0 oy
994 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar annemlere geldim yasak var bayrami ailemle gecirmek için gelirken kizima v ekendime yeterli kiyafetler getirmedim kendimi geçtim yeni anneyim bu konuda da pek bi tecrubem yok kizima pek bisey getirmedim annemde yengemin yaninda durmadan ise yaramiyin diyor üzülüyorum evlenmedn öncede yengemle aram iyi değil di fazla oda annem öyle diyor diye kızımla bndn cok ilgilenmeye çalışıyor mesela gazi mi var cikaricm dedigimde ver bn cikariyim diyio aliyor kızımı bndn bnde bisey diyemiyorum annemdr surekli bi isr yaramiyosun diyo bna onun yaninda o yuzden oda bna inat bndn cok kizimla ilgilenmeye çalışıyor bn sizce iyi bir anne degil miyim çok üzülüyorum ve yngm kizima hrp kizim diyor bu arada bebegim iki aylik

22 Cevaplar

0 oy
(12,773 puan) tarafından
Anneni çek kenara söyle ben kızardım valla niye ise yaramıyor muşum diye ver ben çıkartayım gazını dediğinde yok ben hallederim de verme 
tarafından
Ona hep diyorum bana onun yaninda boyle şeyler soyleme isine geliyor kızın dinlemiyor psikolojim bozuldu şu yasak bitsede evime gitsem evimde daha iyi bakıyorum m kizima
(12,773 puan) tarafından
O zaman onun yanında biz Bi yasak bitse de gitsem çok kırıyorsun beni de
-Reklam-
0 oy
(127 puan) tarafından
Canım annedir ama annler normal de över kızlarını iyi anne mısın evet bütün anneme iyidir boşver üzülme kuzum 
0 oy
(2,071 puan) tarafından
Böyle düşündüğün için sen çok iyi bir annesin öncelikle bunu unutma evet tecrübesizsin olabilir yaşayarak öğreneceksin bazı şeyleri bunlar gayet normal şeyler ayrıca kusura bakma annenede kızdım yengen de olmasa yanınızda öyle şey denilmez ki
tarafından
Bna hep oyle diyor ya bn artik buraya gelmek istemiyorum kaynanm da vefat etmiş annem yardım edecegine boyle yapıyor
0 oy
(48,467 puan) tarafından
anneni terslesene sende yengenede verme bebeğini ben yaparim de
(48,467 puan) tarafından
bazi.aileler.oyle erkek agir basar esi agir basar canim eminimki cok iyi annesindir takilma onlara ilk.bebekte insan sudan çıkmış balik.gibi.oluyor
tarafından
Bide kaynana falanda yok kendi evimde gayet iyi bakıyorum alti azıcık ıslansa hemen değiştiriyorum bn sufekli doyurmaya çalışıyorum daha ne yapmam lazım
(48,467 puan) tarafından
kiz bosver en iyi bakandan bile güzel bakar anneler onun.annesi sensin heryssini sen.bilirsin geceleri ver bakalim bakacaklar mi oyle bir iki saat artislik yapip bakmaya benzemez annelik
tarafından
Hakliskn canim kizimi saglikli bi sekilde buyuteyimde görsünler onlarda annemiyim degil miyim
(48,467 puan) tarafından
hasta da olur düşerde aglarda ama senin bebegin o canim disardan konusan cok olur annen bile olsa tıka kulaklarini
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Yengenin sucu yok eline koz vermissiniz sennde sucun yok insanlik hali az kiyafet getirmissindir birdahakine cok alirsin yanina ama annenin sucu var seninde ordan kalkip evine gitmen lazim gidemiyosanda as suratini otur o senn bebegin sonucta annen niye eziyorki seni
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Üzme canim kendini çevrende psikolojik baskı olması senin kötü bi anne olduğun anlamına gelmez annenle konuş illa azalicaksan bas başayken azarla yengemin yanında değil evladınım ben senin de dediklerin zoruma gidiyo de
tarafından
Zaten onun yaninda azarlamiyorum ama bna hep yengen söyle yaoiyordu sen bisey bilmiyon diyor
0 oy
tarafından
Annende olsa çekip kenara konuşman lazım.  Çünkü söyledikleri çok ama çok ayıp ve kırıcı sözler.  
tarafından
Bn artik ne diycem bilemiyorum sadece evime gitmek istiyorum okdr
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Bence deki ben bebegimin dilinden sizden daha iyi anlarim onların yanında daha iyi davran anlasınlar anneni de bi uyar deki ben artık çocuk değilim anne
(1,255 puan) tarafından
Bu arada eminim muhteşem annesin
tarafından
Uyardim daha bu sabah ama aynı
(1,255 puan) tarafından
Takma kafana güzel anne boşver
tarafından
Cok tskr edrm  okdr guzrl konuştunuz ki
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kurban olurum sanaa ben sen dunyanin en mukemmel annesisin tamammi bunu once kulagina kuoe yap sonrası daha yeni annesin benim.oglan 10 aylık bir yere fiderken 10 bez 4 5 zibin pantalon kiyafet vs koyuyorum yani herzaman pisik kremi ates olcerin kucuk birtane sampuan islak mendil  bunlari asla bebek cantandan eksik etme kuzum yenisin daha bunlari her anne yasamistir ama ilerde bunlar tecrube olucak sana
