0 oy
453 göst.
Aile kategorisinde (1,698 puan) tarafından

Kızlar anlatamamıştım doğum hikayemi. Pozitif ve güzel olduğu için anlatmaya karar verdim belki moral olur hamişlere de ☺️

39+2’deydim. Gece sabaha doğru 20 dkda bir kasılmalarım gelmeye başladı ve beklemeye başladım. Sonra nişanım geldi. İlk gebeliğim olduğu için korktum hemen doktorumu aradım uyandırdım :D hastaneye geçmemi söyledi. Gittim nstye bağlandım ve sancım çıktı. Kendi ebem daha gelmemişti hastanenin ebesi alttan açıklığımı muayene etmeye çalıştı ama akıllım rahim ağzı çok geride bulamıyorum diye canımı yaktı. Kendi ebem geldi tek seferde buldu baktı 3 cm olmuştu bile. zaten 2 cm açıklıkla geziyordum son hafta. Ben tabii bu nst sürecinde ağlıyorum, korkudan altıma işicem doğum ne bilmiyorum ilk kez olcak yani shhzjsj. Neyse Saat 11 gibi beni doğum odasına aldılar aradan biraz zaman geçti lavman yaptılar (çok basit bi işlemmiş korkmuştum ondan da djsj) sonra ebe dedi suyunu patlatıcaz. İncecik bi çubukla suyumu patlattılar. Suyum gelince sancılarım çoğalmaya başladı. Ara ara gelip açıklığıma bakıyor ebe. Her baktığında 5 oldu 6 oldu 7 oldu diyor sürekli. Neyse en son 9a gelince beni klozete oturttu karnıma sıcak suyu tuttu dedi başla ıkınmaya sancın geldikçe ıkın aşağı insin bebek. Sanırım doğumun en zor kısmı doğurmadan önce çekilen son sancılardı. Ama o da uzun sürmedi 15-20 dk sonra beni çatala aldılar. Dediler ki ıkın. Ben öyle bi ıkınıyorum ki ama sesim soluğum çıkmıyor. Ikındıkça rahatlıyorum bi de. Zaten son aşamaya gelmiş bebek çıktı çıkıcak. Ama kilo çok aldığım için bebek tam ilerleyemedi doktor biraz destek verdi bebeği çekti son bir ıkınmayla pırrrttt bebişimi önüme koydular :D kocaman gözleriyle bana bakınca ben de zaten unutmuşum doğumu falan hayran oldum aşık oldum güzel kızıma ☺️ Epiduralsiz, bir tek ağrı kesici serumla normal bir doğum hikayesi. Korkulcak endişe edilecek bir şey yokmuş keşke o kadar kendimi üzmeseydim diyorum beklerken nst’de. Toplamda 7 saat falan sürdü sancısıyla doğumuyla

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay yemin ederim bana moral verdin ben doğumdan çok korkuyorum Allah razı olsun Rabbim annali babalı büyütsün inşallah bide ilk gebelik mi canım dikiş oldumu :)
tarafından
Allah razı olsun canım  hisediyirmusun dikisi peki :) atilinca
(1,698 puan) tarafından
Yok kız olur mu öyle şey :) uyuşturup atıyolar dikişi o an hissetmiyosun
tarafından
Ay yemin ederim içimi rahatlatın Rabbim gönlüne göre versin inşallah canım benim de oğlumu sağ sağlim kucağıma almayı nasip etsin inşallah:) çok teşekkür ederim
(1,698 puan) tarafından
Amin canım hiç korkma. Ben endişelendiğime pişmanım Allah bi susam tanesi büyüklüğündeki şeyden kocaman insan yaratıyor sübhanallah, içimizden çıkışını mı kolaylaştırmicak :) hiç endişelenme o an Allah güç kuvvet veriyor
tarafından
Çok güzel söyledin gerçekten ve çok doğru teşekkürler canım benim:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Normal doğum çok güzel ya geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah
(1,698 puan) tarafından
Allah razı olsun❤️
0 oy
(381 puan) tarafından
Suan biran önce kızımı doğurmak istedim inan  özelde  mi yaptın canım doğumu
(1,698 puan) tarafından
Hayırla gelsin bebiş☺️

Evet canım özelde yaptım. Ama fark etmez çünkü tamamen kendin ve bebeğinin çabasıyla doğuruyorsun. Doktorum doğurmak üzereyken geldi yanıma düşün
(381 puan) tarafından
Bnmde bugun nisanım geldi ama sancım yok napsam bilemedim ki hamile anneler tarafında  post actım sancım yok ama napsam gitsem mi doktor a yoksa evde mi  beklesem sancımı
(1,698 puan) tarafından
Bilemedim ki kuzum doktoru bi arama imkanın varsa ona sor daha iyi olur. Nişan var sancı yok bu durumda napılır. Ya da burda bi post aç daha iyi yardımcı olurlar burda doğum yapmış daha çok arkadşa var
(381 puan) tarafından
Haklısın cnm post acayım
0 oy
(106 puan) tarafından
Gözün aydin peki kaç cm doğdu kaç  kg idi
(1,698 puan) tarafından
3.420gr 50 cm doğdu canım teşekkür ederim
0 oy
(132 puan) tarafından
Maşallah kuzum ne güzel bir doğumun olmuş rabbim yavrunu sana bagislasin dikisin varmı canım birde kolay olması için hamilelikte yada sanci anında birşey yaptinmi 
(1,698 puan) tarafından
Dikişim var canım ama önemsemedim bile çok normal bi şey hemen kapanıyo zaten :)

Canım sancı çekerken meryem ana otunu suya koyduk meryem suresi okudu biri. Ara ara suyundan içtim. Sancı çekerken sürekli çömelme hareketleri yaptım her sancım geldiğinde çömelip o pozisyonda yaylandım. Başka bir şey de yapmadım
(132 puan) tarafından
Çok tsk ederim canim
0 oy
(333 puan) tarafından
harika yaaaa...darisi bizlere:)))hayirli olsun buarada bebeginizle bir omur huzur mutluluk saglik sizinle olsun
(1,698 puan) tarafından
Amiiin ☺️ Hayırla gelsin bebeğiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 395 göst.
8 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,295 göst.
0 oy
5 cevap 431 göst.
16 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy