0 oy
539 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,847 puan) tarafından
Her şeyi denedim ısısı bilmem nesi firin su bu. Olmuyor kızlar hep sulu aynı ayran gibi :) geçen gün biberona döktüm ayran olarak icirdim artık bebeğime. Ben bu işi beceremiyorum elimden hic gelmez zaten asla hamarat olamadım. Bu yardim edin neden olmuyor:( torkunun sütünü kullandım pınar kullandım sek kullandım günlük falan hepsini denedim ama yok.

15 Cevaplar

0 oy
(1,986 puan) tarafından
Yogurdu caldiktan sonra buzdolabinda  1 gece dinlendiriyomusun canim
(1,847 puan) tarafından
5 saat dışarda bekletip sonra dolaba koyuyorum gece 12 gibi. Bebeğime de taa öğleden sonra veriyorum
(1,986 puan) tarafından
Hizim burda gunluk sut yada acik yok.kutu sutle yapiyorum ve sert oluyor canim
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Tam benlik konu :) soyle bakim neyde mayaliyon
(1,847 puan) tarafından
Ama burda çiğ süt bulamıyorum ben:)
(6,859 puan) tarafından
Kiz varya boynum tutulmus acisini unutup bni guldurdun ya :) hazir sutten mayalanmiyo cnm :) malesef inek sutu lazim
(72 puan) tarafından
Kasaplarda da mı yok artık Kasaplarda günlük süt satyr
(2,479 puan) tarafından
Küp şeker niye atıyorsun canım
(6,859 puan) tarafından
Kup seker kendi kanaatimce cabuk mayaliyor ve tatli oluyor.
0 oy
tarafından
Mayasini az koyuyosun demekki canim bi kere benimde öyle olmustu mayam cok azdi civik oldu mayasini ayarlarsan sorun olmuyo kavanozlarda maayalamayi denedinmi
tarafından
:D cok hamaratim yaa iste onlarin hepsi aslan gocama saa niye yapim laaa .d
tarafından
Ama baa hiç yapan yok kiii:(
tarafından
:D la tağam la tağam
tarafından
Duygu sömürüsü yapmıştım nihahaha :))))
tarafından
:D tamam o zaman bende vicdan yapmistim
0 oy
tarafından
Kaynatırken karıştır kepçeyle havalandir sütun içindeki su buharlassin canım 
(1,847 puan) tarafından
Pastörize sütü de kaynatayım mi
tarafından
Pastörize süt ile hiç yoğurt mayalama dım canım günlük süt alıp onunla mayalıyorum
0 oy
(13,845 puan) tarafından
Pastorize süt ile yapma canım günlük süt ile yapabilirsin ama heryerde bim olduğu için söylüyorum bimin altın sütü var onunla yap cok iyi tutuyor. Sütu kaynat ve soğumaya birak , parmağını içinde 7-8 saniyeden uzun tutamayacan şekilde olmalı ısısı. 1 litre süt icin 2 kaşık yoğurdu sütle sulandırip karıştir. Sonra sütü kavanozlara dök ama kapaklarinı kesinlikle kapatma. Üstune bez kapat , 4-5 saat sonra üstünü aç , kavanozlar soğumuşsa dolaba koy soğumamışsa üstü açık soğumasini bekle. Dolaba soğukken koy. Kesinlikle sulanmayacaktır.
(1,847 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim deniycem bugun
0 oy
tarafından
Hazır sütle yoğurt olmuyor canım hatta ben geçen gün sutcuden süt aldım ondan bile olmadı büyük ihtimal karışımı vardı yani demem o ki hazır sütle yapma mandıra falan varsa ordan al
0 oy
(72 puan) tarafından
Günlük süt al cnm bnm sert oluyor baya mayaladiktan snra ağzını kapatiyormusun
0 oy
tarafından

Kız Allah seni))) Hazır sütten tabı ki yoğurt olmaz ayran olur:D

0 oy
tarafından
Kız benim kayınvalidem yapıyor harika oluyor. Kalıp gibi oluyor vallahi. Mayaladıktan sonra 3 saat bekletiyor sonra ağzı açık şekilde dolaba katıyor bir gece bekliyor harika oluyor yoğurt kabını ters çevir yinede dökülmez o derece abartmıyorum 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bimden altın süt al onu güzelce kaynat kaynayincs da 2. 3 dk sonra soğusun serçe parmağın dayanacak kadar ayrı kabda sıcak değil soğuk süt ve Bi kutu aktiva sade yoğurt iyice karıştır yoğurt içine dök 1 tür karıştır iyice beze sar 4 5 saat
0 oy
(161 puan) tarafından
Kutu sütten kaynaklanıyordur sivi olmasi acik sutle yapabilme şansınız varsa yoğurdunuz daha sert tutar ☺️
0 oy
tarafından
Bimin günlük Altin sütü yada şokun günlük Bakrac sütü oluyi onlarfan dene taş gbi tutuyo yogurt. Sütü kaynatiyosun sogumaya birakiysn. Serce parmak icinde 8 10 saniye kalicak kadad sucakligini koruyck. 1 litreye 1 tatli kasigindan az maya ekliysn. Guzelce sarmalayip beklemeye bifakysn..mayalanirken surekli acip koontrol etme yerinden hic oynatmamaya özen göster
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Benim de öyleydi ve sonunda öğrendim. Öncelikle UHT yöntemi ile paketlenmiş sütten yoğurt olmaz.

Çünkü yoğurt olacak bakteriler de öldürülmüş olur. Pastörize olan günlük sütlerden alacaksın UHT olmayacak sadece pastörize günlük sut olacak. 

Sonra sütun ısısı önemli. İliktan biraz sıcak olmalı 

Serçe parmağını süte batirdigin zaman 5-6saniye sonra yakması lazim.

En önemlisi maya miktarı. Çok kullanirsan sulu olur. 

Ben yarim kavanoz süte 1 tatlı kaşığı yoğurdu yarim cay bardağı su ile sulandirip ekliyorum

Bir de.. Mayalama yaptığım kab ne kadar küçükse çabucak soğuması da o kadar kolay olur. Yani yapınca yarımlık kavanozlarda yaparsan daha iyi olur ki zaten bi kaç gün verebilirsiniz

Onun dışında sulanmasına en önemli sebep kullandığın kabin kapağı. Ağzı açık olmalı. Çünkü ağzı kapalı olunca sütun sıcaklığı ile buhar suyu içinde kalıyor ve yoğurdu ekstra sulandieiyor. 

Kapak koymayacaksin üzerine süzgeç kapatacaksin. Ve yorgana güzelce sarıp en az 6 saat bekleteceksin. Ben geceden yaparım sabaha kadar bekler sonra alırım dolapta da bi saat dinlenir. Tas gibi olmaz ama market yogueduna yakin bi sertliği olur
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Çiğ sütten yapmıyor musun :ermm: yoğurt çiğ sütten yapılır 

0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm hiç hazir yoğurtla denemedim ama yinede söliyim kendi ineklerimiz var süt ne çok sıcak olmalı nede soğuk, 5 kilo sütü bir yemek kaşığı yoğurtla çalıyorum üstünü kapatıp güzelce örtüyorum yaklaşık 5 saat sonra falan dolaba koyuyorum bir gün sonra açıyorum taş gibi oluyor. Çalarken salavat getiriyorum bide :))

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
8 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 216 göst.
17 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,360 göst.
10 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Gkchtc (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
26 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ayparca (42 puan) tarafından soruldu

379,318 soru

11,353,958 cevap

34,827 kullanıcı

...