldu, hemşireler sağolsun seferber oldular. 2.günün sonunda 7 pınarcıktan da süt kaynadı çok şükür Allahıma. 
(501 puan) tarafından
MasAllah Allah size bağışlasın hemen soylucem
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ben doğumdan çıktığımda göğüslerim  nene göğsü gibi idi. Gelmez dedim herhalde. Neyse aldık elektrikli sağma makinası çektir çektir 1 gün sonra gelmeye başladı. Benim pek sütüm olmuyor öncekinde de öyle idi. Kuvezde mama ve benim gönderdiğim sütleri verdiler. Ama gönderdiklerim 50cc felan anca vardı günde 200 çıksa büyük olaydı bana
(501 puan) tarafından
Allah size bağışlasın  insAllah rızkı veren Allah insAllah sağlıklı olur bebeginiz
(3,257 puan) tarafından
Çok şükür şimdi 2 yaşında diğeri 3 yaşında mama ile büyüdüler
(501 puan) tarafından
Allah sağlıklı uzun ömür versin
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ben yiyeceğin tek başına etkili olduğunu sanmıyorum.psikolojik diye düşünüyorum.sut üretimi beyinde olan birşey.

Bolca dinlensin yine tabi güzel yesin tatlı yesin.bir de süt artırıcı damla benim sütümü 2 katına çıkarmıştı.ismini bilmiyorum şimdi.doktor önermişti 
(501 puan) tarafından
Tüh hangi damla acaba aktaran sa süt arttırıcı bitkisel çaylar alacaklar yarın. Bunlar da alternatif olsun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 357 göst.
0 oy
6 cevap 460 göst.
28 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebegimm (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Gknr_atc (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 320 göst.
12 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Zuzum81 (907 puan) tarafından soruldu

378,321 soru

11,323,420 cevap

34,775 kullanıcı

...