0 oy
716 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından

Eşim çok üstume geliyor kızım susmuyor hep taşınmak istiyor artı gazi olan bir bebek sabah öğle akşam ayrı yemek istiyor yapıyorum da ama kızım yüzünden biraz gecikiyor ve sürekli yemek yapmıyorsun diyor oysa yapıyorum. Annesi d3 bana çok tembelsin diyor bsy yapmıyorsun diyor ev işine yemeğe bebeğe herşeye yetismemj bekliyor uykusuz kalmamak içinde gunduz 1 saat uyuyorum gece uyanabilmek için  ona bile laf ediliyor sinir oluyorum kızlar kafayı yiycem yemek  yapıyorum ya valla yapıyorum ama ev kızım eşim yemek yetişemiyorum ya napiyim fikir verin yoksa delirecem

22 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Eşin sana destek olacagina köstek olmuş

Bebegi tek basina mi yaptin sadece senin mi evladin sana yardimci olmasi gerek..

Ne düşuncesiz insanlar var ya
(24 puan) tarafından
Çok dedim anlamıyor ya oyun oynuyor sürekli herşey i yapmamı istiyor biktim
-Reklam-
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Kaynanan cok biliyormus ya de ona o yapsın sen köle değilesin her ıstediklerini önüne götüresin.

El atsinlar bi zahmet

(24 puan) tarafından
Köle olmamı istiyorlar resmen ya ben nasıl yetisecem herşeye
0 oy
tarafından
Onlar önce kendilerine baksınlar canım kaç parçaya bölünecen sen?
(24 puan) tarafından
Anlamıyorlar defalarca anlatıyorum anlamak istemiyorlar sonuçta gelinsin
tarafından
Gelinsin köle değil ki
(24 puan) tarafından
Köle gibi olmamı istiyorlar işte delirecem resmen
(24 puan) tarafından
Ne yapsam ne etsem boş aynı ya anlamıyor ne eşim ne kaynanam
tarafından
Allah akıl fikir versin
0 oy
(13,938 puan) tarafından
Kocana deki ben sadece anneyim süper kahraman değilim. Önceliğim tabiki bebeğim olacak , eğer birşeylerden memnun değilsen sende yardım et birlikte yapalım de.
(24 puan) tarafından
Yapmaz işte o kadın değilmiş benmişim  kadın ev hanımı benum ben yapacakmişim herseyi
0 oy
(134 puan) tarafından
Önceliğin bebeğin olsun ve sabah öğle akşam ayrı ayrı yemek yapılmaz akşam biraz fazla yap ertesi gün öğlen ıstırsın sana kolaylık olur  anneside çok biliyorsa gelsin kendisi yapsın öyle konuşmakla bitmiyor her işi Bi güne sığdırma bebeğin uyuduğu zaman azar azar yap kendini çok yorma bebeğine enerjin kalsın kardeşin felan yokmu yardıma gelsin arada Allah yardımcın olsun 
(24 puan) tarafından
Uzağım annemlere keşke yakında olsalar öyle olmazdı
(134 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm ya eşin anlayışlı olması gerken Bi dönemde
0 oy
tarafından
Bebeğine bak gerisi konuşsun takma eşine de ben bu kadarım de geç. Napacak bosayacak mi yani kaynanada öyle de tembelim bu kadarım de. Sus ama başka konuşma 
(24 puan) tarafından
Oyle Diyorum valla ama ısrarla aynı laflar daha fazla katlanamiyorsun
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kuzum niye yemin ediyosun yemek yapiyorum diye ac otrcak degilsin tabiki yapiyosundur ahim sahim yemek olmaz bebekli evde anlayis gostermek zorunda eşin kaynana da burdan host diyorum onane sizin yemeginizden cok istiyosa kizim yemek yaptim gelin desin size kolay mi oyle cocuk ev yemek iş yetismek bide 3 öğün yemek ne ya bu ne luks bi kahvalti bi aksam yemegi oda tek cesit hadi en fazla bi pilavla 2 cesit olur 
(24 puan) tarafından
Şu an saate bak ben şimdi akşam yemeğini yiyebiliyorum tut kızını 2 dk yemek yiyim isim var diyot oyun oynuyor şimdi uyuttum anca yemek yiyorum
(1,113 puan) tarafından
Ayy nedemek oyun oynuyor burda cok duyuyorum bu adamlarin oyun oynama şeyini de tovbe yarabbim cocukmusunuz ne oyunu baba olmussun sen kalk al şu cocugu tamm calisiyolar anladik yoruluyolar ama bizde evde bacaklarimizi uzatıp oturamiyoruz hele cocuklu bebekli olanlar bence al karşına konus psikolojin bozulur böyle
(24 puan) tarafından
Canım çok konuştum olmuyor
(24 puan) tarafından
Canım çok konuştum olmuyor bosuna
(1,113 puan) tarafından
Ozman zorlama kendini yetiscem diye yemek ev isi bos bunalr sen bebegine bide kendine bak kadinsin sen o evde hizmetçi degil kusura bakmasinlar ne varsa o yenir oyun oynayip götlerini buyutceklerini bi zahmet kalkip bisey yapsinlar benim esim 37 yasinda belkide ondan ne oyun ne bisey bilmez ilk hamileligim benimde korkuyorum boyle okudukca sonradan degisirse diye
0 oy
tarafından
Ben dogum ilk dönemde 40 kim cikinca ya kadar yemek ev isi yapmadim esim haftanin 1 günü evdeydi o yapardi yemekde o yapardi kolik bebegim vardi yeri geldi evim pislik icindeydi ya kendi yapardi zamani oldugunda yada hic ses cikarmasti da sonra düzelirsen cocuk durunca yaparsin ilk basta bir bayan tutar kabak pisligi ona yaptirsin sonra yavas yavas yaparsin demisti sana destek olasagina köstek oluyor yaptigi cok ayip ben halen arada zorlaniyorum ama önceki gibi degil
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Allah herkese vicdan versin.Rabbim herkesi de o vicdanı kadar ömür versin
(24 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Yapma zıkkımın kokunu yesinler insanda anlayış olur biraz 
(299 puan) tarafından
+++++
0 oy
(538 puan) tarafından
Evdeki herşeyi anlatma kayınvalidene yetişemiyorum vs. Diye. O da zafer kazanmışcasına tembel der. Zaten çoğu eski kafalı kayınvalideler  gelinlerin işlerini kendi dönemiyle kıyaslar durur. Ben sen gibiyken şöyle işler yapıyodum ediyodum diye. Anlatma kimseye bişey. Koz vermiş olursun böyle tembel der işte. Anlayışsızlar. Sanki kendi dönemlerinde tek başına mı baktılar bebeklerine. İllaki bi aile büyüğünün desteği olmuştur bebek bakılırken. Sana Laf edeceğine  bi gün yemek pişirip getirsin temizliğini yapsın. İnsan en çok böyle laflardan yorulur be. Tembel diyo bi de. Sanki kendi on parmak marifetli. Tövbe yarabbim ya. Çok sinir bozucu. Seni hiç düşünemiyorum
(24 puan) tarafından
Canım söylemiyorum ki gelip bakıyor soruyor ne yemek yaptın ya da ne yaoacaksin diye hergun
(538 puan) tarafından
Aynı binada mı oturuyorsun canım. Öyle şeyler söylemesine fırsat verme. Tersle. Anca yetişiyorum ordan bakınca kolay gözüküyor sana de. Karşılığı ver. Kayınvalidenin tutumunu hiç beğenmedim. Allah bilir sağa sola neler söylüyodur.  Bunun gibi insanlar yüzünden kaç evlilik bitiyor.
0 oy
(6,810 puan) tarafından

