0 oy
764 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (350 puan) tarafından
Kızlar ben birşey deniyorum mesela milfoye hamurundan baklava ben yapınca kaynanam ay olur mu hic olmaz etmez diye mitin kırın ediyor halbuki çok güzel oluyor evde herkes yiyor kaynanam yapınca çok lezzetli oldu bak bi dene ben yaptım diyip bana getiriyor e benim yaptigimda ayni şey ne fark var diyorum hani olmazdı diyorum ben içine farklı birşey koydum diyor ayni şeyin lerciverti iste sizinkide öyle yapıyor mu çok sinir bozucu değil mi ya 

17 Cevaplar

+1 oy
(117 puan) tarafından
Benim kayınvalidem yapmıyor öyle yaptığım şeyi yiyor bişeyi eksikse onu söylüyor 
(350 puan) tarafından
Benimki tam tersi
-Reklam-
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Ahahha çok komik ya :)) bnim kaynanamda tam aksi anne saçmalama ondan o olur mu diyorum oda deneyecem dur bi diyo deniyo ya batıyo ya çıkıyo. Bn bişey yapınca beğenirse şu gün bidaha yapalım veya yapta yiyelim diyor :) sinirlenmekte çok haklısın ama 
(350 puan) tarafından
Tabi canım begensede yemiyor  begenmesede ama kendisi yapınca herkesi mecbur tutuyor yediriyor bu seferde ben yemiyorum
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Valla öz annemle bile mesafem vardır. 2 3 günde bir konuşurum. Gelirlerse 2 3 ayda bir ağırlarım. (İki aile de bana 5 dk mesafede) 

Gelmezler. Başım ağrımıyor. 

