0 oy
810 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bebeğim 17 günlük çok aşırı ağlıyor ,

Ne yapsam susmuyor,

Gazını çıkartıyorm, susmuyor.

Doktora götüruyorum , birşey yok diyor .

Karnını doyuruyorum,

Altını değiştiriyorum ,

Ama ne yapsamda bebeğim ağlıyor , o ağladıkça benim içim paramparça oluyor , bende onunla ağlıyorum , onun öyle aglamasina dayanamıyorum.

Sanırım ben annelik yapmayı bilmiyorum , bir eksiklik mi yapıyorum onuda bilmiyorm ...

Kendimi hiç iyi hissetmiyrm , coktum resmen :( 

Ne olur dua edin :(

18 Cevaplar

0 oy
(6,833 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Allah yardımcın sun ben iyi anne değilim demek için çok erken canım benim böyle dusunme
tarafından
Allah razı olsun inşallah senden ❤

Ne bilim o aglayinca dayanamıyorum , aglamasina engel olamıyorum :(
-Reklam-
+1 oy
(281 puan) tarafından
Annenin ruh hali psikolojisi bebeğe yansıyor canım benimde ilk bebeğim kayinvalidem yanındaydı kızım sürekli kusuyodu kayinvalidem gidince aldı beni bir telaş panik ben böyle yaptikca kızım daha çok ağladı huzursuz oldu uyumadı sonra kendime dedim ki rahat olacaksın ve sen iyi bir annesin kızım ondan sonra sakinledi şuan 9 aylık çok şükür
tarafından
İnşallah darısı benim.basima olur ve benimde bebeğim sakinleşir ...
+1 oy
tarafından
2 ayy cektimm canim bende bakmiyorm ben galiba o yuzd3n cok agliyor dedm ama alakasi bile yok  gazi vardir onun bagirsaklari gelismedgi iccn 3 ay oyle gecer canim hic stres yapma inan geciyir 
tarafından
İnşallah biran önce geçer , kendimi geçtim ama onun öyle aglamasina dayanamıyorum
tarafından
Evt zor surc ama geciyor canim
0 oy
(56 puan) tarafından
büyüklerin yokmu onlara sor canım beşige koy salla biraz ninniler söyle. annesi 
tarafından
Bir kaç gün annemde kaldım annem bana yardımcı oluyordu bebeğim gayet iyiydi :(

Ama sonra evime geldim bebeğim artık ağlamaya başladı , beşiğe koyuyorum, niniler söylüyorum , telefonda sureler açıp dinletiyrm ,
Dualar okuyirm ama hep aynı :(
(56 puan) tarafından
geçer inşallah senyinede anne sor napiyim diye
0 oy
(879 puan) tarafından

Sen annelik yapmayi biliyorsun kuzum !! Oyle deme !!

Suan lohusasin bundan kaynakli, herkes zaman zaman bocalar onemli olan toparlayabilmek !

Sen stres yaptikca sutten bebegine de geciyor sakin kal aglasin aglacak tabi de annesi -)

Sen guclusun unutma kim gelirse gelsin yanina o bebegn senin sevgine ihtiyaci var <3

