0 oy
798 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından

Kızlar saçma gelebilir ama ben memlekete göre koca düsünüyorum biz denizlide yaşıyoruz teyzelerimin kocaları amcamlar abim kız kardeşimin kocası ve benim kocam bu denizlide tanıdığım bütün kocalar karılarının para harcamasına bişi demiyo ev temizliyolar yemek yapıyolar karılarınıda dövmüyolar ve kaynana görümce elti dırdırı çektirmiyolar karılarına mesela ben bunu yazarken terasta oturduğum yerden eşim cam siliyo:Dsizde durumlar böylemi çevrenizdeki kocalar nasıl biz evleneli 3 yıl oluyo canım cicim ayımız bitti ama yinede ev işlerine eşim çok fazla yardım ediyo merak ettim yani o yüzden 

25 Cevaplar

0 oy
(67 puan) tarafından
Benim eşim Adanalı hiçbir işe elini sürmez bence memlekete göre oluyor diye düşünüyorum 
(1,337 puan) tarafından
Benim eşim afyonlu onların köyünde diyim afyonluları bilmemde köylerinde erkekler hiçbi iş yapmaz kadınlar köledir ama eşimle denizlide taniştık
(67 puan) tarafından
Yetişmeyle alakalı belkide eşime söylerim zorla yapar.
(1,337 puan) tarafından
Yetişmeyle alakali olsa afedersin benim koca sıçar gel kıçımı yıka der çünkü onların orda resmen öyle erkek hiç iş yapmaz kadınlar köle gibidir insan yerine konmaz
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Eşim kayserili bende kayseri ama bana aşırı yardımcı olur gece bebeğe o kalkar altını değiştirir evi temizlemeye yardim eder arada yemeği o yapar kaynanama da istersen gitme anneme gitmek zorunda değilsin falan der gezmeye falan da karışmaz kafama göreyim 2 yıllık evliyim 
(1,337 puan) tarafından
Allah bozmasın canım maşallah
(487 puan) tarafından
Sonunda bu bir hayal ürünüdür falan yazmış sındır dedim ama yok öyle bir yazı walaa helal olsun eşine ne güzel sana yardimcı oluyo bizde 2 senelik ewliyiz ama benimki yardım etmez malesef
(1,939 puan) tarafından
Annesinin evinde yapmazmış ama bana yardımcı oluyor valla sağ olsun
0 oy
(415 puan) tarafından
Bizimki erzurum erkeği serttir ama merttir  kendisi iş yapmaz ama beni asla üzmez yememe içmeme harcamama  karismaz:) 
(415 puan) tarafından
:) genelde hep öyle olur erzuumlular
tarafından
Benim kocam da Erzurumlu ve dahi bende Erzurumluyum ve benim eşim de çok merhametli çok anlayışlı asla aldığıma yediğime karışmaz bir dediğimi iki etmez sağolsun :) işlerde de bana yardım eder ben istersem şimdi hakkını yiyemem
(415 puan) tarafından
Biz istersek yaparlar ama :)
tarafından
Ay canım kocam :)))
(1,016 puan) tarafından
İşte bütün mesele biz söylemeden Denizli erkekleri gibi cam silme lerini, evi temizlemeleri, çocuk altını temizlemeleri , bakmaları , yemek yapmaları has haaa :)) Rukiye çok doğru dedin bu Erzurumlular çok merhametli anlayışlailar. Kocam ben demeden asla yapmaz, hamileyken yardım etmişti genel temizliğe ,:)
0 oy
tarafından
Valla bnm koca disrda tas firin evde sut kedisi 
(1,337 puan) tarafından
Oda iyiymiş :)
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Denziliden tanıdıklarım var gerçekten onları anlatmışsın onlarda oyleler 
(1,337 puan) tarafından
Benim cevrem kople öyle ya bi benim koca olsa şans der geçerdim
0 oy
tarafından
Ankaraliyiz eşimin babası hayatta yapmaz böyle şeyler amma eşim isimmi var bakar çocuğa sofrayı kaldirir gidecekleri götürür oğluma yemeği o yedirir bi yere giriosa haberim olur mesela eşim bana böyle yardım edio die kayinbabam karı gibi herşeye karışma dedi bidaha bende babasının yanında eşime köle oluorum bunu yermisin üstüne montunu giy kapıya kadar uğurlarım çayını hiç eksik etmem esimede dedim evimizde olan evimizde kalsın kimsenin görmesine gerek yok ben seni biliorum derim 
(1,337 puan) tarafından
Maşallah canım size
0 oy
tarafından
İnsanları memlekete göre ayırıp kargaşa yaratmanın anlamı yok beş parmağın beşi bir değil insanlar memlekete göre ölçümlendirmek çok yanlış şimdi biri eşim konyalı bana yardım etmiyor dese bunun memlektle değil adamın karakteri ile ilgisi var artık memleket ayrımında çıkarın kendinizi. Aynı şehirde eşine yardım eden de var eşini döven de huzur vermeyen de. Artık kendinizi memleket kabuğundan çıkarın 
(1,337 puan) tarafından
Bunda terslicek ne var insanca soru soruyoz tabiki heryerin iyiside kötüsüde var ben merak ettim sordum zoruna gittiyse yazma
tarafından
Ters ne yazmışım hadi söyle de ki bana burada kötü konuşmuş hakaret etmişsin post açmak için açmayın memleketi değşl karakteri konuşun hepimiz insanız benim demek istediğim ayrım yapılması
(1,337 puan) tarafından
Ters işte bn hakaret mi dedim istediğimiz gibi post acarz sohbet yeri burası
tarafından
Seir ++++
tarafından
Teşekkürler Rabia canım
0 oy
tarafından
Esim bn hasta olursam fln yardm eder ama onuda bn istemem yapmayi bilmedigi icin batirir yaptigi isi gerek yok 
(1,337 puan) tarafından
En azından çaba gösteriyo desene:)
0 oy
tarafından