tarafından
Sende cok cok güzel bi annesin evet tecrubem yok bazen cok üzülüyorum ya kizima iyi bakmasam allaha dua ediyorum sag salim kizimi buyuteyimde kimse kotu bir anne oldugumu düşünmesin
(3,024 puan) tarafından
Asla kendini suclama kuzum benim
0 oy
(450 puan) tarafından
Cnm takma bise olunca annnemde bana soyluuorlar nazlari geçiyor  bosver bise oldumu torunumua iyi bak gebetrim seni diyor elinden alirim siyor kotulugune deil ki 
0 oy
tarafından
Canım yengee kötü Yok bir şey yapmıyor ki ilgileniyor işte ne güzel işte ilgilenme seni belki sen daha çok üzüldüm
tarafından
Tm iligilensin ama basta da bn ilk dogum yaotigimda sutum yoktu diye cok üzerime geldi kendi çocuğunu da sadece 5 ay emzirebildi okdr bna hep sutum coku senin niye yok diyor
tarafından
Süt bebeğin rızkı nasibi  yanlış o konuda ama annen sonuçta konuş neden beni kiriyorsun de
tarafından
Diyorum ama pek dinlemiyor beni
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Oyle insanlara eyvallah cekme benim.bebegim ben yaparim isede cok guzel yararim de gec. Sen mukemmel bir annesin. Yanlis anlama annene degil sozum yengene
tarafından
Cok tskr edrm cnm inan bsna sirf onun icin tuvalete bile gitmeyi unutuyorum yemek yemek hele hic gelmiyor aklima yinede iyi bakmaya çalışıyorum
(1,082 puan) tarafından
Calismiyorsun bakiyorsun buna emin ol. Kimseyi takma bisey diyen olursa onun annesi benim iyisini kotusunj ben bilirim de
0 oy
tarafından
Canımmm sen cok guzel bır annesin. Dünyanım en ıyı bakıcısı bıle evladını seven bır anneden daha ıyı bakamaz. Bazı bılıncsızlıkler olur zamanla tevrube ettıkce giderirsin. Kımse prof anne dogmadı. Ben bebegımın bakımunı kımseye bırakmadım dogum yaptıgım gun amelıyatlı yerimden kalkamıyordum ama altımı bıle ben degıstırdım. Cunku en korktugum sey bırının bana bakamıyorsun demesıydı. Bu agır bı sorumluluk ama kımsenın annelıgını sorgulamaya hakkı yok. Bu senı doguran ana da olsa senı uzmeye hakkı asla yok. Sen bebegının tum bakımlarıyla ılgılem sadece yoruldugumda oyalamaları ıcın ver gerekırse sert bır dılle. Bırde bırdaha kımse ıyı bakamıyorsun demesın dıye uyar. Kendı annen neticede onu bıle uyaramıycaksak kaynana yapsa kahrımızdan ölürdük heralde. Aklından cıkar o bebege bır tek sen lazımsın. Senın kokun, (sütün), bakısın, sevgin, senın annelıgın lazım ona. Annenım yada yengenın degıl. 
tarafından
Cok haklısın canim takmiycam bundan sonra kimseyi  taktigim icin sutumde azalıyor cocuguma zarar veriyorum
Resmen
tarafından
Kesınlıkle kuzum kafana taktıgın her sorun bebegıne yansıyor sutunden. Oda huzursuz olur. Sen onunla ılgılene ılgılene aylatcaksın bunları. Hıcte kmse umrnda olmasın.
0 oy
(70 puan) tarafından
Bosver canim acemilik illaki oluyor sen mukemmel bir annesin evladindan baskasini dusunme herkes herseyi konusur cunku
0 oy
(712 puan) tarafından
Kuzum unutma sen bi bi melek bebeğinin mekek annesi sen en güzel annesin bebeğin için sen en iyi annesin sen onun hayatının noktasisin illa ki yanlislarimiz olur ben 32 haftalik doğurdum bana sen bu bebeği buyutemezsin dediler gözümün içine baka baka hemde artık dolma aşamasına geldim bende dedim niye bakamiyomusum bu zamana kadar ben karnım da taşıdım ben buyuturum dedim ki annen büyük ihtimal gelin sürekli yaninda nasıl ilgilendiğini görmüştür sen arada geliyosun ya ondan görmüyordur senin anneliğini ama her insan da tecrübesizlik olabilir bebek cantanda her zaman 2 çift kıyafet ıslak mendil bez emzik biberon pişik kremi felan koy canm çok işe yarıyor ben dışarı çantama koydum hep internetten baktim ablalarima sordum anneme kayinvalideme sordum zaten kendim de temkinli biriyim bir yere gidersem illa ıslak mendil kuru mendil patik başörtüsü felan illa koyuyorum olurda bişey olur diye tecrübesiz ligini bebeginle vakit gecirerek onunla ilgilenerek aticaksin canm hic sıkma canını
tarafından
Cok cok sagolun gerçekten kendimi okdr cok mutlu hissediyorum ki bu dedikleriniz sayesinde galiba artik takmiycam ne deselrde desinler bn cok cok iyi bi anne olucam
(712 puan) tarafından
Olmana gerek yok ki gülüm sen zaten en iyisisin bebeğin için de eşin için de içinden nasıl geliyorsa anneliğini dolu dolu yaşa
0 oy
(10,422 puan) tarafından
Kuzum niye böyle.dusunuyorsun ya tabikide iyi annesin her anne iyidir insan  evladının kötülüğünü ister mi sen bakma annene sana destek olması lazımken ne diye öyle.diyor ki 

