0 oy
530 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından

Kızlar bir hafta önce doğum yaptım bebeğim sarılık değil di şükür ama bu gün sağlık ocağına gittiğim de hafif den sarılık başlamış dedi ebe sürekli emzir dedi çok korkuyorum yanlızım tek başıma bakıyorum kızıma nolur bı akıl verin bişey olur mu nereden anlarım doydugunu saat de bir uyandırıp emzirirsem geçer dimi

8 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Sariliga sarı seyler iyi gelirmis diyorlar canım bende bebeğim için sari yazma diktiriyorum sarilik olursa ustunu onla orterim diye ne kadar doğru bilmiyorum ama herkes öyle uyguluyor bir de aynen saat başı emzir kalkmiyorsa uyandir emzr mutlaka

(21 puan) tarafından
Allah'ım sen yardım et ☹️
(47 puan) tarafından
Bende tam tersini duymuştum. Sarı şeyler daha fazla sarılık yapıyor mus
-Reklam-
+1 oy
(816 puan) tarafından

doydugu zamn kendi memeyi birakir zatn. ama uzunda uyusa yarimsaatte bir kaldir emmesini sagla. cay kasigiyla bir iki damla suda icir. suyu sutten alir derler hep ama havalar cok sicak oldugu icin birazda suya ihtiyac duyar bebekler. sarı zibin feln giydir gecer ins. 

(21 puan) tarafından
İnşallah inşallah canım su vermeyin diyorlar ne bilim bilemedim ki
(816 puan) tarafından
sariligin genel nedeni sivi kaybi o yuzden anne sutunden fazla almiyorsa birazda takviye gerekli bn ogluma veriyordum suyu kaynatip iliyinca cay kasigi ile 4.5 kasik ver yinede sen bilirsin suyun zarari olacagini dusunmuyorum. ama emzirme sureni kesinlikle sıklaştır cogalmadan Allahin izniyle gecer
tarafından
Su ve ihlamur vermisti kardrsim dr verebilirsin demis ona cok yukselmisti oyle gecti.gecmis olsun canm.
+1 oy
(2 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Korkma canim bol bol emzir gecer 1 saatde bir kaldir emzir benim kizimda sarilik olmusdu Dr bol bol  emzir demisdi 

(21 puan) tarafından
Ne zaman geçer peki kuzum saat de bir emzirirsem
(2 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Vallah benim kizimda 18di sarilik Dr  1 saatde bir emzir yarin yine getir demisdi goturduyumde dusmeye baslamisdi hafifse hemen gecer
+1 oy
tarafından

Çok.emzir varsa altını  altınları suyun içine sok o suyla da onu yika canim 

+1 oy
(7 puan) tarafından
Canım geçmiş olsun öncelikle korkma bol bol emzir bebeğini sarı giysi giydir varsa küçük altının tak bebeğine benim oğlumda da olmuştu bunları yaptım geçti çok şükür 
0 oy
tarafından

bizde sarılık olmasin diye sari tulbent orterler hep 

(21 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
(21 puan) tarafından
İnşallah canım sağoll
tarafından
Bebegin nasıl oldu ne yaptin
(21 puan) tarafından
Sağlık ocağına gittim ebe geçmiş dedi ama bilmiyorum tabiki sürekli emzirmeye çalışıyorum işte bende
(21 puan) tarafından
Ya bu gün de göbek bağı düşmüştü 4 gün feln oldu altını alırken fark ettim orası az kanamis çok endişelendim bişey olur mu
0 oy
(47 puan) tarafından

Saralik oldugunu gozlerinden anlarsin eğer gözün beyaz kısmı sararmissa saraliktir 

0 oy
tarafından

Bende dogum yapalı 1 ay oldu benim oglum dada vardı sarılık testi yaptırdık 18 cıksaydı tedavi olacaktı cok şükür 10 cıktı kan degerlerine göre baktılar bende sabah akşam şekerli su verdim önce Rabbim sonra şekerli su sayesinde gecti cok şükür gece  sürekli emzirmiyordum ama gündüzleri 2 saate bir emziriyordum Rabbim şifa versin gecer inşallah 

(21 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 146 göst.
20 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kabakk (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.
24 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Elvan00 (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 1,837 göst.

374,582 soru

11,203,588 cevap

34,505 kullanıcı

...