Bence oluyor benim eşim samsunlu ama her işi yapar şuan ben üzerimi giyiniyorum o çocuğun bezini aliyor misal ama trabzonda bu taraftarda biraz macolar farkettim karşı da ki adam eşime yapma karin yapsın diyor misal :D

(1,337 puan) tarafından
Hadi yaaa :)
tarafından
Evet canım kılıbık diyor eşimde kilibigim gurur duyuyorum diyor :)
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Kesinlikle oluyor benim biz trakyaliyiz bizde kadın işi erkek işi ayrıdır babam anneme bana kalk su ver demez kendi alır içer ama eşim tarafı nevşehirli utanmasa ayaklarımı yıka dicek tabi kişiden kişiye değişir ama yinede ben her memleketin insanının farklı kafa yapısına veya atalarından öyle görüp davrandıklarını düşünüyorum eşimde baştan herşeyi ayağına istiyordu baktım olmayacak bir iki çıkıştım ben bu evde hizmetcimiyim diye şimdi beraber yapıyoruz bazı şeyleri :)
tarafından
Trakyanın hangi bolgesindesin
(3,036 puan) tarafından
Tekirdagliyim ben
tarafından
Aaa bende çorluda oturuyorum
(3,036 puan) tarafından
Ama ben şuan karabukte oturuyorum çok özledim tekirdagi sahilini peynir helvasını özledim gitmek istiyorum artık
tarafından
Inşallah gelirsin canım valla insan özlüyor ya başka yere gitsen bile özlüyor
0 oy
tarafından
Benim eşim kastamonulu abisi evde elini bir şeye sürmez ama ben rahatsız olduğumda bana yardım eder bence alakası yok yaa
(1,337 puan) tarafından
Olabilir canim
0 oy
(1,822 puan) tarafından

Ya bilemiyorum ama benim esimde denizlide dogmus cocukkende aydina gecmis yani denizli aydin arasinda bi yerde buyumus. Ve romantiktir ezdirmez kimseye ev islerine evde oldugu zamanlar yardim eder yemek yapar sevgisini hep gosterir yani sehirle bi alakasi var mi bilemiyorum ama boyle. Sadece bulasik yikatamiyorum o kadar :D