tarafından
Allah razı olsun inşallah senden ❤
Umarım biran önce duzelir bebeğim
0 oy
tarafından
Bebegin kolik bebektir canm Allah yardımcın olsun o bebeklere bakmak çok zor ama internette kolik bebekleri sakinleştiricek müzikler falan var onlara bak ac dinlesin belki rahatlar 
tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun , şimdi bakacağım umarım bizede faydası olur
tarafından
Ve yatiricagin zaman yarim kundak yap yani ayakları açık olsun kollarını sar o müzikleri ac güzel uyur
tarafından
Az önce dinletim o müziği işe yaradı gibi Allah razı olsun inşallah senden ❤
tarafından
Ne güzel canm :) Allah senden de razı olsun uyutacagin zamanda dediğim gibi uyut kolay uyur bebekler öyle kendini anne karnında hissederlermiş
0 oy
tarafından
Karnı aç olabilir. Gazı olabilir sen çıkartsanda var demek ki daha. Üstteki gaz alta inince daha cok agri yapar daha cok aglar
tarafından
Evet oda aynen öyle gazını çıkartıyorm arada bir kaç dakika geçtikten sonra çok şiddetli ağlamaya başlıyor
0 oy
(89 puan) tarafından
Onun bi derdi olmasa böyle ağlamaz benim kızım nerdeyse 6 yaşına girecek yeni doğduğunda o da böyle çok ağlıyordu hastaneye gidiyorduk gazdır deyip geri yolluyırdu bi gün artık doktora yeter bu Gaz işi değil dedim utrasyon istedi kara ciğerine 5.5 cm büyüklüğünde kis vardı daha küçük bünyesi ameliyatı kaldırmaz bi ayını doldursun ameliyat ettirin dedi o benim için 2 kez doğdu. İnşallah seninkinide bi sıkıntı yoktur ama bi sıkıntısı olmasa böyle yapmaz bidaha böyle ağlarda hastaneye giderseniz utrasyon isteyin yani senin anneliğinle bir alakası yok canım
(89 puan) tarafından
İhmal etme canım yarın hafta sonu doktor olucak mı
tarafından
Ayyy doğru ya yarın cumartesi, bende akıl da kalmadı kız bunadim resmen :
(89 puan) tarafından
Bugün götürebilirsen götür yoksa p. Tesi ye kalıcak
tarafından
Bugün için randevu alamadim , randevusuz da bakmaz :/
(89 puan) tarafından
Evet özel hastane olmasa vermez 182 yi arıyorum sigorta hastanesi çocuk bölümüne randevu alıyorum ama özele gidersem randevusuz sıra alabiliyorum
0 oy
tarafından
Ilk zamanlarda Hepimiz öyle hissediyoruz canım maalesef benim oğlum 5 buçuk aylık oldu hala daha ona yetmediğimi düşünüyorum anneliğin doğasında var Sanırım bu en küçük bir şeye ağlasa var ya da başka bir şey olsa Örneğin kustuğu zaman hala çok korkuyorum ben hala Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum diye düşünüyorum 
tarafından
İnsan çok tedirgin oluyor , :(
0 oy
tarafından
Daha çok ufak aglamayi biliyor sadece hepimiz aynıydık kendini suclama
tarafından
İnşallah biran önce geçer , onun aglamasina dayanamıyorum
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kolik bebek denen bişey var kuzum belki bebegin öyledir dur bakalim daha tanışma zamanınız düzelecek herşey 
tarafından
İnşallah biran önce düzelir
0 oy
tarafından
Kuzum böyle dme dedikse bilinc altına yatıyor yapsan bile yapmıyorum  gibi gelir sana normal ilk bebek  bizde o yoldardan çektik (◍•ᴗ•◍)❤
tarafından
İnşallah bende biran önce bu yolları geçerim , ancak uyuttum elimde patladı resmen ağlaya ağlaya ...
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Kucağına al sırtına masaj yap. Her emzirme sonra si gazını çıkart. Senin kokunu istiyordur blki kucağında uyusun biraz seni istiyordur canım..  bu günler o hep yaşadık güzel düşün.  O senin ewladin ve sadece sana ihtiyacı var. Onu susturabilecek tek insan sensin. 
tarafından
Ne yapsam da susmuyor ağlıyor , ağladıkça ağlıyor ...
O ağladıkça bende kahr oluyorum
(3,532 puan) tarafından
Gazdandır canım. Du yaya anca alisiyo . Bolca emzir. Bn hep emzrdm ağlardı öyle.  Kokunu  ister emzr emzr çıkart gazını. Allhim yardmcin olsun canim   . Inş usluca uyur aglamaz
tarafından
Doktor metsil damla önerdi onu kullanıyorum gaz  için
(3,532 puan) tarafından
Baktin yaramıyo o damla. Ayaklarını karnına cekiyisa gazi çoktur. Nurse harveys var  o bize iyi gelmişti onu denersin. Her gaz ilacı her bebeğe etki etmiyo canım. Deneyerek bulacaksın. Inş ise yarar metsil . Yoksa zinco da var
0 oy
(510 puan) tarafından