Kuzum.soyle yengene rahatsız olduğunu bak zararını kendin görüyorsun stres yapıyorsun sen annesin yaparsın kendin ne demek gazini o çıkaracak kızım diyecek 
tarafından
Hep oyle kundakliycaktim afedersin lavaboya bi gittim geldim kızımı kundaklamis yatırıyor
0 oy
tarafından
Anne sıçmış yenge de sıvamış yani kusura bakma ama verme çocuğunu ben gazını çıkarırım gerek yok de izin verme ilgilenmesine annene de bravo yani çok güzel destek oluyor sana 
tarafından
Vallab aynen öyle annem diye biseyde diyemiyorum
tarafından
Arada kızdığını belli et yani böyle devam etmesin
tarafından
Uyarıyorum ama bna sus diyo bn haklıyım diyo
tarafından
Sende ona devamlı laf söyle o zaman bana göre de ben haklıyım de
0 oy
(702 puan) tarafından
Öyle düşünme sakın. Herkes kendine göre davranır, büyükler hep kendisi gibi büyütmek isterdiniz için yeni anne olmuş insanlara illa bir kulp bulur. O senin çocuğun senin yönlendirmenle büyütecen. 
0 oy
(583 puan) tarafından
Kiyafetlemi annelik ölcülüyormus asıl sen annelik yapamıyorsun demelisin. Hadi kaynana falan neysede bu annelere ne oluyor onu anlamiyorum. Çocuğunuda kimseye verme gazinida sen çıkart boşver başına kalkarlar sonra benim gördügüm o ortamda senden iyi anne yok 
0 oy
tarafından
Asla ya neden öyle diyorsun, sen iyi bir annesin.

İnsnasında, annesin diye 4 4 lük olamazsın, olamayız.. Bebeklerimizi büyütürken öğreneceğiz herşeyi, biz onlara hayatı öğreteceğiz onlar bize anneliği.. Kendini yetersin görme, göstermelerine izinde verme bu annende olsa. Çünkü sen bebeğinede kendinede yetersin, şunu soran yüreğin yeter güzelim hiç üzülme sakın.

Biraz daha öngörülü ol mesela hava sıcak ama mutlaka uzun kol ve ince hırka hep çantanda olsun. Mesela güneş yok ama şapkası hep yanında olsun. Islak mendil, normal mendil, bolca yedek bez, kıyafet alt üst, zıbın, burun aspiratörü vs vs kalmaya gider gibi tedarikli ol hatta bize bile danışabilirsin :) bunlar tecrübe ister.. İyi kötü veya işe yaramamakla alakası yok onlarada söyle.

Amaaa yasak neden var? Salgın olduğundan bunu bile bile nasıl güvenip aile gittin bebişinle ki yengende varmış demek ki kalabalık ortam, kendini ve bebeğini düşünmek zorundasın. Önce gidişin yasağa uydun anlamına gelmiyor bak bizler evdeyiz kimseyi görmedik, gitmeseydin keşke. Bu konu ayrı ama bütün sayılır yinede buna kızdım. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 477 göst.
25 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Deva. (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 730 göst.
21 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Tuğramın Annesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 285 göst.
8 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Minnosunannesi (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 142 göst.
9 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bebiss (21 puan) tarafından soruldu

377,836 soru

11,309,304 cevap

34,741 kullanıcı

...