+1 oy
730 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Neden babalar bebeklerin.altini değiştirmesin derler?  Bu doğru mu yoksa yanlış mi ? Babalar kiz veya erkek çocuklarının  altımı  değiştirmeli  mi? Birde görünce kaynana veya kardeşiniz evladinizn altını degsitirdi mi hiç değiştirmesi sakıncalı mi ?Yoksa normal mi?

24 Cevaplar

0 oy
(5,314 puan) tarafından
Benim eşim değiştiriyor  insanlar edepden dolayı diyorşar başka bi açıklaması olacagını sanmıyorum
tarafından
Bilmem belkide
-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Hiç kimseye değiştirtmedim babası da dahil 

Kendi şahsi fikrim 
tarafından
Peki neden
(12,513 puan) tarafından
Alışkanlık belki de bilmiyorum ama doğru bulmuyorum kendimce
tarafından
(12,513 puan) tarafından
Ben de tam olarak böyle düşünüyorum sanırım :))
0 oy
(119,662 puan) tarafından
Benim kimsem yok hep kendim yapiyom ama esler degistirmesin diyenleri anlamiyom bebde
tarafından
Bende merak ettim
tarafından
Bencede cok saçma bi görüş eşler almasın ne demek yani, hadi diyelim bize bişey oldu cok hastalandık hastanedeyiz ve yahut daha başka bi durumdan dolayı bebeklerimiz babalarında kaldı, babalar cocuklarına bakmasınlar mı bakımlarını yapmak için kolu komsuyu mu çağırsınlar, bazı insanların zihnetini anlamış değilim edep derler günah derler uygun düşmez derler ama, annesiz sadece babasıyla büyüyen kim bilir kaç çocuk vardır, çok cahilce bir düşünce böyle düşünen insanlara üzülüyorum cidden yazık.
0 oy
tarafından
Ben 2yegenimi altı degistirdim 2.3yasina kadar poposunu yıkar banyosunu yaptırımdım ablamın kocasıda kızını oyke hep altını değiştirir banyo yaptırırdı bu insanlar niye böyle anlamıyorum hemen akılarına kötü  şeyleri getiriyorlar 
tarafından
Bende anlamadım ki
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bugüne kadar hep ben temizledim babasına ben musade etmem ha ben olmam hasta olurum bisey olur tabiki onun görevi olur ama ben varken ona yatırmam halası falanda aynı sekilde
0 oy
tarafından
Kayinvalidem ve kendi annem alır ama eşim dışında kimsenin yanında almam altını onun dişinda bebeğimi eşimle beraber yıkıyoruz 5 aylık henüz yikicagimiz zaman ben suyunu hazırlarken o da bebegimizin altını alır üstünü değiştirirdi onun dışında almaz mahremiyetten dolayı alması sakıncalı diyolar
tarafından
Mantikli
0 oy
tarafından
Ben annenin ve Allah korusun anneye birşey olursa ikinci bir kişinin (baba,anane,babanne) değiştirmesi taraftariyim. Ama gurbette olduğumuz için sadece ben degistiriyorum eşime de gosteriyorum bana bise olursa ustesinden gelsin diye. Ama iki kişi dışında asla kimse cocugun mahremine girmemeli 
tarafından
Okuduğum  bir yazıda buna benzerdi . Anne babanin bebekle bağı oluşturmuş
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Çocuğun mahremiyet duygusu icin tek bir kisinin yalniz basinayken degistirmesi öneriliyor 
tarafından
Evet az önce  bir yazıda da benzer seyler okudum
0 oy
tarafından
Benim eşim bu güne kadar kızımın altını hiç değiştirmedi. Ama o incitmekten korktuğu için cesaret edemiyor. Hep yanimizda durur o ayrı. Daha bugun dedim ki biraz biraz elin alissa bari Allah korusun bi sey olur bana ya da ne bikiyim degistirmen gerekirse en azından yapabil dedim yani. Ama üstünü bile değiştiremiyor çok korkuyor bi yerine bi şey olur diye. Bence çocuğun aklı biraz erene kadar babanın değiştirmesinde pek bi sakınca yok. Ama herkesin kendi kararı tabi ki
tarafından
Öyle tabi
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Eşim değiştirir benim bi kitap okudum bebeklerin altını sadece anne babası deüiştirmeliymiş 
tarafından
0 oy
(13,956 puan) tarafından
Bebeğin mahrem duygusu gelişsin diye onerilmiyor. Benim eşim ilk zamanlar hep değişirdi ama şimdi sadece ben değiştiriyorum. Eşim ve benden başka kimse değişirmedi. 
tarafından
Evet  doğru
0 oy
(670 puan) tarafından
Yani erkek çocuğu için duymadım ama kız için edepten dolayı söyleniyor bncede mecbur kalmadıkça babanın değiştirmesi doğru değil 
(1,148 puan) tarafından
Ben herkesten değil babasından bahsettim çocuk ikimizin çocugu baba ne demek ya allah aşkına. Baba alt alınca nolcak yani. Biz de erkek çocuklarınınkini almayalım o zaman ebeveynlilte cinsiyet ayrımı mı olur
(61 puan) tarafından
Nasıl doğru değil ya çok farklı bir düşünce yapısı bu annesiz kalan bebekler var babanın büyüttüğü neye kime göre doğru değil
(1,148 puan) tarafından
Kız çocuklarının altını edepten dolayı baba alamıcak o zaman erkek çocuklarınınkinide anneler mi almasın erkek çocuklarının edebi yok mu olmasın mı
tarafından
Edep kız cocukları için neyse erkek cocukları içinde odur, 13 aylık kızım var ve hamile olduğum için çoğu bakımını Allah razı olsun eşim yapıyor, şimdi ben kızıma bakamayacak duruma gelsem babası dururken başkasınımı çağırıcam edep için, sonuçta babası canı kanı ve henüz bebekler bunda art niyet veya edepsizlik durumu görmüyorum şahsen. Ayrıca erkek çocuğu olan ailelerde anneler alt değiştirmemesi gerekiyor sizin dediğiniz gibi birşey olsaydı.
tarafından
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Esim degiatirebikir ama esim disinda kimseye gel temizle demem ortalik pedofili dolu
tarafından
Kesinlikle Allah korusun
0 oy
tarafından
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bilimsel açıklamasını hiç duymadım ama benim fikrim sadece anne yapsın çocukta benim altımın açılması normal fikri oluşmasın. Tuvalete götürmek de öyle. 
(4,040 puan) tarafından
Ben de böyle düşünüyorum teşekkürler
0 oy
(48,880 puan) tarafından
mecbur kalinca yapiyorlar bebegin mahremi açısından adamin aefsi kabarmasin diye söylüyorlar da insanin ici.almiyor bunu babasi ya bakmasin o gözle.

