0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar Allah nasip ederse ekime dogru bebegimi kucagma alcam bebek nasıl beslenir, süt sağma saklama, kaç kere emzirilmeli, kaç saat uyumalı, uyandırıp mı emzirilmeli vesaire hiç bir fikrim yok.kayimvalidem ilk hafta yanmda olcak ama acemi gibi davranmak istemiyorum ve herşeyine yetecegmi göstermek istiyorum, sorum şu ki böyle bebek yemesi içmesi, uyuma sekli gibi konuları nerden ogrendnz ya da kendi kendine öğrenilen bişey mi? Tavsiye edebilcegnz bir site ya da kanal var mı

23 Cevaplar

+2 oy
(3,036 puan) tarafından
Sen nekadar bilgili ol yine gelir yapamiyomussun gibi davranır kendine yetecek kadar öğrenmeye çalış gerisini boşver ben 6yil cocuk gelişimi okudum ama sorsan kendi çocuğu olunca insanın ister istemez kaygı oluyor 
(3,213 puan) tarafından
Bi artı da benden
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Buraya yazacaksın biz sana cevap verecez deneye yanila öğreneceksin. MeraK. Ettiklerini not al sirayla yaz konu başlığı yap :)
0 oy
tarafından
Hepsini öğrenirsin kuzum korkma 
0 oy
tarafından
Bebek bakım kitapları var, ben ondan almıştım. Bir de gebe okulu çok fayda gösterdi. 
0 oy
(291 puan) tarafından
Bebeğim doğar doğmaz bir hafta boyunca yoğun bakımda kaldı oradaki bebek hemşirelerinden öğrendim herseyi 
0 oy
(377 puan) tarafından
Valla canm ben dogana kdr hep arastrmstm hep baktm ney nasil olur yikanmasna kdr en ince detayla. Iki ay oldu kzm dogali ve nerdeyse hep kendm bktm annem bigun kalabldi yanmda calsyo dye. Cok zordu bu surec ilk basta ama atlattm artk kzm cok sukur buyuyor 3.ayimiza grcez insallah iki gun sonra:)
0 oy
(333 puan) tarafından
ben internette prof ve doktrlarin gelisimle alakali,psikolojiyle alakali yazilarini cok okurdum...ilk bebekte ailem cok ysrdmci oldu annem ablalarim vs...digerlerini kendim buyuttum..cocukla zaman gecirerek,dr lardan,aileden vs ogrene ogrene birikiyor esasen
0 oy
(13,782 puan) tarafından
Gebelik okuluna gittim. Kesinlikle gitmelisin. Ben herşeyi orda öğrendim . Doğru bildiğim yanlışları , yanliş bildiğim doğruları , hiç bilmediklerimi. Iyiki yapmışım dediğim şeylerin başında geliyor.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Kendin bazı şeyleri içgüdüsel biliyorsun bazı şeyleri annemden öğrendim etrafın yardım eder cnm 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım hiiiç merak etme bu bir içgüdü bir şekilde yapılıyo. Onun dışında Ayşe öner'in videolarını seyretmeni tavsiye ederim. Her ne olursa olsun bazı konularda fikir sahibi olman iyi okur çünkü yaşlılar bazı şeyleri yanlış biliyo ve yanlış yönlendirebiliyo. Zaten kafana takılan birşey olursa buraya yazarsan hemen cevap alırsın. 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Kuzum bnde hic bilmiyodum bisey  hastanede iste şöyle  yap böyle  yap dediler netten bisiler okudum eltim cok yardmci oldu ama o icgudusel bisey ya bnde idare edemem diyodum Allaha sukur sanki 40 yıllık  anne gibiyim hc zorlnmadm herseyimi kendm yaptm  sezaryan oldm ona ragmen hep ayaktydm hc agri aci görmedi  gozum. Bnde kaynanam yetebildgmi görsün  falan derdim anltiyrm seni ama emin  ol ve kendine güven  o cocugu kucağına  aldktan snra devami geliyor
0 oy
(32 puan) tarafından
bu uygulaminin bebek bakim uygulamasi var herseyi ordan ogrenebilirsin ben ordan ogrendim 
0 oy
(49 puan) tarafından
Bebeğini kucağına aldığın an annelik yükleniyor. Her şeyini deneyerek yaşayarak öğreniyorsun. Söylesinler boşver kimseyi takma bebeğine ne olursa olsun en iyi sen bakarsın 
0 oy
(360 puan) tarafından
Ben bebeğim doğmadan önce hep merak edip araştırıp bakiyodum oğlum doğduktan sonra da zaten yaşayarak yanlısı ile doğrusu ile herşeyi öğreniyorsun merak etme sen cnm 
0 oy
(442 puan) tarafından
Ben çok ağlıyordum hamileligim son zamnalronda ben bakmazsam edemezsen diye annemin akli dengesi yok kayınvalidem astım hastası zor yürüyor kiznakrdes abla görümce yok elti zaten dört çocuğu var tektim ama Allah onun kuvvetini öyle bı verdi ki hepsini öğrendik arkadaşına soriyon internetten bakiyon Allah yardımcı birilerini gönderiyor
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Dr söyledi 2.5 saatte bir emzir dedi

Gündüz en fazla 3 saatte Bi gece de 4 saati geçmesin dedi

Annelik içgüdüsü ile her sey oluyor ☺️
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Doğumdan önce çocuk psikolojisi -gelişimi - bebek bakımı -anne bebek iletişimi tarzda kitaplar okudum hala okuyorum çoğu şeyi kitaplara ve üniversite hayatında ogrendiklerime borçluyum ilk bebeğim desteksiz bir şekilde başından beri ben bakıyorum şükür hiç bir zaman en ufak korkum olmadı.
0 oy
(19 puan) tarafından
Annelik iç güdüsü diye bişey var gerçekten beynin kalbin seni çok güzel yonlendiriyo ekstra bı akla gerek yok herkes içgüdüsel olarak biliyo zaten bebek dogunca yaşayıp hak vereceksiniz bana
0 oy
(15,835 puan) tarafından
Valla canım annelik öyle bir şey ki bebeğin doğduktan sonea kucağına alır almaz sanki yıllardır anneymissin gibi bir his oluyor içinde. Şahsen ben öyleydim kızımı kucağıma almaktan korkmadım ya da kaç saatte bir kaç dakika emzirmem gerek diye de hiç düşünmedim. Annelik öyle bir seyfi hepsini hissederek yapıyordum. Sende korkma bebeğini kucağına alınca ne dediğimi daha iyi anlarsin
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Annemden öğrendim ama ilk doğumdan yarım saat sonra bebeğimi küvezde aldılar ve hastanede tek başımayım annem yoktu hemsireler öğretti bilgi verdi sonra sonra annemden öğrendim bilmediklerimi sordum netten baktım teyzeme sordum öyle öyle öğrendim halıda öğrenecek çok seyim var

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 329 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ilkbahar (322 puan) tarafından soruldu
+1 oy
72 cevap 991 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde handehande5 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 195 göst.