Mesafe iyidir. Boşver kendine rakip görüyor demek ki kaç yaşında kadın seni. 
0 oy
tarafından
Haur canm.benimki boyle yapmaz aksine ben bisyler deniyorum surekli kaynanama tattiriyorum olmusmi diye eksik seyleri soyler sununbiraz eklersn daha iyi olur diye baznde o kadar iyi olmasada begenmis gbi yapar 
(350 puan) tarafından
Kız nerde soyliycek herşeyi kendi biliyor herşeyi en iyi kendisi yapıyor gorumcem gıda okuyor birlikte sürekli tatlı değişik çorbalar yaparız bizde annesine götürür bnde ararim yedimu annen nasıl olmuş derim beğenmedi der hep ayni
0 oy
(410 puan) tarafından
Benım kaynanam boyle yapmıyor bir şeyi eksık olsa bıle Allah razı olsun cok guzel olmus kızım elıne sağlık der 
(350 puan) tarafından
Kız bir keresinde ayva tatlısı yaptım ay o kadar güzel oldu eşim hepsini yiyecekti dur dedim annende tatsin o gün ona görürdüm buzdolabına koydu yemekten sonra yerim dedi iki uç gün geçti yine gittik esinle oturmaya ay dolabı bi açtım tatlı hala orda. Al yemiyosanda dok yemiş gibi yap digmi
(410 puan) tarafından
Ay Allah'ım ya kımısı gelin vermez dıye dertlenır kımısıde getirdıgını yemez senınkınde korku yok galıba canım gelın kuser alınır diye insan yemese bıle doker gormesın ayıp olur diye düşünür
0 oy
(6,817 puan) tarafından
Yapıyor valla mesele mantar yiyor ama gittiği yerlerde ben bunu hiç hayatımda ağzıma sürmem diyor bende bi defa dedi evde yiyodum ya
0 oy
(66 puan) tarafından
Ben evleneli 9 ay oldu 9 aydır hicbir yemegimi beğenmez birgün ellerine sağlık demedi bu kadın 60 senedir ne yemiste yemeklermi beğenmiyor anlamıyorum bu arada 6 senedir yemek yapıyorum kötü yemek yapma imkanim  yok
0 oy
tarafından
Yapmıyor valla ben bazen netten falan değişik tarifler bulup yapıyorum hiç karışmaz yaparım yer eksik bişeyi varsa söyler bi dahakine böyle yap der elide lezzetlidir dediğini yaparım bende hoşuna gider onunda :) 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Sinir bozucu benmkide elimde ise karsr su soyle bu boyle mutfagima girmesini istemem yaptgm temizlige karisr ama kendi wiledayla sildigi yerin ustune basar bende soylerm yaptgm yemege karsr bende esime derim senin kardeslerin 1 kek bile dökmesini bilmez diye az esim sıkıştrr annesini ama yine ayni bi yemegim guzel olsun gorumcem daha 18 yaşına girecek hmm guzel olmus yemegin der kendi yumurta kramaz esimde yemegime iltifat etsin yemegimi yemez cokta umurumda sanki 
0 oy
tarafından
Valla ne derse. Desin ben ayni bildigimi okurum cevap dahi vermem 
0 oy
tarafından
Benim kaynanam öyle yapmaz genelde bize karnı tok gelir bizde yemek yemez ama hastayım yiyemiyorum der :) ay hele bir seferinde ne oldu ilk kızımı doğum yaptım daha küçük üç dört aylık belki var belki yok torun görmeye geldiler bende koştur koştur yemek hazırlıyorum habirede yemek saati çıkar gelir bu ara da oğlunun geliş saatini bilmez gibi neyse ben yemek yaptım koydum sofrayı ortaya herkes oturdu o oturmuyor ben diyorum anne gel oğlu diyor eşi diyo yok hastayım karnım ağrıyor deyip duruyor surat kırk kat sonra eşim elleriyle köfte yedirdi yemezsen bende yiyemem diye :)) şaka gibi en sonunda kayınbabam edemedi e evde koca bir tencere lahana sarmasını yer gelirsen için almaz tabi öyle hastalanırsın dedi :))))) hahahahahahahha bizde zannediyoruz kadın hasta ac bir şey yiyememis bizde de yemiyor ney diye oturduk üzülüyoruz meğer kadın tokluktan hastalanmış:) :) 
0 oy
(340 puan) tarafından
Ben yemek pasta konusunda daha becerikli olsugum icin dyemiyor tabiki :D 
(350 puan) tarafından
Ya benim yaptıklarında çok güzel oluyor zaten görünüşü beni te der gibi yapıyorum herşeyi kadın yeniyor yesede ufacık tadımlık sonra yerim diyip kaldirtiyor yeri gelince de e günüm vat yarin su tatlıdan yapiver vana diyor
(340 puan) tarafından
Kskanclktan baska bsey degl aman
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Hep kendi yaptıkları güzel olur bızımkıler kötü çok bilmişlik yapıcaklar ya omdan 
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Sinir bozucu bi sey tabiki.. Ama benim kayınvalidem ne yaparsam yapayim niye yaptin demez eksiği varsa işte su az bi dahakine fazla koy der. Hoşuna gitmissede eline sağlık  annene rahmet der Allah razı olsun
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Ben bir tane yemek yapmıştım bana bu ne biçim yemek böyle yemek mi olur demişti nimete.O yemeği benden öğrendi haftada bir gün mutlaka o yemeği dolabında goruyordum şimdi konuşmadığını için yapıyor mu bilmiyorum ama kesin gene haftada bir yapıyordur nimete bir sürü laf saymisti ***** işte kiskanciligindsn
0 oy
tarafından
:) rakip gibi resmen burda bu kaynanalari okudukca kaynanama bosuna kizdigimi dusunuyorum 
0 oy
(604 puan) tarafından
Bu kayinvalideler neden boyle ya benimki de hic bir seyi begenmiyor biz tayinciyiz diye ucuz ama kullanisli az esyalar aldık batiya donunce dogru duzgun gonlumuze gore aliriz dedik. Evleneli 2 sene oldu hala evinde hic bir sey yok su eksik bu eksik bunlarim mallari cok kotu deyip duruyor en az 100 kere aciklama yaptim esimde oyle ama hala ayni seyleri soyluyor bende hic kalp kiramam ama hep siniri icine atan ben oluyorum. Her seye karisiyorlar iate herseyi onlar biliyor biz bi sey bilmiyoruz onlara gore. Cok takmamak lazim da iste

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 351 göst.
0 oy
22 cevap 497 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 344 göst.
27 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 293 göst.

379,092 soru