:ermm: bebem uyursa yaparım bende. Uyuyamadığı günde yumurta çay yaparım. Napiyim beğenmezse gitsin annesigile yesin.

(24 puan) tarafından
Valla aslında öyle yapacaksın
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Al cocugu koy kucagina buyur canim bak ben tek basima yapmadim bu cocugu bende gidip istedigin gibi cesit cesit yemek yapayim de anlayissiz insanlar ya 
0 oy
(912 puan) tarafından
Ne kadar bencil bir adam! Sanki sen tek basina mi yaptin cocugu...

Sana destek olmasi lazim,gerekirse girip mutfaga yemek yapacak..

Sen sıkma canini kimse herseye tek basina yetişemiyor,biz aylarca esimle sirayla yedik yemeklerimizi bile
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canm yapma o zmn sende bigunde basim agriyo de kizi ver yemekte yapsin baksn bakalim bakabiliyo mu vicdansiz insanlar
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Bn olsam madem oyle derim. Hicbisey yapmam. Zaten gorunmuyor yaptığım ne ugrasicam bi çocuğuma bakarim.
(24 puan) tarafından
Bunu diycem ve yapacam çünkü biktim
(1,567 puan) tarafından
Hakediyor boyleleri bunu.
0 oy
(333 puan) tarafından

anlasilmaz derecede mal insanlar ya...bi insan yetistirmek nekdr zaman aliyor heleki bbekse..biri de yardim etmiyor oylemi..yerinde olsam basar giderim gorsunler gunlerini

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kaynanan ne alaka beraber mi yaşıyorsunuz. Laf edeceklerine adam olsunlar da yardım etsinler. Bebekle yapabildiğim bu kadar işine gelirse de rest çek eşek gibi yaptığına razı olacak yada yardım edecek
0 oy
tarafından
Kaynana senle yasyo madem bi zahmet yapsin yemek bu ne ya  bu virüs  yüzünden  erkekelr eve tikildi  yükler artti
0 oy
(287 puan) tarafından
Annesi sana kızım sen dinlen ben yaparım diyeceğine utanmadan bide laf mı yapıyor yazık 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 319 göst.
8 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 445 göst.
24 Eylül 2020 Aile kategorisinde Manas (911 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
23 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Meleksss (4,707 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 399 göst.