Canım gazını çıkartıyor demişsin ama yine de gazı vardır onun emin ol birde eğer kolik ise öyle oluyorlar sancıları aşırı oluyor yoksa sen bakmadığından falan değil yani benim kızım öyleydi ayyyy düşünüyorum şöyle eskiyi çok kötüydü çok özellikle akşam 5 gibi avazı çıktığı kadar bağırarak ağlardı sebepsizce onu sallamaktan kuyruğum düştü yeminle sürekli oturuyordum çünkü sana aslında bazı taktikler verebilirim bu biraz olsun rahatlatır seni de bebeğini de normal doğum mu yaptın canım ?

tarafından
Ayyy Allah senden razı olsun inşallah bende öyle yapacağım inşallah benim bebegimede şifa olur Allah in izni ile ...

Çok ama çok teşekkür ederim ❤❤
(510 puan) tarafından
İNŞAALLAH canım biraz zamanını alır seni uğraştırır 15 -20 dakika ama çok rahatlar bebeğinde sende Rabb'im safi ismiyle şifa versin İNŞAALLAH ben sabah akşam verirdim popodan zeytinyağının bir iki hafta verdim sonra bıraktım biraz kendisi zorlasın uğraşsın diye ama diğer işlemleri yaptım çok zorda kalmadıkça vermedim
tarafından
Bende öyle yapacağım inşallah sifa olur bebeğime , Rabbim gönlünden geçen ne güzellik varsa versin sana inşallah ...
(510 puan) tarafından
Cümlemize İNŞAALLAH canım benim sağol ☺️ sana da evladını bağışlasın bol bol huzur mutluluk nasip etsin İNŞAALLAH huzur ve mutluluk en güzeli en bulunması zor canım İNŞAALLAH Rabb'im bana da daimi huzur mutluluk nasip eder
tarafından
Amin amin amin inşallah ❤❤❤
0 oy
(245 puan) tarafından
Bebeğin kilosu nasıl alıyormu onu mutlaka takip edin. Kilo almıyorsa açtır sütünü yetmiyor veya doğru emziremiyor olabilirsiniz. Parmağınızı ağzına götürünce bırakmadan etmiyorsa açtır. Kolik olabilir gazı olabilir. Doktoru gaz damlası tavsiye eder zaten bitkisel olanlar var. Onun ağlaması sizin iyi anne olmadığınızı göstermez bu düşünceyi çıkartın aklınızdan. Sadece ya siz BİR yerde yanlış yapıyorsunuz, yada bebeğiniz kolik bu durumu çözersen rahatlarsın inşallah
tarafından
Denedkm parmagimi ağzına götürünce itiyor almıyor , emdikten sonra gogsumu kendi isteği ile bırakıyor ...

Diğer göğsüme alıp emzirmeye çalışıyorm doğduğu için tutmuyor
0 oy
(65 puan) tarafından
Kolik olabilir belki bebeğin. Kızım kolikti ve bende aynı seyleri yasadım ya uyuyodu ya aglıyodu. Ama inan geciyo hepsi. Dayanamıyosun, için parçalanıyo ama gecicek göreceksin
tarafından
Bir ağladı mi artık susmak ne bilmiyor , bir ağlıyor ki yüzü morariyor
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde çok ağlardı 20 günlükken gece hatta hastaneye götürdük niye susmuyor diye meğersem sütüm yetmiyormuş aç kalmış yavrum gazida varmış mama verdim masaj yaptım hergun gaz damlası yazdı doktor onu kullandım gectimi hayır tabikide ama hafifledi şiddetli ağlaması durdu cnm belki sütun yetmiyodur başka doktora götürün anlamamış olabilirler gazı vardır yada bı yeri ağrıyodur emin ol hepsi geçici bende senin gibi düşünüyodum nasıl olacak bu nasıl büyüyecek hep böylemi uykusuz yorgun ama dediğim gibi hepsi geçici hepimiz geçtik senin sürecinden
tarafından
İnşallah darısı benim başıma , biran önce geçer de bende bebegimde rahat bir nefes alırız inşallah ...

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 306 göst.
0 oy
6 cevap 276 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hsnrmysa (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 476 göst.
15 Mayıs 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 400 göst.

381,124 soru