0 oy
856 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar  ben kapanmaya karar verdim 

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Böylede pek kapalı sayılmazsın aslında 
tarafından
yeniden gösterildi
He ayşe  daha  kapanmadık  paylaştık  duygumuzu
-Reklam-
0 oy
(119,242 puan) tarafından
Hadi ins yaa       
tarafından
Amin kız  dua et
0 oy
(127 puan) tarafından
Yani karar senin tercih senin kapalı sana çok yakışır  teredut etme  kuzum kapan
tarafından
Inşallah canım benim sağol  Allah razı olsunkardeşim
(127 puan) tarafından
Ne demek Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Gayet yakışmış cnm korkmani gerektirecek bir durum değil senin yaptığın aksine iyi birşey mutlu olman gerek 
tarafından
Mutluyum  ama ne bileyim  sonradan pişman  olmak ve kimisi gibi geri  açılmak  istemem  o yüzden  biraz korkuyorum
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Kapan ama gerçekten hakkını vereceksen kapan bir kapan bir acil yapacaksan hic kapanma canım.  Bide elalem  için kapanmiyorsun açık halin daha güzel vs diyenlere kulak asma sonuçta sen allah için kapaniyorsun  
tarafından
Aynen  öyle  canım  Allah razı olsun
0 oy
(151 puan) tarafından
Kuzumm inşallah yaparsın. Ben geçen sene eşimin yalvarışları üzerine kapandım. Okadar agır bişeyki nefse çok agır gelen bişey. 1 senedir dışarı çıkarken gözyaşı döküyorum kendimi beğenmiyorum hiç bişey almak giymek istemiyorum falan hala çok zorlanıyorum ama açamıyorum da:(
tarafından
Yaaa kıyamam  işte  benim  de tam olarak yaşamaktan  korktuğum  şey  bu  eşim  istemiyor  hatta ama çok  istiyorum   sende öyle  yapma  eminim  çok  guzelsindir ve yakışıyordur
(151 puan) tarafından
Kuzum yüzlerce kişi belkide bana çok güzelsin dedi. Bin kat daha güzelsin kapalıyken dedi. Ama bunlar seni tatmin etmiyor. Onemli olan insanın kendini beğenmesi. Aynaya bakınca huzur bulması. Zaten normalde açık giyinen biri olmadım hiç aslada olmam ama saçlarımı çok seviyorum bi anda çok agır geldi o şal bana ve 14 ay oldu bak hala gözlerim doluyor dısarı çıkacağım zaman istemiyorum insan içine çıkmayı psikolojım bozuldu.. Aylardır içim içimi yedi eşimide kendimide mahvettim:(
tarafından
Yaaaaa Kıyamam  sana ben neden öyle  düşünüyorsun peki
(151 puan) tarafından
Cnm benim olaylar biraz uzun. Biz normalde ankaralıyız.eşiminde benimde ailem ankarada yaşıyor. Eşim asker oldugu için biz direk Ankara dışına Kocaeli e gelin olarak gittim. 5 senedir herkesten uzakta bi hayatımız vardı. Daha sonra kader bizi ankaraya getirdi.. Ve kaynanamlarla aynı mahallede ev tuttuk. Hayatımız bi anda tepetaklak oldu.. Malum ailelerin yanına gelince eşim herşeyime karısır oldu. Zaten bi tek kafam açıktı benim. Hep kapalı giyinen biri oldum. Ama ankaraya ailelerin yanına taşınınca mesela kot pantolon bile giysem üstüne tunik giyin demelere başladı eşim kısa kolluya bile izin vermedi sürekli tartısıyoduk. Çünkü onun sülalesinde tek kafası açık gelin bendim. Ama şehir dışındayken hiç bu kadar sıkmıyodu beni askeriye ortamında.. Ankaraya gelince artık bunalttı beni. Bende bi gün artık ne kadar yorulduysam, şalı kafama attım aşkım bak kapandım ben dedim dalgasına. Demeseydim keşke oldu bittiye getirdi. O da bunu bekliyomuş. Aylarca yalvardı kapan, böyle daha güzelsin diye. Bende kayıtsız kalamadım işte.. Kocan çünkü. Alısırım, ısınırım yaparım hallederim dedim ama eski günlerimi çok özlüyorum ne kıyafet almak geliyo içimden ne süslenmek ne foto çekinmek ne dışarı çıkmak.. 1 senedir öylesine mücadele veriyorum ki.. Artık en sonunda aç istiyosan yeter artık agladığın. Yüzün gülsün artık diyor ama açamıyorum da.. Millet için yaşayan biri olmadım hiç bi zaman ama neticede tüm sülale gördü beni böyle be 27 yaşına geldim. Aaaa açıldınmı seeenn laflarına karsı suskun kalamam herkesle kavga ederim.. Oyüzden açamıyorum bi güç tutuyor beni bilmiyorum ama çok ağır geldi nefsime işte, kendimi her geçen gün mahvediyorum:(
0 oy
(3,669 puan) tarafından

