0 oy
960 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (249 puan) tarafından
Canım kek istiyor ama kekin hiç sismiyor ve güzle gelmiyor ne yapmam gerek  

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bak bende evde kek yapmayı  hiç sevmezdim dışardaki kekler daha hoşuma giderdi hazır olanlar ama şimdi artık kendim evde yaptığım keki çok beğeniyorum normal kek yapıyorum ama kakaolu yapıyorum beyaz olanını hiç sevmem. Kekimi yaptıktan sonra üzerinede sos yapıyorum ıslak kek gibi. İki bardak süt bide göz kararı kakao koyuyorum bide şeker koyuyorum kaynıyor iyice sonra kekimi dilimliyorum kürdanla heryerine batırıyorum sosumu döküyorum üzerine öyle içi kuru kalmıyor çok güzel oluyor deneyebilirsin cnm
-Reklam-
0 oy
(12,776 puan) tarafından
1 şu bardagi Şeker ve 3  yumurta iyice cirp köpük köpük sonra içine yarım su bardağı sıvı yağ 1 ılık süt 1 vanilya 2 kabartma tozu ekle 2.5 şu bardağı un eleyerek ekle iyice karıştır kakao istersen ekle ama koyu olmasın kalıbı iyice yağla 180 derece at ama 20 dk hiç açma fırını alt üst pissin 
0 oy
(7,971 puan) tarafından

Kabartma tozu koyduktan sonra çok az çirp bnada dua et güzel olursa:D

0 oy
(262 puan) tarafından
Keki fırına koyunca ilk 25 dk hiç kapağı açma 
0 oy
(17,440 puan) tarafından
Kabarmamasının sebebi tepsinin büyük olması bence. Eğer büyük fırın tepsisi kullanıyorsanız herşeyden en az 2 ölçü koymanız lazım. Hatta 2.5 bile olabilir. Tepsinin büyüklüğüne göre değişir. Bir de fırın termostatlı değilse derecesi yüksek olduğu için kabarmaz. 170-180 derecede pişmesi lazım kekin. 
0 oy
tarafından

benimde öyleydi hç kabarmazdı ablam bana granit kalıp aldi onda kabarıo tawsiye ederim

imageböyle oluyo 

0 oy
(671 puan) tarafından

image

kuzum bunu yaptim 2 3 dafa tam tarife göre ama çok güzel oldu ha bide karantinada eşimle pasta yaparken saolsun mikseri kırdı :) bnde mutfak robotunda yapıyorum 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 392 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Burcu13 (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 534 göst.
0 oy
8 cevap 222 göst.

397,100 soru