(1,337 puan) tarafından
Bende yemek yaptıramıyom diger herseyi yapar8
0 oy
(96 puan) tarafından
Bence çevreye gore ben adanadayim esim d.bakirli ama yapiyor surekli olmasada yapiyor cam silmez ama
0 oy
tarafından
Yüzde yüz olmasa da sanirim kocanın cok iyi veya cok kötü olması büyüdüğü  iklim memleket faktörü ile  de ilişkili 
(1,337 puan) tarafından
Olabilir canım
0 oy
(191 puan) tarafından
Bence  herkez  görevini  bilmeli  benim eşim ben otururken  tabiki  iş görmez  ama  bazen  sofra  kurmama  yardım  eder doğuma  gideceğim  zaman  ev tadilat  oldu  boya  banyo  mutfak  yıkıldı  baştan yapıldı  temizliği  birlikte  yaptık  hatta  çoğunu  eşim yaptı  halıları  yıkadı  camları sildi  ama doğumuma  3 gün vardı  ve şeker  hastasıydım  zar zor ayakta  duruyordum  ama ben telefonla  oynayip ta ona  iş  gordurmem  saygısızlıktır  bana göre  zorunlu  değil sem  
(1,337 puan) tarafından
Ben hamileyim sancım oluyo o yüzden eşim bi iş yaptrmiyo ama o evde yokken ondan habersuz yapiyom haberi olursa kiziyo :)
(191 puan) tarafından
Tabi  rahatsız san yapması  gerekiyor
0 oy
(99 puan) tarafından
Ben de Karadeniz erkeği istemem diye düşünürdüm.  Karadeniz'de de genelde kadınlar iş yapar erkekler oturur . Bir de kıskanç olurlar.  Benim eşim de Karadenizli ama onların köyü genel olarak dikkat ediyorum kadına çok değer veriyorlar.  İş yaparım**m eşim kıyamaz hiç bı ucundan tutar merhametlidir.  Babası da öyle kayinvalidem krslice gibi davranır hicbi lafına karışmaz , isteğini geri çevirmez . Yetistigin yerle alakalı bence çevreden göre göre öyle oluyorlar.  İstisnalar vardır tabiki,
(1,337 puan) tarafından
Ewt cnm ne güzel Rabbim huzurunuzu bozmasn
0 oy
(12,513 puan) tarafından

:ermm:

Alakası olduğunu düşünmüyorum 

0 oy
tarafından
Çevreyle alakalı kesinlikle dediğin gibi etraftaki ler napıyosa erkekler öyle yapıyo benim eşimin çevresinde hiç öyle yapan yok o da yapmıyo ama eniştem yapar mesela aynı şehirdeyiz ama çevre etkiliuo
(1,337 puan) tarafından
Ewt sanki iyi koca yarışı yapıyolar :D
tarafından
Kötü olunca da kötülük yarışı yapıyolar bizimkilerin sülalesinde hiç biri bi işe bulaşmaz benimki de yapmıyo market pazar bile yapmıcak nerdeyse
(1,337 puan) tarafından
Allah yardımcn olsun
tarafından
Sağol canım
0 oy
(605 puan) tarafından
Evet haklısın benim halamın kızı da denizli li biriyle evlendi oğlanı aldı qeldi buraya o kadar rahattı ki :)) ve oğlan tek erkek evladıydı annesine babasına bile ziyarete qöndermezlerdi ve çocuklarıda qöstermezdi :) adamın gıkı çıkmazdı kayınbaba da yarancam diye yazık araba bile aldı qelinine ama nerdee bize öyleleri denk qelmedi ne yazıkki :)))) 2. Evliliğim 2 sindede yüzüm qülmedi :))) 
(1,337 puan) tarafından
Benimde 2. Evliliğim ilk eşimde hic bişeye karşmazdi ev isi yapardi filan ama bu eşim extra daha iyi hicbi işe elimi sürdürmez ve aileside cok iyi kayinbabam rahmetli benim begendiğim evi bile aldi bize ölmeseydi eğer araba filanda alcaktı
(605 puan) tarafından
Oyyy ne qüzel kuzum rabbim daim etsin inşallah yüzün hep qülsün ☺♥️☺♥️♥️
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Aydınlı ev işi yapmaz yalnız yasasak belki yapar ama canı bisi istese kalkarım arkamdan gelir yardım eder :) 
(1,337 puan) tarafından
Benim amcalar var denizlili ama aydındalar onlar her işi yapar valla ewde hanimlarini hic yormazlar
(5,436 puan) tarafından
Nerde öyle eş kız hem denizlide yakın buraya azcik cekseymis benimkide:D

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 783 göst.
10 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 213 göst.
0 oy
29 cevap 511 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy