0 oy
462 göst.
Diğer kategorisinde (738 puan) tarafından
Ben emziren bir anneyim ama ilk gunler sütüm insin diye almadigim çay  yemedigim süt yapıcı şey kalmamıştı şimdi şunu merak ediyorum benim bunlari alacak param olmasaydı sütüm olmayacak mıydı annem beni emzirirken yemeye bir domates bulamazdik diyo ama maşallah ben küçükken tosun gibiymisim sadece anne sütü aliyormusum yemeyle bunun alakası olduğunu düşünmüyorum tamamen psikolojik cidden bol su ve dinlenmeyle de süt oluyor hep kendime senin sütün var ve bebeğine yetiyor diyorum çok sukur de yetiyo sizce yanılıyor muyum? Şimdi ben süt yapıcı şeyleri alamazsam sütüm gidecek mi?

10 Cevaplar

+1 oy
(274 puan) tarafından
Cnm araştırmalara göre de fakirin sütü ile zenginin sütü aynı vitamin varmış ha bol yemek sütü arttırır ama aman şu süt yapar bu yapmaz olayı yanlış 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gitmez tabiki o çaylar vs sütü az olanlar için Bi nevi takviye ben hiç bişi kullanmıyorum çok  ta hareketliyim gün içinde bol su içiyom yememe dikkat ediyorum sütüm de yetiyor çok şükür ama Bi öğün yemesem hemen fark ediyor azalıyor
(738 puan) tarafından
Ben sadece iki öğün yiyorum kahvaltı ve akşam yemeği onun dışında bol su içiyorum ve bestlak damla kullanıyorum bir ton süt yapıcı şey aldım ama bir süre sonra insan sıkılıyor sürekl süt olmasi için hep para mı harcayacagim
tarafından
Peki onları kullanmazsanı sütünde azalma oluyor mu hiç denedin mi bide öyle yap olmadı tekrar kullanırsın
(738 puan) tarafından
Cogu şeyi kullanmsyi bıraktım canım sadece bestlaga devam ediyorum azalma yok şükür
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Yani bilmiyorum morelim çok normal ve yemem de iyi ama çocuğa yetmiyor ne kadar emse ağlıyo taa ki mama yi verene kadar anlamıyorum da herşey de yapıyorum sütüm gelsin diye bence bu da aileden gelme mesele anne tarfimda hiç süt olmazmış en fazla 3 ay emzirirler mis benimde öyle oldu hep anneannem falan mama vermis
0 oy
(27,338 puan) tarafından

Yemek bi vesiledir sütün olmasına Rabbim verir o çocuğun rızkını 

Birazda piskolijk bnce kafaya takmaz oluruna bırakırsan sütün olur emin ol

Bn denedim gördüm 

0 oy
(134 puan) tarafından
Dogru soyluyorsun.Annecagzim babamdan utanirmis oyle cok yemek yiyemezmis. oyle cok sut varmis ki annem lavaboya sagarmis agrisindan.
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bebeğinin rızkınıda veren rabbim başkasına az verir sana çok tabi buda annenin imtihanı ya şükredersin ya isyan edersin :)
0 oy
(48,494 puan) tarafından
süt bunyeyle alakali diye düşünüyorum. yediklerimizde etkiliyor tabiki annenin dinlenmeue fırsatı olmamistir eminim 
0 oy
(119,126 puan) tarafından
Bunu bende merak ediyorum
0 oy
tarafından
Nasıl biz büyüklerin rızkını Allah veriyo bebeğin rızkını da Allah veriyo yani azlığı çokluğu Allah tan gelen bişey annem biz bebekken durumu çok iyiymiş her hafta et tavuk balık hepsini yermiş sür damlası bilmem ne hepsini yemiş ama sürü olmamış benim durumum iyi değil sadece makarnayla karnımı doyurdum bi süre ama sütüm vardı yemeye alakası yok kesinlikle Rabbim veriyo bi şekilde 
0 oy
(2,339 puan) tarafından
Ben de aynı şeyi şöyle düşünüyorum benim çocuğum sadece mama alıyor sütüm olmadığı için eğer mama alacak durumumuz olmasaydı biz ne yapardık acaba

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 575 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zehra212121 (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Demir2020 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 534 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde VB. (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 251 göst.