0 oy
480 göst.
Aile kategorisinde (106 puan) tarafından
Hamileyim.  Esimi  ablasi boz cok komşuların bebek görmesine gittik  sana da gelecekle . Hemen ilk gün mi dedim yok biraz zaman geçince dddi .stres yaptim . Aslında bebeğimi doğurup ve  hiç kimseyi görmek istemiyorum uzunca bir süre .  Ne  bilim hem toparlanmak için hemde nazardan korunmak için .  Hatta evde biri benle bebek iicn yatılı kalsın bile istmyom  özellikle esimin ailesinden . Bilmiyorum duygularım allak bullak satılı günler kaldı doğuma:(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gelsinler kız nolacak biz gelmediler diye üzülmüştük .
(106 puan) tarafından
Evet ama ne yapcam  bilmiyom   .;(
tarafından
Sen napacan alışverişi ni yao zaten kaynanan falan gelir yardım eder yemeğini falan
-Reklam-
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Anlam veremdim 
0 oy
tarafından
Bebek görmesine gelinir canim bu çok normal bise stres yapma şimdiden hatta sen toparladıktan sonra kendin davet edersin hepsi gelir aradan çıkarlar. Nazardan korkma herkese masallah dedirtirsin. 
(106 puan) tarafından
Ilk ollck  bisey bilmiyom  hazırlık mi yapmam  lazim yoksa  sadece şimdi bu haftalar doğuma mi odaklnym  . O abarttarak  soyledi bende korktum
tarafından
Hazırlık yapcak bise yok canim herşeyin hazırı var zaten şimdi yanımda biri olur diyorsun gelene bir çay bir kurabiye yeter ki mesela bizim burda kimse eli boş gelmez herkes doğum yapana yicek biseler getirir
0 oy
(134 puan) tarafından
Bu virüste kimse gelmesin tabi sonrasında bebeği görmeye gelinebilir 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Allah askina şu nazari bukadar üstünüze cekmeyin herkesin bebegi gibi olcak iste bizimkilerde agzi burnu eli ayagi olcak okadar neyine nazar degcek dinlenmek acisindan istemiyosan onda ds kimse senden hizmet beklemezki sikma canını yaninda annen falan kalsin soun çözülür 
(106 puan) tarafından
Ne bilim. Bebeğe nazar değer diyom. Biri karnıma baksa bike korkyom  ons bisey olck diye:(
(1,113 puan) tarafından
Ayy yok artik neden bu takinti benim 7 sene cocugum olmadi suan ikizlere hamileyim Allahim korur hic aklima gelmedi karnima bakarlar nazar deger falan niye degsin tüm canlilar doguruyor ne varki bunda neyimize nazar degsin
(106 puan) tarafından
Ya haklsn işte ama ben biraz takıntılıyım
(1,113 puan) tarafından
Yapma canim rahat birak kendini boyle zararin olur kendine de bebegine de Allah korur ikinizi de bide kimseye anlatma böyle takintin oldugunu üstüne gelirler bunalima girersin
(106 puan) tarafından
Çok haklsın valla saol
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Bu kadar stres etme.

Sakınan göze çöp batar  elbet gelip görecekler herkesin bebegi var 

Yani demem oki nazar degecek diye korkma...

Bide ilk bebegin ister istemez zorlanirsin yani birnin yaninda kalmasi senin icin cok iyi olur ama sevmedigin biri degil tabi

