0 oy
309 göst.
Diğer kategorisinde (673 puan) tarafından
Kızlar eşim geçen 2 kilo taze fasulye almış hepsini pişirsem çok fazla pişirmesem yazık olcak buzluğa atayım diyorum yarısını siz nasıl saklıyosunuz buzlukta çiğmi yoksa pişiripmi

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çiğ saklıyorum ben 
(673 puan) tarafından
Geçen sene çiğ koymuştum birazcık sonra çıkartıp pişirdiğimde çok kötü koktu yiyilicek gibi değildi çöpe attım mecbur
tarafından
Alla alla ben hep öyle yaparım bayıla bayıla yeriz sen bir şeyleri yanlış yapmışsındır koku falan almıştır
(673 puan) tarafından
Bilmiyomki canm belkide olabilir teşekür ederim tavsiyen için
-Reklam-
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Çiğ saklarım 
(673 puan) tarafından
Sonra çıkarttığında koku filan olmuyomu
(3,750 puan) tarafından
Biraz oluyo ama sıcak su ile yıkıyorm kalmıyor koku cnm
0 oy
(134 puan) tarafından
Birazcık suda haşla üstüne zeytinyağıda ekle çok pişirme soğuyunca buzdolabı poşetşeirne koy buzluğa at 
(673 puan) tarafından
TM canm teşekür ederim
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ben kafif suda haslar gibi yapip buzluga atarim .

(673 puan) tarafından
TM canm teşekür ederim
0 oy
tarafından
Ben domatesle birlikte rengi donesiye kadar pisiriyorum soguyunca atiyorum cok guzel oluyo
(12,777 puan) tarafından
Vayh işte cnm benim herseyimoz aynı len
tarafından
Sjsjsj kankalik bu istee :DD
(673 puan) tarafından
Ya ben domatesli sevmiyom canm sade yapıyorum
tarafından
Hiiim o zaman ayni sekilde domatessiz yapabilirsin
(12,777 puan) tarafından
Aynen domates siz de olur ben kışın domates tadı kötü oluyo diye ekliyorum yoksa ekleme
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm ben biraz domatesle sarartıyorum az bi zeytinyağıyla mükemmel oluyor ama sararttiktan sonra geniş bir yere alıyorum soğuyunca suyunu süzüp dondurucu poşetlerine katıyorum 
(673 puan) tarafından
Saol canm ama ben domates beklemiyorum sevmiyom öyle
(5,436 puan) tarafından
Domatessizde olabilir ama soldur bence biraz
0 oy
(489 puan) tarafından
Cigden yıkayıp dilip buzdolabı poşetine koyuyorum pişirirken soganini domatesini öyle koyuyorum ve aynı yeni almışım gibi oluyor ben seviyorum
(673 puan) tarafından
Tm canm teşekür ederim öyle yaparım bende
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Fasulye tencere ekler üstüne az domates rendesi rengi dönene kadar kavurur öyle korum 
(673 puan) tarafından
Teşekir ederim canm
0 oy
tarafından
Ben soganiyla damatesiyle yemek gibi kavurup tam pismeden sogutup buz dolabina atyrm. Xikaninca da az su ekliyrm pisiriym taze gbi oluyo
(673 puan) tarafından
Tm canm teşekir ederim
0 oy
(33 puan) tarafından
Domatesle birlikte rengi dönene kadar kavur yag falan koyma sadece domates  fasulye soğuyunca poşete köy kaldir
(673 puan) tarafından
Canm ben domatesli sevmiyom ya
(33 puan) tarafından
Domatessiz  kavur o zaman
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Ben pişirip saklıyorum çok güzel oluyir
(1,254 puan) tarafından
Yani tam piisrmeden koyucan kuzum
(673 puan) tarafından
Tm canm teşekürler
0 oy
(333 puan) tarafından
pisirip at buzluga
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Kimisi çiğ atıyor buzluğa ama ben yarı haşlayıp o şekilde atıyorum buzluktan çıkarınca hemen yarım saat içinde pişiyo. Bide taze fasulyenin yumurtalı kavurması çok güzel oluyo cnm
(673 puan) tarafından
Evet canm ben zaten hep öyle yapıyorum domatesli sevmiyorum önce fasulyeyi kavuruyorum yağda sonra biraz su ekliyip pişiriyorum sonra ayrı bi tavada omlet yapıp ufak ufak doğrayıp içine ekliyorum mis gibi oluyo
(1,114 puan) tarafından
Ben soğanla fasulyeyi kavuruyorum fasulye piştikten sonra içine direk yumurtayı kırıyorum cnm
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Temizleyip tencereye atiorm kendi buhariyla   hafif renk degistirinle sogutup posetliorm bn ole atiorm buzluga memnunum  tadi gzl.oluo 

Pisircegm zamanda soganai salcayi kavurup 1 domates dograyip fasulyeyi katiorm  suyunu ekliorm   taze gbi oluo
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Biraz haşlayıp atarız biz yazın

Domastesle yaptığımız da oluyo 
0 oy
tarafından

Domatesle kavur ve 1 tane sarımsak koy içine 

Bak o zaman hiç koku oluyor mu :angel:

(673 puan) tarafından
Canm ben domatesli sevmiyom yumurtalı kavurmasını yapıyorum çok güzel oluyo bide sarımsak hiç sevmem hiç kullanmıyom
tarafından
Hmmmm
O zaöan hafif haşla soğusun o şekilde koy
Bende kıymalı kavurmasını severim üzerine yumurtayı kırıyorum hatta geçen gün yaptım çok güzel oldu :)
(673 puan) tarafından
Tm canm
0 oy
tarafından
Biraz haşlayıp buzluğa koy çok haşlama yoksa buzluktan çıkarınca eriyor güzel olmuyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 86 göst.
0 oy
26 cevap 242 göst.
14 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melike111020 (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 211 göst.
16 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.
16 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mhmd8mrn (5,887 puan) tarafından soruldu

379,833 soru

11,370,087 cevap

34,853 kullanıcı

...