Eski halini bilmiyorum ama güzel olmus:)

tarafından
Allah razı olsun canım benim  dua et hayırlısı  hangisiyse o olsun de ❤
(3,669 puan) tarafından
Kapanmak her zaman hayırlıdır kötü olmu s diyenlere bakma sonuçta güzel olmak için kapatılmıyor sen sadece kalbini dinle aklınla yaparsan geri açılırsın
tarafından
Ay kız  inşallah  ya valla ben çok  istiyorum Allahim nasip etsin
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Evvela kendine güven sonra bu kararı al.

Aciklik sana yakışıyor deyenlere bakma

Kimse guzel olmak icin kapanmamali yada açılmamalı 
Allah c.c ne emrettiyse onun emrine uyulup harket edilmeli 
Aksi halde guzellik icin yapilan birseyin insanin kendine faydasi olmaz 

Insan ogluna guzel gözükür sadece. Baska bi mükafatı olmaz.
tarafından
Hayır  kimseye güzel  görünme  diye bişey  yok aslında  ortada sonuçta  kaşim aynı  kaş  gözüm  ayni göz  ama kapaninca kendimi sevmemekten begenmemekten korkuyorum açıkçası
(27,351 puan) tarafından
Ama zaten guzelsin bir tulbet seni cirkin hale getirmezki daha cok yakışır.
tarafından
Haklısın  canım benim sağol Allah razı olsun kardeşim
(27,351 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(10,494 puan) tarafından

Kız ne güzelsin öyle Rabbim daim etsin inşaallah 

Çok ta yakışır kuzu güzele ne yakışmaz 

Sen niyetine almışsın rabbim kabul etsin endişe etme tatlım yaparsın niye yapamayasın herkes yapıyor sen niye yapamayasın <3

tarafından
Allah razı olsun canım benim  çok teşekkür ederim
Endişeliyim  çok  şükür  sağ  salim vucudum var kendimi seviyorum ama kapaninca kendimi sevmemekten  begenmemekten korkuyorum  birazcık
(10,494 puan) tarafından
Ahaha niye kuzum rabbimin emrettiği şey ne kadar çirkin yapabilir ki seni böyle düşünme tatlım
Inan kapan çok daha mutlu olacaksın huzurlu olacaksın
Lütfen kararından vaz geçme
Sana da çok yakışır tatlım
tarafından
Amin amin amin bitanem inşallah sağol istiyorum bende çok  ama bilmiyorum hala
(10,494 puan) tarafından
Yaparsın sen yaparsın
Rabbim yardım eder niyetine almışsın vazgeçme kuzum
tarafından
Amin canım benim sağol
0 oy
tarafından
Açıklık sana yakışıyor diyenler için kendini ateşe atmaya değmez inan bana. Allah daim etsin sevgisini kalbinden çıkarmasın 
tarafından
Amin canım benim sağol  Allahım  razı olsun  moralime moral oldunuz
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Kapalilikta süs pus yok makyaj yok yani bunlar doğru olab şeyler değil dikkat çekmemek lazım yapabilcksen Rabbim daim etsin inşallah canım 

0 oy
(887 puan) tarafından
RABBİM İNSALLAH HAKKİNİ VEREREK KAPANABİLMEYİ NASİP ETSİN SANADA AMA BU FOTODAKİ GİBİ DEGİL BİLİYORSUNUR KAPANMAK BİR SURU MAKYAK VE BOYUN KİSMİ ÖRTUNMEMİS .YANLİS ANLAMA  DOGRUSUNU BİL DİYE SOYLUYORUM 
(887 puan) tarafından
Birakilir mi kiz kafinin zinde tutar süs :) ama sadece evinde esine karsi
tarafından
Doğru  diyorsun  Allah razı olsun canım benim
(887 puan) tarafından
Sendende cnm simi yorumlara bktim acik daha guzelsim diyenler  olmus onlar kapanmanin kadina kattigi manevi guzelligin havanin farkinda degiller .inan bi tafini al hergun iyi ki kapanmisim dersin .soyle dusun dini boyutu zaten tartisilmaz ama dunyevi olarakta esin ne kadar mutlu olur ve sen knedini daha degerli hissedersin.herkes evde cikarken pijamalarini cikarip iki dirhem bi cekirdek giyibip hayatinda cok az yer kaplayan insanlara kendini begendirmek icin vakit harcarken ben evden cikarken makyajimi iyice temizler hatlarimi belli etmiycek bi kiyafetimi giyer kapanir cikarim .bu esine benim asil önemsedigin önce Rabbim sonra sensin mesajini verir ve emin ol esin daha cok baglanir sen Allah in emrini yerine getirmeye calistigin icin kalbine gelecek o hizuru hic soylemiyoeum .Rabbim hayirlisiyla kapabip iyi ki kapanmisiam diye post actigin gunleride gostersin
tarafından
Amin canım benim sağol  ilgin için  ayrıca  teşekkür  ederim kararsızım  hala ama yapcam  Allahin izniyle❤
(887 puan) tarafından
Rabbim kalbini netlestirsin kalbini kapaliligi isindirsin cnm ...
0 oy
tarafından
Öncelikle Allah için kapancaksin yakışıp yakismamasi önemli değil ki çok yakışmış o ayrı ama bu şekilde değil tabi beni yanlış anlama boynun gozukmeyecek küpe gozukmeyecek daha sonra diyeceksin ki keşke daha önce kapansaymışım 
tarafından
Kiz hele deki amin kapan gerisini getiririz elbet Allahın izniyle
0 oy
(3,036 puan) tarafından