(106 puan) tarafından
Annem kalsın isterim ama anneme kiyamyom  birazda utanyom aslinda.  Ilk diye galiba.  Esimin ablasi da kalabilir daha demedi bisey ama . Onalr da herşeyi 1 e bin katip  yayıyorlar.  Yatili  kalan  ksii kaç gün kalıyor acaba
0 oy
(313 puan) tarafından
Gelmek isteyen haber verir gelir sende mevlüt okutucam o zaman gelin de kendini toparlayınca bebeğin için bir Kur'an okut hepsi aradan çıksın. Bende nazara çok inanırım ve lohusalık döneminde misafir çok zor
(106 puan) tarafından
Iste ben gerçekten çok korkuyorum  nazardan ne bilim o küçük daha . 40 çıktıktan  sora  mevlut yapayım  ve toplu gelsinler diyon . Sen mi öyle yaptın.  E o zaman çok kalabalık olucak ne bilim kalkablr miyim altından?
(313 puan) tarafından
Yanında sana yardımcı olacak kimse yok mu gelirler yardıma geçer gider. Ben okutcaktm korona çıktı öyle kaldı bebeğimin yanına da kimse gelemedi
tarafından
Ben de öyle yapacaktım mevlit yapacaktım korona çıktı kaldı artık korona biterse anca o zaman
0 oy
tarafından
Valla ben söyledim ben doğum yapınca kendimi topalayana kadar kimse gelmesin ben kimseye hizmet edemem diye yoksa kaynana bütün sülaleyi toplayıp gelecekti. Sonra geldiler 2 aylık falan olunca 
(106 puan) tarafından
Peki kimse kaldı mi yaninda
tarafından
Kaynana üç gün kaldı küçük görümcem var o da bir hafta kaldı ev işi yemek falan yaptı sağolsun sonra gitti annem her gün gelip gitti kırk çıkana kadar
0 oy
(442 puan) tarafından
Bence virüs bitmeden kimseyi kabul etmeyin ztaen 
0 oy
(466 puan) tarafından
Şuan allak bullaksa doğumdan sonra düşünemiyorum.iyice karışıyor hersey önce bi kafanı toparla ve rahatla şunu bil ama yanında biri olsun yardım icin illaki gerekiyor yanında biri olursa daha toparlanirsin . Hormonları bir kere kenara bırakmak lazım 
(106 puan) tarafından
Annem kalsın isterim ama anneme kiyamyom  birazda utanyom aslinda.  Ilk diye galiba.  Esimin ablasi da kalabilir daha demedi bisey ama . Onalr da herşeyi 1 e bin katip  yayıyorlar.  Yatili  kalan  ksii kaç gün kalıyor acaba
0 oy
(13,664 puan) tarafından
Bu senin elinde.

Aile içinde çok gelen oldu ama komşuları kabul etmedim
(106 puan) tarafından
Soradan geldiler mi yoksa hiç mi gelmediler
(13,664 puan) tarafından
Görümcem doğuma 2 ay kala geldi oğlum 2 aylık olana kadar kaldı yani 4 ay
Kaynanam oğlum 2 günlükken geldi 18 gün kaldı.
Eltim 3 kere geldi
Bnm annem 20 gün kaldı yengem abim babam 10 gün kaldı
 Eşimin kuzenleri amcalari geldi falan ama kalmadılar.

Komşuya hiç izin vermedim
0 oy
tarafından
Aaa ben gelmesinler üzülürüm böyle kalbini kötü tutmamalısın bence 
0 oy
(123 puan) tarafından
biraz abartıyosun bence ne olcak gelsinler rabbim esirger onu bişey olmaz inşallah annelik iç güdüsü işte kimse dokunsun istemiyorsun ilk zamanlar
0 oy
tarafından
şöyle bi durumda qelmemeleri daha makbul. ins doqumun rahat qecerde kimseye ihtiyacın olmaz kuzum ben iki ay kaynanada kaldım lohusayım bide kaynanam sürekli aqlatırdı beni cocuqu benden kıskanırdı sürekli birlikte uyurlardısonra ben mesafemi koydum artık haddini bildi 
0 oy
(41 puan) tarafından
Bebk dogunca boyle dusunmezsn canm inan cok zor oluyor ilk gunler insan yaninda bi destek aryo bende sevmem kaynanami ama inan kalmasi daha iyi oldu yemege o bakti ben bebekle.ilgilendim 1 hafta sonra gtti zaten

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 439 göst.
27 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
17 Aralık 2021 Aile kategorisinde Ayse Duran (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 292 göst.
27 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berivanadnan (341 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 529 göst.
3 Nisan 2020 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu

379,092 soru

11,347,903 cevap

34,813 kullanıcı

...