0 oy
670 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Selam kızlar ya kafam çok karışık haziranın 1 inde sözleşmeli öğretmen başvuruları var bilen bilir bende yapmak istiyorum hem kendime tecrübe edinmek istiyorum..:blush: bilenler söyler mi nasıl olacak diyelim ki başvurdum sözlü sınava her başvuran mi girmek zorunda yoksa  sözlü sınavı haketme gibi bişey var mı ..:wassat: diyelim ki girdim neler soruluyor mülakatta...?:ermm:  Hadi onu da geçtik diyelim bu sözleşme nekadr süre yani bir seneligine ki bir dönem mi...:blink: Peki tercih yaoarken naomaki nelere dikkat etmeyilim.. lütfen bilen yazsın kafamda deli sorular kizlaaaaaa:blink:

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kuzum benim şöyle anlatayım artık normal kadrolu öğretmen almıyorlar. Sadece sözleşmeli öğretmen alıyorlar onu da kpss puanıyla alıyorlar normal atama gibi düşün. Sınava giriyorsun edebiyat 85 alman lazım.Tercih veriyorsun sıralamaya girersen sözlü sınava çağırıyorlar.

Alacakları adayın üç katını çağırıyorlar sözlü sınava. Ondan da yüksek puan alırsan sözleşmeli olarak başlıyorsun 6 sene başladığım yerde çalışmak zorundasın.

Yani kuzum öyle herkes başvuru yapamıyor keşke öyle olsaydı. Kpss ataması gibi bu da ayni sistem tek fark kadrolu değil sözleşmeli olman 
(4,040 puan) tarafından
4 artı 2 şeklinde biliyorum 4 yıl atandığın yere 2 yıl da il içi tayin hakkı veriyorlar. Bi de 4. Yıldan sonra eş durumu hakkın var. Çek babam çek
(1,240 puan) tarafından
4 e indi canim ilk doguya atandigimda 6 yildi fakat mesela biz kocaeliye geri gitmek istiyoruz o yuzden hizmet puanimiz ne kadsr yuksek olursa merkez okullari yazma sansimiz o kadar fazla olir 4 seneden sonra 1 sene daha kalio hizmet.puanini yukseltip insallah o sekilde gidecegiz buradan
(4,040 puan) tarafından
Yani 4ten sonra hizmet puanı sayılmaya başlıyor değil mi. Rezil rüsva ettiler sistemi siz kim atama yapmak kim be
(1,240 puan) tarafından
Hayır tabikide her okulun hizmet.puani farklıdır.Suan da da hizmet puanimiz artiyor fakat 1 yil daha kalirsam ki eger bundan sonra misal kocaelinin koyu degil merkezine pasa pasa giderim anlatabildim mi bilmem;);)
(4,040 puan) tarafından
Tamam dediğin şeyi şimdi anladım puan biriktirme açısından diyorsun.  Son gelişmeler biraz karışık bizim dağ köyünde arkadaşlar var bayağı dertliler Allah herkesin gönlüne göre versin
-Reklam-
0 oy
(119,351 puan) tarafından
Buket örtmenim bilir ins postunu gorurde yazar
tarafından
İnşallah canım yaaakafam çok karışık hani sözleşme süresini bilmediğim için uzak yerler yazamam heralde anca kendi memeleket eğer kısa dönem falansa
0 oy
tarafından
Ablam Edebiyat ögretmeni o bilir ama uyumustur bu saatte
tarafından
Tam da benim alanım. Kuzum yaa yarın sorsan bana da özelden aysan da olur inanki kafam çok karıştı
tarafından
Unutmazsam.insallah
tarafından
:)))) insallah canım unutursan da canın sağolsun:)
0 oy
(3 puan) tarafından
Ben öğretmenim yardımcı olmak isterim ama tam anlamadım yeni yirmi bin atama için mi soruyorsunuz bunu branşıniz nedir?
tarafından
Tecrübe derken kendimi geliştirmek anlamında formasyon eğitimi alırken stajda ilk girdiğim de derse öğrenciler ile konuşmaya çekindim:)))
(3 puan) tarafından
O söylediği ücretli öğretmenlik dönemlik başvuru yapabilirsiniz ona herkes başvurabilir il ya da ilçe nereye basvuruyorsaniz orada başvuranlar içinden puana göre okul söylerler
tarafından
Evet canım bende ücretli öğretmen öyle diye biliyorum o yüzden kafam karıştı çok teşekkür ederim yardımın için ❣️
(3 puan) tarafından
İnşallah gönlünüze göre olur önemli değil
tarafından
İnşallah cümlemizinki❣️❣️☘️
0 oy
(3,036 puan) tarafından
O olay benim çok canımı sıkıyor ya okadar okuduk devlet kendi verdiği diplomaya inanmıyor on tane sınav bilmem ne 
tarafından
Hiç sorma canım artık okumak ta fayda etmiyor ... Okuyorsun ama atanmak çok zor tabi branşa göre de değişir ama bukadar öğretmen bostayken atıyorum bir edebiyatçı tutuota din dersine giriyorsa ve din öğretmeni atanmıyor ise buna artık bı sur demek lazım yani.
(3,036 puan) tarafından
Aynen bilseydım böyle olacağını gider muhasebe okurdum.bari hastanede çalıştırdım zoruma gidiyor böyle olunca geçen yıl ücretli yaptım başka ilçeye gittim geldim sırf tecrübem olsun diye 1800 tl en fazla para aldım günlük 10 tl yol param vardı sen düşün
tarafından
Off evet yaaa ücreti çok düşük:(
(3,036 puan) tarafından
Bide normal kadrolu nöbetten para alıyor biz tutuyoruz bize yok kadrolu yol parası 2.75 veriyor biz 5 tl çok haksızlık ya kadrolu öğretmenlerin 12 tane öğrencisi vardı benim 21 aynı işi hatta fazlasını yapiyoduk ama çok az alıyodum tamam onlar kadar olmasada sabit olsa keşke en azından iş kurla alsınlar asgari alsın insanlar millet tatil bekler biz tatil olunca sevinemiyoduk çünkü o gün para yatmayacak biliyoduk
0 oy
(102 puan) tarafından
Başvuru koşullarını sanmıyorsan başvurursun örneğin sınava girmişsen falan alınacak kişi sayısının 3 kati mülakata çağrılır yani 10 bin kişi alınacaksa 30 bin kişi çağırılır sıralamam önemli mülakatta genel kültür tarih vs sorulur soruyu sen seçersin önündeki zarftan şansına konuşmana ifade etmene vs bakarlar tercih yapmaya bak kazanırsan da mülakatı geçip önce merkezleri sonra da uzaklıklarına göre ilçe ve köyleri yazarsın zaten puanına göre yonlendirilirsin en son 41 i işaretlersen tercihlerin olmazsa puanına göre otomatik atama yapar
tarafından
Çok teşekkür ederim cansiniz  valla :) ❣️❣️
0 oy
(18 puan) tarafından
Tecrübe edinirim fln derken herhalde ücretli öğretmenlikle karıştirdın. Sözlesmeli ögretmenlikte kpss ye girip kazanmanız lazım. Sonrası mülakat ama artk mulakat formaliteden yapiliyo. Feto bağlanti fln varsa direkt eliyolar. Yoksa sıkıntı olmuyo pek. Atanacağın yerse kader kısmet. Ben Istanbuldan Batmana geldim mesela
tarafından
Olsun canım sözleşme li cakudirkende tecrübe oluyo yavaş yavaş..  ücretli başvuracaktim çocuğum çok küçüktü o yüzden kaldı.. ya ben şansımı denicem kpss puanım az da olsa artık Allah Kerim
(4,040 puan) tarafından
Evet bu öyle hadi bi tecrübe edineyim dediğin bir olay değil. Atanmak istiyorum dersin o başka ama süreç nasıl işliyor onu tecrübe etmek istiyorum diyorsun galiba
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Sınava girmiş mıydın. Puanın kaç. Bölümünden kaç kişi alınacaksa onun uc katı aday mülakata çağrılır. sıralaman yeterse girersiniz. Her türlü soru gelebilir cevap önemli olduğu kadar kendini ifade etmen de önemli. Sen mülakatı geçte tercih en kolayı. Gittiğin yerde de 3 yıl sözleşme sonra kadroya geçiyorsun. Ve tayin işi eş durumu dışında zor
tarafından
Sınava girdim canım 2018 puanıyla gircem ben çok oarlakcegil zaten ama ben sadece şansımı denemk istiyorum:))