Henuz yeni kapandim sayılır ama keşke daha önce rabbim bu sevgiyi kalbime düşürseydi hiç pişman olmadım çevremdeki herkes te benim adına çok sevindi inşallah sende kapanirsin çok yakismis :)

(3,036 puan) tarafından
Bastan zorlanacaksin illaki ben şal im olmuyo diye evde kriz geciriyodum resmen çünkü gözüm alışkın değil elim alışkın değil şimdi 5 dk da yapıp çıkıyorum emin ol yaptığın makyaj bile gözüne azla gelecek biraz daha azaltacaksin emin ol artık eşim dışarda okadar kıskanmıyor eskiden onu giyme bunu giyme sürekli atışırdık en sonunda dedim kapanayım daha iyi dedim iyiki yapmışım beklemedikleri anda şok oldular :Dd seninde eşinin gözlü alışır senin açık halini sadece onun görmesi bence çok güzel bisey biri once allah icin sonra benim icin böyle bisey yapsa ben kendimi cok değerli hissederdim :)
tarafından
O mutlak  öyle  zaten ama  henüz  doğum  da yapmadım  lohusa  kafası  ile kendime yüklenmek  de istemiyorum ama kapanmayıda çok düşlüyorum  istiyorum da
(3,036 puan) tarafından
Kaç ay var yakında doğumdan sonra kapan değil se şimdiden kapan alışırsin hem ne güzel çocuğun seni kapalı görür öyle bilir :)
tarafından
1 haftacik kaldi doğuma ❤
(3,036 puan) tarafından
Kuzum sonra kapan ben bile düşünüyorum doğumda kafama ne takacam diye doğumdan sonra mağazalar falan açılsın kendine sal kıyafet alırsın bikac parça dene sen evde yavaş yavaş aç youtubeden bağlama modellerine bak yüzüne güzel olan modeli bul ona gore gözünü alıştır Ben canım sıkılınca yapardım hep  :)
0 oy
tarafından
Ben kapandım alışmam iki sene mi aldi şeytana uymamak için çok direndim
tarafından
2 sene mi amanin çok değil  mi kız
tarafından
Hala aynaya bakarken ben ne yaptım dediğim oluyo ama eşim müsade etmedi etseydi acardim
tarafından
Ya açılmak  olmaz aslında  ama ne bileyim  kendini böyle  sevmeyi denesen
tarafından
Zaten vazgeçtim ne ısrar ediyorum ne heves ediyorum öyle arafta
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Bend e istiyorum ama kararsizim :((((
tarafından
Gel kapanaak Kiz ❤
0 oy
tarafından
Kalbin ne diyorsa onu yapp
tarafından
Kalbimin ne dediği  belli de şeytan  pesimi  bırakmıyor
0 oy
tarafından

Guzellik için yada yakıştığı için kapananlardan değil gercekten Allahın kadınlar üzerine farz kıldığı tesettür ü hakkıyla yaşayanlardan olman duası ile  canım Umarım Kapanır Tesetturü hakki ile yasayanlardan olursun <3

tarafından
Amin amin amin Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Rabbimin emrini hakkıyla yerine getirirsin inşallah canım. Ilk zamanlar zor olabilir belki ama mükafatını düşün bol bol dua et. Hayırlı olsun şimdiden :)

0 oy
(6,978 puan) tarafından

MasaAllah tebrik ederim canim, Rabbim yolunu açık etsin, burada tesetturle, diger tarafta cennetiyle mukafatlandirsin seni <3

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 143 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Zeyli (19 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 260 göst.
26 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 180 göst.