esimin.yaninda.hala.daha.aliyorum altini esim bir kez aldi 

annem bir iki.kez.aldi kayinvalidem ilk dogdugu zaman almisti hastanedeyken

onun.harici yabancı kadin dahi olsa yaninda almam ayri odaya geçerim eltimin.kizi meraklı bakar onun bakmasindanda rahatsiz olur önüne dururum
(48,880 puan) tarafından
elli.tane.reklam.cikti.kizdim okumadim bebek icin söylüyor.orda canim. doğru yani
0 oy
(10,582 puan) tarafından
Benden başka.bi halası değiştirir babas i na değiştirmem edepten dolayı başka bi sebebi olacağı için değil 

Babası sa değiştirmez saten 13 aylık daha hiç değiştirmedi 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Bebeğin psikolojik gelişimi ve mahremiyet duygusunun geliştirilmesi için bir kişinin yapması öneriliyor Bu da doğal olarak anne
tarafından
Evet  pedagog da bunu yazmis
0 oy
(553 puan) tarafından
Bizede erkek çocuk namahrem o zaman babalar değiştirsin... Kız çocuklarını anlıyorum babalar değiştirmesin ama erkek bebeklerinkini değiştirmesinde sakınca görmüyorum kendisi yapıyorda zaten
0 oy
tarafından
Değiştirdi bunda ayıplanacak bisede yok bence 
tarafından
Ayıplammıyor ki

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
26 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir5 (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,079 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selda41 (438 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 436 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu

382,129 soru

11,441,030 cevap

35,013 kullanıcı