Eşim öğretmen fln değil  kuzum ben bugün biriyle konuştum bana dönemlik dedi o yüzden dışarı tercih yaoam öyleyse demiştim ama şimdi sizlerden duyunca sevindim açıkçası çok sağolun
(1,794 puan) tarafından
Kuzum ücretli öğretmenlik mi yoksa sorduğun
tarafından
Yok canım benim sormak istediğim sözleşmeliydi ama sorduğum kişi galiba ücretliye karıştırdı bugün o yüzden buraya sormak istedim ama anladım yani çok teşekkür ederim hepinize
0 oy
tarafından
Tam sorunu anlamadım ama eğer ücretli öğretmenlik soruyorsan onu bulunduğun il milli eğitim yapıyor. Dönemlik oluyor. Bakanlığın yaptığı atama ise 3 artı 1 şeklinde oluyor üç yıl atandigin ilde kalmak zorundasın diğer bir yıl ise eş durumu hakkı veriliyor. Bulunduğun il olarak kısıtlama kendini çünkü bulunduğun ile hiç kadro bile acilmayabilir. Kpss ye girmismiydin
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Oyle kafana göre olmuyor o işler;) kpss sınavı yeterli puan+mulakat 

Hangi bölüm okudunuz.Sozlesmeli ataniliyor artik direk kadro yok adayligi kaldirma sinavina giriyorsun okul donemi boyunca seminerler oluyor yeterli puan aldigimda kadroya geciyorsun.Kasimda sinava girdim yeterli puan aldim kadroya gectim.Suan dogu gorevi 6 yildi 4 yila düştü.
0 oy
(287 puan) tarafından
Sen sözleşmeli öğretmenlikle ücretli öğretmenliği karıştırdın galiba canım. Haziran da başvuru var kpss sınav başvurusu Eylül de kpss sınavı sonra puan mülakat sıralama atama. Ücretli öğretmenliği istediğin yerde yapabilirsin ama açık varsa MEB e başvuru yaparsın virüs dolayısıyla tarihleri ne zamana ertelediler bilmiyorum ama araştır bak istiyorsan başvur. 
tarafından
Hayır canım ben sözleşme liyi sordum . konuştuğum kişi dönemlik deyince bende şaşırdım sonuçta sözleşmeli ben staj görürken hocalarım öyle bişey demişti hani dedim olur ya değişir sistem falan bı buraya sorum dedim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 190 göst.
11 Ekim 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Defne_batuhan (3,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 619 göst.
24 Şubat 2023 Aile kategorisinde Nurr.01 (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde YAVRULARIMM (2,452 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 63 göst.
22 Eylül 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Rabia cankesen (32 puan) tarafından soruldu

380,310 soru

11,386,932 cevap

34,887 kullanıcı

...